Gönderen Konu: TÜRK-ARAP SAVAŞLARI-TÜRKLER NASIL MÜSLÜMAN OLDU?  (Okunma sayısı 73014 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRKLER NASIL MÜSLÜMANLAŞTI?
« Yanıtla #40 : 23 Haziran 2006 »
SEVGİLİ IRKDAŞLARIM  şu anda Türkiye Cumhuriyeti başbakanın daha önce söylediği sözleri yazacağım

-Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakda durmaya gerek yok (1994)

-10 Kasım da yaygara kopartıldı  (1994

-İstanbul'u medine  yapacağız

-Demokrasi bizim için tramvaydır ,istediğimiz yere kadar gider, orada ineriz.

-Bütün okullar imam hatip olacak

-Ben islamın imamıyım (1995)

-Cumhurbaşkanının imam hatipli olacağı günler yakındır (19969

-Ben meclisin dualar ile açılmasından yanayım (1996)

Bu sözleri söyleyen adam Türkiye Cunhuriyeti başbakanı ve bu düşünce ile AB nin Türk askeri hakkındaki düşünceleri aynı olduğu için gözbebeğimiz ordumuza hergün yeni iftiralar atılmakda, TSK sindirilmeye çalışılmakda

Siz müslümanlık hangi milletin onu tartışıyorsunuz.Ben bu siteye ATATÜRKÇÜ VE TÜRKÇÜ olduğum için üye oldum.Üyeliğimin iptal edilmesini saygılarımla rica ediyorum

kandaşım bizi burya getirten birleştiren Türkçülük dugumuz...
Lakın burda her dinden kandaşlarımız olabilri bu çok normal...
Ama bir kandaşın her hangi bir kandşımızın dinine hakaret etmesine gerek yoktur...
Bizi ayakta Tutan Türklüktür...Türklüğü var denden Tanrıdır...

TTk...

(kandaşım nil sakın bir yere gitme birlik olma zamanıdır...ayrı kalma..küs kalmanın yerideğildir...bir olalım...Türk ırkı içim....)

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
« Yanıtla #41 : 23 Haziran 2006 »
dine hakaret eden falan yok, bu tepki niye ?

kaldı ki kimse islamı da tartışmıyor.eğer tartışacaksak onu da çok iyi yaparız kuşkunuz olmasın lakin burası yeri değil.burada tartışılan şey "Türklerin nasıl müslüman olduğu"dur. başka bir şey değil. eğer bu konuların tartışılması sizi rahatsız ediyorsa forumu terkediniz, burası Türkçülük namına herşeyin konuşulduğu bir yer.

asena nil'e de seslenmek istiyorum, sizin gibi Türkçülerin, hele günün birinde ana olup dünyaya Türkçü yavrular yetiştirecek kişilerin hemen pes etmeyip, aramızda kalmasını istiyorum.
aramızda küçük fikir farklılıkları olsa da nihayetinde bölünme lüksüne sahip değiliz, hepimiz kurt başlı sancağın altında toplanmışız gerisi çok da önemli değil

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
« Yanıtla #42 : 23 Haziran 2006 »
Göktanrıcılık diniyle islamiyet dininin arasındaki benzerlikler aborjin dini ile hıristiyanlık arasındaki benzerlikten fazla değildir.
islamiyet göktanrıcılık'a benzer demek büyük bir cehalet örneğidir.nitekim bu doğru olsa bile; yani islamiyet gerçekten göktanrıcılık inanışına büyük oranda benzese bile bu Türklerin zorla müslüman olmadıkları anlamını çıkarmaz.
ilk önce şunu bilmeliyiz ki Göktanrıcılık inanışında tek Tanrı inancı falan yoktur, bir çok Tanrı vardır; bu tanrılar arasında sınıflardan oluşmuş bir hiyerarşi vardır ve en üstünde  ÜLGEN bulunur. ÜLGEN'in zıttı olup yeri geldiğinde düşmanlığını yapan ERLİK'tir ve o kötü ruhların ve ölümün tanrısıdır.sadece bunları bilmemiz dahi ata inancının islamiyet ile apayrı bir mantık düzeni üzerinde olduğunu gösterir.
iki inancın benzer oluşu tezi yıllar evvel uydurulmuş bir beyin yıkama aracıdır.genç bireylerin akıllarındaki soru işaretlerinden korkan ve onları sürüdeki bir koyun düzeni içerisinde tutmak isteyen yozlaşmış düzen sayesinde günümüzde de bu tez pek aklı selim insanlar tarafından da savunulacak düzeyde tutmuştur.
lakin bu tezi savunanların pek azı göktanrıcılık inanışı hakkında bir bilgiye sahiptir, pek azı bir şaman ayini görüp, pek azı şaman geleneklerine sahip Türk sosyal yapısını irdelemiştir.
tarih biz Türkler için 600lü yıllardan başlamaz, ÜLGEN'in sonsuz sulardan kara parçaları çıkartıp oraya ACUN adını verdiğinden beri biz buradayız ve ismimiz şanımız özümüz dinimiz ile hep var olmuşuzdur.islamiyet bizi değil, arapları kurtarmış, bizi değil arapları millet yapmış, bizi değil arapları insan kılığına sokmuştur.bunlar bilinsin sonra yorumlar yapılsın.

Çevrimdışı aslanargun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #43 : 23 Haziran 2006 »
Ben hiç bir şekilde hakaret etmedim, ve kalkıp hiç bir soydasıma karşı böyle bir terbiyesizlik yapmam! Yazdıklarımdan dolayı herhangi kandaşım kırıldıysa özür dilerim. 

Saygılarla

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : 23 Haziran 2006 »
Beğler;

Kimsenin dininden kimse mesul olamayacağı gibi, kimsenin de kimseye dininden ötürü hakaret etme gibi bir lüksü yoktur ve olamaz.
Ki Kur'an'da dahi bu konu bizzat işlenmiştir.Bu konunun tartışılması dahi abeste iştigal etmektir.
Madem kişi nasıl Müslüman olduğunu merak ediyor, açar kitapları karıştırır, öğrenir.
Bilmiyorum bu konu ile alakası var mı ama bizim Kul Nesimi diye bir şarimiz vardı.Onun bir şiiri vardı;
''Ben melanet hırkasını kendim giydim eynime
Ab-ı namus şişesini taşa çaldım kime ne''
Ayrıca bu Laiklik sisteminin Türklerde çok öncelerden beridir olduğunu gösteren bir olgudur.
Soruyorum sizlere:
Ayağımızın altındaki toprak kayıp giderken senin dinin, benim dinim kavgası niçindir?
Dinin neyse bana ne ya da kime ne?
Benim dinim KİNİMDİR.
Saygılar.
TTK.

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #45 : 23 Haziran 2006 »
Değerli kandaşlarım...

Bizi burda birleştiren Damarlarımızdaki kanın özellikleridir...
Biz Tanrının yarattığı en yüce ırkızki
Tanrıya dami şükrederiz...
Türk olmadımı Tarihte olmadı...

Burda Tarıştığım olay
İslamın salak araplara mal edilmesi
Bu kutsal saydığım kitabın resulu Hz.Muhammed arapda değildir...
Bazı sala arpalra bunu dının kendılerine ait olduğunu zannetselrde öylşe değildir...
Tanrı o kitabı onlara göndermesinin sebebi
araplar pis huylarından kurtulmasıdır...
Ve yine şahsi fikrim
Tanrı bu kitabı korumak için Yer yüzünün en asil en savaşçı ırkı olan Tükü görevlendirmiştir...
Türkü orta asyadan çekip andoluya çepkeminin sebebinide orta asyada yarattığı kuraklık ve hastalıktır... Türk yer yuzunde yerşeyle baş etti ama bu kuraklık ve hassatılık baş ebeyıp başta anadolu olmak üzere batıya göç etti...
Bular sadece bir sebep
bu sebebın oluşmaısnın tek sebebi
Tanırının İslamı koruması için yarattığı bir doğa olayıdır...
Ve ne oldu...
Türk Buraya göç ederek Mülüman oldu...
Mülüman olduktan sonra...
Türk yüz yıllar boyunca İslamın kalkanı ve kılıcı oldu...
Türk vurdu islam yüceldi...
Türk okşadı İslam yüceldi...

Türkün Tanrıdan gelir kelimesını burda rahtlıkla söyleyebılır...

bunu anlamanız için biraz araştımacı olabilirsiniz...
daha önceleri bende bir çok Türkçü kandaşım gibi kuşkulara düştüm ama bunu Kuranın Türkçe meallerinde bulup kuşkumu söndürdüm...

Bu kitabı okuyun ve Türk için neler dendiğini hissedin...

Türkçü Tanrısına İtaat etmelidir...
Çünkü Tanrı ona Türke asil kanı veren o yüce Tanrıdır....

Tanrı Türkü
hakı, adeti, İnsanlığ,ı Şerefi Asilliği öğretmesi için yarattı...
Geri kalanlarada Türke itaat etmelidir...

Türk Tanrısına itaat edecek...
İnsanoğluda Türkün İtaat edecek (Türkün gösterdiği yolla Tanrıya itaat)

Gök de Tanrı...
Yer de biz....

Tanırının yaratıığı en yüce ırkın değerini bilmek için...
Tanrıya Dualarımızı eksik etmeyelim....

TÜRK IRKI SAĞ OLSUN....

ben Müslüman bir Türkçüyüm bu inadığım inanış kesinlikle salak araplara mal edilmemelidir...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : 25 Haziran 2006 »
Dinler kimsenin tekelinde olan olgular değildir.

Kişi kendine ne uygun geliyorsa onu seçer, ona göre davranır.

Buna kimse hiçbir şekilde müdahele edemez.

Şunu da unutmamak gerektir;İslamiyet'in özünde ''Irkçılık'' yok.Bunu da söyleyelim.Tabii ki bu kişilerin kendi idrak, iz'an ve mizanlarına kalmış bir olaydır.

Peki ne yapacağız?

Türkiye Cumhuriyeti'nin temel direklerinden, Atatürk İlkelerinden ''Laiklik'' sistemini Türk Milleti'nin özümseyebileceği şekilde tekrar yorumlayacağız.

Bunu yaparken geçmişten ders almasını bileceğiz.Ve Yüce Türk Milleti'nin önüne Atatürk'ten bize miras kaldığı gibi Türk MİİLETİ'NE SUNACAĞIZ.

Biz Türkçüler zaten İslam düşmanı değiliz.Bizim karşı olduğumuz noktalar zaten bellidir.Türklük düşmanı olan; karanlık, kör, yobaz, kişi ve kuruluşlara karşıdır bu mücadele...

O zaman ben şu Türkçüyüm-sözüm meclisten dışarı- ben bu Türkçüyüm demenin bir alemi yoktur, bizim kavgamız din kavgası değil ki zaten...

yolbars

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : 25 Haziran 2006 »
Muhammed, Kur'an haricinde koyduğu buyruklarla Türkleri, en aşağılık, en tiksinti verici ve insanlığa felaket getirici yaratıklar şeklinde tanımlamıştır. Bu tanımlamalardan birkaç örnek şöyle:

"Siz Müslümanlar, küçük gözlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan toplumla (Türklerle) öldürüşmedikçe Kıyamet kopmayacaktır. . ."

"Şu da Kıyamet alametlerindendir ki: Kıldan keçe ayakkabı giyen bir toplumla (Türklerle) vuruşup öldürüşeceksiniz. Geniş yüzlü, yüzleri kalkan gibi, üst üste binmiş derili toplumla öldürüşmeniz Kıyamet alametlerindendir. Siz Müslümanlar, küçük gözlü, kızıl yüzlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan Türklerle öldürüşmedikçe Kıyamet kopmaz."

"(Siz Müslümanlarla), küçük gözlü toplu Türkler savaşacaktır. Siz onları üç kez önünüze katıp. . . süreceksiniz. (Sonunda) onların tümü kırılacaktır.. ."

Muhammed'in bu sözlerini, Buhari'nin e 's-Sahih , Kitabu'l-Cihad, Müslim'in e's Sahih/Kitabu'l-Fiten, Ebu Davud'un, Sünen ve Kitabu'l-Cihad, Nesei'nin Sünen/Kitabu'l-Cihad ya da Tirmizi ve İbn Mace gibi temel kaynaklarda bulmak mümkün. Hemen ekleyelim ki, Muhammed'in "vahiy" olarak yerleştirdiği bütün Islami veriler, yüzyıllar boyunca Arabın, tarihi Türk düşmanlığı duygularının malzemesi olmuştur. Bundan dolayıdır ki, Islam kaynaklarında yer alan Türklerle ilgili bölümlerin başlığı genellikle "Kıtalu't-Türk" şeklindedir ki "Türklerle öldürüşmek" (Türklere karşı savaş) anlamına gelir. Bu tür sözler, yüzyıllar boyunca Arap milletinin mutluluğunu sağlamıştır. Bu nedenledir ki Araplar, yüzyıllar boyunca Türk'ü "kana susamış", "yabani", "cani ruhlu", "insanlığa felaket getirici", "İslam uygarlığını yok edici", "fikren yetersiz" vs. gibi aşağılamalarla tanımlamışlardır. Bu düşmanlık 1400 yıl boyunca sürmüş ve hala daha sürmekte ve her vesileyle kendisini belli etmektedir. Bizim kendi mollalarımız da onlardan aşağı kalmayıp yardımcı olmuşlardır; hem de öylesine ki, Muhammed'in Türk'ü küçültücü tanımlamalarıyla adeta sihirlenmiş olarak içlerinde, Kanuni Süleyman döneminin Divan-ı Hümayun katiplerinden Hafız Hamdi Çelebi gibi konuşanlar çıkmıştır. Padişaha sunduğu bir şiirinde Hafız Hamdi Çelebi şöyle der: "Padişahım. .. Türk'ü öldür, baban olsa da. O iyilik madeni yüce Peygamber (Muhammed): Türkü öldürünüz, kanı helâldir' demiştir."

yolbars

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : 25 Haziran 2006 »
Arapları, insanlığın en temiz, en asil kavmi olarak yücelten Muhammed, Araptan sonra en değerli toplum olarak Acemleri seçmiştir. Buna karşılık Türkleri, "küçük gözlü, basık burunlu, yayvan suratlı, yüzleri kalkan gibi" tiksinti verici ve felaket yaratıcı bir ırk olarak tanıtmış, onlarla öldürüşmedikçe Kıyamet gününün gelmeyeceğini bildirmiştir.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #49 : 26 Haziran 2006 »
yolbars,

Otağımız da her hangi bir din tartışılıp sohbeti yapılmadığı gibi her dine de herkesin saygılı olması gerekir.

Ayrıca e-posta adresin artemis bilmem ne gözümüzden kaçmış.

Üyeliğiniz iptal edilmiştir.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !