Gönderen Konu: TÜRK-ARAP SAVAŞLARI-TÜRKLER NASIL MÜSLÜMAN OLDU?  (Okunma sayısı 72987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRKLER NASIL MÜSLÜMANLAŞTI?
« Yanıtla #50 : 26 Haziran 2006 »
Muhammed, Kur'an haricinde koyduğu buyruklarla Türkleri, en aşağılık, en tiksinti verici ve insanlığa felaket getirici yaratıklar şeklinde tanımlamıştır. Bu tanımlamalardan birkaç örnek şöyle:

"Siz Müslümanlar, küçük gözlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan toplumla (Türklerle) öldürüşmedikçe Kıyamet kopmayacaktır. . ."

"Şu da Kıyamet alametlerindendir ki: Kıldan keçe ayakkabı giyen bir toplumla (Türklerle) vuruşup öldürüşeceksiniz. Geniş yüzlü, yüzleri kalkan gibi, üst üste binmiş derili toplumla öldürüşmeniz Kıyamet alametlerindendir. Siz Müslümanlar, küçük gözlü, kızıl yüzlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan Türklerle öldürüşmedikçe Kıyamet kopmaz."

"(Siz Müslümanlarla), küçük gözlü toplu Türkler savaşacaktır. Siz onları üç kez önünüze katıp. . . süreceksiniz. (Sonunda) onların tümü kırılacaktır.. ."

Muhammed'in bu sözlerini, Buhari'nin e 's-Sahih , Kitabu'l-Cihad, Müslim'in e's Sahih/Kitabu'l-Fiten, Ebu Davud'un, Sünen ve Kitabu'l-Cihad, Nesei'nin Sünen/Kitabu'l-Cihad ya da Tirmizi ve İbn Mace gibi temel kaynaklarda bulmak mümkün. Hemen ekleyelim ki, Muhammed'in "vahiy" olarak yerleştirdiği bütün Islami veriler, yüzyıllar boyunca Arabın, tarihi Türk düşmanlığı duygularının malzemesi olmuştur. Bundan dolayıdır ki, Islam kaynaklarında yer alan Türklerle ilgili bölümlerin başlığı genellikle "Kıtalu't-Türk" şeklindedir ki "Türklerle öldürüşmek" (Türklere karşı savaş) anlamına gelir. Bu tür sözler, yüzyıllar boyunca Arap milletinin mutluluğunu sağlamıştır. Bu nedenledir ki Araplar, yüzyıllar boyunca Türk'ü "kana susamış", "yabani", "cani ruhlu", "insanlığa felaket getirici", "İslam uygarlığını yok edici", "fikren yetersiz" vs. gibi aşağılamalarla tanımlamışlardır. Bu düşmanlık 1400 yıl boyunca sürmüş ve hala daha sürmekte ve her vesileyle kendisini belli etmektedir. Bizim kendi mollalarımız da onlardan aşağı kalmayıp yardımcı olmuşlardır; hem de öylesine ki, Muhammed'in Türk'ü küçültücü tanımlamalarıyla adeta sihirlenmiş olarak içlerinde, Kanuni Süleyman döneminin Divan-ı Hümayun katiplerinden Hafız Hamdi Çelebi gibi konuşanlar çıkmıştır. Padişaha sunduğu bir şiirinde Hafız Hamdi Çelebi şöyle der: "Padişahım. .. Türk'ü öldür, baban olsa da. O iyilik madeni yüce Peygamber (Muhammed): Türkü öldürünüz, kanı helâldir' demiştir."

yolbars DELİ ETTİN BENİ....

SENDEN İYİ ROMANCI OLUR...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #51 : 26 Haziran 2006 »
konu ile alakadar arapların zamanında Türklere yaptıklarını herkese anlatmak lazım ve bu şart çünkü arap dediğimiz kabile sürüsü tarih boyunca bize kazık atmıştır.İslam dinini yayma adı altındaki askeri harekatlardan tutun da Şerif Hüseyin'in açık bir şekilde Türk Irkına karşı cihad ilan etmesine kadar araplar tarafından gerçekleştirilen bu kazıklar saymakla bitmiyor.

Bakın bu Şerif Hüseyin denen adam kendi cihad bildirisinde ne diyor;

Hüseyin'in cihad bildirisi

‘‘...Türkler dinden çıktılar. İslâm'ın kanunlarını ve geleneklerini ihlâl ediyorlar. Allah'ın emirlerine uymuyor, emredilenin aksini yapıyor, biz Araplar'ın asırlardır devam edegelen adetlerine saygı göstermiyorlar.

...İşte, dinden çıkmış olmalarının son örneklerinden biri: Suriye Valisi Cemal Paşa, Şam'da kadınlar için bir toplantı düzenledi. Kadınlarla erkekleri aynı salonda, birarada oturttu. Kadınlar erkeklerin önünde şiirler okuyup konuşmalar yaptılar. Paşa'nın İslâm'ın ruhuna aykırı olan hareketleri bununla da kalmadı: Kadınları toplantının şeref köşesine oturttu. Kur'an'ın kadınların örtünmeleri ve yabancı erkeklerden uzak kalmaları yolundaki emirlerini bir tarafa bıraktı. Türkler bu hareketiyle Ahzab Suresi'nin 59. ayetini ihlâl ettiler ve dinden çıktılar.

...Bizlerin bir Arap birliği yaratma hayali her türlü düşüncenin ötesinde bir meşruiyet taşımaktadır. Ama böyle bir birliğin varolması için mutlaka bir gerekçe göstermemiz istenirse, şanlı tarihimizden ve altı asır boyunca bizleri haritadan silerek yoketmek isteyen Türkler'in bu çabalarına karşı gösterdiğimiz büyük mücadeleden daha büyük bir gerekçe yoktur. Arap ümmetinin bugün geri ve cahil kalmış olmasının bütün sorumluluğu Türkler'e aittir ve Araplar'ın Türk idaresine karşı cihada girişmeleri farzdır...’’

Bu adam Osmanlı Devletine karşı cihad ilan etmiyor.Bu adam doğrudan Türklere karşı cihad ilan ediyor.

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : 26 Haziran 2006 »
Aşağılık Arap, eşcinsel İngiliz Lawrens'ten aldığı altınları herhalde Allah'ın inayeti(!!!) sayıyor...
Aynı Mısır'da ki aptalların İngiliz Komutanı Allenby'i Al-nebi  diye, Mussolini'yi Musa Nili zannetikler gibi...
Tabii geçmişte İngiliz'in parası ile ''hayali peygamber'' üreten Araplar bugün o peygamberlerin(!!!) Irakta yedikleri naneyi umarım unutmazlar.
Ama yok yok bu çöl maymunları adam olmazlar, yine bize ihanet etmenin yolunu ararlar.
Tanrı Türkü Korusun.

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #53 : 26 Haziran 2006 »
Aşağılık Arap, eşcinsel İngiliz Lawrens'ten aldığı altınları herhalde Allah'ın inayeti(!!!) sayıyor...
Aynı Mısır'da ki aptalların İngiliz Komutanı Allenby'i Al-nebi  diye, Mussolini'yi Musa Nili zannetikler gibi...
Tabii geçmişte İngiliz'in parası ile ''hayali peygamber'' üreten Araplar bugün o peygamberlerin(!!!) Irakta yedikleri naneyi umarım unutmazlar.
Ama yok yok bu çöl maymunları adam olmazlar, yine bize ihanet etmenin yolunu ararlar.
Tanrı Türkü Korusun.

Sahte peygamberderken kimi kastettin...
Zannedersem Hz. Muhammet den sonra çıkan sözde peygamberleri kastettin...
Evet yanılmıyorsam bu ya Arpaların ne kadar aşalık bir kavim olduğunun ispatırıdır...
Tanrı onlara kucakların tam ortasında bir peygamber gönderiyor ama bu gerzekler buna inamadıkları gibi sözde peygamber çıkartarak ne kadar aciz ve hyasiyetsiz oldujları ortaya çıkıyor...
lakın Tanrı islamı onlara teslim etmeyip Türklere teslim etmiştir...

TTK....

Bu ara Hz.Muhammedin Arap olmadığını Tüm değerli kandaşlarım biliyordur...

Hatta Hz.Muhammedin Türk olduğuna ilişkin bilgilerin olduğu duyumunu aldım...
Bunun için çook geniş bir çalışma yapıyorum
en kısa zaman da bunu siz değerli kandaşlaımla paylaşma heycanındayım...

TTK...

(Şahsi Fikrim
Tanrı Son din İslamı korumak için Sen Savaşçı Irk olan Türke orta asyadan göç etme emrini vermiş ve sebeb olarak dünyanın en verimli en sağlıklı toprakaları olan orta asyada kuraklık ve hastalıkları meydana getirerek Türkün orta asyadan göçünü sağlamış ve anadoluya toprak sınırlarına gelerek islamla tanışıtırmış ve islamın hem kalkanı hem kılıcı oldmuş (selçuklu-osmanlı) Şuan İslamı kabul den Anadaludaki Türkler olmasa idi islam dünyası avrupadan gelen baskılarla sürekli tacize uğrar ve büyüyemez şu günkü güne gelmezdi...
İskamın kitabı olan kurandada bir ayaet geçer...
''İslamanı arap olmayan bir kavim koruyacaktır'' bu ap açık Türk ün olduğu besbellidir...

Ben Tanrının islamı koruması için orta asyadan göç etmesi için emir verdiği düşünüyorum...
Ban göre ''Türkün Yüceliği Tanrıdan Gelir'' kelimesinin özü burdandır)

H.TÜYLÜOĞLU

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 26 Haziran 2006 »
Bozkurt Çepni soydaşım dedi ki;

''Bu ara Hz.Muhammedin Arap olmadığını Tüm değerli kandaşlarım biliyordur...''

Soydaşım Hz.Muhammed Türk demeye getiriyorsan Hz.Muhammed Türk değildir.Nasıl mı söyleyim sana..Senden önce Namık Kemal Zeybek'te böyle bir iddia da bulunmuştu ama ''çuvalladı''.

Nasıl çuvalladı dersen; Hz.Muhammed'in soyunun Hz.İbrahim'den geldiğini(burası doğru çünkü hepimiz biliyoruz ki Hz.Muhammed'in Hz.İsmai soyundan geldiği bilinir.) Hz.İbrahim'inde Sümer olduğu, Sümerlerinde Türk olduğunu savunuyordu.

Şimdi Sümerlerden başlayalım;kesinlikle Türk değiller, sadece diğer Uzak Asyalı kavimler gibi bizimle kelime alışverişleri olmuştu, o kadar.Türkler Moğollar ile de aynı alışverişi yaptılar, Moğollar Türk mü değil...Bu bir...

Hz.İbrahim nerede yaşamıştı Urfa'da ve civarında.Peki Hz.İbrahim kiminle mücadele etti;Nemrut ile.
Peki Nemrut'un Sümer Site Devletleri ile bir ilgisi var mı idi , yok...Hz. İbrahim'in yaşadığı devre bellidir;M.Ö 1900'lü yıllar..Peki Sümerler ne zaman yaşadı Atatürk'ün Türk Tarih Tezine göre  M.Ö. 3500 - M.Ö. 2000 tarihler arasında..Arada o devirde Hz.İbraihim bul.Bu iki....

Peki Hz.Muhammed'in soy ağacı ne idi Ona bakalım şimdi;''Muhammed b. Abdullah b. Abdülmuttalib b. Hâşim b. Abdümenâf b. Kusayy b. Kilâb b. Mürre b. Ka'b b. Lüeyy b. Gâlib b. Fihr b. Mâlik b. En-Nadr b. Kinâne b. Huzeyme b. Müdrike b. İlyas b. Mudar b. Nizâr b. Me'add b. Adnan.b. İsmail b.İbrahim b. Azer....Bak bakalım soydaşım burda bir tane Türk bulabiliyor musun...Bu üç...

Esenlikler saygılar...

TTK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #55 : 26 Haziran 2006 »
Bozkurt Çepni soydaşım dedi ki;

''Bu ara Hz.Muhammedin Arap olmadığını Tüm değerli kandaşlarım biliyordur...''

Soydaşım Hz.Muhammed Türk demeye getiriyorsan Hz.Muhammed Türk değildir.Nasıl mı söyleyim sana..Senden önce Namık Kemal Zeybek'te böyle bir iddia da bulunmuştu ama ''çuvalladı''.

Nasıl çuvalladı dersen; Hz.Muhammed'in soyunun Hz.İbrahim'den geldiğini(burası doğru çünkü hepimiz biliyoruz ki Hz.Muhammed'in Hz.İsmai soyundan geldiği bilinir.) Hz.İbrahim'inde Sümer olduğu, Sümerlerinde Türk olduğunu savunuyordu.

Şimdi Sümerlerden başlayalım;kesinlikle Türk değiller, sadece diğer Uzak Asyalı kavimler gibi bizimle kelime alışverişleri olmuştu, o kadar.Türkler Moğollar ile de aynı alışverişi yaptılar, Moğollar Türk mü değil...Bu bir...

Hz.İbrahim nerede yaşamıştı Urfa'da ve civarında.Peki Hz.İbrahim kiminle mücadele etti;Nemrut ile.
Peki Nemrut'un Sümer Site Devletleri ile bir ilgisi var mı idi , yok...Hz. İbrahim'in yaşadığı devre bellidir;M.Ö 1900'lü yıllar..Peki Sümerler ne zaman yaşadı Atatürk'ün Türk Tarih Tezine göre  M.Ö. 3500 - M.Ö. 2000 tarihler arasında..Arada o devirde Hz.İbraihim bul.Bu iki....

Peki Hz.Muhammed'in soy ağacı ne idi Ona bakalım şimdi;''Muhammed b. Abdullah b. Abdülmuttalib b. Hâşim b. Abdümenâf b. Kusayy b. Kilâb b. Mürre b. Ka'b b. Lüeyy b. Gâlib b. Fihr b. Mâlik b. En-Nadr b. Kinâne b. Huzeyme b. Müdrike b. İlyas b. Mudar b. Nizâr b. Me'add b. Adnan.b. İsmail b.İbrahim b. Azer....Bak bakalım soydaşım burda bir tane Türk bulabiliyor musun...Bu üç...

Esenlikler saygılar...

TTK

Atatürk'ün Türk Tarih Tezi'ne göre de Sümerler M.Ö. 3500 yıllarında Orta Asya'dan göç ettiler. Tabletlerden okunduğu ve mitolojilerinden anlaşıldığı kadarıyla kesin olan, Sümerlerin o zaman Mezopotamya'da bulunan Sami kökenli halklardan olmadıkları ve kuzeyden dağlık yörelerden geldikleridir.

Antropologlar; yaptıkları incelemelerde Önasya’da elde ettikleri buluntulardan, Sümer, Kut, Elam ve Hurri toplulukların Ural-Altay kavimlerinden özellikle atlı göçebe Türk unsurlar olabileceği kanaatine varmıştır. Eski Önasya Tarihi uzmanı Hemmel, Sümerler’i tamamiyle Türk kavmi olarak kabul etmektedir. Orta Asya’dan 4500-5000 yıllarında gelen Türkler’in Sümerler ’i oluşturduğunu ileri sürer. Sümerce’deki 350 kelimenin Türkçe olduğu savunur.

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #56 : 27 Haziran 2006 »
Sümerlerin bu bölgeye M.Ö. IV. binyılın ortalarında geldiği yolunda bazı bulgular vardır. Asıl yurtlarının neresi olduğu kesin olarak bilinmemektedir. Bazı kahramanlık öyküleri onların Hazar bölgesiyle ilişkileri biçiminde yarumlanmaktadır. Dilleri belli bir ölçüde Ural-Altay dillerini hatırlatmaktadır. Ancak sözcük dağarcığı, sözdizimi ve dilbilgisi bakımlarından hala tek örnektir ve kesin akrabalık ilişkisi kurulamamaktadır. Hint-Avrupalı ve Sami olmadıkları bilinmektedir. Ancak Obeyd kültürü ile Sümer egemenlik süreci arasında belirgin bir kesintinin bulunamaması ve kültürel unsurlarda saptanan devamlılık, bu toplumun yerli de olabileceğini düşündürmektedir.

Çevrimdışı TeknikTürk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #57 : 28 Haziran 2006 »
Arkadaşlar öncelikle iki Türkün din yüzünden birbirine darılmaları ayrışmaları benim çok zoruma gidiyor.
Yazının tamamını okudum,birkısmını daha önceden okumuş olmama karşın çoğunluğunu yeni öğrendim ve araplardan birkere daha tiksindim.Ancak şimdi arapla uğraşacak kadar düşmeyeceğim.Benim asıl zoruma giden sözde Türk İslam sentezi diye uyduruk,ahmakça,zorlama,afedersiniz boktan,arapçı bir tez üzerine bütün milli eğtim politikamızın kurulması.Şu işe bakın Türkçü olmama rağmen yazılanların çoğunu yeni duyuyorum.Bunda benim ayıbım tabiki var ama 16 yıl eğtim görmüş biri olarak bunda milli eğtimin hiçmi rolü yok.Hadi ben çeşitli sebeplerden dolayı bu bilgiye ulaşamadım diyelim milli eğtim nasıl böyle önemli bir konuyu atladı/atlattı.Bir milletin tarihi ile ilgili bu kadar önemli bilgilere uluşıp ulaşamamak nasıl insanların kendi insiyatifine bırakılabilir.Dahası tarihi gerçekler saptırılıp millet uyutulabilir.Madem insanların bunu kendi araştırıp öğrenmesi gerekiyor,millete din dersleride vermeyin,herkes kendi araştırıp öğrensin(din derslerinin kaldırılmasını önermiyorum-sözüm tepkimi anlatmaya yönelik).

Çevrimdışı TeknikTürk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #58 : 28 Haziran 2006 »
Bu arada Kuranda arap kelimesi 9 veya 10 (vaktiyle araştırmıştım ama sayıyıda ayetleride tam hatırlayamıyorum,itiraz eden kardeşim çıkarsa yeniden araştırırım) ayette geçiyor.İşin enterasan tarafı-ki ben buna hiç şaşırmadım 1 ayet dışında tamamında arap kötü,ahlaksız,İMANSIZ olarak nitelendiriliyor.diğer bir ayettede iyi kötü yorumu yapılmıyor.Yani Kuranda araplardan hoşlanmıyor.

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #59 : 28 Haziran 2006 »
Bu arada Kuranda arap kelimesi 9 veya 10 (vaktiyle araştırmıştım ama sayıyıda ayetleride tam hatırlayamıyorum,itiraz eden kardeşim çıkarsa yeniden araştırırım) ayette geçiyor.İşin enterasan tarafı-ki ben buna hiç şaşırmadım 1 ayet dışında tamamında arap kötü,ahlaksız,İMANSIZ olarak nitelendiriliyor.diğer bir ayettede iyi kötü yorumu yapılmıyor.Yani Kuranda araplardan hoşlanmıyor.

Zaten Tanrının o bolgede islamın doğmasının sağlamsının nedeni bu...
araplarda olan ahlaksızlık kansızlık (cehalet dönemi)
bu rezil durumun düzeltilmesi için Tanrı kutsal kitabı bu bölgeye indirdi...
Ama indirdikten sonra ne oldu yine rezillikleri ortay çıkararak hzçmuhammedden sonra tekrar sahte peygamber ve mezhepler çıkardılar...
sonra emeviler ortaya çıktı ve islam sadece araplarındır politası izleyip salakça bir anlayış sürdürler ve isalmı zora soktular...
taki abbasilerden ortaya çıkıp bu din görevini Türklere (osmanlı-Selçuklu v.s.) devredene kadar...

Dikkatiniz çekerim....
Osamanlının Dünyaya hükmettiği Tarih...
Dünya Tarihin en huzurlu en adil en refah dönemi idi.
Türkün göstediği Hak-Adalet Dünya Tarihinde eşi emsali yoktur...

(birde son olrak yukarda kendını bilmez üyeliği iptal edilen kişi HzçMuhammet in Türklere karşı nefret belirten kelimler kullandı bunlar son derece saçma laflar...
ona Hz.Muhammedin şu lafı hatırlatıyorum...
Türk oduları mumkun mertebe elişmeyin
Türk ordusu bizi koruyacak olan ordudur
...)

H.TÜYLÜOĞLU