Gönderen Konu: Arap Milliyetçiliği ve Türkler  (Okunma sayısı 4259 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALperen Sencer

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Büyük Turan İmparatorluğu
Arap Milliyetçiliği ve Türkler
« : 20 Şubat 2008 »
Sayın soydaşlar,Bu yazıyı Başdan Sona Okumanızı istiyorum.Çünkü Derlediğim ve yorumladığım bu yazı YANLIŞ ANLAŞILMIŞDI.

Şairin söylediği gibi,Özgürlüğe Giden Tutsaklar gibi...... Bizde Turan eline Gideceğiz..

Bıkmadım,Yorumladım,Derledim.Herşey Siz,Soydaş Turanlılar İçin..
--------------------------------------------------------------------------

Araplar, Bir Yandan 19.yy sonlarında objektif ögelere (din, dil, irk vb.) önem verirken,bir yandan da Renan'in sübjektif ögelerinide (ortak geçmis, birlikte yasama duygususu vs) ihmal etmemişlerdir.
Ve Bu öğeleri Batılıdan Bile usta bir şekilde işlerken,Bunun üstünüde TÜRK ALEYHTARLIĞI öğesi çıkmıştır.

Arap milliyetçilik egilimlerinin çagdas otoritelerinden sayilan al Bazzaz [32], 1965 yilinda yayinladigi yapitinin ilk sayfalarinda [33] ve "Siyasal amaç" basligi altindaki bölümde söyle der: "Siyâsal bakimdan Arap milliyetçiligi? Arap çikarlarini bölünmez bir bütün olarak göz önünde tutar, ve baska ülkelerde olan (arap) iliskilerini bu temel esas geregince yürütür... Bundan dolayidir ki bizim ulusal politikamiz... bu esas üzerine oturtulmalidir" [34]

Yazarın,BİZİM ULUSAL POLİTİKAMIZ dediği şey,Aslında şu veya bu arap ülkesinin politikası değil.Bütün arap ülkelerinin ortak milliyetçilik politikasını kastetmektedir.
Türke gelince,Milliyetçilik Günah derler....Her neyse devam ediyorum,

Araplar göre milletçiliğin gelişmesi dil ise yani arapça ise arapçaya önem verirler.
Din veya şeriat ise Dine,şeriata önem verirler.
hatta millyetçiliğin gelişimi için İSLAMIN GERİ PLAN KALMASI gerekiyorsa,onuda yaparlar.Ve Araplığı Neredeyse İSLAM dan üstün bile tutmaya Çalışırlar.
Arap milliyetçiliği için,sağcı solcu,komunist vs vs vs olurlar.Hatta bu ideolojilerin liderleriyle yanyana gelir.Ve Bunları Yaparkende TÜRK ALEYHTARLIĞINA devam ederler.

* XI. yüzyilda Sait ibn Ahmet ve benzerleri, Türkler hakkinda ne derece küçültücü görüsler belirtmis.

*XII. yüzyilda Idris'i ve benzerleri Türk'ü nasil Vahsî hayvan kiligina sokmus ya da Yakut, Türkleri nasil uygarlik düsmani ve Islam ülkelerine kötülük yapan bir ulus olarak dünya ve aleme tanitmis.

*XII. yüzyilda Nasreddin Tüsî, Türk'ü nasil en kötü yönlerle nitelendirmis, XVI. yüzyilda ibn Tulün, onu Arap'in en büyük düsmani gibi göstermis.

*XIX. yüzyilda Vahhabîler, Muhammed Abduhlar... vb. nasil Türk'ün her seyine husumet tanimislarsa XX. yüzyilda da ayni sekilde çesitli kalemler (Misirlisi, Iraklisi, Suriyelisi... vb.) hep bir agizdan bu temalari ve bu iftira ve yalanlari ayniyle islemislerdir,

*XX. yüzyilin en güçlü Arap yazarlari ve devlet adamlari tüm bu iftiralari ve bin yil boyunca Arap'in Türk'e karsi lanetlemelerini ve beddualarini, olumsuz duygularini tüm dünyaya ve özellikle Bati kamuoyuna bir demet çiçek takdim eder gibi sunmuslar ve seriatin Arap'a özgü, Arap'tan çikma tüm kötülüklerini ve uygarlik kurutucu tüm mahzurlarini Türk'ün sirtina yükleyerek Bati dünyasina karsi Arap'i temize çikarmak istemislerdir.

Bu kadar Soydaşlar,Herkes Düşmanını Bellesin,Turan için Zifiri Bir Karanlıkda Savaşırken,Nefesinden tanıyın....

Bizler Araplaşmayacağız,Bize Günah Diyorlar ama İSLAMIN dahi üstünde tutuyorlar,Kendi milliyetçiliklerini.Aramızda Riyakarlar Olduğu Sürece,bu beladan kurtulamıyacağız.Yüzyıllardır Etki altındayız.Amma Türkün Kurtuluşu Yakındır...
----------------------------------------------------------------------------

Şairin Söylediği gibi,Özgürlüğe Giden Tutsaklar gibi...... Bizde Turan eline Gideceğiz..

Hiç Kimse Kardeşimiz Değildir.Sadece Zamanında Sizlerin Çıkarınız İçin Yaptığınız Geçici Dostuzdur.Yalnız Ben Atalarımdan Düşkün Milletlere Yardım Etmeyi Öğrendim.Her Ne Kadar İyilik Yapıp Karşılığında Sırtımızdan Hançerlensekde.Benim Atalarım ''İyilik Yap,Denize At''dedi. Onların Bu davranışını ve Bu sözünü Reddetmek,Atalarımı Ve Cihana Nam Salan Osmanlıyı Reddetmek demektir.

Çevrimdışı BozkurtKursat

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Arap Milliyetçiliği ve Türkler
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2008 »
Şu anki dünyaya baktığımız zaman bütün milletler ırkçılıgını yapar başkalarına çağ dışılık der.
Gelelim Araplara gönlümden geçeni söyleyeceğim belki dünya üzerinde en adi milletlerin başını çekiyorlar
Söylediklerine katılıyorum yemeni unutmadık lakin tek araplar değil türklere düşman olan 7 cihan bize düşman .

Bozkurt Uyandığı zaman kaçacak yer arayacaklar !!

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2008 »
Arap adlı çöl böceği topluluğu, TÜRK'ün en büyük düşmanları arasındadır.

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2008 »
Arap'lar Türk'lerin geleneksel düsmani'dir. Fakat bugün, Musul-Kerkük'ün Abd-kürt-yahudi üçlüsünün eline geçmesinden sonra, düsman'ligimizi "buz dolabina" koyabilecegimiz bir Millet'tir.

Suriye Türkmen'lerinin durumu malumumuz'dur. Irak Türkmen'lerine oran'la, daha basarili ve derin bir asimilasyon'a ugramislardir. Fakat bunu ikinci planda görüyorum, hatta Suriye Türkmen'lerini Musul-Kerkük-Telafer hattina transfer edip, kürt'leri Suriye'ye sürsek fena olmaz.

Herhalükarda, ilk hedefimiz fars'lilardir. Onlari bitirip, Orta Asya'yla biran önce bulusmak gerekliligine inaniyorum. Dolayisiyla, Arap'larla bir toprak hüsumetine girmeye, simdilik, gerek olmadigini düsünüyorum.
Swords shine, Wolves guide,
Our horses were our brothers.
We destroyed together legions of Rome
We invaded Anatolia, we called it home

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.