Gönderen Konu: BİR KONU, BİR YORUM VE YURDUM İNSANI  (Okunma sayısı 10268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
AŞAĞIDA BİR KONU, KONUYA YORUM VE YURDUM İNSANININ KONUYA BAKIŞ AÇISI... :?
(YURDUM İNSANI: Hergün işe giderken bindiğimiz araçta, iş esnasında, iş çıkışı dönüş yolunda, alış veriş merkezinde karşılaştığın herkes..YANİ SEN-BEN :evil:)

Can Dündar yazısı

Milliyet'in 3. sayfasında bir haber :
"12 yaşındaki kız internette tanıştığı adama kaçtı. "
Sayfayı çevirin:
Edirne'de sevişirken görüntülenen liseli kızın fotoğrafları...Ve günlerdir Mardin'den Sivas'a kadar Türkiye'nin dört bir yanından 12 -13 yaşında küçük kızlara tecavüz haberleri...
Madalyonun bir yüzünde ağzı salyalı sübyancılar var. Peki diğer yüzünde?...
Alttan alta inanılmaz bir " ergen ihtilali "yaşadığımızın farkında mısınız? Son zamanlarda bir lise mezuniyet balosunda bulundunuz mu hiç? Gitseniz, gördüğünüz ağır makyajlı,cesur dekolteli, yüksek topuklu, cep telefonlu kızların 16 - 17 yaşında olduğuna inanabilir miydiniz acaba?
Levent'te bir estetik kliniğinde görevli bir uzmanla görüştüm.
Dinlediklerime inanamadım:
" 14 - 15 yaşında kızlar, ana babalarından habersiz gelip kaşlarını kaldırmak, fazla yağlarını aldırmak, selülit tedavisi yaptırmak istiyor " muş.
Geçenlerde bir kız elinde Angelina Jolie ' nin fotoğrafıyla gelmiş ve " Bunun ki gibi dudak istiyorum " demiş.
18' lik bir lolita da göğüslerini büyütmesi için yalvarmış.
" En büyük istekleri " neymiş biliyor musunuz?
Zara'nın ya da Diesel' in 34 bedenine sığmak...Bunun için yarışıyorlarmış: " Çünkü televizyonda gördükleri mankenler 34 beden giyiyor. Onu giyebilmek için 44 kilo kalmaları lazım.
Bunun için resmen aç geziyorlar. Gün boyu yedikleri, bir kase yoğurt, iki tas salata, sigara, kahve ve kola... 500 kaloriyle yaşamaya çalışıyorlar. O yüzden vücutlarında demir, sodyum eksikliği var.
Yanlış beslendikleri için vücutları hızla deforme oluyor, müdahale için de bize geliyorlar. "
Uzman, bunun son 3 yılda gözlenen bir " patlama" olduğunu söylüyor
"Ben de anneyim, 18'lik ' lipolu ' (yağ aldırmış) kızları görünce dehşete kapılıyorum.
Biriktirdiği 300 - 500 milyonla gelip; ' Dudağımızı şişir' diyenleri ' Bırakın dudağınızı da gidin kafanızı şişirin' diye geri yolluyorum. "
Genelde üst gelir grubundan hastaları bulunan bir jinekoloğun gözlemleri daha da çarpıcı:
"Genç nüfusta müthiş bir uyanma var " diyor. 17 - 18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor :
Batı'da ergenlik yaşı 16 - 17' den 11 - 12' ye geriledi.
Amerika'da10 yaşa kadar düştü. Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık...
Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri " psiko -
seksüel uyarımın artması "...Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması... Baştan çıkarıcı klipler, uyarıcı filmler, cinsellik yüklü diziler, çıplaklığa çağıran reklamlar, beyinde ergenliği erken uyandırıyor, cinselliğin keşfini hızlandırıyor.
Özellikle varlıklı kesimden gençler, lise çağında, özentiyle büyük ve seksi görünme derdine düşüyor. Karşı cinsi de sadece bir seks nesnesi olarak görüyor. Anneleri mi? Onlar da kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında...
Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta...
Kimseyi suçlamayalım; bu tablo bizim eserimiz:
İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki?
Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken, kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara "
Göğsünü değil, kütüphaneni büyüt " öğüdü verebiliriz ki?
Yasak çare değil... Beyin faaliyetine itibar kazandırmaya ve öncelikler konusunda topyekün bir hesaplaşmaya ihtiyacımız var.
Bu toplum nereye gidiyor sizce..

CAN DÜNDAR

10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Ynt: BİR KONU, BİR YORUM VE YURDUM İNSANI
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2012 »
YORUMLAR... 8-)
- çok yazık diyecek başka bişey yok..

- bunun altına da böyle yorum yapılır dimi kazma herif

- bu nesil nereye gidecek bok çukuruna doğru gidiyor

- Rezillik

- ne salak adamlarsınız yha acıyorum sıze dangalaklar..

- bu toplum kendi sonunu hazırlıyor......

- Ahir zaman mübarek.Kıyamet yaklaşıyor...

- Cok dogru.

- tek kelime ile doğru.Ağzına saylık

- üşenmedim okudum adam bayağı bayağı haklı. Bizim yapmamız gereken kendimize dikkat etmek ve ilerde çocuklarımıza

- Harika bîr yazi tek kelımeyle

- Adamın dibi dibi..
Herşeyi anlatmış.

- Cok haklı. .

- Geleceke anne olmaktan korkuyorum açıkçası hatta gelecekten korkuyorum. Allah sonumuzu hayır etsin.

- ulan terbiyesiz abbbbbbbdurhahman gül seninde onlardan farkin varmi bu yorumunla isminin manasindan utannnn

- Çok güzel açıklamış çağımızın önemli sorunu bunun en büyük etkisi iman zayıflığidir

- Kıyamet alametleri..

- bunlar doğru ise bişey diyemeyeceğim

- super ya boyle adamlar lazim bu ulkeye.

- Kadinlar cok igrenc ozellikle boyle erkeklere kole olan zavalli mahlukatlar annesiz babasiz sokak kopegi gibi ondan ona ondan ona gecen aptallar

- Maddi ve manevi Değerlerine sahip çıkamayan toplumlar bu şekilde kendilerini ve geleceklerini kaybederler.

- Baya İyi. Dogrular.

- çok doğru teşhis olmuş ama bu hastalıktan nasıl kurtulabiliriz

- Adam haklı beyler dagılın.

- Tüm medyayı tek bir kelimeyle yanına çekebilen boşbakanın bu durumu görmemesi ayrı bir rezilik... Birde müslümanlıktan bahsetmez mi ah ulan ah

- Sıkıntı....

- Yazık :( turk mılletı nereye dogru gıdıyo boyle..???.

- Kesinlikle .

- gerçekten çok iyi bir haber inşallah dediği gibi Türkiye bundan sonra şeriata döner de bizim sonumuz da amerikalilar gibi olmaz

- Helal olsun valla. Gençliğin özeti işte

- tecavuzculeri suclamamak lazm kızlar cok iqrencleşyo erkeqin nefsi yani sonucta yazık çok yazık

- ‎... gelecek tehlike ve hüsran dolu :(

- Al ıste kız akıl nerde bunlarda allah akıl fıkır versın faceden bnmde kızlardan tacız ugradgm bırı var kız benı tanımıyo resmımı gormus sozde asık olmus telefn numaramı almak ıcn neler yapıyo neler teklıfde bulunuyo ınanmayanlarda olabılır ama bu gercek bu kızlarn allah akıl fıkır versn ıyıkı bnm gıbı ıyı bırıne dustu ben uzaklastım benden kotulerıde var ıns. Ole bırılerıne dusmez ıns.

- lisedeki talebe fatiha suresini bir zamir sure dahi okuyamıyorsa bi boy abdesti almasını bilmiyorsa ne denirki daha.okullar eğitim kurummu özelliğinden çıktı çıkacak içki ot zehir herbir yasak şey var.en önemli sorun aileler hiç çocuklarıyla ilgilenmiyorlar,okula yollamakla cebine para koymakla telefon koymakla ana baba olunmaz çocuk eğitilmez.hersey baştan yanlız zaten.allahım ıslah eylesin

- guya dindar nesil yetiştirecekya hukumet...hepsi yalan amerikan kolesi gulen adisinin tuzagı ıcındedır vatan....amac gencliği koreltmek ....sımdı bakın cevrenıze genclere ya içen ya uyusturucu ceken yada suc işlemeye hazır calısmayan kolay para pesınde kosan gencleri cocukları goreceksınız....artık yenı turk nesli yok örf ler ananeleler yok....tek gercek yalan olan recep.....

- Rabbim hidayet versin :/

- Adam haklı.

- gerçekten doğru bunlar Allah sonumuzu hayr etsin

- hepsi batı kültürü özentiliği

- iyi bir kalça sahibi olmanın iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla pirim yaptğı ülkeden ne beklyodunuzki ? ' cok doğru' Cocuklara göğsünü değl kütüpahani büyüt nasıl denirki.

- kesinlikle haklı...

- bu kadar rezillik olabilirmi mevlam cok sabirli daha neler duyucaz kiyagmet cok yakin

- gençlerden çok aileler ve çevreleri suçlu yazik yazık

- Paylaşımınz çok quzel tebrik ediyorum..televizyonun insan hayatındakı etkileri,insanların ilqisini mankenlere artislre dizilere filmlere özendiren başlıca şeytan.Allah tüm gençlerin yardmcısı olsun çogunun anne ve babası kendi elleriyle evlatlarını yakıyolar.

- Sonumuz kötü...

- Bunlar küçük alametler ve tek tek çıkıyor , büyük alametler yakında bu gidişle .

- zaman kötü,kolla götü.

- bu bizim ülkede deil dünyada böyle

- İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki?

su söz yeterli zatn.

- şimdikinin çocukları bile bir canavar 7 lik 20 lik gibi

- Çok güzel açıklamış herşeyi gerçekten.. Geleceğimiz hakkında ciddi endişeler içerisindeyim. Eğer kültürel olarak biraz daha yozlaşmaya devam edersek parçalanır gideriz.. !

- Özgür ünal bu durumun devletle hükümetle ne alakası var.evet dindar nesil yetiştirecek ama okul derslerine dini derslerin konulmasındaki tepkilerden haberin yok herhalde.Ayrıca Fethullah Gülen e bağlı burda yazılanları yapan kimseye rastlamadım daha elhamdülillah rastlayacağımida sanmıyorum...Iyi ki başımızda böyle bi devlet var elhamdülillah çok düzeldi ülkemiz daha da düzelecek sizin gibi nankör insanlar olmasa yediği ekmeğe pisleyenler olmasa herşey daha güzel olacak Allahın izniyle sizde hala çene çalmakla uğraşın

- Asıl bizim ülkede öyle malesef...

- Kendi iç dünyasında ailesinde ve çevresinde Maddi ve manevi Değerlerine sahip çıkabilen iradeli ve inançlı insanlar bu durumlara düşmüyor..

- özentiden başka bir bok değil

- Rabbim hidayet versin..

- Pek çok reklamda, dizide ve filmde gördüğümüz ama farketmediğimiz, beynimizinse sürekli kaydettiği "Subliminal Mesajlar". insanların zamanla bu mesajları kabullenmesine şaşmamak lazım.

Bundan kurtulmanın tek yolu tv izlememek. Çünkü ülkemizdeki neredeyse tüm kanallar yabancılara ait ya da onların dikte ettiği şeyleri yayınlıyorlar. biz de bilinçsizce bu mesajları algılayıp zamanla uyguluyoruz.

"Babalar en çok kızlarını sever"... ve ben kız babası olmak istemiyorum :(

- Inançları ve manevi değerleri hiçe sayan bi toplumdan ne beklenebilirki?

- çıktıkya insanlıktan sonumuz aynı...

- yazık yaa bu yazıdan bile neler çıkarmışlar şeriate dönelim diyenmi tecavüzcüyü savunanmı... tabloda hepinize pay düşüo düşüncenize sadece başkalarını suçlamak ahmaklıkkkkkk

- yildiz kutluoglu tebrik ediyorum sizi ALLAH razi olsun sizden duygularima tercumamsiniz suan

- tek kelimeyle rezalet ya yazık gerçekten yazık Türk örf adet gelenek ve górenek lerine ne güzel sahip çıkıyoruz Türk gençliği olarak emin olun atamız bizimle gurur duyodur !!! gerçekten yazık ya...

- ‎"Fe eynee tezhebuuun..!!"
Nereye bu gidiş?
k.k.

- medyanin goturduyu ucuruma gidiyoruz medyada yayimlanan diziler her sey bizi gencligi ucuruma goturuyor goz gore gore

- ÖĞRETMENLER YENİ NESİL SİZİN ESERİNİZ OLACAKTIR..!

- cinsellik iceren filmleridizileri kınıyoruz akşamları ailemizle oturup sevışme sahneleri yüzûnden dızi seyredemizyoruz hep cınsellık iceriyo aılemden utaniyorum kiyamet kopsa yeridir ama kurban oldugum alahim sabırlı allahım bizlerı bunlardan korusun (allah ıslah etsin)

- aaa olur mu dindar gençlik yetişiyor yaaa ne kadar ayıppp:)zinanın serbest olduğu ülkede bunlar çok normal daha neler görücez bakalım görelim...

- biz avrupanın sadece edepsizligini aldık???

- Ózentilik okadar diz boyuki hatta aşmış vaziyette tepelere tırmanişa geçmiş artık.diger úlkelere ózenip her yapılanı yapmaya çalışırlar moderniz biz diye geçinirler ama gıdıp orada yaşayamazlar..úlkemize gelipte beğenmeyen bir tek kul varmıdır acaba?yemeğinden tutunda iklimine tarihine gúzelliklerine kadar hakıkaten cennet bir úlkeye sahibiz ama zebanilerle yaşamaktan keyif alanlar vardiye cehenneme çevirmelerinede músade etmemeliyiz..yurtdışında 16 yaşından sonra evde kalmayan 15 yaşına gelmeden bekareti bozulan genclerın hallerı cok ıyıymış gıbı ózeniliyor bende bunu anlamıyorum.sokak ortasında sevisiyorlar neredeyse..manevi değer gelenek górenek cidden kalmamış artık.Allah sonumuzu gúzel kılsın..başka bişey diyemiyorum...

- Yörük Türk yazarken T'yi büyük yazalım.

- sadece burada değil dünyada böle bir değişim var, bunların en baştaki temel nedeni internet ve bunun sağladığı kolay ulaşabilirlilik

- KOKMUŞLAR :D

- Allah akil fikir versin...

- Aile terbiyesi eksikligi.. Cocuguyla ilgilenmeyen bi ailenin cocogu ilgisizlikten illaki bu hale gelir boslukta cunku.. Aile terbiyesi almis biri hangi ortama girerse girsin fitrati artik oturdugu icin bunlardan etkilenmez.. Aile aile aile..

- dindar nesil yetişmediği için olmuyomu bunlar. Nerde Allah korkusu. İman eksikliği oldumu saygıda kalmaz, gelenel görenekde kalmaz, ne ar ne haya zzihniyetin değişmesi lazım zihniyetin

- Son zamanlarda bir çok konu üzerine yorumlar yapılıyor lakin üzerinde durulması gereken ve son derece hassas olan bu konu üzerinde en güzel değerlendirmeği yapan Can DÜNDAR'asaygılarımı sunarım...

- Allah yardm etsn akil fkr versn bólelerne

- Haçlı ordusunun yapamadığını gö....... Medyamız çok iyi yapıyor bizi yerle bir ediyorlar..?

- ewet ck dogru genclik kaybedlyr ck yazk

- haklısın selda aile terbiyesi çok önemli

- temel din eğitimi eksikliği başka birşey değil...

- Ulan o kadar akıl vericeğinize gidin geçmişinizi irdeleyin. Gelip benim Müslüman kardeşlerime laf atarken bunlar aklınıza gelmiyor tabi.Ama sizin modern bikini kızlarınızın dekolteli hatunlara bakarken havada hoş tabi. Anca yaşlanıp aletleri işlev vermeyince bu ülke nereye gidiyor derler.Allah'ın getirdiği kurallar bunların hepsini engellemek içindir. Hani bi laf vardır ya Anlayana sinek saz, anlamayana davul zurna az diye gerisini sosyalist arkadaşlarım düşünsün...

- ya bız lıseye gıderken neydık oyle ne topuklu ayakkabısı mıllette converse merakı vardı:)) sımdı kızlar makyajsız okula gıtmıyoya:((( bakalım daha neler gorecez

- sebebi iman eksiklgi medya.hele şu gençlik dizileri herseyi okdar nrmalestrdi ki aile kawramini yok etti resmen.ve şöyle bir söz war.bir ülkeyi ykmk istiyrsnz önce aildn bslyn.basardılar da

- Once o abuk lise dizileri kalkacak! Hayat bilgisiyle bslayan.. Arka siradakiler, pis yedili, kucuk sirlar, ogretmen kemal,kocum benim, lise defteri, oks anneleri, kavak yelleri, kampusistan, acemi cadi......

- gelecekte dahada kötü olacak bugunlerede sükür yanı tamamen husran ve cok kötü bır durum bu ülkeye yakismiyor bu genclik bu vatanı kurtaranlar bu halını görselerdi emin olun hic sawasmazdilar kımısı bölucu kımısı uyusturucu mubtelası kımısı batı özentısı kımısı dangalak ınsanların hayranı kımısı dunya umrunda degıl bugun ne gıysem ızlıyorlar ınsanın beynını uyusturan dızılerı ızlıyorlar sonuc ne olabılırkı ıste böyle ahlakı cökuntu

- ck haklsn fatma.o diziler ck tehlikeli.o onunla yatyo o kuzenyle ckyo hamile kalylr o kdr nrml kıldlr ki hrsyi mahwettlr gnclgi/

- Çok güzel ifade etmiş.. bizim dönem bu şekilde bizim soyumuzdan gelen veya gelecek olanlar için çok fazla endişe duyuyorum Rabbim herkesin yardımcısı olsun da geriye iyi nesiller bırakalım..

- Birileri işini iyi yapıyor, farkında değil misiniz hala? ve dahada iyilerini yapacaklar baş bölümünü bacak arasından çekmedikçe...

- ve şu intrntte grdnzmü arkdslr blog acms ewli we seks bgmlsı adm.kmlerle brbr olmus yok karısyla dgr erkeklrle grup ypms bu dfa da bu tarz sylri yaygnlastrylr.artk millet kuznyle baldzıyla faln.we o kdr takpcsi warki

- Ağzını yüzünü yiyeyim can.

- sistem.

- Mallar resmen bok yiğin daha iyi :DD

- osmanlinin yikilisindan sonra yavas yavas batiya duyulan ilginin artmasiyla bu noktaya geldik Allah sonumuzu hyr etsin

- Harika anlatmış

- Yorumları şöyle bir göz gezdirdimde , konunun daha çok dine ve imana vurulduğunu gördüm. Arkadaşlar açıkca bu olaylar ne dinsizlikten ne de imansızlıktan başlamıştır. Etkisi olmamıştır diyemem belki dediğiniz gibi olsaydı azaltılabilirdi ama tamamen bitirilemezdi. Bu tarz olayların ana nedeni kişilerin düşünememesi ve bir birey olarak öz güveninin olmamasından kaynaklanıyor. Çocukların önüne ayna koymak yerine hep bir rol model konuluyor. Kişi kendini tanımadan bilmeden bu modelleri örnek almaya çalışıyor. Kendi. öz değerlerini bilmiyor. Çevresindekileri beğenmiyor. Bu onda bir iç huzursuzluk yaratıyor olucak ki başka alanlarda kendini göstermek istiyor ve günümüzde en kolay kendini gösterebileceği cinselliği seçiyor. Ve mutlu olabileceğini sanıyor. Bunları yapan insanların çokluğu değil tüm insanların ilgisizliği korkutuyor beni.

- kardesım banane bunlardan kormu ust duzey ınsanlar dusunsun evlatlarına nasıl bır gelecek hazırlıyorlar onlar oyle olmak ıstıyor ve bazı genclerde olmak ıstedıklerı yanı erkeklerde onları mutlu edıyor aslında edemıyor ama ıste o sekılde mal var mulk var ama mutlu deıller bızım gıbı olamazlar ve careyı bu sekılde buluyorlar yasları kucukde olsa bızım mıllette var bazı kızlar bole bunu bazen bır ıntıkam duygusu yapıyorlar vesayre vesayre ole gıdıyo hayat ıste...

- Iyi bi yere gitmedigi kesin!!

- DH Güzel bir konuya parmak basılmış

- mükemmel

- İş ailede biter, anası neyse danası da odur arkadaş, çocğnu iyi yetştirecen..

- avrupaya kültürü biz verdik ahlakızlığı onlardan aldık şöyleki bi tane can dündar diye o kültürden nasip almış edepsiz 2 3 kızın aptığını bütün kızlara ve analara yüklüyor inanmayın bunların anlattığı gibi değil o anlattıkları kendi kızları para bok erkek bok kendi bok sosyeteler içinde ne yapçağını bilmeyip birbirini parmaklayanlar bunlar .. eğitim aileden gelir lafına katılıyorum ama bi yere kadar gerisi kişide bitiyor vs vs die gider bu konu özet yazanlar palavra sadece 3 5 sosyete ile sosyete olmaya çalışanlar...

- Cinselliği yüzyıllarca baskılanmış bir toplumun bu şekilde patlama yapması doğal. Gençlerin aşırıya kaçmasını doğru bulmuyorum elbetteki ama çıkış yolunun din yada başka bir şekilde gençleri baskılamak olduğuna inanmıyorum. Kendi içgüdulerinin kölesi olmuş bir toplumu savunmuyorum ama cinselliği bastırılmış bir toplum yaratmanın da doğru olmadığı ortada. Ara yolu bulmak lazım. İçgüdülerinizi bir yerden bastırırsanız başka bir psikolojik problem olarak karşınıza çıkar. Aileden bahseden arkadaşlara söylüyorum: Sağlıklı bir birlikteliğin sağlıklı bir cinsel hayatla birebir ilişkili olduğu bilimsel bir gerçek.

- Bu yüzden herşey aslında eğitimde gelip düğümleniyor yine. Gençlere verdiğimiz eğitimi daha donanımlı ve gerçek hayatla bağlantılı hale getirmeliyiz. Bunun içerisinde adam akıllı bir cinsellik dersi olmalı. Gençler cinselliğin ne olduğunu, önemini ve sonuçlarını iyi bilmeli.

- Cinsellik mutlu olmak için araç ve gerekliliktir ama hayattaki tek AMAÇ ve mutlu olmanın tek yolu olmamalıdır... Bunu gençlere anlatmak lazım...

- sizi bilmem ama bana göre terbiye don dan gelir sondan gelen terbiye saatlık olur

- mehmet kardeşim söyle düşün 16 yaşında bir kızın var ve erkek arkadaşıyla düzenli bir sex hayatı var ve çok mutlu.. Nasıl kulağa pek hoş gelmiyor değilmi¿

- Herkesin Kendi Sorunu İyi.. yhetiştirilme tarzı beni ilgilendirmiyo... besim felsefem içelim güzelleşim her şey güzel olsun....

- Kadir verdiğin örnek o iki arkadaşa kapak olmuş tebrik ediyorum seni,arkadaşlar ya ALLAH C.C'nın zinaya yaklaşmayınız ayetini bilmiyo,yada cinselliği tvlerle çocuklara subliminal mesajla ve ahlaksız program,dizi vs...ile şeytana tapan masonların yaptığını bilmiyor,cinsellik dersine varsa kendi kızınında girebileceğini düşünmeden konuşuyorlar yazık cok yazık.

TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2012 »
- CİNSELLİK dersi değil ! DİN eğitimi verilmesi lazım. İman eksikliğinden kaynaklanıyor hepsi.

- Dunya donmesn artk dagilsin bu gunleri yawiycagmza

- subluminal mesaj ve 25 kare tekniği

- herkes yanlışları gayet iyi biliyor ama kimse elini taşın altına koymuyor işte bu çok üzücü peki bizim çocuklarımız nasıl bir dünyaya doğacak ben onlar için daha çok üzülüyorum şimdiden......

- çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır :D

- nerde bu devlet nerde bu millet mesleğide öldürecekler çiftçiyide bitirecekler okulu mecburi 12 sene edecekler avrupa birliğine girecekler öncelikle imana giriş yapsınlarda belirli sınıflarda kuran dersi versinler öğrenene kadar birer ders gençlere örnek olsun imansiz namussuz kalmasınlar gençler allahtan korksunlar eğitim 12sene mecburi peki sanayileşme ne olacak artık sanayilerde çekirdekten yetişme nesil yok 18 yaş üstü var nasıl sağlıklı bir iş ve gençlik ruhu olsun bu durumda birülke daha vardı yine bu haldeidi ve çiftçilik bitti sanayisi durdu avrupa birliğine girdi fakat sonu hüsran şu anda o ülke en büyük krizi yaşıyor gençlik bitiyor çiftçilik bitiyor ve bu durumda sanayide biterse yolumuzda avrupa birliği var ne kadar meslek okulları var densede okumak uygulamak değildir asla ben okulda okuyarak uygulayana değil şahsen çekirdekten yetişmeye veririm işimi en önemlisi aile terbiyesi kalmadı nerde o eski gençlik kızını dövmeyen dizini döver oğlunu dövmeyen bagrini döver...

- din dewleti oluyoruz dıye biyerlerini yırtanların eseridir bunlar..awrupa özentisi bizim felaketimiz olacak.awrupa bizi geleneklerimizden uzaklaştırarak aile yapımızdan uzaklaştırarak felaket senaryomuzu çiziyor.aynı awrupa bizden daha cok dinlerine baglı,hac işaretini yapmadan hiç bir işe başlamıyorlar onlar yapınca cagdaş,biz peygamber efendimiz (sav) hayatını derslerde okutunca ortalık ayaga kalkıyor.cok yazık.iyiki yiyecek ekmek bulabiliyoruz bu kadar dinden uzaklaşmamıza ragmen...

- allaha çok şükür allah yardımcımız olsun

- SEREFSIZ MEDYANIN EN COK ISTEDIGI BU AHLAK COKUNTUSUDUR..
AMACLARINA DA KISMEN ULASTILAR.
SIMDI OTURUP GENCLERIN GELDIGI BU DURUMLARDAN "SANKI SIKAYET EDIYORLARMIS " GIBI GORUNUYORLAR.
EN BUYUK SUCLU VE TEK SUCLU M E D Y A DIR.
GAZETELERDEKi AHLAKSIZ HABERLER,
TV PROGRAMLARINDA YARISMALAR, DiZiLER İÇİ BOMBOŞ YAPIMLAR AHLAK ÇÖKÜNTÜSÜ YARATTI. TOPLUMUMUZU KEMİREN EN BÜYÜK DÜŞMAN M E D Y A DIR !

- tamam bu dizlerin felaket derece bi etkisi var ama kaldırılsın demekle olmaz talep fazla olunca bir allahın kulu çocukları düşünmez cebine girecek parayı düşünür.izlenmemeli ki kaldırılsınlar kendiliğinden ve biraz olsun gençleri uyandıran şeyler kaybolsun ortalıktan..asıl çaresi bu bence başta diziler izlenmemeli arkadaşlar...gerisi çorap söküğü sanıyorum

- disiplinin olmadığı aile ve toplumda asla sağlıklı bir düzen oluşturamazsınız

- allah yenı nesıle ve cocuk yetıştırenlere yardım etsın

- Avrupanın en büyük oyunlarından biriside bu dizilerdir. Dizilerin çoğunun senaryosunu bizzat kendileri yazıp müslüman gençliği yoldan çıkartmak için hazırladıkları bir oyundur. Amaçları belli yeni neslin inançsız yetişmesi.

- burda bakıyorumda hiçkimse hükümete yüklenmiyor bunlar neden oldu dizilere bakıyoruz herşey açık açığa hükümet osmanlıyı getirecez diyor muhteşem yüzyılı görüyoruz hürremin kızı 6 veya 7 yaşında valibeye den hoşlanıyor valibey malkoçoğlu oluyor malkoçoğlu şehzadenin nişanlısıyla koklaşıyor böylebişiy olabilirmi ALLAH belanızı versin sizin geri getireceniz osmanlı bumu dizide dans yapılıyor malkoçoğluda orda izliyor yav bilmezmi bunlar kanuninin zamanın fransa kralına yazdığı mektup eğer o dansı kaldırmazsanız ordularımı derhal oraya gönderiyorum ve fransada tam 100 yıl dans yapılmadı lider değin böyle olmalı kalkmışlar sonosmanlı padişahı recep tayyip erdoğanmışda siz ancak vatana ihanetten tarihte kara bir leke olursunuz osmanlıymış kurban olun osmanlıya dindar nesil yetişdireceklermiş siz kim dindar nesil oluşturmak kim zinayı serbest bırak domuz etini serbest bırak sonrada dindar de sikdir ordan ancak bok yersiniz siz

- şeriat gelsin olay bitsin

- Can dündar ın bu makaleyi yayınlama amacı gerçekten önemli bir noktaya parmak basma mı? yoksa AKP ye şirin görünme mi? ben Türkiye de böyle bir problem olduğuna inanmıyorum... bin tane lise öğrencisinden bir tanesi kürtaja gidiyorsa bunun haberi yapılmaz. onuda geçtim resmen yalan sölüyor Amerika'da ergenlik yaşı 11-12 ye düşmüş.... yok daha neler ben orada da bulundum.. tecavüze uğrayan birkaç zavallı kızcağızı amerikanın resmi ergenlik olrtalaması olarak göstermiş... CAN DÜNDAR sen olayın yardakçılık boyutunu geçte...diyarbakır'da erkek arkadaşıyla telefonda konuştuğu için abisi tarafından öldürülen kızı yaz...(KIZLARI YAZ....) illa ki kızlardan konuşacaksan töre cinayetine kurban giden yüzlerce kızları otur yaz.......

- tek çare islam ahlakı gerisi batı furyası isterseninz düşünün....

- özet olsa iyiydi :D

- taa 1900'lerin başında Bediüzzaman'a Avrupa ve Osmanlı'nın geleceği sorulur, o da "Osmanlı, Avrupa'ya; Avrupa da Osmanlı'ya gebedir, zamanı gelince doğuracaklar" der, evet maalesef din eğitimi eksikliği ve batı özentiliği var ve bu nesilleri mahvediyor; bir problem de dinini bilenlerin dinini yaşamaması ve bildiği halde İslam'ın kurallarına uymaması. Erkekler, kızları; kızlar da erkekleri günaha sürüklüyor. Erkeklerin ilgisi için kız dekolte giyiyor(adına siz ister "güzellik" deyin), o zaman erkek kıza daha çok alaka gösteriyor, ikisi birden günaha sürükleniyor, iyi bir din eğitimi şart, bu da en güzel bu dini yaşayıp göstererek verilir

- Şeriat istenmez, "Yaşanır". Önce biz kendi nefsimizden başlayacağız

- valla tek diyebildiğim herkesin kendine sahip çıkması gerektiği yoksa çocuklarımızın örnek aldıkları bunlar oluyor

- mükemel bir paylaşım neguzelde anlatmış

- i**e ve lezbiyen olucaklar zaten bu tutucu ülkede ÇOK SIKTINIZ GENCLERİ PATLADILAR

- ben ce hep aile ile cevreden kaynaklı biyereden düzeletmeye calışmamızlazım gençleri

- kıyamet alametleri...

- Muhteşem bir yazı

- Osmanlı rezil bir hale düşüp son yüzyıllarda batıya yönelip onları örnek alırken ilmini vs. değil de giyimini kuşamını, konuşmalarını, hal ve tavırlarını aldığımız için sonuçlar ortada. Sadece kızlar değil herkes bir
özenti havasında. Ankara'da oturuyorum. Lan turist yok bir şey yok
ne diye tabelaların %80 inde yabancı kelimeler var anlamış değilim.
Ayrıca sokaklarda birçok erkek kirpi dolaşıyor o da ayrı bir mesele zaten.

- cinsel istismar yapan hacı hoca takımı nasıl ortaya çıkıyor peki bunlar dinsizlik ise.

- Bence olay bilinçsizlik ve eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Ayrıca Batıda da bilinçli ve çocuklarını dengeli yetiştiren aileler var. Bütün Batıyı karalamak çok yanlış. Batının sadece yüzeysel yönlerine özenti duyan bir gençlik değil onun bilimini ve gelişmelerini takip eden bir gençliği nasıl yetiştirebiliriz onu düşünmeliyiz.

- ‎...

- Arkaadaşlar sadece batıya özenti ile alakalı değil.Daha çok bilinç altı yönlendirme ve algılama buna neden oluyor.Neden ergen çocuklar karşı cinsi cinsel bir varlık olarak görüyor.Hepinize ''DEŞİFRE'NİN SÜBLİMİNAL MESAJ'' KONULU PROGRAMINI İZLEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM HİÇ OLMAZSA İLK PARTINI İZLEYİN.

- dinsizlik yuzunden oluyo diyen arkadaslar dunyaada en cok tecaawuzun(kendi kizina dahil) muslumaan ulkelerinden ciktini biliyormuydunuz ? sorgusuz sualsizz herseyi kabul ettiginiz icin hala cozum yolllariniz sadece bir seyden ibaaret...artik biraz mantikli olunda sirunun cozumunu heryoonden iirdeleyin... seriatla mahser gnunu dunyaya indirmeyinn aallahcilik yapmayin hesab bireyindirr...

- Toplumsal fenomenler bütün içinde değerlendirilir. Yalnızca kadınları, ya da yalnızca erkekleri suçlamak bütünü tasavvur edememenin bir sonucudur. Ahlaki çürümenin kaynağında toplum mühendisleri vardır ve bu işlem sistemli olarak yapılmaktadır. Örneğin: kadınlar için eşitliği savunduğunu söyleyen bir medya organı, her gün boy boy çıplak kadın fotoğrafı yayınlamakta ve/veya kadınları cinsel obje olarak sunmaktadır. halklar ise cahildir, nereye çekersen oraya giderler. Ahlak, edep ise eğitimin ve gelişimin bir parçası olmalıdır; ama ideolojik temelli bir eğitimin değil, evrensel doğruları içermelidir.

- mesele şu: dindar diye tabir ettiğimiz kişilerin kaçı dinini gerçek manası ile yaşıyor ve haramlardan kaçıyor(ki içine önce kendimi dahil ediyorum). Lafta, sözde müslümanlığı bırakıp, özde müslüman olsak ve o zaman dini anlatsak, din eğitimi versek o zaman bu problemler çözülür; çünkü İslamiyet tüm evrensel düsturları, prensipleri içeriyor: dürüst olmak, haksızlık yapmamak, zina yapmamak(ki tecavüz de buna girer.), adam öldürmemek, dedikodu yapmamak, tembel olmamak, kanaatkar olmak ve tevekkül etmek(ki bunlar da sıkıntılar karşısında bizi zihnen ve manen rahatlatacak şeylerdir) ve dahası. Yoksa müslüman nüfusun yoğunlukta olduğu yerlerde bu olayların olması kesinlikle İslam'ın suçu veya eksikliği değil, onu yaşamayan, idrak edemeyen insanların suçudur.

- Dinin getirdiği prensipler yaşamın her alanına(Sosyal hayattan ekonomiye, aile veya birey ilişkilerine) bir açıklık ve bir düzen getiriyor ve bu düzen aslında insanların özünde olan akıl ve vicdanla çatışmıyor aksine akla ve vicdana uyuyor.

- bugün 45 yaşındakiadam 20 yaşındaki bir kızla geceli gündüzlü gezip tozup sonra kötü birşey yok o benim kankim kardeşim ben onu koruyorum diyerek utanmadan sebep beyan edebiliyorsa demekki çivi tek taraflı çıkmamış!!! bu sübyancılık mıdır değilmidir?taktir sizlerin..

- Bu ülkede 6 aylık bebeğe bile tecavüz edenler varsa başka lafa hacet yok bence.Toplumun nereyeye gittiği gayet açık vede acı...

- CİNSEL HAYATIN BU KADAR YADIRGANDIĞI VE YASAKLANDIĞI Bİ TOPLUMDA BASIN DUYGULARIN YANLIŞ AÇIĞA ÇIKMASI.AYDA 1 DÜZENLİ BOŞALMAYAN BİR İNSAN YANLIŞ KARARLARDA BULUNABİLİR. -NOT:EŞ CİNSEL İLİŞKİLER EN ÇOK BASKICI MUHAFAZAKAR BÖLGELERDEN ÇIKMAKTADIR...

- falan filan inter milan.

- çookk doğruuu birr tesspittttttt... Allah akıl ,fikir versinnnnnnn.....ve genç nesil de bunu kullanabilsinnnnn......

- CİNSEL İLİŞKİ YASAKLANMALI, SOKAKTA ÖPÜŞEN GENÇLERE PARA CEZASI UYGULANMALI HER ŞEYDEN ÖNCE BİR AHLAK POLİSİ OLUŞTURULMALI Kİ ANLASIN ZINDIKLAR!!! ALLAH'IM BETER ETSİN ONLARI!!!

- Toplumun kültürel gelişmesini engellemek için bir boşluk yaratıyorlar ve bu boşluğu da gençler cinsel güdüleriyle uğraşarak dolduruyorlar.Emperyalistlerin isteği de bu.Düşünmesin,beyniyle uğraşmasın, bedeniyle mıncıklaşsın,ben hallederim gerisini diyor işte. Ama işe dinsel bakanların çok ama çok büyük bölümü de sübyancılıkta ilk sırayı kimselere kaptırmazlar. Akılları fikirleri kadının bir yeri ile uğraşmak. Bir tanesi bile beyni ile midesi ile sosyal yaşamı ile,bir birey olabilmesi ile kafa yormazlar. Sorunun cevabı burada arkadaşlar.

- sistematik olarak on yıllardır bunlar planlandı; avrupayıda suçlamayın onlarda medya kurbanı oldu ...onların ahlak çöküntüsü oradaki medya sayesinde daha önceden başlatıldı. Çizgi filmlerindeki karekterleri bir inceleyin müthis seksapel hepsi yani çözülme daha yavrularımız konuşmaya başlamadan zihinlerinde başlatılıyor...Medya sahiplerinin destekcilerini araştarın..arkasında kimler olduğunu göreceksiniz...Bu uygulama sadece müslümanlara değil tüm dünya ülkerinde yapılmaktadır...Sinama yapımcıların daha doğrusu söz sahibi yapımcıların çoğu yahudi asıllı olup masonluk amaçlarına her türlü katkıyı vermekteler.Umarız hep birlikte bu yozlaşmadan kurtuluruz. Asıl zor olan kısmıda bu değerleri mantık süzgecinden geçirmeden direkt bilincimize yerleşmesidir.Eleme imkanımız yok ama zamanla varlığını yaşantımızda görüyoruz. Tek çözüm şehadetin gereklerini eksiksiz yerine getirmektir.

- ne batıya özentiyle alakalı nede dinsizlikle bu insanlıkla alakalı çok üzülerek söylüyorum ki bu ülkede bir yaşındaki kız çocugu erkek çocugu ayrımı yapmadan bu çocuklara tecavüz eden var. bü şahıslara insan dememeliyiz böyle tipler idam edilmeli.

- gerçekten çok yazık...

- can dündar; gallipoli belgeselinde az kaldı biz adamlara saldırdık diyecek diye korktuğum boş-beleş bir şahsiyet...

- Dindar gençlik denince millet yanlış anlıyor başbakan haklı demek ki önce Allah korkusu olacak ne kadar okutursan okut önce çocuğa Allah korkusunu aşılayacaksin

- güzeldi. . .

- Bu çocuklara neler olmuş Anlamıyorum.Sokaklarda .Otobüslerde ,Toplumun İçinde Ar diye bişe kalmamış. Şabur Şuburlar.Okulamı Gidiyorlar Potyumamı çıkıyorlar belli değil. Üzülüyorum. Ne olmuş bu Çocuklara ve yaşları çok küçük Allah yardımcımız olsun.Arkadaş ortamı çok önemli.Çocuk iyi olsa bile arkadaşları yoldan çıkartıyor.Yazık Yazık Üzülüyorum Çocuk yetiştirmek bu zamanda çok zor hep takip edeceksin . Bazı anne babalarda çok duyarsız .saldım cayıra mevlam kayıra. Biz anne baba olarak görevimizi yapalımda Çocuk yetiştirmek. mermerde bitki yetiştirmeye benzer . mermerde hiç bitki yetişirmi yani bukadar zor İşimiz.

- Burada 171 tane yorum var 171 tane sorumsuzluk 171 tane yalan 171 tane sessizlik 171 tane umursamazlık 171 tane çok bilmişlik 171 tane boşluk. benle beraber 172 oldu daha niceleri ile milyonlar oluyor. Genç neslimiz büyümeden yaşlanıyor, gelişmeden çöküyor, ağaç yaşken kuruyor, ve bizler hala neyin peşindeyiz ? bizler ne yaptık ? bizler ne kadarda umursamaz olduk ....................................

- Bunu can dündar mı yazmış :s

- MEGA HAYRET DOĞRUSU! YILLARDIR ELİNİNİZDEKİ GAZETE TELEVİZYON VE MEDYA ARAÇLARIYLA, BU TÜR BİR HAYATA ÖZENDİRMEDİNİZ Mİ İNSANLARI? YOKSA SİZİN KIZLARINIZ DA MI BÜYÜDÜ Kİ BÖYLE BİR KORKU BAŞLADI? ŞEREFSİZLER SİZİ!

- Burada sözü edilen dudaklarına operasyon yaptırmak isteyen kızların toplumun ekstrem bir ucunu temsil ediyor. Diğer ucunda ise cinsel üretken çağını bitirmiş (menapoza girmiş) ama hiç orgazm yaşamamış kadınlar, karısının böyle bir ihtiyacı olduğundan bile haberi olmayan erkekler var. İşin kötü yanı bundan kadının da haberi yok. Yani kadının kendi fizyolojisinden haberi yok. Bu acı bir cahillik tablosudur. Dudak operasyonu isteyen genç kızla, kendi vücudunu tanımayan kadının ortak sıkıntısı CAHİLLİKTİR. Okullarda öğrencilere düzgün bir cinsellik dersi verilmelidir. Cinsellik ile ilgili cehaleti ortadan kaldırmanın önemli yollarından biridir. Ama burada sözü edilen

- genç kızların cehaletinin giderilmesi daha zor bir konudur. Boş ve gamsız büyümüş olmanın, dünyanın sıkıntılarından uzak yetişmenin, para kazanmanın zorluğunu tatmamış olmanın ve hayatta ciddi amaçları olmadan büyümüş olmanın sonucu böyle boş işlerle uğraşan bir gençlik ortaya çıkmıştır. Bunu çözmek daha zor. Memleket meseleleriyle ilgilenen, çalışıp üretmekle ve dünyaya kalıcı bir eser bırakmakla ilgili hedefleri olan, soyut düşünebilen ve gözle görülemeyenin önemini bilen, idealleri ve amaçları olan, kendisine ve toplumuna yararlı, DÜRÜST ve AHLAKLI (çalmayan, yalan söylemeyen) ve en önemlisi OKUYAN bir gençlik yaratmak lazım. Bunun eğitimini vermek tabiki diğerinden çok daha zor. Bunun için eğitimin mantalitesini değiştirmek lazım. Temelini pozitif bilimlerden alan, amacı çocukları geleceğe hazırlamak olan ve Türkiye nin ilerde dünya ile yarışabilir olmasını sağlayacak donanımda gençler yetiştirmek lazım. Aksi takdirde kısa süre sonra, kadının bacak arasından başka namus değeri olmayan, çok bilmiş ama cahil, inançlı ama aç, kapalı ve baskıcı ama ahlaksız ve yalancı bir toplum olma yolunda gidiyoruz. Eğitimden korkmayın. Ne din eğitiminden ne de cinsellik eğitiminden korkmayın. Gözünüzü açın ve bu ortaçağ sendromundan kurtulun. Büüt

- Bütün problemlerin çözümü eğitimdir...

- vicdansız naussuz sigara malı kafir kominist hristiyan

- yarım akıllı

- helal sana sn tuna

- yahu bir şey yazmayayım diyorum genede dayanamıyorum. çok abartılmış. böyle gençler var ama korkmayın ahlak savunucuları öyle ciddi boyutlarda değil. bir de her şeyi dine bağlamazsa ölecek insanlar var ya acıyorum cehaletinize. lan din kurtarsaydı bizi osmanlının son dönemlerinde kurtarırdı. padişah halife sıfatıyla cihat ilan etti de kimse siklemedi. hala din eğitimi olsaydı şöyle olurdu diye yorum yapıyorsunuz avrupa özentiliği diyorsunuz. ne alakası var kardeşim. subliminal mesajlarla çocuk yaşta cinselliğe itiliyor insanlar diyorsunuz. burayı okuyan bir psikolog varsa bunu daha iyi biliyordur. ulan cinsellik ergenlik döneminden sonra başlamaz. cinsellik henüz 3 -4 yaşlarında başlar. bu yeni de ortaya çıkmadı. insanın doğası gereği var olan bir şeydi. freud 1920 lerde yazdığı bir kitapta bir vakayı psikanaliz uygulama kitabında anlatmıştır ve çocuk 5 yaşındadır.ki can dündarın bunu bilmeme ihtimali yoktur.bariz yaranmak için yazmış.bilmem kim şunu demiş nerden belli doğru olduğu. bilip bilmeden yorum yapmayın. bırakın artık sübliminal mesaj yok yahudi yok mason yok şeriat gelsin ağızlarını. avrupa aydınlanma çağını reformu 17. yüzyılda yaşadı. bizde 21. yüzyılda hala dine dayalı eğitimi din otoritesi altında yaşamayı savunan insanlar var.bunun adı bilgisizliktir arkadaşım başka bir şey değil.

- Son yıllarda böyle olmasının sebebi de acaba baskı altında olması mı kızların? Can beyin dediği gibi estetikle ilgili ihtiyaçlar zengin aile kızlarının isteği, belki fakir ailenin kızları da istiyordur fakat imkanları el vermediği için önce çalışıp sonra o paraları kazanana kadar akıllanmış olmalarıdır. Ergenlik dönemi erkek nesilde şişman. Zaten eski yıllardan beri kızlar kendilerinden büyük erkeklerden hoşlanırlar. Çünkü yaşıtları ilgi çekici değildir. Can beyin dediği yeni keşfedilmiş bir şey değil ki. Dünya'da da böyle. Lüks barların önünde bekleyip onları içeri sokacak belki bir gece hiç içemeyecekleri içkileri içerecek büyük başlara vücutlarını emanet ediyorlar. Çift taraflı bir suistimal her zaman söz konusu. İlk yazdığım cümleye gelirsek. Son yıllarda bu kadar patlamış olması, hem globalleşme, teknoloji, medya ve ülkenin içindeki baskılı siyaset bu durumu ortaya çıkartmış olabilir. Sonuçta bunu konuşmak değil sorunu gidermek gerekir. Bu da yasaklarla olmamalı. Gerekirse her erkekle her kızla teker teker konuşulmalı. Bu arada aklıma gelmişken, eşcinsellik de patlama ondan bahsetmemesi bu yazdı da şaşırttı beni Can beyin. Ama aslında belki çoğalmamıştır hiçbiri. Sadece insanlar kendilerini daha özgürce ifade etmeye çalışırken, böyle bir noktaya gelinmiştir. Olmaz mı?

- yıllardır buna modernlik,çağdaş uygarlık demiyormuydunuz.şimdi ne değşti..

- Bu durumlari belliki yasallastirmaya calisiyorlar. anneler ve babalar da cocuklarina demekki bu kadar bilgilendiriyo veya ailelerinden korku ve baski gormusler. meydanin kasarlanmasi diyelim biz buna.eskiden de vardi boyle durumlar. Medya nasil para kazanacak yoksa. toplumun can damarindan giriyolar "kiz" diyerek. bu da insanlarin birbirine karsi bakis acisini da degistiriyor.erkekler sonra butun kizlari ayni kefeye koyuyor.can dundar da ekmek parasi diye yapiyor.ben de,ilerleyememenin sebebini bu tarz haberlere yer veren beyinsizler icin soyleyebilirim.bunlari yasallastirmaya calisanlar,kapital duzenin carklarina ragbetin artmasi icin ugrasanlar olarak degerlendiririm.dis dunyaya acilamayan veya kulaktan dolma hareket eden halk da bunlari okuyacak ve aa bak neler varmis yaa.demekki normal biseymis diyecek...belki de bu kadar abartilan bi durum yoktur kim bilir. medyanin her kolunun birer reklam. bi cogu da sana armut diye gosterir aslinda o elmadir... yani kisaca hayat,sokaklarda.

- ağlanacak halimiz işte :))

- Bir de bu yazının yayınlandığı tarihi yazsaydınız, on yıl kadar önce yazılmıştı. Geçen on yıl boyunca "dindar" adamlar tarafından yönetildik, değişen bir şey oldu mu? Önce "insan", "ahlaklı" insan olmayı denesek...

- Müjdecim müsadenle paylaşıcam..

- Şeytan kadınları kolay kandırırmış... bunu daha erken kandırmış olmalı :)) Ne de olsa arkadaşı :))

- Imka ÖZET:''İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki?''

- iyide rock and coke dan bir fotografın konuyla alakası nedir. bahsedilen konu Türkiyenin %99 ı ile alakalı ama fotograf %1 lik bir kesimden alıntı. dejenere gençlik diye bu resimler kullanılıyor sonra sokakta yürürken tacize uğruyoruz.

- Biyoloji kendi kendine kusursuz işliyor. Herşey doğasında gitse bastırılmasa hiçbir sorun yok. Psikolojiler altüst sadece. Cinselliğe teşvik değil cinselliğin karizmasına teşvik var.

- Eger o isin ozetiyse kendinize dert yanin. Siz bence beyninizi yikatin. bi de ahkam kesenler yok mu...p*çler.ozellikle kiz cocuklarinin cokk fazla daha egitilmesi gerekiyor. Ne paradi olan egitmis ne de yobazi.sizin kadin deyince akliniza anneniz mi geliyor. serefsizler. egitimlisi de egitimsizi de ayni. Erkekler kadar menfaatcisini kötürümünü kiskancini nankorunu sorumsuzunu dusuncesizini ben gormedim.siz körsünüz. baslasinin kizidir diye hep kadinlardan beklediniz.sizin beyniniz gelisememis.siz hayati yasami paylasimi anlayacaksiniz da...o disadida para kazanmaniza benzemez boyle isler.siz anlamak istemezsiniz gerci.hepiniz vezirsiniz ya.hayat size toz pembe asil yarim akillilar.sizin her turlunuz tehlikeli.siz kadinlari gucunuz sizden yapica daha zayif oldugu icin istersiniz.sonra biraz aklini calistirmayagorsun seytan kotu etiketini yapistirirsiniz.kotulugun babasi sizsiniz!.....

- Türkiye yarı açık hapıisanesi!!! ne d emiş Nazım bizimkiler ufak işler asıl kötü olan insanın hapıshaneyi icinde taşıması!!HERŞEY CEHALETTEN iyi bir egitim herseyı çözer geriye sadece evren kalır:))

- hangi anne baba evladını böyle ister dışarda göremiyorsun ki? diyeceksınızki başında durun ne kadar durursan dur olmuyor

- herşey sübliminal mesajlardan oluyor...

- sigara içme sahnesini kötü alışkanlığa çağrı diye algılayıp sansürleyen RTÜK sevişme sahnelerini reklamsız sansürsüz olarak yayınlıyor hangisi toplum ahlakını bozuyor acaba sigaramı sevişme sahnelerimi . . .

- tek çözüm çocuğun kafasına allah korkusu sokmaktır.

- bireyin kendisi dinî hassasiyetlere sahip olmadıkça onu yönetenin dindar olmasının ne ehemmiyeti var, bazıları da yazmış her şeyi dine bağlamayın, e kardeşim din her şeye bir kural, bir sınır, bir düzen ve bir açıklık getirmiştir, bizi ve etrafımızdakileri, kısacası her şeyi yaratan ve her şeyin sahibi olan Allah'ın hükümleri evrensel doğrulardır ve her şeyi bağlar, yine bazıları pozitif bilim demiş, ya hu bu kavram aslında Avrupadaki skolastik düşünceye karşı oluşturulmuştur, İslam hiçbir zaman bilimle çatışma haline girmemiştir ve İslam akıl yürütmeyi ve Allah'ın koyduğu kanunları bulmayı, tefekkür etmeyi, yaratılmışları incelemeyi emretmiştir, bu yüzden Bediüzzaman fen ilimleri ile din ilimlerinin birleştirilerek okullarda öğretilmesini böylelikle bağnazlıkla ve de inançsızlıkla ya da anarşistlikle başa çıkılabileceğini savunmuştur

- allah korkusu olan bir çocuk bunların hiç birisini yapmaz yapamaz...

- masonik düzen...

- o zaman bildiğin yoldan gideceksin..

- bizim rehberimiz (kuranıkerimdir)...

- Bunlar düzmece diyenlere birşey söylemek istiyorum: Burda yazılan herşey maalesef ki gerçek. Çevremdek "ergen" gençlere bakıyorum ve hepsinde bu durum mevcut.. Gerçekler herdaim acı gelmiştir. Can Dündar abartmış, böyle birşey yok diyenler lütfen 3 maymunu oynamayın. Yineliyorum Bunlar GERÇEK.

- vala çok uzundu

- Kızlarda Allah korkusundan önce ''ANA BABA korkusu'' olmalı.. ha benim kızım özgür diyenler; toplarsınız böyle, satmaya çalışırsınız sonra :))

- acıyorum gercekten.türkiyede o kadar cahil varki.bana bir paket makarna,yağ,pirinç verseler ben tamamım hiç birşeye ses etmem diyen insanlar.bana dokunmayan yılan 1000 sene yasasın .sokakta birine kapkac yapsalar götlerini kıpırdatmazlar ama bir olay olsa bomba filan ölümü hiçe sayıp o anki işimizi bırakıp koşarız biz işte böyle bir toplumuz CAHİL. ALLAH KORKUSUNU BİLMEK ÇOK İYİDİR.AMA KÜÇÜK BİR ÇOCUGA bunu ilk okul çagındaki bir çocuga aşılamak o işte kötü.cocuk daha 3-4 yasında tanısır cinsellikle.ama biz annelerinin dur yapma ayıp millet ne der gibi baskılarla çocugu engeller.buda cinsel yönden bir içe kapanıklık yaratır.günümüzde 20-25 yasındaki bazı insanların cinsellikten haberleri yok.meni yutan bir kadın acaba hamile kalırmıyım korkusu bunlardan bir tanesi .bunun olmaması için okullarda bunun egitimi verilmelidir.önemsiz gibi görünsede bu cok önemlidir.Türkiye batılaşacagı yerde dogulasıyor.10 yıl sonra sokakta el ele tutuşmak bile gözleri üstümüze çekecek.

- cok uzucu bir durum gercekten neslimiz özentilikle ilerlemeye devam ediyor daha neler gorecegiz kim bilir Bunu engellemek Evebeyinlerin elinde

- eee kuran dersi deyince herkes itiraz ediyor neymiş başörtüsü takacakmış çocuklar ee çocuk deyip geçme ağaç yaşiken eğilir öpüşmeyi görürse öpüşür tabi din deyince itiraz ederseniz gericilik derseniz daha da kötü olur .....

- bunlar doğru tespitler de çözümü cinsel ilişki yasaklanmalı, ahlak polisi konulmalı diye gören arkadaşa çok güldüm doğrusu.. Tek çözüm var, o da eğitim.. Yasak olan tatlı gelir insanlara ve ahlak polisi olan ülkelerdeki ahlaksızlığın düzeyini de biliyoruz..

- Birakin isteyen istedigini yapsin herkesin akli da tercihleri de kendinedir.. herşeyi bu kadar abartmak ülkemizi bir adim ilerletmez..

- Evet bayanlar baylar millet allah korkusundan çocukların beyinlerinin yıkanacağından bahsediyolar dı ya şimdi de top yekün katlanmamız gerek özgür yetiştiriyorlarya aydın yetiştiriyorlarya edepli olmanın kimseye zararı yok ancak özgür yetişen nesil demek aydın demek yatmak kalkmak oranı buranı yaptırmak olmuyormuş kuş yuvada gördüğünü yapar anneler babalar bozuldu çocuklar sınır nedir bilmiyorlar

- anne babalara çok iş düşüyor, bide allah korkusu, eğitim şart adetlerimiz yerin dibinde ki,msenin kimseye saygısı kalmamış

- birazs olaylara ergen psikolojisi ve gelişimi açısından bakmak gerekmezmi. hepimiz ergenlikte bu tür davranışlar yaptık. karakter ve kişilik bazında iyiyi ve kötüyü bdeğerlendirin lütfen. fazla makyaj yapmak, açık giyinmek elele tutuşmak bunlar yalan söylemek, hırsızlık yapmak, iftira, gibi konusu suç olan şeyler değillerdir ve yaşa özgüdürler. Bu toplumda iftira, dolandırıcık, hırsızlık, tefecilik cinayet , yetim hakkı yemek, gibi konusu suç olan çok sayıda olay ve olgu vardır. ve bunları yapanlarda açık olan , mini giyen, elele tutuşan öpüşen kızlar yada erkekler değillerdir. Güzel olmaya çalışamnın neresi kötü. bilimsel düşünceyi toplumsal değer halien getirirseniz bu dediğiniz şeylerde olamyacaktır. Zira bilimsel düşünce sisteminde anne ve babalar çocuklarının ergen davranışşlarını bilecekler onlara yol göstereceklerdir. Bunların dinel yada dinsizlikle hiç bir alakası yoktur. cezaevinde yatan su.ç işlemiş insanların %99 u allah inanırlar ve çoğuda ibadetini yapan insanlardır.

- öpüşmenin neresi kötü acaba? anlamadım. öpüşmeye takıntılı insanlara soruyorum. bven gerçekten bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum. sevdiğim insanı öpmek bana büyük mutluluk veriyor. çok mu kötü bir şey yapıyorum ki. mutlu olmanın neresi kötü ki.

- kötü olan öpüşmek değil dürüst olmamaktır. öpüşmek ahlaksızlık da değildir, dürüst olmamak ahlaksızlıktır. Onun içindir ki bu toplumun erkekleri gezdikleri kızları kötü ve ahlaksız görüp, onları kandırırlar . sonrada gezmedikleri kızlaral evlenirler. ama bilmezlerki onların gezmedikleri kızlarda başka erkeklerin gezdikleri kızlardır. Matematiksel yani .. anlayana.

- unutmadan; ulan admin yavşağı, bu paylaşımın adı nedir ? belli bir kesimi nasıl hedef gösterilir midir, ya da beğeni ve yorum adına sayfanın yapısıyla bağdaşmayan şeyler nasıl paylaşılır mıdır, amcık ağızlı admin senin yapacağın paylaşımı da sikeyim, 400 bin küsür üyen var, bu mudur konsept, bu 400 bin insanın zekasına hakaret edecek kadar zeki misin sen beynini siktiğim, ama yorumları okudukça da sana hak vermedim değil, sizin yüzünüzden gerizekalı nesiller yetişiyor, sizleri hadım ettirip üremenizi önlemek lazım amına koyayım,
özet geçiyorum : admin senin de yapacağın paylaşımında amına koyayım.

- Çocuklarımızın bizim hoşumuza giden şeyleri aynen yapmaları sizcede yanlış değil mi? Çocuklarla ebeveynler arasında biraz zihniyet farkı olması aslında ilerlemenin ön koşulu değil mi? Çocuklarımızın bizim büyüdüğümüz dönemdeki kadar kapalı ve çekingen olması doğru mu? Yeni nesil eskisinin aynısı olsa yerimizde sayıyor olmaz mıydık? 'Gençler öpüşenleri görürlerse öpüşürler tabi' diyen arkadaştan yola çıkarak söylüyorum, kimse öpüşmesin mi? Dışarıda öpüşen insanların olmaması toplumda kimsenin öpüşmediği anlamına mı geliyor, yoksa toplumsal baskıdan dolayı sadece dışarda öpüşülmediği anlamına mı geliyor? Burdan yola çıkarak düşünürsek, aslında dışarda erkeklerle kadınların samimi görüntüler veriyor olması Türkiyenin biraz daha modernleştiği ve farklı yaşam tarzlarına daha anlayışlı olduğu anlamına gelmıyor mu? Bu yazıdaki silikon derdindeki kızlardan bahsetmiyorum tabi ama konuya biraz da bu açıdan bakmak gerekmiyor mu? Sokaklar bizim arka bahçemiz mi ki insanların sokaklarda nasıl davrandığından rahatsız oluyoruz? Sokaklar bizim olduğu kadar o gençlerinde sokağı değil mi? Çocuklarımızı istediğimiz gibi yetiştiremiyor olmamızın nedeninin dizi filmler olduğunu savunmak, bizlerin ebeveyn olarak acizliğimizin göstergesi değil mi?

- Bana Can DÜNDAR demeyinnnnnnnnnnnnnnn........onun sözlerini bile kale almam önce kendi düşüncelerini bakışını yoklasın ne durumda ...

- valla yazılılanların hepsini okudum beynim bulandı tek söyleyeceğim HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR insanları rahat bıırakın

- aslnda var ya herkes birilerini suclama eğiliminde.hic soruyor musunuz kendinize.ben nasıldım o yaslarda ya da nası olabilirdim,su an ne durumdayım diye.cok uc örnekler bence bu yazıdakiler ama bunun yannda iyi olanlar da war.hic biriniz öpüşmediniz mi kmseyle? eger yapmamıssanız,bu olumsuz yorumları kıskanclıgınızdan yaptıgınızdan adım gibi eminm.hee bi de özgürlük denen sey de bu değilmidir? sonuc olarak kmse kmseye hesap vermek de zorunda değildir hele ki size..

TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2012 »
- allah herkezin evladını korusun inş.

- benmı dedım evden kac kacmasaydı

- Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta...

Kimseyi suçlamayalım; bu tablo bizim eserimiz:

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki?

Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken, kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara " Katılıyorum

- amanın ha kimse kacmasın sadetin teksoy yakalar şu an parmaklarını törpuluyoooooooooooooo

- Herkezin kafası farklı telden caliyooooo.En iyisi rahatlamak icin yokta olan herkezin bildigi rahatlama ilacı atarax vereyim. Belki o zaman aynı telden calarizzzz:))))) sonu olmaz bu konuların....:)

- Ne HaLLe GeLmisiz :(

- huzur islamda:)

-‎..
(BİZ NEREYE GİDİYORUZ)
..
nereye gidiyor bu gençlik!
çaresiz biçimde sorduğumuz,
ve cevabının
bizleri korkuttuğu bir soru.
..
bana göre;
biz nereye gidiyorsak gençlerde oraya gitmekte
en basit mantık bu..
ama durumun bu noktaya gelmesinin en önemli nedeni
toplumumuzdaki
ROLLER KARMAŞASIdır.
..
gençlik nereye gidiyor şikayetini yapan
çevrede buna dahil birçok aile
şunu savunmakta..
..ben çocuğumla arkadaş gibiyim..
..ben çoçuğumla kardeş gibiyim..
…eğer ki ebeveyn,
çocuğuyla arkadaş,kardeş gibi olduğunda
haklı olarakta çocukta kendini
ebeveyn yerine koymakta ve ebeveynin haklarından,
yaptıklarından kendine pay çıkarmaktadır.
..”arkadaşım olan ebeveyn yapıyorsa, bende yapmalıyım”,
durumu ortaya çıkmaktadır.
..
işte bu çarpık sosyal yapıdan kurtulmak için;
..başta ebeveynler olmak üzere,
her birey sorumluluklarını,
farkındalıklarını gözden geçirmeli,
ve her şeyden önce ebeveyn,
yetişkin olma dersine iyi çalışmalıdır.
..,
ve sorulması gereken asıl soru:
“gençlik nereye gidiyor değil!”
..”EBEVEYNLER, GENÇLİĞİ NEREYE SÜRÜKLÜYOR”..şeklinde olmalıdır.

2 Eylül 2011 /

- toplum tabi hızlı yaşam içinde çabuk tüketen tatminsiz bir yere gidiyor. ne yaparlarsa yapsınlar asla hiç bir şeyden tatmin olmuyorlar.toplumun sindirimi çk hızlı.

- Atatürkün gençlıği vah vahhhhhhhhh

- DURUMUN NE KADAR VAHİM OLDUGUNU ANLAMAYACAK KADAR İNSANLIKTAN CIKMISINIZ O YASTAKİ COCUKLARI BİİLE YARGILAYABILIYORSUNUZ SİZLERDE SUÇLUSUNUZ CÜNKÜ SİZİN VİJDANINIZ KALMAMIS YAZIKKKKKKIKK.......

- evet evet evet...bu yazılanların hepsine evet peki ebeveyn olark bizler ne yapmalıyız?? doğru yönlendirmeye ihtiyacımız var. ne çocuklar bizim gibi çocuk ne gençler bizim gibi genç..sonuç ne yapacağını şaşırmış ebeveynler. tv ekranlarında dinleyin ve her yaptığına izin verin onu bir birey olarak kabul edip yaptıklarına saygı gösterin tarzı konuşmalar ama bunların da sonucu hüsran...peki doğru olan ne***

- helalllll

- dünyanın sonu geldi..

- toplumda yasaklar oldukça, içe bastırılmış duygular, anormal sapkınlıkları olan yurdum insanını suça teşvik ediyor... oysa yurtdışında tabular daha rahat... birçok şeyin, özel yapılmış mekanlarında legal olduğu Hollanda'da suç oranı neden düşük acaba?..

- estetik yapacak prayı nerden buluyorlar ..

- Biz Türk milleti değil miyiz .? Nden Amerikaya özeniyo Gençler ? Gençler bu düşünceyi benimsedikçe kendilerindn farklı bulduklarını eleştiriyolar ve öteki gençler çocuklar da eleştiren dalga geçen kişi gibi olmaya onun gibi giyinmeye beslenmeye çalışıyor

- yorumlarda cocugun kafasına ALLAH korkusunu sokacaksın demişiniz ..ona iman ve haya denir .YANİ BİR BAKIMA korku değil ALLAH sevgisi vermek gerekir

- Her şeyi o kadar kapatıyoruz, o kadar baskılıyoruz ki artık, insanların içindeki sapkınlıklar hep dışarı vurmaya başladı. Gazetelerin 3. sayfalarının 12-13 yaşındaki kızlara yapılan tecavüzlerin, dayakla öldürülen kadınların, 3 kuruş için birbirini vuran vicdansızların haberleriyle dolmasının sebebi tamamen budur. Yasak yaparsan her şeyi, o şey daha cezbedici görünür. Basit insan psikolojisi. Bunu anlamak neden bu kadar zor?

- Ayrıca toplumun şu günkü sapkınlığını bile Atatürk'üme bağlayan yaratığa (insan diyemiyorum, kusura bakmayın) saygılarımı sunuyorum...(!?!) Adam zaten yeterince dönüyo mezarında, sizin de eklenmenize gerek yok!

- sonrada bunun adı medeniyet olur. medeni ailelerin medeni cocukları olur. cagdaş giyinmek cagdas yasamak cağdas yetişmek olur. çaga ayak uydurmanın yolu görüyorsunuz ne yazık ki orasını burasını yaptırmaktan geciyomus. önceden sevgilisini sadece ıstemeye geldiklerinde görürdü babalar. adıda medeni baba şimdi 17 18 yasında tanıstırıyolar. baba da pezvnk olmus geniş geniş ben medeniyim die geziyo. dünunde bakın bakalım varmı bole bişey medeniyetimizde. Türk milletine neler oluyor...

- Allah çocuklarımızı boş özentilerden kötü insanlardan korusun....

- ‎:D

- Allah yardımcımız olsun akıl fikir versin gençlerimize...

- Amin'n'n..

- bu toplumun hızlıca gittiği tek bir yer var oda kanalizasyon çukuru ! !

- Öncelikle, çocuklara tecavüz ve taciz edenler,çocuk pornosundan para kazanan hayasızlar genç değil, eşşek kadar adamlar. Oturup kızlarıyla bütün magazin programlarını hiç kaçırmadan izleyip mankenleri, popçuları, oyuncuları konuşmaktan kendini alamayanlar da eşşek kadar kadınlar. Ülkenin milli eğitim ve öğretim politikasını yıllardır oturtamayan ve bırakın öğrenci yi daha öğretmen yetiştirmeyi bilmeyenler de eşşolueşşek kadar politikacılar değil mi ? O zaman küçükleri bırakın da kendinize bakın !! Aynı politikacılar bu gün dindar gençlik modelini sunuyorlar utanmadan bize. Hüseyin Üzmeze , Adnan Hoca'ya, Müslüm Gündüz'e, kadın pazarlamaktan içeri aldığınız Cüppeli Hocaya mı emanet edeceksiniz çocuklarımızı ? Siz önce kendinizi düzeltin ağalar , beyler !!

- herkes kendine baksın.....çünkü kendin herkessin....herkes sensin....

- KÜLTÜRÜMÜZE DİNİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK DAHA KÖTÜ GÜNLER BİZİ BEKLİYOR EVLATLARIMIZA HARAMI HELALİ ÖĞRETEMİYORSAK İŞTE OZAMAN ÇOK KÖTÜ

- Neden ÇAĞDAŞ olamıyoruz ki. Yada neden ÇAĞDAŞIĞI hep yanlış anlıyoruz. Kaç kişi ÇAĞDAŞLIĞIN sözlük anlamına cevap verebilir.

- Farkında değil hiç kimse bu yaşayanın hayatı
Aslında yok kimsenin kimseye söyleyecek lafı
Kendi yanlışlığından ve zalimliğinden
Herkes yargılıyor başkasının hayatını

- Ben yapilan yorumlari biraz okudum ve herkeze tavsiyem büyük lokma yiyin büyük söz konusmayin...

- Allahin verdigi nimetleri yiyiniz. sonra vermeyince de yiyecek bisey bulamazsiniz! nemis bu diet mieti. sacmalik resmen!

- ADEM-OLDUK-GELDİK-

- ALEM-OLDUK-GİDİYORUZ-

- çok güzel bir yorum.çok güzel bir yazı.çoğumuzun düşüncelerini top yekün anlatmış...bence çözüm dinini bilen çocuklar yetiştirmek.. tek kurtuluş bu.. hayat bir yolculuk.nerede biteceği belli olan... çocukların örnekleri bizler önce değişmeliyiz.. bizim dönemle başladı sanki bu arayış.......

- çok doğru bir yazı eksiklikleri var.yalnızca kız çocuklarındaki sapmalara değinmek biraz acımasız olmuş erkek çocukları bu tablonun neresinde can beyden devamını bekliyoruz.

- Ağır toplumlar eğitimle ve aslını unutmamakla olgunlaşı. biz osmanlı torunlarıyız ama ne yazık ki aslımızı unuttuk. Y a da birileri özenti kapılarını açarak un utturmak istiyor. Bunda da çok başarılı oldukları gözler önünde.İman, itikat, edep olmadıkça daha fazlasını yaşayacağımız kesin. Bunun doğusu batısı - açığı kapalısı yok sadce ve sadece eğitim ve edep gerekli. Öpmekte güzeldir, sevmekte ama unutmayalım ki kasaptan aldığın bir patça eti bile adam sarıp ta veriyor. 12 -13 yaşında bir çocuk sevişmeyi bilmez çünkü o oyun çocuğudur. Ama tv.ler de boy boy diziler de bunu işlersen, kardeş kardeşin karısını, yeğen amcanın karısını, bir koca yada kadın iki sevgili mutlu mutlu yaşarmış gibi gösterilirse sevişmede olur kürtajda olur anaya bacıya tecavüzde olur. Çünkü bunları ballandıra ballandır işlenmesine izleyerek müsade ediyoruz Zaten denetim sıfır.Yalandan akıllı işaretler konulmuş, çizgi filmlerde bile bu işleniyor. NE DİYELİM SONUMUZ HAYR OLA

- ohaa müthiş ...

- Biraz da bardağın dolu yanına bakmak gerek..Hala edepli,eğitimli ve akıllı birçok genç bayan var ülkede...Çok çarpıcı hareketleri olmadığı için dikkat cemiyorlar ve burada mevzu bahis değiller ama düzgün bayanlar da var...

- OSMANLIDININ YETİM TORUNLARI GARİB TORUNLARI.

- rabbül alemin bizim imanımızı kuvvetlendirmemiz için güç ve kudret verir inşallah.

- Bu toplum bir yere gitmiyor sadece yönlendiriliyor.

- Toplumsal ahlakimiz ancak manevi degerlerimize yeniden sarilmakla duzelir! Bunun baska bir yolu yok. Bu gordugumuz batililasmanin neticesi. Deme ki yuzumuzu batiya degil ozumuze donmemiz gerekiyirmus...

- NASIL OLDU DA CAN DÜNDAR ÖYOLE BİR YAZI YAZMIŞ... KIL ADAM...

- arz-talep meselesi ve televizyon dizileri sayesinde gençlik böyle oldu nerde 1990 ların nesli

- BU CAN DÜNDAR I DA ESKİDEN BİŞEY SANARDIM,SALATANIN TEKİYMİŞ DÜNYADAN HABERİ YOK...:))))))))))) ULAN GEYİK LİSE BİTİRME YAŞI ORTALAMA 19 DUR.BU ÜLKEDE ANNELERİMİZ 14-15 YAŞINDA EVLENDİRİLMİŞTİ.....ŞAŞIRDIĞI ŞEYE BAK...:!!??

- Kalender Bektaş ‎'Atatürk gençliği vah vah' yorumunu yapan vatandaş...bunu da buraya bağlıyosunuz ya çüşşşşş artık

- Çilesiz islamdan uzaklaştırılmak istenen gençliğin toplumun sonu böyle olur....çocuğunu nasıl eğitirsen öyle büyür,öyle yaşar....

- nush ile uslanmayanı etmeli tektir, tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir...

- Alıntı : (Kardelen) Su DURUMUN NE KADAR VAHİM OLDUGUNU ANLAMAYACAK KADAR İNSANLIKTAN CIKMISINIZ O YASTAKİ COCUKLARI BİİLE YARGILAYABILIYORSUNUZ SİZLERDE SUÇLUSUNUZ CÜNKÜ SİZİN VİJDANINIZ KALMAMIS YAZIKKKKKKIKK....... Sizdede iman gücü islam kalmamış. Sizler açılıp saçılmasanız karşı cinste bir atak olmaz br erkek gördünüzmü kalçanızı sallayacam diye kendinizden geçiyotr yürümekten aciz oluyorsunuz. bu durumda acizlik bizdemi sizdemi bunu değerlendirmek lazım.

- artık insanlar bir gösteriş havasında herkes nerde ne yaptığını övünerek face e yazma fotolarını gösterme orası burasını yaptırıp güzel görünme çabasında. toplumda müthiş bir ahlak çöküntüsü var. ecdadımıza yaraşr bir torun olmak varken biz çanakkale zaferinin yıldönümlerinde parklarda öpüşen, ezan okunurken sevişen (malesef) vücudları genç ancak ruhları ihtiyar bir gençliğe sahibiz.. LÜTFEN AKILLI OLALIM. Dinimizin getirdiği ahlaki yapıya uygun eğitelim çocuklarımızı...

- kimse bu rezaleti islama dine yormasın... bu ülkede dini bu kadar zorlamadan önce durum daha farklıydı. ne kadar çok kapatmaya zorlarsan o kadar çok açmış olursun. örtülü bir sürü kız var düşüp kalkıyor.. kuran kursunda hoca 13 yaşındaki kızın üstünde?? bunlarmı sizin islamınız.. çocuklarınıza adam gibi sahip çıkın koruyup kollayın bırakın bu açık kapalı yavşaklığını.. nice açık bilirim ruhu rahibe teresa gibi nice kapalı bilirim hayat kadını gibi.. sahip çııkın sahip...

- can dündar güzel yazmış yazmasına da neden Türkiyedeki televizyon kanallarını ve yayınladığı dizileri eleştirmemiş.(ÖZELLİKLE KANAL D-eminim yeni nesilden en çok şikayet edenler izliyordur toplum yapısını bozan dizileri-eskiden sıkı sıkıya değer yargılarına bağlı olanlar bile günümüz deki dizilerden dolayı ödün vermeye başlamışlardır örfünden-adetinden dini inançlarından) gerçekte eleştirilmesi gereken bu nesil değil şimdiki nesili bu hale getirenlerdir. eski filmlerde en fazla cilveden ibaret olan sahneler, günümüzde oyuncuların sadece ...... organlarını göstermiyorlar. bu gidişle onu da yayınlamayacakları düşük ihtimal gibi. bende dahil sadece sanalda eleştiri yapmakla bir yere varılmaz.

- YORUMLARI BİR YERE KADAR OKUDUM..GENEL ANLAMDA KISIR DÖNGÜ VE HALA BASTIRILMAYA ÇALIŞILAN DUYGULAR...CİNSELLİKTEN,DUYGULARIMIZDAN VEYA ARZULARIMIZDAN BAHSETMEYE BİLE KORKUYORUZ...HERHALDE SÖYLEMEME GEREK YOKTUR AYNI YAŞTA OLAN VEYA YAKIN OLAN İNSANLARIN BİRBİRİNE DUYDUĞU HİSLERDEN BAHSEDİYORUM..HAYATIN DOĞAMIZ GEREĞİ BEŞ GERÇEĞİ VAR....1.Sİ;YAŞAMIN GEREĞİ YEMELİYİZ,2.Sİ;SU İÇMELİYİZ,3.SÜ;DOĞAL OLARAK LAVABO İHTİYCI,4.SÜ;UYUMAK VE 5.Sİ CİNSELLİK.......BURAYA YAZAN ARKADAŞLARIN YAŞ ORTALAMASINI BİLMİYORUM AMA KİM İSTEMEZDİ LİSEYKEN SEVDİĞİ İNSANLA ÖZELBİRŞEYLER PAYLAŞMAYI...????ŞİMDİ KİMİSİ BAŞKALARI TARAFINDAN BEYENİLMEK VEYA TAKTİR EDİLMEK İÇİN TEPKİ GÖSTEREBİLİR...ONLARA SADECE GÜLERİM:)))YA ONLARIN KALBİ,DUYGUSU VEYA ARZULARI YOK YADA BEN İNSAN DEĞİLİM:)))

- işimiz hakkaten çok zor...bindik bi alamete gidiyozzz gıyameteeeee...Allah herkese hidayet versinnn.

- Televizyonları kapatın bu iyi bir evlat yetiştirmek için çok iyi bir başlangıç olur.

- can dündarı tebrik ediyorum ülkemizin tek sorunu bu bence bunu çözersek emin olalım dünyada bir numaralı ülke oluruz...

- Anne ve babanın çalışması.., tv programlarının kültürden uzak yayınlar yapması.., manevi egitimden uzak yetiştirilmesi .. Bunun sonunda güzel bir gençlik beklemek hayal olur.

- bu yüzden de medta destekleniyor ! bu yüzden batı ile kaynaştırma faaliyetleri yapılıyor sosyal sorumluluk adı altında ! bunun cinselliği konuşmaktan korkmakla ilgisi yok o yaştaki bireyin aklı cinsellikte neden olsun zaten !

- laik devletin laik insanlarına sesleniyorum bu ülkede yıllarca kapanan iffetini korumaya çalışan kızlara ne eziyetler edildi eeee sonucun böyle olması anormalmi yani......bu sadece bu konuya açılmış küçük bir penceredir.

- bunu yapan can mı yazmış bunu:D

- ‎1-önce can dündar buna hizmet eden o medya patronundan bir ayrılsın.
2-Tüm kızlara ithaf olunur.
3-İthaf ettim ama faydası nasıl olacak,ondan da ümitsizim...

- dini eğitim şart bence ailelerin çoğu bu eğitimden yoksun olunca e çocuklara da bu yollara sapmak kalıyor. Allahtan çocuklarına dini esasları öğreten ve o yolda eğitim almasını sağlayan aileler de fazlaca var ve inşaalah çoğalırlar...bu arada dindar gençlik istiyoruz diyenlere de bu ülkede nasıl karşı çıkıldığını ve bu karşı çıkan çevreleri de hatırlatırım...

- abi ben söölemiom ayetlerlede sabittir şeytan önce yaptırır sonrada nie yaptın die seni ikinci umutsuzluğa itermiş canında yaptığı bu taktik değiştiriolar kendilerini eleştiriolar eserlerini eleştiriolar :):)

- yazık ki neyazık böyle bir toplumda çocuk yetiştirmye, iyi bir ahlakı olsun diye uğraşıyoruz

- neden çocuklarımıza suç atıyosunuz ki onları yetiştiren 80 li ve 90 lı yıllrda gençlık yaşayan anne ve baba olmuş olanlar değilmi dir ki..çuvaldızı kendimize batırmamız gerekmiyor mu.12 13 yaşında ki bir çocuk veya 14 15 yaşındaki bi çocuk parayı nerden buluyoda estetik yaptırıyo..zengin annecklr babacıklr çocuklarıyla vakıt geçirmeyen özellikle babacıklar ver parayı sustur çocuğu.dinleme derdini tasasını.hey gidi insanlık..osmanlı çocuğu ATATÜRK ÇOCUĞU BİZİZ DE NOLUYO..SUÇ TA KABAHATTE BİZDE.O KADAR.

- akilari derslerden cok uckurlarindaki o....... parayi nerden buluyorlarmis estetik icin ?Türk estetik doktorlarida hic sanmiyorumki yaslari kücük diye geri cevirsinler parayi almadan

- Gençleri bu hale düşüren şerefsizler utansın. Özenti programlar yapıtorlar.

- kendi yazarı olduğu gazetenin bu olanlarda ki üstün etkisini yazaydı ya.sadece sonuçları yazan değil sebepleride oluşturan sistemin bir parçası değil mi ki milliyet?

- yüksel kardeşe katılıyorum..bütün bunlar dinimizden uzaklaşmaktan kaynaklanıyor ..toplum olarak ALLAH KORKUSUNDAN UZAK YAŞIYORUZ SANKİ HİÇ ÖLMEYECEK HİÇ HESAP VERMEYECEKMİŞ GİBİ ÖLÜMÜ UNUTTUK KABİRİ UNUTTUK KIYAMETİ,SIRAT KÖPRÜSÜNÜ,CEHENNEMİ VS AKLAIMIZDANNÇIKARDIK..BÜTÜN BUNLAR OLUNCA BÜ TÜR AHLAKSIZLIKLAR KAÇINILMAZ OLUYOR.BAKIN GEÇMİŞ KAVİMLERDEN LUT KAVMİ BU TÜR İĞRENÇLİKLERİ YAPIYORLARDI DİYE HELEK OLDULAR BUNU BİZE YÜCE KİTABIMIZ KUR'AN'I KERİM HABER VERİYOR ..RABBİM ÖLMEDEN ÖNCE HEPİMİZE HAKİKATİ GÖRMEYİ NESİP ETSİN İNŞAALLAH..

- Dinle alakasi yok bu olanlarin. Bir yanda medyanin pohpohlamasi; diger yandan cahillik.

- MİÇO çağdaşlık nedir?

- can BEY YAZILARINIZ DA güzel bir konuya değinmişsiniz de ..sizde değişin bence.

- çocuklarımıza dinimizi öğretip sevdirmeli tabiki yobazlaşmadan ALLAHTAN korkan terbiyeli ahlak kurallarını değer veren ve tabiki Atatürkçü gençler yetişmesi gerektiğine inanıyorum.

- insanın kalbi sikişmesin tek sorun bu . günah beyinde başlar,tüm suçları ailelerinde arayın .Gerekli ilgi gösterilseydi böyle içleracısı olmazdı insanların hali. Zaten 88-90 yılları arasından küçük olanları sil at ne başlıyorsa bu senenin altında kalanlarda başlıyor..

- din'i baskıcı bi güç hale getirmenin payıda büyük bu gelişmede

- Gram umurumdaysa ne olayım. Bu ülkenin insanları hiçbir şekilde akıllanmaz. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, nerde puştluk nerde sinsilik hepsi orda, tepkisiz, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi, bomboş, bombok bir millet. Çevreme bakıp şöyle bir dinledikçe iğrendim artık. Beter olsunlar. Defolsun nereye giderse oraya gitsin.

- Ben de bir anneyim eğitim önce ailede başlar. Sen çocuğuna ne verirsen onu alır akıl yaşta değil başta olmalı. Çocuklarım şehir dışında okuyorlar. Bir anne için en önemlisi önce sağlıklı olmaları sonra arkasından verdiğin şeyleri uyguluyor olmaları. Bizlerin ne istemesi değil onların ne olmak istediklerini bilmeleri çok önemli. Sen onlarda özgüvenlerini ver ki onlar zaten kendilerini bilirler........

- MODERN GENÇLİK DENEN BU OLSA GEREK ......ATAM SENİN HİTABENDE BAHSETTİĞİN GENÇLİK BU DEĞİL ZANNEDERSEM .FAKAT BU TUHAF GENÇLİĞİN YETİŞMESİNDE EMEĞİ GEÇEN SORUMSUZ ANNE BABALARIDA ESEFLE KINIYORUM.

- Teknolojide cok ilerledik halince teknoloji manyagı oldu kıyamet yaklasiyo arkadaslar sehircilik zinacılık alemetlerden sadece ikisi bizim burda lise ógrencileri iliskye giriyo kız tabi doguruyo ve okulun arka bahcesine gómmus böle bir vicdansizlik varmı ?

- Can Dündar yeni mi öğrenmiş bunları:]

- ne güzel yazmış.ALLAH neslimizi korsun

- bu yazının yazılmasına sebep olan olayların videosu..toplumda oluşan bu değişim dünyada yaşayan bütün insanların sorunu

- bu toplum değil bu özentilik nereye gidiyor.. özenmenin de bir sınırı olmalı ALMANYA ABD de kızlar 14 yaşında cinsel ilişki yaşıyorlar vucutlar desen bebek gibi seçmiş te yaratmış rabbim sanki. ama şu var beyin olmadıktan sonra dışarda beyinsiz bedeni napacaksın... eskiden kaş aldırmak evlenince olan birşeydi şimdi dediğiniz gibi ... kara kaşlımkara gözlüm kalmadı bi anlamı kalmadı kime anlatıyorsun ki :) bunu okuyan bunu uygular mı sizce ? son 15 yıldır olan bir gerçeği sadece yazıya dökmüşler :) yaşasın modalizm

- Çatikkaş citten

- Filiz çok ürkütücü ve bir o kadarda gerçek

- müslümani olduğunu söyleyen kesiminde problemi bu çünkü onlarda evlatlarına hakim değiller. annelerine senin zamanın değil artık kimse senin gibi düşünmüyor sen fikirlerini değiştir diyen çocukları çoook duydum.bu toplumumuzun problemi çözüm hep beraber düşünülmeli

- bir kardeşimizden dinledim annem öldüğünde ki 5 vakit namazlıydı bize hiç karışmadı.arkasından okuyacak bir ALLAHın kulu yoktu diyerek önemli kararını söyledi:BEN ÇOCUĞUMUN MUTLAKA DİNİ EĞİTİMİ ALMASINI İSTİYORUM.... feryadı stk ların nekadar çok çalışması gerektiğiNİ ortaya KOYMUŞTUR

- KARANLIĞA KÜFREDEĞİMİZE GELİN AYDINLIĞA BİR MUM YAKALIM HEMDE HEP BİRLİKTE

- bence bu yazıyı çok geç farketmişsiniz. Güzel yazıdır severim hani..

- ‎"we are the champions" diyorum bu duruma :)

- Çağdaşlık diyen arkadaşlara duyurulur.. Sizinde kızınız olsun inşallah :)

- Can Dündarın yazısı biraz geç kalmış bir yazı. Ama buradaki yorumlar çok daha vahim. Kimi geç gelen habere takmış, kimi haberi geç getiren elçiye. Bu konuda nasıl bir çalışma yaparız dan çok başlamışız birbirimiz suçlamaya. Eğer burada yorum yapanların yarısının çocuğu varsa bence zaten artık çok geç.

Ortada bir sorun var ey benim sorumsuz dostlarım. Önce sorunu nasıl çözeriz'i konuşalım. Sonra bu noktaya nasıl geldik derinlemesine inceler ve önlemlerimizi alırız.

- Tezcan Gümüşer' kimse bu rezaleti islama dine yormasın... bu ülkede dini bu kadar zorlamadan önce durum daha farklıydı. ne kadar çok kapatmaya zorlarsan o kadar çok açmış olursun. örtülü bir sürü kız var düşüp kalkıyor.. kuran kursunda hoca 13 yaşındaki kızın üstünde?? bunlarmı sizin islamınız.. çocuklarınıza adam gibi sahip çıkın koruyup kollayın bırakın bu açık kapalı yavşaklığını.. nice açık bilirim ruhu rahibe teresa gibi nice kapalı bilirim hayat kadını gibi.. sahip çııkın sahip...' ne güzel yazmışsın helal olsun sana....

- Nolucak bu memleketin hali? tarzı yazılar.. Gençken babamın kuşağı da farklı konularda buna benzer endişe dolu konuşmalar yaparlardı... Doz veya endişelerin içeriği değişebilir ama tarz ve refleks aynı... bu gelişmeler bütün dünyada yaşanıyor, sadece burada değil ki...

- uzatmamak için bu kadarla bırakayım:-)))

- bu konu üzerine söylenecek çooookkk şey war şunu unutmamak gerek bu dünyada herşey dairesel döngü içerisinde hareket eder nasıl yaz kışı gece gündüzü takip ediyorsa sosyal hayatta böyledir osmanlıdan önce dünyaya inanmayanlar hakimken osmanlıdan sonrada yine inanmayanlar hakim ( yahudiler ) dün bize bayramdı bugün onlara bayram yarın elbette bize bayram olacaktır son sözüm gecenin en karanlık hali güneş doğmadanki andır her karanlığın sonu aydınlıktır

- Yavuz Hata kimde?

- bence suçlu aramanı peşinen düşmeden bu işden nasıl sıyrılmalıyız ona bakmak gerek oda ancak geleceğe yapılan en büyük yatırım olur yani gelecek neslin fıtratı bozulmadan ilim ve bilimle egiterek kısaca gençliğe yön vererek batanı kurtarmaya çalışırken o pisliğe bulaşmadan batmayan nesli oradan uzaktutmaktır

- lolita?

-BNCE DİNİNE İNSANLARA ÇEVRESINE DUYARLI TOPLUM YETISTIRMELIYIZ SONUMUZ IYI DEGIL BATI ÖZENTISINDEN BATAKLIGA DOGRU SURUKLENIYORUZ UZAGA DEGIL CEVREMIZE BAKMAK YETERLI

- lşş

- Çarpıcı bir yazı

- çarpıcı mı??? gerçekten de 12 yaşındaki bir kıza tecavüz eden bir sübyancının haberi nasıl oluyor da küçük kızların hatasına dönüşüyor?? gerçekten her yazmayı bilen insanları istediği her şeye inandırabiliyor mu?? gerçekten bu kadar koyun musunuz?

- Allahümme ecirna min şerri'n nisa, Alahhümme ecirna min bela'in nisa..

- kendi düşen ağlamaz diye bir laf var . insanlar okudukça, bilgilendikçe ve her şeye daha kolay ulaştıkça sanki daha salaklaştılar, ultra gerizekalaştılar . yapacak bişey yok çünkü birine bir şey söyleseniz özgürlük denen bir şey var diyor ne karışıyosun bu benim düşüncem diyor. ne kadar insan o kadar fikir yani uğraş hangisiyle uğraşabilirsen. yavaş yavaş tükeniyorsun iyi uykular türkiyem :(((

TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2012 »
- dindar kızlar çokmu namuslu ?

- Aileler çocuklarına güven vermeli ve baskıcı tutumlar yerine onların yanında olmaya çalışmalılar. Bilinçsiz anne babaların etkisi çok büyük bu durumda ve tabi ki yaşanılan çevre de çok etkili.

- Din başka şey eğitim başka şey... namus, edep sadece din ile korunmuyıor akıl ve mantık ile korunuyor.... adam zaten bunu söylemiş.. kitap oku , mantıklı yolu bul

- Bravo vallaha. Gençleri DİNDAR bir NESİL haline getirme çalışmalarının maşa yazılarına ne kadar çabuk adapte oluyoruz. Din eğitimini kendisi vermekten aciz ebeveynlerin Çocuklarını nasıl yetişitreceğini şimdiden görür gibiyim!!!

- ağzına sağlık...

- anneleri babaları dinleyen varmı acaba?dilimizde tüy bitiyor ama arkadaşlara ve tvdeki etpazarına çıkmış kendilerini ve vücutlarını teşhir edenlere özenip bizleri çağın gerisinde olarak nitelendiriyorlar kuranı kerimin yasalaları geçerli olmadıkça bu böyle sürer çok özgürlük özgürsüzlüğü getirir ve ömürlerinizi hem bu dünya hem ahiret için zarara sokmakla geçiriyorsunuz yazık ediyorsunuz ey gençlik uyanın silkelenin ve dinimizin adablarını öğrenin edepli olun

- bu

- televizyonlarda uygulanan sistem illüminati'nin 25. kare yöntemiyle cinsel objeleri filme yerleştiriyove biz onun farkında bile olmadan gönderdiği mesajları algılıyoruz. ve cinsel şeyler ergenliği hızlandırarak erken ergenlik problemi ve asi gençlik problemi çıkıyo.
bu yüzden tv izlerken seçici olmalıyız. çocukların çizgi filmlerinde uygulanıyo bu 25. kare uygulaması genelde. bu yüzden çocuğu olanlarda seçici olmalılar bu konuda.
inanmayanlar varsada youtube'den 25. karenin videolarını izleyebilirler.
sübliminal mesaj diye. geçiyor adı.
bilgi sahibi olmayanlarda boş atıp dolu tutmasın lütfen.

- ‎4+4+4 e karsi cikanlar okusun. Ne ekerseniz onu bicersiniz.

- islamın olmadıgı bır toplulukda bunların olması normaldır..islamı kullananları ve islamsız bırakanların ve ve islamdan insanları korkutanların sucudur bu...

- Bir yere gidemiyor...Bulunduğu durumun içinden geçerek, dağılmaya, parçalannmaya, kokuşup, çürümeye gidiyor, Tıpkı insanlık gibi...

- yazık valla yazık ya... çok güzel tespitler bunlar bazılarına ibret olsun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- Başınıza Gelen Herhangi ßir Musibet; Kendi Ellerinizle İşledikleriniz Yüzündendir... {Şûra Suresi 30. Ayet} herşey ap açık ortada sen rabbinden uzaklaşırsan o da seni terkeder rabbim hidayetinden ayırmasın evladın varsa konuşmadan bi dilini ısırmalı insan ortalık çok kötü bunu modernlik batılaşma çağdaşlık diye nitelendirip bize yobaz diyen zihniyetler umarım sizlerle aynı zihniyette bir evlat yetiştirmem

- Avrupalılaşmaya özenen millet avrupaya teşvik eden kamuoyu ve basın..!! Bu özenti gençleri siz yarattınız..Dinine az bile olsa uymaya çalışan insanlara aşırı dinci ve yobaz sıfatı taktınız toplumdan soyutladınız..!! Karükatür dergilerine madara ettiniz küçümsediniz..!! Bunu yıllardır yaptınız..şimdi de bu gençlerin hali ne diye insanların duygularını sömürüp prim elde edin bakalım..bu ülkenin en büyük vatan haini önce sizlersiniz yani basın kuruluşları..siz varya pkk dan daha tehlikelisiniz.

- toplumu düzeltmek istiyorsak,önce insanı,hatta insan kendini düzeltmeli.bunun içinde inanç şart.besin kaynağın islam ve kuralları olursa, ahlak kuralları da kendiliğinden tamamlanır. kuran ahlakıyla ahlaklanmak, sünnet üzerine yaşamakla örnek insan olmak........

- ki bişey daha hani su aıledekı dını baskılardan dolayı bunlar oluyo dıyen şaşırmış beyinler varya bunun sebebi baskı deil serbestliktir evladına rabbini ve buyruklarını öğretebilen sevdirebilen bir ailenin bunlarla karşılaşacağına ihtimal yoktur fıtratta temelde verilen öğretilen sağlamsa bi iznillah gerisini koruyanda gözetende allahtır

- Caydırıcılık diye birşey var arkadaş..!! Sen insanlara suç işlemek calmak adam öldürmek serbest dersen içinde suç işleme arzusu olan herkes gidip suç işler o arzusunu yerine getirir..Aileler de cocuklarına caydırıcılık faktörünü uygulaması lazım ben kızıma yada cocugma güveniyorum o özgür kendi kararnı verir yok bilmem ne demekle onun içindeki duyguları frenleyemezsin o herzaman yaptıgının dogrulugunu savunacak bi yol bulur..

- Rabbim yüceltmiş seni , boş insanların yorumları ne üzer.Allah yolunu bahtını işini rast getirsin.Bu dünya ve asıl hayatta hep en güzelini versin inşallah.Birde sizi nasıl takip edicez ad soyad bilemedim kusura bakmayın

- çok yerinde bir tespit ama bu sorunu tesbit etmek daha önemlisi bir an önce bu soruna çare bulmak ve en azından gençlerimizi ve çocuklarımızı bilinçlendirmemiz gerekmetedir.

- ‎12 yaşında dudağına ruj sürmesine izin werdiğimiz ....yaşına uygun değilde son moda ..herkes giyiyor diye büyük insanlar gibi giydirdiğimiz sonrada karşısına geçip çok şeker oldu küçük kadın weya küçük adam diye öwündüğümüz çocuklarımızı aslında bizler erkenden büyütüyor we topluma salıyoruz....çağımızın toplumsal hastalığı bence çocuğumla herşeyi paylaşmak iyimiş gibi konuşmalar dawranışlar sonucu oluşan çocuk egomanyalı bir toplum olmuşuz...sonrada üzülen yine bizler oluyoruz...yayınlanan dizi filimler dahil sanal düyada oynanan oyunlara kadar herşey sadece çocuk mutlu oluyor ile başlayıp çocuğum neden böyle oldu ile bitiyor...anne we baba olarak tüm hataları bizde aramalıyız....

- Evet ne güzel demiş "son bunun son 3 yılda gözlenen bir " patlama" olduğunu söylüyor" neden acaba bu zamanı bulmuş bozulan medya yayınları falan filan ERDOĞAN hükümetinin o ılımlı İslamiyet politikaları döneminde azalması gerekmiyormu mantıki olarak bunlar ama tam tersi oluyor bak sen şu işe yahu....

- Bence suçlu aramaktan ziyade ne yapabiliriz diye kafa yormak gerekir... başta medya üzerine düşeni yapmalı sonra toplum ve biz bireyler.. artık bu dejenere olmuş yaşamlara ve kokuşmuş şekilcilik yapısına dur demelidir... toplum ve aile kavramları ve bizi biz yapan kendi özgün değerlerimize ve ahlaki yapımıza gereken hassasiyeti gösttermeliyiz...umarım geç kalınmaz, yoksa dönüşü olmayan bir girdaba düşeriz ve işte o zaman asıl toplumsal yapımız çökmüş olur ki bunun telafisi dahi mevzu bahis olamaz... tüm duyarlılıkla herkese selamlar...

- tüyler ürperdici bir durum allah herkeze akıl fikir versin inşallah akılları başlarına gelir

- hepsi çok doğru ama bunu yazıcak adam bu olmamalı insan önce kendine bakıcak sonra bunları kaleme alıcak

- yazık bizi biz yapan benligimiz saygınlımızı ve orfumuz bu kadar kelımelerle anlatıyor yazık

- teknoloji dünyayı küçük bir köy haline getirmiş,dünyanın her yerinde herangi birilerine ulaşabiliyosunuz ya da ondan etkileniyosunuz.tabi bu söylediklerim internet üzerinden,tehlike bu zaten.ebeveyn kontrolu gerekiyor ama zamane çocukları anne baba dan daha çok biliyor teknolojiyi.taklitçi değil de insan yetiştirmeyi amaç edinmeli.ama nasıl?

- artik hersey özenti den ibaret en cok da arkadas ortami cok önemli arkadasim da yapiyor onlarin anne babasi da bsy demiyor diyerek basliyor cogu zaman tv de o beden mankenlere özenip yemek yemiyeni mi yoksa marka takintisi olanni mi dersiniz sadece yazik

- bu laikde bundan şikayet ediyorsa benim ölesim var nedeni acık işte teşhirden sakınıp tesettüre bürünecen. özenti için özentili dizileri yasaklıcan magazin programlarını yasaklatıp insanlara kendi aslını öğreticen insanlar metaryalizm metaya önem verdiği sürece sadece şekil ve maddiyat üzerine yaşadığı sürece bizdaha çok kaybderiz siz değilmisiniz laik olan bu ne biçim sistem 80 sene de bu kadar unuttuk dinimizi örfümüzü adetimiz napalım yarın daha çağdaş olup başka estetiklerde yaparız belki hani tesettür örtünme gericilikti ya hangisi daha zarar veriyor görüyoruz....ALLAH yardım etsin..

- Toplumdaki ahlaki çöküntünün bir acı bir örneği...çok yazık..gelecek nesillere bırakacağımız güzel ülkemizi böylesine kendini kaybetmişlige özünü yitirmişlere bırakma düşüncesi beni endişelendiriyor..bence en başta ve en büyük sorumluluk anne ve babalara

- ürkütücü ama gerçekliği yadsınamaz bir tespit

- çocuğunuza doğru olmayı öğretin bu kadar eğrinin arasında,her doğruyu söylemek doğru değildir de deyin.vicdanına ekin ki doğruları kalp bu pencereden seyreder dünyayı.hep maddiyat veriyoruz çocuklarımıza maneviyat tarafını boşaltıyoruz ya da yok sayıyoruz,kısacası lafı uzatmak istemiyorum dostlar.size bir reçete olarak risale i nur okumayı öneriyorum.osizin manevi boşluğunuzu dolduracaktır eminim

- Bu ahlaki çöküntünün sadece bir örneği..bunun gibi pekçok değer kayıpları da var toplumda..çok yazık..böyle bir nesile güzel ülkemizin yarınlarını nasıl emanet edebiliriz..düşünmek bile istemiyorum..neslin yetişmesinde sorumluluk ilk olarak anne babanındir

- İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki?

Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken, kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara "

Göğsünü değil, kütüphaneni büyüt " öğüdü verebiliriz ki?

- Tek ve anahtar cumle " IMAN' eksikligi "

- o kara çarşafların .türbanların altında ne dümenler dönüyo....

- bakın arkadaslar bakın ..10 11 yasındaki cocukların ilişkisi var yazıyor.dahası ilişkide yazıyor...yanlış yaptıklarını söylemeye kalksak hemen yobaz yada odun geri kafa oluyoruzzz...ne diyelim daha erken sevişmeler demekten başka birsey kalmıyor

- Diyecek soz kalmadı daha dogrusu soylencek soz bırakmadılar

-ne zamanki Türk islam sentezi sinelere yazılır o zaman bu sorunlar teker teker çözülür.

- bu gidişe ya kıyam et.ya da bu gidiş kıyamet.belki de geçtik.

- punk lar ne alaka?

- nette de mi zam gelicek yoksa bu kız yüzünden türkiyenin geleceğini ben can dündardan daha iyi biliyorum 13-15 yaşındaki çocukların çocukca davrasınlarını sorun olarak görmek değilde türkyenin yakın gelceği yeni zamlar yeni zanlar yeni korkular....

- Musluman bir ulkenin ahlaksiz toplumunun evlatlari olarak yetisen bir geclik,daha 10 yasindayken icki masasinda oturan cocuga yuru be aslanim diyen bir baba ve cocuklarinin degil zevklerinin pesindeki annelerin buyutmeye calistigi evlatlar...Ne bekleyebilirsiniz ki bi evlat sahini olmaktan korkar oldum,GERCEK inancin kalmadigi yerde ahlaksizligi onleyebilmek ne mumkun...

- Aslında Konu Üzerine Düşünülecek Olursa Ne Dindarlıkla Alakası Var Nede Gayri Müslimlikle Herşey Aileden ve Baskıcı Toplumdan Kaynaklanıyor... Bazı Konularda İnce Nottalar vardı Biz O Noktaları Tutduramayanlardanız... Ya Çok Serbest Bırakıyoruz Yada Çok Baskı Uyguluyoruz. Ha Arada bu İnce Noktayı Tutturanlar Yokmu ? Tabiki Varlar Ama Kurunun Yanında Yaşta Yanıyor İşte... Ne Zamanki İnsanlar Bilinçlenir ve Dogru Bir Şekilde neyin Dogru neyin yanlış Oldugunu Anlarlar ve Ona göre Cocuk Yetiştirirler O Zaman Bütün Bu sorunlar Çözülmüş Olur

- bugünün dindar gençlerin bir çoğunun dindar olduğunu mu sanıyorsunuz? hah, evet dindardırlar, peki acaba hangi dinin? islamiyete teslim olan kimseye ayrıca DİNDAR lafzı kullanılmaz efendiler MÜSLİM ya da MÜSLİME denir.dinin her hakikatine kalbi ile İnanarak müslüman olanlara da mümin ve mümine denir ki bu ikisinden biri olmak vahiyle mahatap olmanın farkındalığını yaşayan hür ve güçlü fiki-i muaşerete sahip olmaktır. Ve Allah tüm mümin ebeveynin çocuklarını güzel evsaf ile ödüllendirir. Biraz islam tarihi ve biraz da sosyoloji okuyanlar aslında İSLAM'IN orijinal ve güvenilir olma dini olduğunu bilirler....

- ne demeli...

- ÇOCUK PSİKOLOGLARI, PEDAGOGLAR VE DİĞER UZMAN ÇOCUK EĞİTİMCİLERİ İTTİFAKLA SÖYLEMEKTELER Kİ; ÇOCUKLAR KÜÇÜK YAŞLARDAN İTİBAREN, DUYDUKLARINI DEĞİL GÖRDÜKLERİNİ ALMAKTA VE TAKLİT ETMEKTELER.ONLARIN YANLIŞ ALGILAYABİLECEKLERİ DAVRANIŞLARI YANLARINDA YAPMAMAK, MÜMKÜN OLMADIĞI HALLERDE DE ONLARA YÖNELİK ÖZEL AÇIKLAMALARDA BULUNMAK...ANLAYACAKLARI DİLDE TABİİ Kİ SEVİYELERİNE UYGUN OLARAK...BU NET VE KESİN BİLGİ...DELİL Mİ?ÇOCUĞU OLANLAR, YOKSA KARDEŞİ OLANLAR YAKIN ÇEVRESİNDE ÇOCUK BULUNANLAR KISA SÜRELİ GÖZLEMLERLE KESİN OLARAK BU SONUCU GÖREBİLİRLER...HAL BÖYLE OLUNCA, ÖNCE AİLE SONRA OKUL, MAHALLE VE AKRABALARDAN OLUŞAN YAKIN ÇEVRE ÇOK ÖNEMLİ EMSAL TEŞKİL EDER ÇOCUK BÜYÜRKEN...BUNA GÖRE DURUMUNUZU GÖZDEN GEÇİRMENİZ TAVSİYE EDİLİR...NETİCEDE BU BİLGİLER IŞIĞINDA, AVRUPANIN GÖBEĞİNDE YETİŞMİŞ MUHTEŞEM ÇOCUKLAR VE GENÇLER VAR...ANCAK TABİİDİR Kİ SAYILARI AZ...BİZZAT TANIDIĞIM, KENDİ ÖZ KÜLTÜRÜMÜZE TARİH VE DİN ŞUURU İLE ÇOK HAKİM OLAN ÇOCUKLARI GÖRÜNCE HEM ŞAŞIRDIM HEM DE SEVİNDİM ŞAHSEN.SADECE AİLENİN ŞUURLU VE DİKKATLİ OLMASININ MAHSULÜ ÇOCUKLAR...HİÇBİR CEMAAT VEYA TARİKAT TEMASI VE TESİRİ OLMADAN...KİMSENİN AKLINA DA BU YÖNDE BİR ŞÜPHE GELMESİN...EN MÜHİM MESELE ÖNCE ÖĞRENMEMİZ, SONRA ÖRNEK OLARAK YAŞAMAK VE ÖĞRETMEMİZ!!!SİGARA KULLANAN BİR BABA OĞLUNA SİGARA ZARARLI SAKIN ÖĞRENME VE KULLANMA DERSE NE KADAR TESİRLİ OLUR???BİLGİSİZ EBEVEYNLERİN KENDİLERİNİN ÖĞRENMEDİKLERİ VE YAPMADIKLARINI ÇOCUKLARINA HERGÜN PAPAĞAN MİSALİ TEKRARLAMALARI VE KULAKTAN DOLMA İNANMADIKLARI YA DA ASIL OLAN KENDİ YAŞAMADIKLARI BU HALLER, ANCAK O KADAR ETKİLİ OLACAKTIR....BİLGİLERİNİZE SUNMAK İSTEDİM ...SELAM VE DUALARIMLA...BU ARADA; ÖĞRENMEK VE YAŞAMAK SONRA DA ÖĞRETMEK VE YAŞATMAK KONUSUNA İŞARET EDEN ARKADAŞLARIN HAKKINI TESLİM ETMİŞ OLALIM...

- BU CAN DÜNDAR NASIL BİR YANAR DÖNER YA, KENDİ KENDİSİYLE ÖYLE BİR ÇELİŞİYORKİ HİÇ SORMAYIN YANİ....BU CAN DÜNDAR İÇİN TOPLUMUMUZUN NE KADAR BOZULDUĞU HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL BİLİYOMUSUNUZ...ONUN İÇİN EN ÖNEMLİSİ ELEŞTİRECEK BİŞEYLER BULUP ONUN SUYUNU ÇIKARMAK..TAMAM GÜZEL BU YAZISINDA DEYİNİLMESİ GEREKEN BİR NOKTAYA TEMAS ETMİŞ AMA BU CAN DÜNDAR DENİLEN SÖZDE GAZETECİ BİR POLİSİN 13-14 YAŞINDA BİR KIZI ETEĞİNİN ÇOK KISA OLDUĞU İÇN UYARMASINI GÜNLERCE VE HATTA YILLARCA TELEVİZYONLARDA SÖYLEYİP SÖYLEYİP SUYUNU ÇIKARMIŞTI MESLEKTAŞIMA KARŞI SIRF BU SEBEPTEN ÇOK AĞIR İTAMLARDA BULUNUP HAKKINDA NE ABARTMALAR NE İFTİRALAR YAZMIŞTI....ŞİMDİ SÖYLEDİKLERİNİ OKUDUMDA, O GÜNLERCE ELEŞTİRDİĞİ POLİS MEMURUNA ŞİMDİ HAK VERİP ONA HAKSIZLIK ETTİĞİNİ DÜŞÜNEREK VİCDANI SIZLIYORMU ACABA....BEN EMİNİM Kİ SIZLAMIYORDUR ÇÜNKÜ ONUN İÇİN TOPLUM DEĞİL TÜRKİYE DEĞİL, HATTA İNSANLIK HİÇ DEĞİL ONUN İÇİN ÖNEMLİ OLAN ELEŞTİRECEK BİR KONU BULUP SUYUNU ÇIKARMAK BAŞKA HİÇ BİRŞEY DEĞİL.

- BU KONUYA KENDİSİ DEĞİNİP ELEŞTİRİSİNİ YAPTI YA EĞER BİZ YANİ SADECE VATANDAŞ OLARAK DESEK Kİ TELEVİZYONLARDA GEREĞİNDEN FAZLA EROTİK, UYARICI GÖRÜNTÜLER VAR,,,DESEK Kİ KÜÇÜK YAŞTA KIZLAR DEKOLTE ELBİSELER GİYİYOR, ARTIK BİZE YOBAZDAN,GERİCİDEN, MEDENİYETSİZDEN TUTUNDA NELER SÖYLERDİ NELER SÖYLEDİĞİM GİBİ BELKİ DOĞRU BİR NOKTAYA DEĞİNMİŞ AMA BU ELEŞTİRİ YAPMAK ONUN HAKKI DEĞİL, VE YA ONUN ELEŞTİRMESİ GEREKEN BİR KONU DEĞİL BENCE O ESKİSİ GİBİ MAZLU KILIĞINA GİREREK YİNE ZALİMCE ELEŞTİRİLERİNE DEVAM ETSİN ONA YAKIŞANDA BU ZATEN "DOĞRU" YU BEN HİÇ YAKIŞTIRAMADIM CAN DÜNDAR'A

- yıllar öncesi yazmış olduğu bir yazı..yeni değil.

- Modernlik adı altında küçük yaştaki cisel istismarları ve bunların bilincinde olmadan uyetiştirilen ebeveynleri kınıyorum..Teknoloji ve bilimi Modern ve ileri çağda yaşamayı bu şekilde lanse edenleride kınıyorum.

- biz bosuna mi diyoruz DINDAR GENCLIK yetistiricez... yetisticez arkadas yetisecek bu ulkede benim kiz kardesim benim komsu kizim benim bacim jinekologlarda gezecegine camide olacak okulda olacak elindede sigara degil kitap olacak. cocuk aldirma derdine dusupte gezecegine turban degil gerekirse ninemin kara carsafini giyip edebiyle oturacak... dindar gecligi elestiren sevgili arkadslarim yarin dogacak kiz cocugunu dusun...

- kimin eserimi avrupa avrupa diye kendini yırtanların eseri alın size avrupa alın size gençlik rabbim bu gençliğin elinden evinden kuran'ı alanları iki cihanda perişan eylesin gerici gerici diye ağızlarından salyalarla kudurmuş köpekler gibi bağıran hakaretler savuranları kızıyla karısıyla nesliyle rezil etsin namusunu şerefini her ne pahasına olursa olsun muhafaza eden kullarınada yardım etsin çoğu gitti azı kaldı inş rabbim nurunu tamamlayacak .

- Bravo kizlara estetik onemli :)

- başikapalı insanlara öcü çıplak gezenlere kültürlü ileri görüşlü olarak bakmaya devam edersek inanın bu günleri çok arar duruma düşecegiz

TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2012 »
- nereye gitiği gayet belirgin

- Toplum bitmiş nerde gece orada sabah sonrada hiç bişey olmamış gibi hayatı yaşamak ! Kızlar bitmiş hangi enayiyi düdüklesem diye bakıyor ;)

- ÖĞRETMENLER YENİ NESİL SİZİN BOK YEMENİZDİR..

- Bence siz oncelikle kafanizdaki orumcek aglarindan kurtulun. oturdgunuz yerden sacma sapan ithamlarda bulunamazsiniz herkese. yolda yururken acik giyinen birine bakmamayla baslayin kendiniz esas durumu bu hale getirdiniz. kafanizdaki aglardan kurtulun.

- Teknolojinin ve özgürlüklerin gelişmesiyle doğrudan alakalı bir durum bu malesef. 10 yaşındaki yeğenimin elindeki Iphona baktığımda extrem sex sitelerine girdiğini görmüştüm . Bu sadece ailelerin tek başına üstesinden gelebileceği bir durum değil. Devlet, gençlerimizin enerjisini boşaltabilecekleri ve meraklarını tatmin edebilecekleri olumlu ortamlar yaratmak zorunda. Sporu desteklemek yaygınlaştırmak zorunda. Gençler bisiklete binmekten, doğa yürüyüşlerinden, eskiden olduğu gibi izcilikten vs keyif almalılar, bu ortam sağlanmalı onlara. Ayrıca film ve dizi sektöründeki angut yapımcı ve yönetmenler de gençlerin özenecekleri olumlu karakterler koymalılar dizilerine. Dindar gençlik edebiyatı ile de çözülecek bir durum değil bu. Çalışkan, olumlu , yaratıcı , dürüst ve kaliteli bir gençlik olmalı hedefimiz

- ben toplum yok arkadas ortamı yok aıle ortamıymıs bunlara ınanmıyorum ınsanın ıcınde olmasın bu marıfetler bahane dıger sebepler . . hıc kımseye suc bulmamak lazım ornegın; ıckı ıcen bırı ıcmeyın yanında ıcerken gazmı verıo tavsıymı edıo etse bıle ıcınden gelmıyorsa kımse zorla yaptıramaz herkez kendi nefsinde yasar herseyı ..

dogru sözz söylemiş

- gunaydın turkıye nıye uyandınızkı devam etseydınız ...

- yazıda anlatılmak istenenle resimde verilen arasındaki zıtlık düşündürücü ...

- Ergun kardeş öğretmenlere karşı biraz daha saygılı olalım her öğretmen aynı olacak diye bir şey yok benim babam da öğretmen 30 yıldır ama herkes tarafından çok sevilen ve saygı duyulan biri..

- emrah kardeş bizim zamanımızda öğretmen gördümü sıkıysa önünü ilikleme sacıma parmağını sokup parmaktan taştığı için çok kapıdan cewrildim kızlar çift örgü yapmadan okula giremiyordu etekler dizlerin altındaydıı..şimdii hepsi permalı.baskı altında da olsak bi disiplin wardı demek istediğim bu..

- Capitalizm unsurlar görsel iletişimle birlikte dünya üzerinde sex sömürüsünü planlı bir şekilde yapmakta. özellikle hanımlarımızın 1990 larda başlayan sadece paraya baktırıldıkları anlayış sahip oldukları değeri yıkıp,erkekleri de görmezden getirince sonuç bu oluyor malesef. İş kadınlarımızda başladığı gibi çözümü yine KADINLARIMIZ olacağı inancındayım.

- Aysu popo büyütenlerden galiba,yaziyi neresiyle okumus belli oluyor.
Toplum ahlaki her gecen gün düsüyor,bunun nedenleri yazida gayet iyi bi sekilde anlatilmis. ASiMiLE oluyoruz,heleki istanbul gibi yozlasmis,kokusmus bi sehirde bu kacinilmaz oluyor. iradeli ve iradesizin savasi bu AYSUN AYDIN denen arkadasim iradenle idrak edebildinmi yazdiklarimi.

- En onemlisi arkadaslar, din ,Islam,aile,kavraminin,nesillere aktirilamamasi ben ce .herkez kendinde aramali bende Bunin

- Pp

- konulan foto yazıyla örtüşmüuor bence. gençliğimiz bu yönden harika.

- günaydın yenimi aklınıza ahlak ,terbiye ,din geldi .

- DOĞRU SÖZE NEDENİR Kİ.

- Dudağına silikon yaptıran bir kız varsa bu ülkede;ne yazık ki tecavüze uğrayan çok kız var....

- Çok çok çoook dogru ...

- herkes okusunda bır ipret alsın ....nereye gidiyoruz çoçuklarıımıza sahip çıkalımmmm lutfen ...

- Batılaşmaktayız o kadar ! .

- Nereye gidiyormuşuz..Siz hâla hâla hâla Tartışa durun daha dini bakalım..yok Kuranı kerim dersi olurmuymuş..Peygamber anlatırlırmıymış başörtüsü de neymiş nasıl dua yapılırmış..mışta mış mışta mış..Alın işte anlatmaya gerek yok etrafınızda var zaten ..Nasıl yetişiyor çocuklarımız..Ey aklını hâla başına almayan ebeveynler..Ey gereksiz yere tartışmaların içine çelmek istenen sağduyulu ebeveynler..Ey sinemacılar haberciler yapımcılar sanatçılar politikacılar.. Ey Sözde Atatürkçü geçinen yobaz kafalılar bakın nesle işte..Cumhuriyet çocuğu bunlar demeyle olmuyor artık..Ata (Türk) sını da tanımıyor merak etme..Sahip çıkın sahip çıkın..Nasıl düze çıkarız bunu tartışalım artık..Daha vakit varken..Vesselam..

- Doğan çok dogru bir yazı bulmuşsun arkadaşım

- fotoğrafla yazının içeriğindeki çelişki; can dündar ve onun gibi at gözlüğü olmadan fikir beyan edemeyen, gündemi yorumlayaman, dar zihniyetli insanların ,hayatındaki vazgeçilmez çelişki

- Bütüüün bu gözlemlerden sonra 4+4+4 egitim sistemini niye eleştiriyoruz ki.. Gelsin kesintili egitim helal haram gunah yasak bilinsin ahlaki degerler öğretilsin .. Ergen olma yaşı daha erken oluyorsa egitime başlama yaşını da öne çekmenin ne mhsuru var .. çelişkiler yumagı...

- serkan bey i tebrik ediyorum harika bi yorum yapmis bncede hazir vakit varken bu gidise bi dur denmeli genclere nasil sahip cikacagimizi tartismaiyiz

- haklısın oguzhan batılaşmaya bayılıyoruz ya batılaşıyoruz işte..

- İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki

- Kendı mıllı degerlerınden uzaklasanlar bunu yasar ıste. Tarıhte hıc bır mıllet topla, tufekle, kılıcla yokolmamıstır. Dıllerını, dınlerını, kulturlerını kaybederek sılınmıslerdır... Ne dıyor buyuk Ataturk "Turkıye Cumhurıyetının Temelı KULTURDUR... O yuzden bızı bız yapan degerlerımıze sahıp cıkmalıyız. Cıkmalıyızkı bır paket makarnaya satılmadan, emperyalız ruzgarıyla savrulmadan onurlu yasayalım. Paylasım guzeldı, tesekkurler Esra :)

- bu tarz kızlara baktığımda acıyorum hallerine ve üzülüyorum bu durumdan.. devletin yapması gereken ahlaki değerleri özendirici, saflığı temizliği öne çıkarıcı programların yapılmasını sağlaması, hiçbir başarıya güzelliğe ,iyi olan şeylere dış görünüşle değil akılla, çalışmayla ve güzel ahlakla ulaşıldığı bilincinin gençlere aşılaması gerekir.. ailelerin biran önce uyanması ve çocuklarını dizlerinin dibinden ayırmaması gerekiyor.

- Yok ibret alın, yok çok doğru , yok ne bileyim can dündarı eleştirmiş kimisi. Bu millet aptal mı sokağa cıkıp görmuyormu zaten bunları can dundarın burada yaptıgı kaleme almıs sadece burada bahsedilenler biziz arkadaslar dıkkatınızı cekıormu o bu degıl BİZ .Bol nasihat bol ibret -- icraat ''0''.

- kimileri öğretmenlere kimileri başka şeylere suç buluyor bir zahmet yerimizden kalkıp lise önunden gçip bi bakın matematik öğretmeniyim kimsenin öğretmenine saygısı yada korkusu kalmamıs bzıım zamanmızda hoca gelıyo denınce mum gibi beklerdik bişi dicek diye ödümüz kopardı şimdi öğrenci hakları maşşallah arttıkca bişi diyemez oluyoruz sonra tiki salakları ortaya cıkıyo eğitim ailede baslar benim kızıma oğluma hersey yakısırla olmuyooo önce edep

- elalemin derdi kimlerin neresini geriyor belli oluyor.

- aaa ne güzel çagdaş bir gençlik işte

- çok haklısın neşecim.ama günümüzde ebeveyn anlayışı okadar evrim geçirdiki.dindar kesimin bir kısmıda dahil.çocuklarımızı dizimizin dibinden ayırmak marifet haline geldi,anlayışlı hoşgörülü çocuğuyla arkadaş anne baba olacaz diye tuhaf bi yarış içindeyiz.ölçüyü kaçırdık.dizilerdeki ahlak dışı yaşantıları izleye izleye herşeyi normal karşılar olduk.

- Irfan toker akpcisin anladik bu okudugun metinle 4+4+4 un ne alakasi var niye oraya bagliyosun $imdi siz akpciler bahaneler uretmek icin elinizden geleni yapiyorsunuz.. Ac gozunu arkada$ ac ta gor turkiyene ne olmu$

- Bilemedin dostum MHP liyim..Ama bu tespitlerden dolayı 13 -14 yaşındaki kızına evde de okuldada yoldada sahip çıkacaksın oğluna doğru yolu göstereceksinki anlatılan uçuk kaçık hayatlara çocuklar meyletmesin...

- Bütün bunlar 70 sonu ve 80 li yillarda avrupada basladi ,aslinda kökeni daha da eski ama bu istenilen bir koyun sürüsü nesil yaratmakdi ve bunu tüm dünayaya yaydilar.o zamanlar MADONNA diye bir sanatcinin söyledigi sarkilarda ki sözlerden etkilenip bir cok kiz kücük yasda hamile kalmisti,sonra madonna ben böyle demek istemedim (aylar sonra) dedi.yani bu gibi carpik sosyal gelisim istenilerek uygulaniyor.

- Anlaşılan okurların çoğunluğu liboş,fetoş,tayyoş ve ikinci cumhuriyetçi zümrenin müdavimleri oluşturmakta.Can Dündar önemli bir konuya el atmış.Ama bu yeni değil..Bir zemin yapıldı bu işlem için.Özal tombalağıyla el atılan Brezilya dizileri(Köle İzavra,Maria)peşine Tansu sürpüntüsü ile dillenan ballanan tv aktiviteleri..ve devamları..Günümüzün medya kompedanları yarışma formatı,realty showlarrı,izdivaç türevlerinde pezevenk akımlarıyla bunları en yoğun şekilde halka zerk etmektedirler.Peki soruyorum bu AKEPE YALAMALARINA...Medya kimin kontrolünde..?Medya da AKEPE'nin yandaşı yadakçısı kıç yalayıcısı ve hükümette milletvekili olan ve bu çarkı çeviren kimler var?4*3 denilen eğitim sistemini de ayrıca bu işlemi daha da aşikar derecede tetikleyeceğini göremeyuecek kadar mal akıldan yoksun açıklamalar yapacak kadar zihniyetsiz kişiliklersiniz sizler..AKEPE - FETOŞ STYLA modunda yani özünde rahibe görünümünde olupta inanın şurda ifşa edilmiş durumdaki diğer kızladan farklı olmayan bir çok rendeden geçmiş kaşarı sizlere aşşağıda k

- Kimler farkındadır bilmiyorum ama; BARBIE BEBEKler özellikle çok baskın etkisi olan oyuncaklar. "Güzellik" fikrini asla kişilerin kendi algısına bırakmadan, çocuğun eline tutuşturulan bebeklerle oluşturma derdinde. Böylece hem kozmetik sektörü, hem estetik müdahalelerin bulunduğu sektör, hem giyim sektörü ve hem de dolaylı olarak cinsel ürünler sektörü para kazanmakta, oyuncak sektörüne ek olarak. Çocukları iki şeyden korumak lazım bence; 1- TELEVİZYON, 2- "Çocukça" OLMAYAN HER TÜRLÜ OYUNCAK.

- edebim el vermez edepsizlik edene, susmak en güzel cevap edepsizlik edene YUNUS EMRE ..... bizler ne için üzülüyoruz millet neler yazıyo... insan doğruları gerçekleri görmek için neden gözlerini kapatırki!!!!!

- her şeyin cevabı ilk emri 'oku' olan kitabımızda var..ne akp ne fetoş ne liboş....bizim rehberimiz KUR-ANI KERİM .... ondan koptuğumuz için bunlar geliyor başımıza...

- BENCE DE DOGRU BİRŞEYLER YAZILMIŞ AMA HERŞEYİN ALTINDAN BU İNSANLARIN HERŞEYİ MEDYADAN KAPTINGINI DÜŞÜNENLERDENİM BAKSANIZA TAŞ FIRIN DENİLEN HALUK BİLE ARTIK BİR LAYT OLDU ONU BİLE DEGİŞTİREN MEDYA

- mevzu eski konu eski, ya siz geride kalmışsınız yada önemsememişsiniz can bey, yada dilim varmıyor, yazamamışsınız, umursamamışsınız.

- cok dogru müslümanız diye geçiniyoruz ama dinden iyice uzaklaştık dinimizi cocuklarımıza ögretmemiz lazım yapılan yalnışları fark etsinler yoksa gençlik bir felakete dogru gidiyor ik

- Ehli diller arasinda aradim,kildim talep..
her huner makbul imis, illa edep illa edep.. Yunus Emre k.s.

- YORUMA GEREK YOK ŞUARASI BİR GERÇEK Kİ HER GÜN BİRAZ DAHA BATIYORUZ...YANİ İŞİN DOĞRUSU ÇIRPINDIKÇA BATIYORUZ...

- Herkes bir şeyler söylüyor acaba söylediğini kaç kişi yapıyor???
Herkez gülmek için izlerken bir kerede anlamak için şu hababam sınıfının son kısmında Mahmut hocanın anne ve babalara nasihat kısmını anlamak için izleseniz!!! http://www.youtube.com/watch?v=0qEbRHKUFvQ

- ‎10 sene sonraki gençliği görür gibiyim, sokak köşelerinde sevişen gençler, ellerinde içki şişesi iki duble içtimi kendisini şehrin kıralı sananlar, anne babasının ilgisizliğini sokaktaki erkek yada kızda arayanlar... Uzun lafa gerek yok herkes elindekine sahip olmalı, sizler elinizdekine sahip olmassanız başkaları hiç sahip olmaz. Sahipsiz olanlarda yollarda ve sokaklarda hem kendilerini, hemde başkalarının hayatını karartmaya devam eder. Bir babalarınıza dedelerinize sorun bakalım onlar evlatlarını nasıl yetiştirmiş? bizler nasıl yetiştiriyoruz!

- bugüne bu kadar gerçekçi yorum helal olsun... çok doğru hakikatten

- vaziyet fena...taşrada bir öğretmen olarak,henüz 12 yaşındaki kız öğrencilerimin,saçlarını boyayıp makyaj yaptıklarına, erkek arkadaş edindiklerine kasabanın ücra köselerinde gizlice buluştuklarına şahit oluyorum...yaş henüz 12 iken ve hiçbir tahrik edici unsur yokken oluyor tüm bunlar...ya sonra ne olacak?Can bey haklı...burada kalmayacak.14 yaşında kocaya kaçmalar, belki 18 inde estetik operasyonlar kürtajlar madde bağımlılığı vs vs...vaziyet hakikaten FENA!

- Bence dogru değil

- bu ülkeyi ve insanlarını yozlaştırıyorlar ve bizler uyuyoruz

- Başbakan dindar nesil derken bundan bahsediyordu herkes saldırıya geçti, hepimiz tinerciyiz dendi...

- Olay bu :)

- bilmemiz gereken tek bir şey var. o da beyin göçünün gerçekleştiğidir.

- kesinlikle,,,

- Göğsünü değil, kütüphaneni büyüt " öğüdü verebiliriz ki? bütün cümlelerinde sonuna kadar haklı da şu cümle çok saçma geldi. bu zamana kadar hep böyle dendi zaten çocuklara ve bize. kimse öğretmedi hep öğüt verdi. hala da aynısı yapılıyor. bu şekilde olduğu zaman da hiç bi zaman düzelme beklemiyorum ben

- döktürmüş yine.durum bu gerçekten.of of...

- batıya özenti bu cok degıl bızdede ne örf ne adet kalacak yakında ve namus kavramı sıfırın altına inecek yazık yazık oysa osmanlının torunları ve ümmeti muhammet.iz

- egerki karınlarını doyurmak icin atı yedi yaşında nijaryadaki kızlar gbi calışsalar öyle yapamazlardı.

- bence her şeyin başı çok gerekli gibi gördüğümüz teknolojinin ilerlemesi cep telefonu ve internet olmasaydı neler olurdu genç kızlar hiç tanımadıkları adamlara kaçmaz, iğrenç videoları çekilmez, evli insanlar birbirini aldatmaz bir çok şey farklı olurdu

- hahahahahaa!! dindar gençlik niye kızıyosunuz bu kadar !!! durun daha yaş sınırı 11- 12 daha bişey olmamış!!! her şey yolunda :)) siz dua edin yakında bu sınır 9'a dayanmasın :))) 700 yıllık bi gelenek örf ve adet sizinkisi!!! allah büyüktür yakında 4+4+4 sistemiyle daha iyisine geçiyoruz !!!!!! çağı yakalıyoruz hep birlikte "ORTA ÇAĞI " memleket ne hale gelmiş konuşan güruha bi bak hele ... açız biz haberiniz var mı? sokak ortasında sizin namus kavramınız yüzünden her gün öldürülüyoruz haberiniz var mı!!! ne bekliyosunuz ki hadi bi linç kamoanyası başlatalım belki daha erken gelir dindar gençlik!! haaa bu arada "OKU" derken eminim sadece tek bir kitaptan bahsedilmiyodur arkadaşlar bence biraz beyninizi geliştirin yukarıdaki yazıda ne anlatıldığını anlarsınız belki :)))))))))))))

- Yıllarca iyi bir kafanın iyi bir kalça'dan evla olduğunu savundum. Sonuç'ta iyi kalçayı savunanlar kazandı ve ben de onların haklı olduğuna kanaat getirdim. Ömrümü boşa harcamışım.

- yazmayı şimdimi akıl ettiniz toplumları bu hale siz getirdiniz şimdi de timsah gözyaşları......

- En başta suçlu olan asıl o gazeteler.Hürriyet,milliyet,... çıplak resimlerle sanatçıların dedikodularıyla dolu yıllardır.televizyon,internet de çığrından çıkınca toplum bozuldu sonunda.

- mini bi etekle liseye giden bi kıza ailesi kızım nereye gidiyosun diye sormazken aileler bu kadar dünya işleriyle mesgul bir cocuguna bile sahip cıkamazken devlet ne yapsın

- Cesur Yeni Dünya!

- he he he işte size neoliberalizm. işte sermayenin şekillendirdiği dünya. işte hazza koşturan dünya düzenimiz...

- YUHHH YA SURATINA TÜKÜRESİM GELİYOR BU KIZLARINN

- kaşaka benimde boyle manitam olsa :D

- can dündar bunu yazarken mensubu olduğu medyanın bu çarpıklıkta başrolde olduğunun farkında mı acaba ?

- yuhh diorum

- din ve iman zafiyetinin olduğu,gelenek ve göreneklerin olmadığı, büyüğe saygı, küçüğe sevginin bulunmadığı bir memlekette daha ne beklenirki?

- Biz de en büyük dert eğitim ve insanların birbirinden uzaklaşması bunlarda yakınlaşma çabalarının yalnışlığı olsa gerek sonuçta beceremiyoruz bu işi medyada zaten salataya

TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2012 »
- maydanozu katıyor nasılsa

- herkesin endişesi ortak.ya bundan 5 yıl sonrası acaba ne olucak düşnüyoz.ya ne olacak bu miletin insanlarına??? insanın derinden offf off diyesi gelmemesi içden değil:)

- cehenneme gitmek için uğraşıyorlar nolcak

- Dindar ve de kindar gençlik yetiştirme hedefine doğru hızla yaklaşıyoruz..!-hamdolsun..! -

- Bu gerçekten ne olduğunu?

- ‎'''Kel başa şimşir tarak''' Böyle Marife böyle marifetli gençller.

- Ömer Saglam ahlak ve kültür ilk önce aileden sonra okuldan başlar bizdeki durum 0+0:0

- cehenneme gitmek için uğraşmıyolar Ayşe adeta depar atıyolar cehenneme... kim önce gideceğin derdine düşmüşler... kazanana ne verecekler bilmiyorum. Zaten bilmekte istemiyorum ...

- evet can dundar herseyi sölemiş bize gerek kalmamıs sokakta opusen 13 yasındaki cifte siz utanmıyomusunuz diyen ihtiyara sanane be sen işine bak diyen kızların bulundugu bi nesilden ne kadar hayır gelir böyle bi nesile nasıl vatan emanet edilir bilemiyorum ama bildigim tek şey dinimizi örfümüzü ananemizi iyi ce kaybettigimiz allah bizlerin hadi biz neyse biz den sonraki gelecek olan nesilin yardımcısı olsun..

- vede sunuda söylemeden gecemicem ben bu televizyondaki 18 yas altı taciz haberlerinin hiç birine yansıtıldıgı gibi oldugunada inanmıyorum acıkcası.... 12 13 yasında bebelere bakıyorum 23 25 yasında kızlar gibi ki bi erkegi nasıl bastan cıkaracakların ıeskilerden daha iyi biliyolar..... ondan sonra vay efendim taciz oldu vay efendim öle oldu böle oldu o kızları o hale gelmesine musade eden ana baba en buyuk suc ionlarda cocuga din i kitabı öğretmessen giydirirsen olacagı bu kitaptan evel tv deki dizileri öğrenirse bi cocuk daha ne beklenirki sorsan islamın sartınuı bilmezler namaz nasıl kılınır bilmezler ama fatmagüle kaç kişi taciz etmiş sor hepsini bilirler askı memnuda kim kiminle nası lsevişmiş yazarlardan iyi bilirler..

- bunu baska biri yaszza asarlardı can dündar mükemmel teshis koymuş aynen öyle..bilhassa kızların türbanlılar dahil işi gücü seks cinsellik hepsinin aklı fikri oralarda bunlar yarının annesi yazık çok yazık..

- ohhh, temizledim ''sadece eleştiri yapıp, asıp keseip, cehenneme yolluyan tüm yorumları'' :)) rahatladım. sanki kızları daha da kirleteceklerdi. O kızlar bizim...bizim yavrularımız. bizim evlatlarımız...Her birimiz çevremizdeki evlatlarımıza, arkadaşlarımıza, küçüğümüze, büyüğümüze...doğru davranma, doğru konuşma, saygılı, hoşgörülü, şefkatli olma ve sahip çıkma eğilimi göstersek VE en önemlisi bu küçük bedenlerden yararlanmamaya kendimize edep,ahlak ve vicdan edinsek zannediyorum ki tek bir kızımızı kaybetmeyiz...

- eger buraya yorum yazıyorsak bizde bu sistemin bir parçasıyız zaten. ilk yapmamız gereken tv denen illetten ve planlı programlı olarak aile düzenimizi bozmaya çalışılan o garip dizilerden ve içinde bulunduğumuz sitede bile olan sex sembolleri ile dolu sitelerden kurtulmalıyız .insan içine çıkıp gerçek dünyada insanca yaşamalıyız.

- Cansev iyi demis

- http://www.youtube.com/watch?v=ek_b8gG6YpY&feature=youtu.be

- YASEMİN OZTEMİZ AKLINA GELEBİLCEK HER TÜRLÜ soruyu bi zati cevaplamaya hazırım kendin bilmediğin bir din ve vakıf olmadıgın bir konu hakında beyanda bulunuyorsun ki seni kınamakdan çok akıl ve düşünmeye çağrıyorum, yazış tarzından dar bir düşüncede olamıcağını düşünüyorum.

- her yazıda olduğu gibi bu yazıyı da fırsat bilip, dine, kitaba, devlete, hükümete yüklenen insancıklar... Size acıyorum. Her nasıl bütün kademelere AKP yerleşti ise, sizin sevdiğiniz magazin programlarını, dizilerinizi yayınlayan Basın-Yayın organlarına da yerleşecek. Bayılarak izlediğiniz aşk-ı memnular, ferihalar, fatmagüllerdeki tecavüz, ihtiras, aşk, seks sahneleri olmayacak. Siz bir yandan çatlarken diğer yandan Allah'ın selamın'ın yaygınlaşmasını hazmedemeyip kendi kendinizi yiyip bitireceksiniz.

Sana gelince Yasemin denen cehalet ürünü. 6 yaşındaki kızla evlendi diyorsun. Kendisinden sonra yaşayacak olan bütün toplumlara, insanlığa peygamber olarak gönderilen Allah Resulünün bilmediğini sen mi biliyorsun a be gerizekalı? Hayatında günah olmayan, 2 hatadan başka hatası olmayan Resül'ün yaptığına sen mi kadılık ediyorsun?? Git uganda'ya etiyopya'ya 2-3 ay utan da gel. 6 yaşında nikah'ına almıştır. 9 yaşında tebliğ'ine başlamış, 14 yaşında ilişki yaşamıştır. Ergenlik çağının hâlen bile kızlarda 10-12 olduğu bilinen arap toplumunda bu gayet doğal karşılanırken bu sana ters geliyor. Ve sen bu yüzden SİZİN PEYGAMBERİNİZ deyip Allah Resûl'ünü kabul etmiyorsun öyle mi? Bırak sen utanmayı da git atla bi yerden senn gibilerin yaşamasına bile anlam veremiyorum!

- KADINI ANNELİK MAKAMINDAN ALIP CİNSEL BİR OBJE OLARAK SUNAN BATI KÜLTÜRÜNÜN SONUCUDUR AMA KORKMAYIN PANZEHİR ELİMİZDE ELHAMDÜLİLLAH BU YAZIYI OKUDUKTAN SONRA HEMEN BİR KUR'AN ALIN ELİNİZE VE OKUYUN OKUTUN ZEHİRİN NASIL ETKİSİNİ KAYBETTİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ

- ‎12 yasindaki bir cocuk ask sevgili bilmez o ancak baba gibi agbi gibi sever o o cocugu kücük kizi kendinekadini olarak degil metresi olarak almistir oküfür edemiyorum adam diyemiyorum sade o o diyebiliyorum

- serefsiz kendi kizini kac yasinda evinden atti acaba hep namus namus dersiniz kücük kizlari kacirmak tecavüz etmekmi namus allah topunun belasini versin

- kadinini dövmek sokaga atmakmi namus ayrildi diye öldürmekmi namus sükrü kardesim ben yurt disindayasiyorum ama böyle bir ahlaksizlik görmedim duymadim böyle bir adami cezalandirirlar onu baska sehre sürgün ederler

- bekliyelim görelim o pislik ne ceza alacak

- Can dündar kendine hiç sormuş mu acaba? Bunun nedeni dinsiz, Ahlaksız eğitimin neden olduğunu..

- Ne güzel işte bakın isteklerimize ulaşmışız.Batı batı diye diye batılılaştık.

- Medya önce kendine sorsun biz ne yaptık diye,sonra gençleri eleştirsin.

- DOGRU ÖRNEK OLMAZSA KARGAYI ORNEK ALIRLAR

- burdaki herkes boş konuşuyor ........

- Bu can dündar kalemi değil .....

- Başta kendisi batı kültürünün temsilcisi olduğuna göre sorunun çözümünüde kendisi bilir herhalde

- batililasmak demek yozlasmak demek degildir.oncelikle bunu anlamalari derkiyor insanlarin.onemli olan hem orf adetlerimizi muhafaza edebilmek ama ayni zaman da dogunun baskici tutumundan ve gericiliginden kurtulabilmek.bu da sadece egitimden gecer.

- herkes almak istediği eyitimi alıyor sonunda sistemi eleştiriyıoruz.eyer herkes çocuğuna vatana insanlara, en önemlisi ALLAHA inancı öğrete bilirse mesele kalmaz.İNSAN ÖNCE EĞİTİMİ ANABABADAN ALMALI saygılar.

- Baskı altında yetişen çocukların böylesi sosyal bir acının bir parçası olması kaçınılmaz. Çocukları döverek büyüten, bağırıp çağıran ailelerin çocuklarından fazla bir şey bekleyemeyiz. Ama şunu yapabiliriz. Çocuklarına kötü davranan ailelerin çocuklarına devletin muvakkat olarak el koyması için yasalarla düzenlenmesi için baskı yapabiliriz. Tek çözüm, çocukları bilinçsiz ailelerin elinden kurtarmak, yahut o aileleri eğitmek...Yoksa bu toplumun gidişi daha kötü sonuçlara gebedir...Üzücü bir durum......

- karısını aldatan adamdan topluma ahlak ayarı !!! amerıkan genclık fılmlerınde sureklı gordugumuz durumlar vardır. yurtlarda kız erkek karısıktır sureklı bır sex yarısması ıcınde yasamaktadırlar. lıseye gelıpte bakıre kalan kız bır ezıklık hıssıyatına sevkedılır arkadasları tarafından. lıse mezunıyet balosunda baba kızını kendı ellerı ıle o geceyı bırlıkte gecırecegı gence teslım etmektedır. anneler ılk cınsel deneyımın duygusal onemınden kendı ılk deneyımlerınden bahseder. tabı bu olayların oldugu her ortamda alkol ve yanında uyusturuc yer almaktadır. amerıkan halkı bıze aptal gelır cunku uyusturucu ve sex ıle beyınlerı adeta yıkanmıstır. ulkemızde esrar ve ectasy kullanan kızların oranı hızla artmaktadır. buyuklerımıze sordugumuzda bız elını tuttukmu dunyalar bızım olurdudan bır ılıskıde opusmek sart olduya gecıs surecını astık sımdı sevısılmeyen ılıskı duygusallık ıfade etmeze ılerlıyoruz. 20-30 sene sonrasını varın sız tahmın edın. kocaları oldumu 30-40 sene elıne erkek elı degmeyen analarımıza ne oldu pekı ?

- Tecavüze bahane mi arıyor şimdi bu, tecavüzcüleri haklı mı göstermeye çalışıyor şimdi bu adam, Can Dündar'ı iyi bilirdik, iyi adamların bile kafası karışmış, tecavüz hiç bir şekilde olumlanamaz, bu arada kafasını kullananlar da kalçasını kullananlar da olur bir ülkede herkesin yeri ayrı, bilim insanının yaptığı işle dansözün yaptığı işi birbirine sapla samanı da birbirine karıştırmayalım, herkesin yaptığı işe saygı duyalım, gençleri suçlamak yerine iğneyi biraz da kendimize batıralım....

- durum bu kadar kötüyken hala bazı beyinsizler kuran ahlakı öğretilmesin diye yırtınıyolar ...

- kesınlıkle katılıyom bazı liseli kızlar bizim kurumda calısan 35 36 yas erkeklerle cıkıyorlar

- Maneviyata "İRTİCA", Milli şuura "FAŞİZM" yaftasıyla yaklaşırsanız olacağı buydu, ne bekliyordunuz ki?!?!??!?!

TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2012 »
- hz peygamber sav; bir hadisinde ilim çinde de olsa gidiniz alınız.buyuruyor,biz müslümanların gerek batıdan gerek doğudan ilim dışında herşeyi aldığımız ise gayet aşikar.örnek aldığımız kimseler maymuna benzemeye çalışan homoseksüel,lanetlenmiş insanlar oysa Allah'ın kitabını merkeze koyan bir toplum olsaydık lut kavmini hakkıyla bilir helak olmaktan korkar ve ona göre yaşardık,öyle ki müslümanların emri bil maruf nehyi anil münker(iyiliği emredip kötülükten sakındırma)gibi bir görevi yokmuş gibi bugün kimse bir başkasına iyiliğe davet etmiyor,aslında bunun bir çok sebebi de var.en önemlisi kendisininde iyinin yanında olmaması Rabbim cümlemize hidayet versin ve yolundan ayırmasın.

- gazetelere bak önce sayın dündar namus iki bacak arasında diyil diyen sizlersiniz silikonu metiyeler düzen sizsiniz moda diye 20 cm donu reklam yapan sizsiniz okulda din dersi olmaz diyen sizsiniz ama kiliseyi öven sizsiniz sen hic türkiyede gezen turisti öpüşürken gördünmü yolda yok diyeceksin ama demesin cünkü gururun izin vermez her şey dinimizi ögrenmeden gecer aileden ve okulda başlar şimdi size 1 sorum var okulda okuyan bir ögrenciye marmara denizi hangi ülkelerle sınır diye sor ne cevap vercek ,

- bnlar kızdan ck şeytanın varisleri emrinde olan zavallılar

- Bence burda kız çocuklarına yüklenmekten önce o ağzı sulanan sübyancılardan konuşmak lazım illa sübyancıda değil bunlar abaza toplulukları ..12 yaşındaki bi kızın ne derece sağlıklı düşündüğünü bilemeyiz.Belli ki kandırılmış burda asıl suçlu olaan o kızı kandırmaya çalışan vee kadınları cinsel obje olarak gören varlıklarrr !!!

- Sosyalist aileler düşünsün bu sorunu ..........! Batıya özenenler düşünsün .

- can dündar bunları söylerken acaba yanlış yere özendiklerinin farkındalar mı ? Allah korkusu olsa idei kız çocuklarını okuturken .. 5. sınıftan sonra kuran kurslarını kapatmasalardı ... ve imamhatipte başı kapalı kızların okumalarına izin verslerdi bu böle çığırından çıkmazdı .. ŞErefsiz Topluma atıyor suçu. Bürokrasiye atmıyor .. Zaten Can dündar p... benim gözümde ..

- İmam hatipler kapatılsın diye yırtılıyordunuz ne oldu ????? Kızlarınızın bir yerlerine koyduktan sonramı aklınıza geldi . Tabii sen o zamanlar gençtin senin kız arkadaşları yarı çıplak gezecekti senin için hava hoş . Şimdi kendi kızını şeyu edecekler diye korkuyorsun değil mi ?

- ne alakası var be dinle imanla ? kültür kalmamış, yozlaşma başlamış.. bunun nedenini hiç düşündün mü peki ? "Amerikanın köpeği olmak"la özdeşleştirebiliriz.. peki Sosyalistler mi Amerikanın köpeği, yoksa Ülkücüler mi ? Yoksa ülkemizin başında bulunan iktidar mı ? mercimek kadar beyninle sağa sola yazılar yazıp milletin kafasını karıştırırsın sadece, oku biraz bilgilen.

- bu yazı gercekten can dundara aıtse yazıklar olsun ona.. nasıl bı kafa yapısıdır kı bu tecavuzu ve tecavuzculerı haklı cıkarmaya calısıyo? hangı sebep 12 yasındakı bı cocugu cınsel obje olarak goren agzı sulanan abaza toplumu haklı cıkarabılır? bu cocukların egıtımı sorgulayan zıhnıyetler önce bunu dusunsunler 13-15 yaslarında tecavuze ugrayan kızlarımıza "kendi rızası vardı" diyen hukukcular da sizin kafa yapınızda işte... burda yorum yapıp kızlarımızı yerden yere vuranlar düşünsünler.. itirazdan önce bi düşünsünler

- ‎12 yŞINDAKİ KIZ ÇOCUKLARININ İSTİSMARI DİYİNCE TANIMI BİRAZ GENİŞLETMEK LAZIM.SERGİLENEN TABLO GERÇEKTEN TÜYLER ÜRPERTİCİ ,ANCAK;BU YAŞANILAN LARA ALTERNATİF GÖSTERDİĞİNİZ DİNDARLIKTA 12 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNU NİKAHINA ALMAK EN AZ BU TABLO KADAR ÜRPERTİCİ DEĞİLMİDİR12 YAŞINDAKİ ÇOCUK GELİNLERİN İMAM NİKAHIYLA KADIN VE ANNE OLMALARI İSTİSMARI NORMALLEŞTİRİYORMU!!!!

- Önceden ar vardı gızlı yapılırdı utanılırdi.ama sımdi ne ar kaldı nede utanma ALLA isla evlesın

- helal olsun can dündar bu memleketin yetiştirdiği en kıymetli adamlardan birisisin.... HELAL olsun

- okadar saçma salak yorumlar varki .yok cehenneme gitmek için uğraşıyolar filan . ar namus önce zihniyette başlıyor siz önce aklınızdan geçeni temizleyin sanki sizhiç böyle oturup keyf yapmadınız sevgilinizle arkadaşlarınızla .BOKLULAR TUTMUŞ ÇAMURLULARI KINIYOR .BUKADAR ARLI YSANIZ BU SAYFALARDA NE İŞİNİZ VAR . GELİN AR LILIĞINIZI BENİM KÜLAHIMA ANLATIN....

- ilk olarak bu tür haberlerin yazılmaması gerektiğini düşünüyorum.ve gençleri bu tür şeylere özendiren ise başta bu yazıyı yazan şahıs olmak üzere bu tür konuları ballandıra ballandıra dizilerde ve televizyon programlarında anlatan toplumun ahlakını bozmaya çalışan şerefsizlerdir önce bozarlar sonrada ortalığı karıştırmak için yazarlar...

- Boyle seylerin yazilmasini kiniyorum biz insan oglu ne hallere geldik ya biz bu ulkeyi vatani allah askiyla allah gucuyle kurtardir dugusu batisiyla am gercek suki zaman cok kotu vay halimize sapik seylerin yazlimasi yani ismlerin dahi yazilmasini istemiyorum ne olursak olalim insanligimizi hic bir zaman kotu emellere kulanmiyalim bir yolunu sasirdiysa vormiyalim doruyu gosterelim lutfen sayglar herkes ustune duseni yapsa herseyi dizeltiriz

- bırakın bunları.herkesin iradesi kendine...kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez...isteyen topluma zarar vermedikçe kendine istediği kadar zarar verebilir...kimsede karışamaz..kimin nere gidecegi cehenneme filan size ne?

- CAN DÜNDAR YENİ FARKINA VARMIŞ OLAYIN. ASLINDA BU OLAYIN TEMELİ 1990'LI YILLARA DAYANIR. İÇERİK OLARAK DOĞRU YERLERE TEMAS ETMİŞ CAN DÜNDAR, ANCAK UNUTTUĞU BİRŞEY DAHA VAR O DA HER EKONOMİK KRİZDEN SONRA YAŞANAN TOPLUMSAL ÇÖKÜŞ,PATLAMA.........

- DÜŞÜNEN GENÇLERİ ASAN ÜLKE ANCAK BÖYLE GENÇLERİ HAK EDER. SONRA DA PANSUMAN TEDBİRLERLE SORUNLARI HALLETMEYE ÇALIŞIR. ÖZELLİKLE REHBERLİK HİZMETLERİNDE .. YOK GÜNE BAKAN ,YOK BİLMEM NE ..

- imam hatipler açıkken farklı mıydı ki:S bilmem hatırlarmısın ama bu ülke bir dönem fadime şahinle yatıp kalktı içerde ne dolaplar döndü sadece bi kısmını gördük bildik duyduk gerisini bilmiyoruz.. din eğitimi adı altında küçücük çocukları taciz eden imamlarda biliyoruz yanii ne konuşuyosun sen nee!!!

- ‎2003 temmuz 2012 nisan.bu süre zarfında bu ülkede yaşayan binlerce kadın öldürüldü.binlerce çocuk cezaevine atıldı ve cezaevlerinde tecavuze uğradı.küçük kız çocuklarına tecavuz edenler serbest bırakıldı.binlerce işçi iş kazalarında öldürüldü.ve hakimler adalet dağıttıkları mahkemelerinde namaz sonrası şöyle kararlara imza attılar tecavuze uğrayan kız 12 yaşında olmasına karşılık kendi rızasıyla bu işi yapmıştır.yargıtay yerel hakimin kararını yaldızlı kalemle onayladı.... son olarak yorumcuların bazıları bu yazıyı yeni yazılmış gibi okuyor.17 TEMMUZ 2003 MİLLİYET GAZETESİ YAZININ İSMİDE LOLİLATA İHTİLALİ.....

- çok doğru bi yazı fakat hep gençleri yani genç kızları suçlayacağına biraz erkeklr suçlanmalı....çünkü onlarda böle kızları görse dalıp kalıyolar ve farklı farklı düşünceler oluşuyo kafalarında...AMA YAZIK BU NESİLİN HALİNE

- bende 2 kız çocuk annesiyim gerçekten çok korkuyorum şu zamandan allah çocuklarımıza akıl fikir versin allah hayırlı yazılar yazsın hepsine kötü niyetli insanlardan uzak tutsun rabbim

- kalp gördüğü ve duyguğuyla beslenir bunlar sizce negörmüş
eğer şu kalplerde salih bir iman olsaydı ne alarm ne güvenlik kamerası ne çelik kasa ne açlık ne intihar ... vb şeyler olmazdı ama artık di li geçmşlerde kaldı

- ‎4+4+4 bunları halledecek ya...özendirildiğimiz hayatları izletirken tv ve medyadan ilimden bilimden uzaklaşırken neler kaybettiğimizin yeni mi farkına varıldı...sonra kılıf hazır...hadi canım sen de....

- Hepiniz boş koyun dış devlet hiç bir güçle yıkamadı bizi...Fakat yazıkki gerek diziler gerek özentilerle türkiyeyi içten feht edip parçalıyolar ama kimse anlamıyor...Dizilerle o onun kardesiyle yok babasıyla yok yengesiyle bilmem ne illski durumları...Türkiye btti artık yıkıldı...Yazık herkeze biz kendi ellerimizle vatanımızı kanımızı bayrağımızı yerlerde süeündürüyoruz.

- Öner Özbey 12 yaşındaki çocuklara tecavüzü getiripte oraya bağlamışsın ya seni kutlamak lazım... bu kızlar o sübyancıları tahrik etmeseydi tecavüz etmezlerdi...12 yaşındaki kıza tecavüz ediyorlar 12 yaşındak kız kendini savunabilirdi DİYE ...Devamını Gör

- ama bu memlekette hüseyin üzmezler ne güzel korunuyor de mi. ama bu zihniyet hiç hata yapmaz de mi. çünkü bu hak verilmiştir onlara. ne ala memleket.

- o insanlara küfür etmek sadece günahlarını haifletir ülkede onlara taviz verenler de onlardan farksız nice kavimler helak olmadaı mı sapıklıktan bizde göreceğiz inşaallah bunlzrın helaklarını

- hak din islamı yaşayana GERİCİ üniversiteye başı kapalı girmeye yobazlık denirse ve müslüman ülkede ögrenciler hocası tarafından namaza götürüldüğü zaman bunu sanki en önemli habermiş gibi başına FLAŞ FLAŞ FLAŞ yazan tv lerimiz varsa sözüm ona uğur dündar gibi beyler varsa .............. alın işte sonuç bu al sana batı al sana medeniyet al sana özgürlük adını ne koyarsanız koyun.............

- ama dünya değişti artık fatma gül bihter ve iffetle gençlerimiz büyüyo merak etmeyin izdivaçlarla tv de evlenebiliyo ..... sonuç tv lerin suçu yok fatma gülü bihteri iffeti kim izliyo biz izdivaçi kim izliyo biz yoksa kımse gelip zorla izletmiyo reyting rekoru kıranlar bunlar eee toplumda buraya bu noktalara kayıyo ise suç bizim çunkü biz izledik bunları biz biz biz biz biz biz

- dinsel konulara girmeden şöyle 1-2 şey de ben söyleyeyim. Allahıın evi insanın kalbidir. Can Dündar kalemine bende benzetemedim ama şöyle bir durum var : İçinde buluınuğumuz şu anki duruma bizi itenler uzun zamanlarca planları yapılmış isteklerin fiil haline geldiğini düşünüyorum. Sonuç itibari ile aile yapısına özen gösteren Babalarının yanında uzanamayan bir toplumdan , geldiğimiz durum 1-2 günlük mesele değildir dostlar...

- tek kelimeyle ''Aynen''

- CAN DÜNDAR BRAVO SANA....

- ÜLKÜCÜ EGİTİM SİSTEMİ OLMADIKTAN SONRA HERŞEY BOŞ HERŞEY HİKAYE....CAN DÜNDARA SORMAK LAZIM ACABA ANLATTIKLARI KENDİ GENÇLİK DÖNEMLERİNDE DEVRİM AŞKLARI ADI ALTINDA YAŞANMIYORMUYDU????

- can dündar bravo da bunun kaynağı ne model ne batı, açılmak, medeniyet bumu bu ise hayvanlar daha medeni demiş mehmet akif, sorumlusu bu sözde ilericilik, özünü kaybetmektir, edeptir edep

- Yilmaz cok ama cok dogru katiliyorum can dündara....

- CEM BABA"nın dediği gibi,"bindik bi alamate,gidiyoz kıyamete".......

- bırak fadime şahini yahu ! fadime şahin örtülüleri kötülemek amacıyla , seni böyle düşündürtmek amacıyla , hainler tarafından kurulmuş bi tezgahtır ! örtülülerin hepsi edepli terbiyeli mi ? hayır tabi ki. ama günümüzdeki açıklar kadar da abartmıyorlar. mesela şu yukardaki resimdeki insanların kafasının kapalı olduğu bir tablo gördünüz mü hiç ? asimile edilmeye çalışıyoruz kardeşim bizi içten yıkacaklar. artık şu dinini yaşamaya çalışan örtülü gençlerimize laf atmayı bırakın bee !

durumu hic begenmedim yazi guzel insallah anlamasi gerekenler anlar

- Gözlemler tamam da yorumlama çok boktan olmuş. Can Dündar'ın kalemi değil.

- BEYNİNİ ÇALIŞTIRMAKTAN ACİZ OLANLARIN ETLERIYLE GÜNDEME GELDİĞİ DÜNYADA BAŞKA NE OLABILIRKI.ARZ TALEP MESELESİ TALEPKARLAR İSTER BEYİNSİZLER UYAR.SORMAK LAZIM BU GENÇLERE BU 34 BEDEN,KALKMIŞ BİR BURUN SLİKONLU DUDUKLAR VE BİLMEM KIME BENZEYEN POPO SENIN NE KADAR İŞİNE YARIYACAK.BEYNİNİ YORMADIĞI SÜRECE BAYAĞI BİR İŞİNE YARIYACAĞI KESİN.BU ÜLKENIN ÖNCÜ KADINLARI BUNLARDAN ÇIKMADI...

- seviyorum bu adamı...

- Boz bence bunların hepsi maneviyatsızlıktan kaynaklanıyoooooor.

- ülkücü eğitim diyen @Cem Mehmet Tan. Ülücülük çıkışında Türk Birliği olduğunu ve bunun arasında İsamı savunmadığını bilmiyorsan biraz daha savunduğun görüşü öğrenmeni tavsiye ederim. Bunun sağ sol milliyetçilikle alakası yok. Alakalı olduğu durum insanların özü yani vicdan-nefis ilişkisi denilen olayın ortadan kalkma durumudur. 5000 liraya 13 yaşındaki kızını satan bi memlekette, meclisinde tecavüz suçundan yatmış olduğu bi ülkede yaşıyoruz unuttunuzmu ?

- ‎"Şüyuu vukuundan beterdir" diye bir güzel söz vardır. Yani söylenmesi olayın olmasından daha kötü olan durumlar. Herkes kendine çeki düzen vermeli. Bu tip kötü olayları haber yapan gazeteler, basın aslında en kötüsünü yapıyor, bir takım sapkınlara yol gösteriyor. Elbette durum hiç de hoş değil, suçlular elbette cezalandırılmalı,ama bütün bunlar medyada afişe olmadan halledilmeli.

- ‎3.000 Yıl öncede böyleydi. Eğer insanlık varlığını sürdürürse 3.000 Yıl sonrada böyle olacak. Onun için aslında hiçbir yere gitmiyoruz. Hatta yerimizde sayıyoruz. İnsanoğlu mutasyona uğrayıp tür değiştirmediği sürecede böyle gidecek. Dünyada tek hücreli canlıdan sonra başlayan ve giderek çeşitlenerek en nihayetinde insana ulaşan hayatın tüm formlarında durum aynı. Eşeysiz çoğalan amipler dışında; yumurtlama dönemleri başlayan tüm dişi canlılar döllenir. Ya da döllenme arayışına girer. Tüm canlılar türü tükenene kadar doğar, çoğalır ve ölür. Bu ve benzeri yazılar sadece dinsel ve ahlaki kaygıları örnekler. Yani değişen sadece varolan cinselliğin dışavurumudur. Temel cinsellik insanoğlunun mağaradan tarlaya inmesiyle şekillenen örtünme sonrasında içe dönmüştür. İlk çağdan sonra orta çağda ise insan düşüncesinin varoluşunu sorgulamasıyla ortaya çıkan dinlerin etkisindeki etik değerlerle sınırlanmıştır. Buna uygarlığın yan etkisi de diyebilirsiniz. Bugün aynı uygarlık cinselliği ilkel zamanlardaki haliyle tekrar dışavurmaktadır. Bu yazılar işte o yan etkilerle yazılır. Hiç bir antropolojik, ekolojik ve evolusyonal temeli yoktur. Üstelikte yalın gerçek bu tür yazıları yazanlar için dahi geçerlidir. Her fani gibi onların da kalın kortekslerinin bilinçaltında baskıladığı arkaik içgüdülerinin bir bölümü; bu dizginlenmemiş izdüşümlerden oluşur. Bu öyledir ki bazı dinsel vaatlere bile geçmiştir. Cennete vaat edilen 15 lik huriler de bu arkaik izdüşümlerin dışavurumudur. Yoksa Dünyada sapkınlık olarak kabul edilenin ahrette ödül olmasının çelişkisi nasıl açıklanabilir?

- GAZETE TV MEDYA ŞÖYLE ROLÜNÜ OYNAR ÖNCE SUNAR TEŞVİK EDER ÖZGÜRLÜK MODRENLİK DER DAVET EDER SULANDIRIR SONRADA BİRİLERİ BUNU YAPTIMI MEMLEKET ELDEN GİDİYOR DER GENÇLİK NE HALE GELDİ DER KIVIRIR KENDİNE SUC BULMAZ SONRA HABERDE YAPILANDA DOĞAL HALE GELİR VE KİMSE UMURSAMAZ

- bunu bile dine bağladınız bağnaz adamlar. bu tamamen neoliberal politikaların ve kapitalizmin göstergesidir. yani sizin din eğitimi diye yana yakılan idarecilerinizin sürdürdüğü bir sistem. AHLAK SADECE DİNİN TEKELİNDE DEĞİLDİR. HATTA CUMA VAAZLARINDA İMAMLARIN NE KADAR AHLAKSIZ VE DİN FAŞİSTİ OLDUKLARINI DUYDUKÇA SİZDEN İYİCE NEFRET ETMEYE BAŞLADIM!!!!!!!

- dünya sapıklarla doldu

- insanın içinde Allah yoksa he rşey girer

- geri zekali oku cahil kalmisin boyle insanlara kufur edip saga sola saldirma once insan olmayi ogren can dundar kafasi acik aydin bir insan bu sekil o insana hakaret edemesin turkiyenin gerceklerini anlatiyor kapali olupta saman altinda ne sular yurtenlerii iyi biliyorum kapalilari temize cikarma senin AKP Kendini ABDnin en iyi dostu ve en iyi usagi din yoluyla insanlari kandirip turkiye halkini somuruyorlar ve gericiligi insanlara enjekte ediyorlar

- BU MEDYANIN NE SAGINA NE SOLUNA GÜVEN OLUR DİNİ VECİBELERINI YERINE GETRMEYEN GENCLIK ŞEYTANIN EN IYI ARKADASI OLMUSTUR

- Yahudi kızın sordugu soruya prof. verdigi cevap aklıma geldi. Gerçekten medya kadını en buyuk sex objesi olarak kullandık ve kusra bakmayın bayanlarda buna destek verdıkce bunlardan çok çok daha kötü bir zaman yaşayacak olan bizim çocuklarımızdı. Suçlumu arıyorsunuz ,, bizleer...

- AİLELERE GENCLIK NASIL YETİSTIRILIR DİYE DERS VERILMELIDR AİLE NEYSE COCUKLARDA ONLARIN AYNASIDR

- dini vecibe deyip duruyorsun arkadaşım. Size diyecek bir şey bulamıyorum. Bizi anasını babasını satan, her türlü pisliğe bulaşmış insanlar olarak görüyorsunuz. Bu kadar kendini beğenmişlik, bu kadar bağnazlık ve kendinden olmayanı dışlayan insan tipi yoktur heralde. Hoşgörü sadece kendi içinizde geçerli. Toplumun seçimlerine karşı en ufak bir hoşgörü yok bazılarınızda. Herkse sizin gibi olmalı size göre. Önünzde bir Hüzeyin Üzmez vakası duruyor. Ondan sonrada ahlaktan bahsediyorsunuz. Ahlakta din ve alla hikate arkadaşım. İnsan olamamışsan neye sararsan san. Açıkça Din maskesi takıyorsunuz.

- öncelikle şunu söylemek gerekirse herşeyi bieyere bağlayan zihiniyetinizi cebinize koyarak düşünün! bunun açıklıkla kapalılıkla alakası yok..tecavüze , tacize uğrayan kızlarımız öyle açık saçık giyinenlerden çıkmadı bu zamana kadar dikkatinizi çekerim...bunların kızların giyimiyle özgürlükle alakası yok...bu sadece hastalıklı isanların hastalıklı zihniyetlerinin saplantılı durumu... yazıklar olsun bunu başka şekilde düşünene

- eline yüreğine saglık can dündar.. dünya bu kadar rezalet bir halde. modernize olalım çagdaş olalım derken avrupa birliğine girelim derken, arı namusu, hayrı şerri, adeti, büyüğü küçüğü görmez bilmez oldu bu millet..Allah ıslah etsin diyorum..

- yaa yorumların coğunu okudum ne kadar sacma sapan cahılce yazılmıs yazılar. sadece basını kapayıp k... ANLAYAMADIĞINIZ BU YAZI SIZ BIZ YAPMAK DEĞİL GENÇLİĞİN TÜM DÜNYADA VE ÜLKEMİZDE NEREDE OLDUĞU NEREYE AKTIĞI NASIL ONLEM ALMAK GEREKTIGI AMA UYUŞUK VE CAHİL BEYİNLER BUNU HEM DİN İŞİNE ÇEVİRMİŞ!!! UYANIN UYANIN SİZİ BİZİ YOK ÇOCUKLARINIZ BİNDİLER Bİ ALAMETE GİDİYORLAR KIYAMETE!!!! EN MASUMUNU EN SAFINI BILE SIRA ARKADASI SERVİSTE YANINDA OTURAN ARKADASI YOLDAN CIKARTIYOR COCUKLARINNIZI TAKIP EDIN BUNUN ACIKLIK KAPALILIKLA ALAKASI YOK !! BUNU ANLADIĞINIZDA ÇOK GEÇ OLACAK!!! YOBAZLIKTAN YANDAŞ KANALLARDA CAKKIDI CAKKIDI EĞLENCE PROGRAMI IZLEMEKTEN BEYNINIZ SULANMIS SIZIN

- Biz Nereden Geldik Nereye Gittik !!!Hep söylüyorum, biz çocukken midemiz bulanınca ekmek yedirirlerdi, grip "Yatınca geçer"di, başın ağrıyorsa "Çocukların başı ağrımaz" denirdi, uykun kaçıyorsa "Oyuncaklarını düşün, güzel rüyalar görürsün" şeklinde konuhalledilirdi!
Okuma yazmayı öğrenemiyorsan ya, "Tembel"din ya "Yavaştan, sağlam sağlam öğreniyor"dun! Hüzünlü bir çocuksan "Yazar olacak herhalde" derlerdi, yerinde duramıyorsan, etrafa saldırıyorsan bir tane çakarlardı, susup otururdun.
Kanaatimce pedagojinin zirve yaptığı yıllardı o yıllar.

Çünkü sonra sonra, koşup oynadıktan sonra öksüren çocuk 'astım başlangıcı', okuma yazmayı zor söküyorsa 'disleksik', hüzünlüyse 'depresif', aşırı hareketliyse 'hiperaktif' diye nitelendirilmeye başlandı ve o sinameki yetiştirilen tipsizler şimdi büyüdüler!

O kadar ilgi alaka sonrası ola ola ne oldular?
Emo!
Emo ne?
Hani beş-altı yıldır etrafta saçlarını gözlerinin tekini kapatacak şekilde öne öne tarayan, miskin görünüşlü, asık suratlı, beti benzi atmış, sıska, dar pantolonlu, converse'li, siyah ojeli ergenler var ya...

Taksim'de kaldırımlarda filan oturuyorlar.
Aha onlar Emo!
Emo kelimesinin emotional'dan (hissi) geldiği, bu yavruların pek bunalımlı pek güvensiz ve duygusal olduğu, topluma uyum sağlayamadıkları için böyle takıldıkları söyleniyor. Bizim zamanımızda punk vardı ya, onun gibi bir akım, ama bir halta yaramayanı!

HERKESİN KEYFİNİ KAÇIRDIM
Ay kıyamaam!
Zamanında, kendi ergen yıllarımda bu akım daha dünyada yokken 10 gün emo takılmışlığım vardır! Kafam neye bozuktu hatırlamıyorum ama o 10 gün, üstelik de yaz tatilinde, evin o köşesinden bu köşesine oflaya poflaya nemli gözlerle dolaştım.
Saçımı taramadım, denize gitmedim, sohbetlere katılmadım, tebessüm bile etmedim. Akşamları karabasan gibi yemek masasına çöküp herkesin keyfini kaçırdım. Bir akşamüstü, balkonda otururken annem "Ne bu surat her gün, senin derdin ne kızım aaa..." şeklinde pedagojik bir açılım yaptı.

"Sıkılıyorum... Hayat çok anlamsız" cevabımın üzerinden sanırım birkaç saniye geçmişti ki, acı ve can havliyle bir metre havaya sıçradım. Annem, her Türk annesinin uzmanı olduğu 'mıncırma' hamlesini oldukça sert ve uyarısız gerçekleştirmiş ti.

Mıncırma, malumunuz evlat artık poposuna terlikle vurulmayacak kadar büyüdüyse, ancak tekdir ile de uslanmıyor ve hakkı kötekse kullanılan, konu komşu, bitişik ev duyar ihtimaline karşı avaz avaz bağırmak yerine geçen bir terbiye şeklidir. Tercihen bel veya bacak bölgesinden bir alan seçilir, elle kavranır ve et, 180 derece çevrilir!Hemen ardından, daha acım ve şaşkınlığım hüküm sürerken, annem kısık sesle,yüzünü yüzüme yaklaştırarak
"Alırım ayağımın altına" diye başladı ve
"Karnın tok sırtın pek! Aklını başına topla! Sıkılıyorsanda git bakkala evin alışverişini yap, sonra da gel yemek kitabından bir kurabiye pişir, akşam misafir var, hadi yallah..." şeklinde bitirdi!

NE DERDİM KALDI NE DE TASAM

Malumunuz eti mıncırılan ergen olay yerinde fazla kalamaz, mıncırandan tırstığı için kendisine yalakalık yapar, arzu ettiği aktiviteleri gerçekleştirir.
Mıncıran mutlu, mıncırılansa artık efendi bir insandır! Aynen öyle oldu. Mıncırma sonrası ne derdim kaldı ne tasam! Emo'luğum o gün bitti, bu yaşa kadar da hep mutlu mesut, uyumlu, üretken biri olarak yaşadım. Şimdinin sokakta bira içen, gelen geçenden ihtiyacı var diye değil, hayat tarzı sandığı için para dilenen, dünyanın bütün derdi sırtındaymış gibi davranıp, bunalım takılıp bir işin ucundan tutmayan emo'larının başında, bizim zamanımızın anne babaları olacaktı ki. Ohoo...
Muma dönerdi hepsi! Bir kere her şeyden önce bütün o yüzü gözü saçla kaplı eşek herifler ibir eşek tıraşına götürürlerdi, kesin!
Ülkenin gençlerine bak.
Tarikat yurtlarında yetiştirilen çocuklar, polise atsın diye eline taş verilenler, bir de emo'lar!
Gelecekten çok umutluyum çok.

- ağzınıza yüreğinize sağlık can bey

- ben bu cocuklara kizamiyorum sevgiden ilgiden yoksun bu cocuklarin farkli arayislara girerken bunlarin hallerini ailenin gormemesi gibi gibi birsy dusunulebilirmi zavalli aileler malesef zavalli cocuklar diyemiyorum cocuk yetistirmek en zor mesleklerden biridir insan cocugunun gozunde gormeli ne istedigini neye ihtiyaci oldugunu cocuk buyutmek yetistirmek nakis islemek gibidir ben bunu ailelerde goremiyorum herkes dusmus mal mulk pesine neymis cocuklar icinmis sebebe bakarmisin yetistirmekten aciz ne yapacagi ne yaptigi belli olmayan ailenin cocugundan birhaber ALLAH herkese hidayet nasip etsin INSAALLAH .

- Gelinen bu noktanın asıl müsebbibi (kişisel kanaatim)her değerli eşyanın bir kullanma kılavuzu vardır ya şöyle yaparsan bozulur, böyle yaparsan uzun ömürlü olur cinsinden bilgilerdir bunlari hepinizin malumu... işte yaradan da insanoğlunu yaratırken ona da bir kullanma kılavuzu vermiş doğru kullanılsın diye (her manada) işte o kılavuzdan (kur'an)dan uzaklaştıkşa sapıtıyor adeta bir makine misali bozuluyoruz...

- budur!!!

- toplum toplum olmaktan çıkıyor, ebebeynler çocuklarına gereken dersi veremiyor bunda geniş aileden çekirdek aileye geçişin neden olduğunu sanmaktayım,

- Bırakın masallar yazmayı hepiniz içten içe jonturksunuz ve bunun tek sebebi batıya olan sempatimiz

- Hayatın gerçekleri. Ama öyle bi şey yok aslında hocam. En azından biz yapmıyoruz yani.p

- ya bn şunu anlamıyam adam gercekleri söylemiş milet bunu begenmiş ne amacla begendiler....bunlarrın düzelmesi için tek bi cözüm war osmanlıda oldugu gibi islamiyete sarılmamız lazım nasılki osmanlı 6 asır dünyaya hakim olmuş bi araştırmamız lazım eski osmanlıyı canlandırmak istiyosak izlerinden gitmemiz lazım...batıyı ögrek alarak deil

- Hepinizde laf laf laf...

- İSLAMI HAKKIYLA YAŞAMAYINN BAK DAHA NELER GÖRCEZ!!!!NE ALAMETLER NE ÇİRKİNLİKLERRR NE ÇİRKEFLİKLERR GÖRCEZ

-i Çok ÇOk ÇOK mükemmel bi yazı elinize yüreginize kaleminize saglık -
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2012 »
Abi itiraf edeyim başlığa şöyle bi baktım.İlginçti.Ama kusura bakma okumadım.Benc kimseninde okumasını bekleme.Milletin işi gücü var.Okumaya kalksa sabah olur.Yazıktır.Günahtır.

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2012 »
Yurdum insanını çözmeden fikir mücadelesi yapmak,  kitap özeti çıkartma ödevi yapan öğrencilerin ruh hali ile aynı durumdur. (Ödevi teslim ettiğinde zihninde bir kırıntı bile kalmaz) :-D
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm