Gönderen Konu: TÜRK-ARAP SAVAŞLARI-TÜRKLER NASIL MÜSLÜMAN OLDU?  (Okunma sayısı 72729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yavuz Han

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: TÜRKLER NASIL MÜSLÜMANLAŞTI?
« Yanıtla #10 : 12 Mayıs 2006 »
Alıntı
Ve bütün Türkiyeyi Atatürk gavurlastiramadi da siz mi basaracaksiniz?

Esir iken mümkünmüdür ibadet?
Yatıp kalkıp ATATÜRK'E dua et
Sizin gibi yobazların yüzünden
Din'inden de soğuyacak bu Millet!

İşgaldeki halini sakın unutma
ATATÜRK'E dil uzatma sebepsiz!
Sen anan'dan gene çıkardın ama
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz!
Türk tarihi; azınlıkların bir kaç hizmetine karşılık binlerce ihanetiyle dolu bir ibret vesikasıdır.

Türkçü Hareket

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2006 »
Türkler, Satuk Buğra Han ile birlikte müslüman olmuşlardır. Bir kısmı kağan'a olan saygılarından dolayı, bir kısmı da arapların yaptığı akıl almaz işkencelerden dolayı bu dini kabûl etmiştir.

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2006 »
Türklerin Müslüman oluşu 960'lı yıllara rast gelir.(tabii fevc fevc, boy boy islamlığı kabul ettiği yıllardan bahsediyorum.)

Bunun öncesinde Emeviler döneminde İbn Müslim'in bazı hareketleri olmuşsa da bu daha çok cebr ve zulüm ile olmuştur.(Buhara, Semerkant gibi şehirlerin islamlığı kabulü bu yıllara denk gelir.

Daha önce müslüman olanlar vardı ise de bu yukarıda belirttiğimiz üzre ya cebren ya da ferdi olmuştur.
Ünlü arap gezgini Fadlan seyahatnamesinde şöyle bahseder:''Bu yılda Türklerden bir topluluk islam oldu.''

Yalnız dikkat çekilmesi gereken bir nokta vardır oda şudur ki:Türkler kitaplarda yazıldığı gibi kendi öz inançlarının İslam ile paralellik gösterdiği içün değil gerizekalı arap kumandan ve valilerin zorlamaları ile islamı seçtiler.buna örnek verecek olursak Kuteybe bin Müslim'in Buhara ve Semerkanttaki faaliyetleri açık delil niteliğindedir....
Türkçülüğün dinlere bakış açısı bellidir.Bu nedenle bazı kendini bilmez mahalle imamı kılıklı softaların sözlerini kaale dahi almamak gerektir.

Bugün, kendilerine Türk-İslam sentezcisi adını veren, yapmacık, ne idüğü belirsiz bazı softalar koca Beğlerbeği Atsız Beğ'in dahi dinini diyanetini kendi hesap ve çıkarlarına göre belirleme yarışına girmişlerdi halen de tartışıyorlar.(hani bunlar -haşa sümme haşa- Tanrı'nın askerleri ya(!!!)....)

Her ne ise...

Biz dönelim asıl konumuza;Türklerin ''Tanrı''nın  Kırbacı'' olduğu doğrudur ama çöl bedevisi, paragöz, iki reşat altını içün Mehmetçiklerimizin bağrını deşen aşağılık arapların değil...

''Tanrı Türkünü Korumalı!..''

Kuzeyli28

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 23 Mayıs 2006 »
Şimdi Hristiyan olan Türkler için ne diyeceksiniz çok merak ediyorum.

TanriKutMete

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 23 Mayıs 2006 »
Oldum olası ukala tiplerden nefret etmişimdir.

Üyeliğin iptal edilmiştir !

Şimdi merakını dışardan takip ederek giderebilirsin.

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #15 : 13 Haziran 2006 »
Irkdaşlarım konu ile alakadr sadece kıs abir bilgi vereyim.

Bu gün Güney Azerbaycan bölgesinde bir zamanlar Babek adlı Türk lider ermeni ve kürtleri kılıç zoruyla yönetimine katarak Abbasi Halifesi ile 23 yıl savaşmıştır.Abbasi Halifeleri İslam dinini yaymak amacıyla bölgede Türkleri kılıçtan geçirmiş ancak Babek adını duyunca gece uyuyamaz olmuşlardır.

Abbasi Halifesi aslen Türk olan Müslüman komutan Afşini mecburi olarak Babek'in üzerine gönderir.Afşin Babek'i esir alır.

Halife Mu'tasim'in sarayında ve Halifenin karşısında Babek, Halifeye şöyle der;

Alıntı
"Ey kör yapalag (Baykuşlar grubundan yırtıcı bir kuş, Mecazi: Korkaklık, acizlik sembolü), bütün müstebidler (zalim hükümdarlar) gibi sen de yanılıyorsun. Çünkü benim destanım öyle bir destandır ki, ne Babek'le başlamıştır, ne de Babek'le bitecektir. Ey zavallılar, siz hiçbir zaman özgürlük yangısının (ateş, yangın - mecazi anlamda; şiddetli arzu) ne demek olduğunu anlamayacaksınız. O dehşetli yangın ki, yüreği yakıp küle çeviriyor. Özgürlük; o ister tatlı olsun, ister acı; yalnız oydu benim secdegâhım! Ve bu müstebid ki beni öldürüyor, o da hiçbir zaman anlamayacak ki, ölümü ile özgürlük fedaisi büsbütün yok olmuyor."

Babek'in 23 yıl araplara karşı koruduğu Azerbaycan

Çevrimdışı börtçeni

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #16 : 14 Haziran 2006 »
bozkurt destanın yok sayan arap kültürün bu kadar sarılan bi milletmi oluyoruz ???????????????????????????????????????????????????????????????                                  GÖK TANRI TÜRK"KORUSUN

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
« Yanıtla #17 : 19 Haziran 2006 »
asli olan din değil Türklük'tür. bu bağlamda musevi olsun hristiyan olsun müslüman olsun, Türk sıfatını taşıyan herkes ırkdaşımızdır. kimse islamiyet=Türklük formülünü önümüze koymasın. elmayla armut toplanmaz, iki cevher bir biriyle karıştırılamaz; karıştırılırsa ikisinin de özelliği yok olur.

Çevrimdışı aslanargun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 19 Haziran 2006 »
müslüman=TÜRK, TÜRK=müslüman formülü çok yanlış birşey. Maalesef insanlarımızın çoğu böyle düşünüyor. "müslüman olmayan Türk, Türk değildir" diyenleri az görmedik. Bu mantıkla, islam dinine mensup olmayan ırkdaşlarımızı dışlıyoruz. Türk bir bütündür, dinle mezheple ayıramazsın!

müslüman olan arap ve kürd enikleri müslüman oldukları için benim kardeşim mi olabilir? Hayir, asla öyle birşey olamaz! Fakat bir Türk, ister hristiyan, ister müslüman, ister buddist olsun, benim canımdır!

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #19 : 20 Haziran 2006 »
Ben bir Türk olarak Tek birşeyden korkarım...
Oda Tanrının hışmıdır...

Tanrı her zaman Türkün arkasında olmuştur...
Dileğimiz bunun sürekli Daim olması...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU