Gönderen Konu: BİR KONU, BİR YORUM VE YURDUM İNSANI  (Okunma sayısı 10264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
Ynt: BİR KONU, BİR YORUM VE YURDUM İNSANI
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2012 »
Abi itiraf edeyim başlığa şöyle bi baktım.İlginçti.Ama kusura bakma okumadım.Benc kimseninde okumasını bekleme.Milletin işi gücü var.Okumaya kalksa sabah olur.Yazıktır.Günahtır.
Bende aynı görüşteyim. Okumakla bitecek gibi değilki. Allah korusun bu yazılı olanları bir toplantıda dinlemek zorunda kalsan?! Üf, bundan daha ağır işkence sadece tayyiple aynı uçakta olmak olurdu ki galiba Tanrı'ya n'olur şu uçak düşşede kurtulsak diye dua ederdik.
Yalnız bizim millet internete pek bir meraklı. Bu konu ilginç olduğundan mı yoksa internette yer alan herşeye karşı mı duyarlılar pek anlamadım ama millet cümbür cemaat internette maşallah. Zaten bu belalar da sanal üzerinden gelmiyormu?
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.(Bundan gayrı internet belalarından da diye eklemek lazım galiba)
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…