Gönderen Konu: Cumhuriyet mi, Monarşi mi?  (Okunma sayısı 10021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Cumhuriyet mi, Monarşi mi?
« : 15 Nisan 2012 »
Bu iki yönetim biçimi Türk tarihinin dününde ve bugününde denenmiştir; dünya'da örnekleri vardır.
Türkiye, Abd, Almanya, Rusya, Yunanistan gibi ülkeler Cumhuriyetle yönetilirken;
Japonya, Belçika, Hollanda, Norveç, Suudi Arabistan gibi ülkeler Monarşiyle yönetiliyor.

Siz hangisini tercih ediyorsunuz?
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Cumhuriyet mi, Monarşi mi?
« Yanıtla #1 : 15 Nisan 2012 »
Alıntı
Siz hangisini tercih ediyorsunuz?

Bu da soru mu şimdi? Elbetteki Cumhuriyet.
Başbuğ Atatürk'ün Türk Milleti için uygun gördüğü her şey bizim başımızın tacıdır ve hiç bir tartışma ve tereddüte mahal vermeksizin kabulümüzdür.
Başbuğ Atatürk'ün Türk Cumhuriyetini Türk Gençliğine emanet ettiğini ne çabuk unuttunuz Türkistan Ordusu?
Gençliğe Hitabeyi hiç mi okumadınız? Kaldıki her Türk gencinin Gençliğe Hitabeyi ezbere bilmekle kalmayıp hayatının bütün boyutlarında, her daim, bir bilinç olarak yaşaması ve yaşatması lazımdır.
Böyle bir şeyi tartışmaya açmak bile, en hafif ifadeyle, gaflettir.
Sanırım ne demek istediğimi anladınız sayın Türkistan Ordusu.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2012 »
Neyse...
Başlığı hiç açmadım sayınız o zaman :)
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2012 »
Ne monarsi ne cumhuriyet benim kendi düsncemle Türk töresi nin uygulandigi bir yönetim sekli daha uygun olur bu benim kendi fikrim. Cumhuriyet bir tarafa demokrasiye tamamiyla karsiyim demokrasi cogunlugun azinliga hüküm sürdügü bir düzendir ki cogunluk her zaman hakli yada zeki diye bir sey söz konusu olamaz, örnegin bir timarhane de demokrasi uygulamasi yapilsa delilerin timarhane yönetimini ellerine gecirmeleri gerekir demorasi budur, yarin kürt nüfusu Türk nüfusu nu gectigini düsünelim hayal bile etmek istemem o zaman bir pkk lin bile aday gösterilip halk tarafindan cumhurbaskani yada basbakan secilmesi demokrasiye uygundur, bize uygun degildir ama.

Çevrimdışı AĞASAR

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2012 »
Ne monarsi ne cumhuriyet benim kendi düsncemle Türk töresi nin uygulandigi bir yönetim sekli daha uygun olur bu benim kendi fikrim. Cumhuriyet bir tarafa demokrasiye tamamiyla karsiyim demokrasi cogunlugun azinliga hüküm sürdügü bir düzendir ki cogunluk her zaman hakli yada zeki diye bir sey söz konusu olamaz, örnegin bir timarhane de demokrasi uygulamasi yapilsa delilerin timarhane yönetimini ellerine gecirmeleri gerekir demorasi budur, yarin kürt nüfusu Türk nüfusu nu gectigini düsünelim hayal bile etmek istemem o zaman bir pkk lin bile aday gösterilip halk tarafindan cumhurbaskani yada basbakan secilmesi demokrasiye uygundur, bize uygun degildir ama.

Sen, çalışıp mücadele edip bu Millet'in karşısına demokrasi yolu ile çıkmayacaksın, Türk düşmanları gece gündüz birleşip mücadele edip her yeri ele geçirecek ve ondan sonra Cumhuriyete karşıyım diyeceksin...

Üç kuruşa beş köfte yok!..

Demokrasi karşıtıyım diyerek inceden inceye Atatürk ve ilkelerine karşı çıkan aptallar arıyorsan başka kapıya!..

Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2012 »

Sen, çalışıp mücadele edip bu Millet'in karşısına demokrasi yolu ile çıkmayacaksın, Türk düşmanları gece gündüz birleşip mücadele edip her yeri ele geçirecek ve ondan sonra Cumhuriyete karşıyım diyeceksin...

Üç kuruşa beş köfte yok!..

Demokrasi karşıtıyım diyerek inceden inceye Atatürk ve ilkelerine karşı çıkan aptallar arıyorsan başka kapıya!..

Sen okulda Atatürk ilkeleri okutulurken ne ögrendin cok merak ediyorum, Atatürk ilke ve inkilaplarinda demokrasi görüsü nerede ? su an chp nin sahiplendigi altik ok ta bana demokrasiyi göster ? sen istedigin kadar demokrat olmaya devam et yarin öbür gün Türk olmayan unsurlar oy cogunlugu ile basa gectiklerinde  demokrasi yi sorgulamaya baslarsin belki  bugün güneydogu da bdp belediyeleri ele gecirmesi demokrasi nin basarisidir . Burda aptal olmadigina eminim ama senin yazdiklarinda mantikli bir sey göremedim.Atatürk ilke ve inkilaplarinda demokrasi nerede  ?

Çevrimdışı AĞASAR

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2012 »
II. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2.– Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

Sen de okuldan sonra hiçbirşey okumamışsın galiba...

Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2012 »
Demokrasinin istismar edilmesi ondan vaz gececegimiz anlamina gelmez . O halde islam dininide istismar ediyorlar , sorunu islamdan vaz gecerekmi cözecegiz ? Kültürümüze örf ve ananelerimize uygun suurlu demokrasi taraftariyiz . T.T.K.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2012 »
Sadece Çoğulcu Demokrasi denen laneti hiç bir şekilde kabul edemeyiz.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 26 Temmuz 2012 »
II. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2.– Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

Sen de okuldan sonra hiçbirşey okumamışsın galiba...

Okuyup okumamakla alakası yok.Aklı sıra çanak soru soruyor.Derdi aslında çok başka.Yazdığı konulardan belli oluyor.

Aşağıdaki yazı da kendisine ait:

Amerikancılık? Ben daha önce açık açık söyledim; avrasya'da ruslara karşı, asya-pasifik'te çin'e karşı abd'yi destekliyorum.

Böyle oynak fikirli biri işte.