Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: Sanal uyuşturucu tehlikesi  (Okunma sayısı 4838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YALNIZKURTKARAGÜLLE

 • GÖKBÖRÜ SİNOP
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1351
 • TÜRK IRKI SAĞ OLSUN
Sanal uyuşturucu tehlikesi
« : 19 Temmuz 2011, 15:41:48 »

Popüler Bilim Dergisi son sayısında gençleri hedefleyen tehlikelere ışık tutuyor. İşte ilgiyle okunacak müthiş bir araştırma: Gençlerimiz gerçek uyuşturucunun kucağına sanal ses dosyaları ile nasıl itiliyor?
Sanal uyuşturucunun riski ürkütücü boyutlara ulaştı. Biliminsanlarına göre sanal uyuşturucular, gençleri gerçek uyuşturucuya yönlendiriyor. Türkiye koşullarında yasalarda yer almadığı gerekçesiyle cezai işlem uygulanamayan sanal uyuşturucuya herkes kolayca ulaşabiliyor. Gençler bu illete I-doser’ler mp3 dosyalarından girebiliyorlar. Bedava verilen ilk ses dosyası ve diğerleri beyinde peyote kaktüsü etkisi yapıyor. Bu kaktüs uyuşturucu ve halüsinojen etkiye sahip olduğu için yendiğinde moda deyimiyle “kafa yapıyor.”  Bunların uyuşturucu etkisinin dışında cinsel haz yaratma etkisinin de olduğu belirtiliyor.  Beyinde ya da vücutta başka bir yerde herhangi bir zararı olup olmadığı kesin olarak bilinmeyen I-doser’ler kullananların anlattıklarına göre baş dönmesi ve mide bulantısı gibi şikâyetlere neden oluyor.  Popüler Bilim’e açıklama yapan uzman ve yetkililerse böyle bir tehlikenin varlığını. I-doser’ın biyolojik olarak zararlarını bilmiyoruz ama plasebo etkisi de olsa ruh halinin değiştiğini düşünen gençler gerçek uyuşturucuya yönlenebilir. Bu korku uzmanların da ortak kaygısı haline geldi. Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Yetkilisi: “Bunu bizim suç unsuru olarak değerlendirmemiz mümkün olmaz. Uyuşturucu literatürüne girmemiş bir şey. TCK’da unsuru olmayan bir konu olduğu için suç olarak sayamayız. Mesela yurtdışında ” Yemen Otu “ diye bir uyuşturucu çok yaygın. Bize de geliyor, kullanılıyor ama kanunda yeri olmadığı için işlem yapamayız. Bu da onun gibi yasada maddesi olmadığı için bir şey yapamayız” dedi.

Kayıtlı
Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Türkçü

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 53
Ynt: Sanal uyuşturucu tehlikesi
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2011, 22:08:52 »

Memlekette uyuşturucu çeşitleri çok fakat bilinmiyor ve bazıları serbest. Maraş otu'nu sigara bıraktırması için satanlar var. Nitekimde bıraktırıyormuş ama bu sefer o otun bağımlılığı başlıyormuş :)

En büyük uyuştucu basın, yayın kanımca.
Gençliği nerelere özendirdiğini görüyoruz. Ahlaki yapıyı bozup, milleti çürüten herşeyin başı ezilmeli, eğitim verilmeli. Yoksa o ot, uyuşturucu maddeler gel beni iç demiyor. Kabahat yine insanoğlunda, sorumsuz devlette.
Kayıtlı
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

Hülagü Han

 • Yeni Üye
 • *
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 7
Ynt: Sanal uyuşturucu tehlikesi
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2014, 12:54:21 »

Gençliğin etkisiyle I doser denen mereti ben de denemiştim, ama nedense "viyuvv ciyuvv" diye gelen saçma seslerden başka bir şey duymadım
Kayıtlı
Irkçıyız, ne olmuş?
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.075 saniyede 28 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu