Gönderen Konu: TÜRK-ARAP SAVAŞLARI-TÜRKLER NASIL MÜSLÜMAN OLDU?  (Okunma sayısı 73003 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Ynt: TÜRKLER NASIL MÜSLÜMANLAŞTI?
« Yanıtla #30 : 23 Haziran 2006 »
Türkçülük fikriyatına ve kurallara biad etmeyen burda işi olamaz.  Burası Türk otağı, kıraathane değil..!   Bu konu hakkında bilgisi olan buyursun.. Bölüm adı üstünde Türk Tarihi bölümü.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #31 : 23 Haziran 2006 »
KENDİ ŞAHSİ FİKRİM....AMA MUTLAKA OKUYUN...

BEN TÜRKLERİN ZORLA MÜSLÜMAN OLDUKLARINA İNANMIYORUM...
ZATEN İSLAMDA ZORLAMA YOKTUR...

BANA GÖRE TÜRKLERİN MÜSLÜMNA OLMASININ EN BÜYÜK SEBEBİ TÜRKLERDE VAR OLAN GÖK TANRI İNANCININ İSLAMLA UYUŞMASIDIR...

Türklerin İslamiyet'ten önceki dini Göktanrı diniydi. Bu dine göre Türkler;
* Tek bir Tanrının evreni yarattığına ve gökte oturduğuna inanıyorlardı. (İslamda'da bu şeki)
* Öldükten sonra dirileceklerine inandıklarından, ölülerini atı, eşyaları ve silahıyla birlikte gömüyorlardı. (Öldükten sonraki diriliş İslamdada mevcuttur)
* Cennet'e UÇMAĞ, cehenneme ise TAMU diyorlardı. (islamda Mükafat ve Ceza için Cennet ve Cehenem varıdr...)
* Mezarlara ölünün, sağlığında öldürdüğü düşman sayısı kadar BALBAL adı verilen küçük heykeller dikerlerdi. İnanışa göre, yeniden dirilecek kişi atıyla cennete gidecek, ve öldürdüğü düşmanlar sonraki yaşamında ona hizmet edeceklerdir. (Mera toprağa gömmek İslamda Mevcuttur ve savaşta öldürdüğü kişileri islamnda kutsal sayılan gazilik ve şehitlikl inancının İslamdada olması)
* Ölüleri için YOĞ adı verilen cenaze törenleri yapar, ve ardından yas tutarlardı. (Aynısı Farklı şekilde İslamdinin mevcuttur...)

BENİM İLGİ Mİ EN ÇOK ÇEKEN...
HİRİSTİYAN VEY BAŞKA BİR DİN E GEÇEN TÜRKLERDE TÜRKLÜK ÖZELLİĞİ YİTİRİLMEYE BAŞLAMIŞTIR... BUNU EN YAKIN ÖRNEK BULGAR, MACAR, UYGURLARDIR BUNLAR DİNLERİNİ DEĞİŞTİREREK TÜRKLÜK ÖZLLİKLERİ YİTRMİŞLER AMA MÜSLÜMAN OLAN TÜRKLERDE BU KESİNLİKLE OLMAMIŞTIR...(İSTİSNALAR HARİÇ)

BİR BAŞKA YÖNLE İSLAMLA GÖKTANRI İNANCININ BENZERLİKLERİ...

***Evrenin üst üste gelen katlardan oluştuğuna inanılmıştır. (İslamdada bu şekildir...)

***Gök'ün onyedi, yerin altının ise yedi kattan oluştuğuna inanırlardı. Bu ikisinin arasında insanların yaşadığı yeryüzü bulunurdu. (islamdada Cennet gökte Cehennem Yerdedir..)

***Tek Tanrı inancına bu dönemde ulaşılmıştır. Bütün evren göğün en üst katında oturan Tanrı'ya itaat ederdi. (İslamdada Allah Varlığın var olduğu ve Allahın Tek olduğu belirtilir)

***Göktürkler Tanrı'ya "Türk Tanrısı" adını vererek onu millileştirmişlerdir. (islamda Allah kendisi için savaşanların arkasında olduğunu bildirir... Türklerde de bu şekildi Tanrı Tükün hep arkasında idi...)

***Tanrı'ya ; Ugan , Bayat , Ulu Yaratgan da demişlerdir. (bu biraz basit olacak ama islamda Allahın 99 ismi bulunmaktadır...bu okadar önemli değil...)

***Bazı kutsal saydıkları yerlerde Tanrı'ya dua edip, kurban kesmişlerdir. (İslamda temiz ibadet yerleri bulunurdu tıpkı Türkler de gibi gibi ve Türklerde olan kurban inancı Tek İslamda mevcuttur...)

***Türk İslam a Geçerek Dahada Güçlü olmuştur...
Türk İslama geçerek hak-adelet ve Tanrının Kılıcı olmuştur...

***GökTanrı Dini ile İslamın arasındaki tek Fark....
birisi İlahidir dir diğeri ilahi olmayan bir dindir...

İslam dinin kutsal kitabında bir söz geçer....
Allahın Resulu Peygamberimiz Hz. Muhammed s.a.v. in sözünü hatırlatarak '' İstanbul ne güzel bir şehir... İsatanbulu fet eden komutan ne güzel komutan itanbulu fet eden asker ne güzel askerdir '' bu kutsal sözü gerçekleştrmekte Türk'e nasip olmuştur...

Kuranda yazan bir kelime daha...
İslamı ve onun kutsal kitabını Arap olmayan Bir millet koruyacaktır...
Bu nu Yüce Türk milleti olduğu açık açık bellidir...
Türkler Yıllar boyunca İslamın hem klakanını hem kılıcı olmuştur...

Anadolu sanki son ilahi din islamın kale görümünündedir... Anadolu daki Türkler olmasa Avrupadaki Haçlı birliği (başta rusya) Günye Rahatlıkla ine bilir ve buralrı Rahatlıkla tacizde buluna bılubılırıdı
ama burda Türkler oldu için bu sorun hiç bir zaman tarihte yaşanmadı

Tanrı Sanki Savaşçı Türkün İslamı Koruması için Türke Orta asyadan göç etmesi için görev ve sebep sunmuş gibi... (dünayanın en verimli toprakları olan ana yurt orta asaya bir anda kurallık hasatalıkla boğuştu...)

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #32 : 23 Haziran 2006 »
Maveraünnehir’de, yani bugünkü Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve İran’a kadar yayılan bölgede yaşlı Türk dedelere bir sorun bakalım halife orduları bölgede neler yapıyordu?

Çevrimdışı aslanargun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #33 : 23 Haziran 2006 »
araplar putlara falan taparken, Türkler semavi TEK bir TANRIYA inaniyordu! Senin yazdıklarına bakılırsa, Sayın Bozkurt Cepni, arap p.çleri bizim dinimize özenip, taklit etmişler!

Gök Tanrı Inancı ve müslümanlık bambaşka birşey, kusura bakma!

müslümanlık hristiyanlık gibi monoteist bir din.

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #34 : 23 Haziran 2006 »
araplar müslümanlığı yayarken Türklere karşı silah kullanmamış olsalardı o zaman bu gün şaman inanca sahip Türklerin belli oranda çoğunlukta olması gerekirdi.ruslar kendi etki alanlarında kalan Türkleri zorla hristiyanlaştırmak için bastırdılar araplar da müslüman olmayana karşı silah kullandılar.

sonuçta Gagavuz ve birçok Türk bölgesi hristiyanlaştı.arapların saldırdığı bölgelerde de müslümanlık yayılmaya başlandı.

bu gün sadece sibiryada yaşlı şamanları görebilirsiniz. o da niye biliyormusunuz? zamanında stalin herkesi kurşuna dizdirirken bu şamanlardan biraz kalsın da kültürel zenginlik bozulmasın diye şaman konusunda fazla baskı yapmamıştır.

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #35 : 23 Haziran 2006 »
araplar putlara falan taparken, Türkler semavi TEK bir TANRIYA inaniyordu! Senin yazdıklarına bakılırsa, Sayın Bozkurt Cepni, arap p.çleri bizim dinimize özenip, taklit etmişler!

Gök Tanrı Inancı ve müslümanlık bambaşka birşey, kusura bakma!

müslümanlık hristiyanlık gibi monoteist bir din.

Ben bir Müslüman Türkçüyüm kendi dinime Hakare ettirmem...
Hele ki bu bi arap dinidir dedirtmen
Emevi salakalrının yaptıkları gibi
Bu din sadece ne olduğu belli olmayan arapların değildir...
araplar insna olsa kendi dindaşı olan Türkün sortından vurmazdı...

Müslümanlık Allahın insanlığa gönderdiği son dindir...
Tanrıda Bazı Türklere İslamı korumak için görev vermiştir...
Türkte Tanrının Emrini Yerine Getirmiştir...

İslamın Arapların arasında doğmasının tek sebebi
Araplarda olan haysiyetsilik şerefsizlik sapık düşüncelerine engel olamak için burda doğmuştur... (cahiliye dönemi)

İslamı kesinlikle Arpalara mal edilmemelidir...

Türkün Güçeliği Tanrıdan Gelir...
Türkte Tanrının son dini en güzel şekilde korumuştur...

TTK...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı aslanargun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #36 : 23 Haziran 2006 »
Hakaret eden yok! Yalnız iki de bir misyonerlik yapmasan daha iyi olur! müslümansan müslümansın kardeşim! Bunu hep vurgulamaya gerek yok, burası neticede dini sohbet forumu değil, Türkçülerin Otağı!

Tekrar belirtmek isterim: Hakaret etmedim, sadece senin yaptığın gibi, kendi fikrimi sundum!

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #37 : 23 Haziran 2006 »

En büyük Türkçü Atatürkten bir söz...
Cihan imparatoluğu Osmanlının yıkılmasının en büyük nedeni Osamanlının İslamdan uzaklaşmasıdır...

H.TÜYLÜOĞLU

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #38 : 23 Haziran 2006 »
Hakaret eden yok! Yalnız iki de bir misyonerlik yapmasan daha iyi olur! müslümansan müslümansın kardeşim! Bunu hep vurgulamaya gerek yok, burası neticede dini sohbet forumu değil, Türkçülerin Otağı!

Tekrar belirtmek isterim: Hakaret etmedim, sadece senin yaptığın gibi, kendi fikrimi sundum!

Kandaşım benımsediğim dinim araplra mal ettin...
zoruma giden bu...

Din ayrılığı yüüzndne senın gibi gönüldaş ve kandaşımdan ayrı düşem istmem
bu benı mefkalede üzer...

bir olmazı gerekirden hır çıkarmayalım...
Bide kandaşım ben misyonerlık yapmıyorum...
Şahsi fikrimi söylüyorum...

hem  misyonerlik kım ben kım :D

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #39 : 23 Haziran 2006 »
SEVGİLİ IRKDAŞLARIM  şu anda Türkiye Cumhuriyeti başbakanın daha önce söylediği sözleri yazacağım

-Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakda durmaya gerek yok (1994)

-10 Kasım da yaygara kopartıldı  (1994

-İstanbul'u medine  yapacağız

-Demokrasi bizim için tramvaydır ,istediğimiz yere kadar gider, orada ineriz.

-Bütün okullar imam hatip olacak

-Ben islamın imamıyım (1995)

-Cumhurbaşkanının imam hatipli olacağı günler yakındır (19969

-Ben meclisin dualar ile açılmasından yanayım (1996)

Bu sözleri söyleyen adam Türkiye Cunhuriyeti başbakanı ve bu düşünce ile AB nin Türk askeri hakkındaki düşünceleri aynı olduğu için gözbebeğimiz ordumuza hergün yeni iftiralar atılmakda, TSK sindirilmeye çalışılmakda

Siz müslümanlık hangi milletin onu tartışıyorsunuz.Ben bu siteye ATATÜRKÇÜ VE TÜRKÇÜ olduğum için üye oldum.Üyeliğimin iptal edilmesini saygılarımla rica ediyorum