Gönderen Konu: Türkiye'de ki Çerkezler  (Okunma sayısı 190943 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AttilaHun

• Türkçü-Turancı
Ynt: Türkiye'de ki Çerkezler
« Yanıtla #40 : 16 Aralık 2006 »
ULAN  ATİLLAHUN NE SAV I LAN BEN ÇERKESLERİMİ KORUYOM Kİ ŞİMDİ ANLADIĞIN BU MU  SENDEN DAHA TÜRKÇÜYÜM BEN BEE

Ulan önce adam gibi Türkçe yazı yazmayı öğren sen! Sen kimsin de benden daha Türkçü oluyorsun? Buraya gelmişsin, Çerkeslerle ilgili bir takım savlarda bulunup, Aktüel ve Tempo gibi b*ktan dergileri kaynak göstermeye çalışıyorsun.

Akıllı ol, senin aklını alırım aklını!

Sizi sayıyla mı gönderiyorlar lan buraya!

Çevrimdışı ARSLAN HAN

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 16 Aralık 2006 »
HADE LEN ASIL SEN BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYON MU BE ALIŞMIŞSIN DÜNKÜ ÇOCUKLARI SİNDİRMEYE KES LAN  TATAVAYI YOKSA BEN YAPACAĞIMI BİLİRİM KENDİNDEN MENKUL TÜRKÇÜ KİMSİN SEN BEE

Çevrimdışı AttilaHun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #42 : 16 Aralık 2006 »
HADE LEN ASIL SEN BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYON MU BE ALIŞMIŞSIN DÜNKÜ ÇOCUKLARI SİNDİRMEYE KES LAN  TATAVAYI YOKSA BEN YAPACAĞIMI BİLİRİM KENDİNDEN MENKUL TÜRKÇÜ KİMSİN SEN BEE

Kimmişsin lan sen? Özelden ver adresini de kim olduğunu bir görelim. Senin var ya harbiden aklını alırım. Ne yapacakmışsın? Ekran başında dayılık yapan çok adam gördük biz. Görüşelim seninle, bakalım bu kadar horozlanabilecek misin, çok merak ediyorum.

Ayrıca adam gibi Türkçe yazmayı öğren, Türkçe'ye saygılı ol, senin var ya Türkçe'ye saygı göstermeden yazı yazan o ellerini kırarım şerefsiz!

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #43 : 17 Aralık 2006 »
Monitör arkasından delikanlılık yapmak kolay. İnternette 13-14 yaşında olan bir sürü insan var. Herkesi yaşıtınız sanmayın.

Forumda ip adresini ele geçirmeden(proxy değilse) nasıl adres bulunuyormuş. Gerçi proxy arkasında ki ip'lerde bulunur ama biraz derin iş o.

ARSLAN HAN,

Çerkez propagandası yapacaksın, sonra da şöyle böyle. Biz de yedik.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #44 : 18 Aralık 2006 »
gökkurt isimli melez arkadaşa kulak vermeğe değmez.Turan ilinin ilkelerini anlamamış ve bilmiyor olan sıradan bir sentez yanlısı.çerkez ve Turan'ı aynı anda düşünmek ne mümkün:)
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı satuk buğra han

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #45 : 20 Aralık 2006 »
onlar çok milliyetçiler ben bir tanesi ile tanıştım ve adama ben TÜK ' üm dedirtemedim.çerkez tavukları
YA HEPSİN YA HİÇ YA TÜRKSÜN YA PİÇ!!!

Çevrimdışı satuk buğra han

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #46 : 20 Aralık 2006 »
onlar çok milliyetçiler ben bir tanesi ile tanıştım ve adama ben TÜRK ' üm dedirtemedim.çerkez tavukları
YA HEPSİN YA HİÇ YA TÜRKSÜN YA PİÇ!!!

Çevrimdışı METE ÜSTÜNTÜRK

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 21 Aralık 2006 »
Çerkez Salatası ve Çerkez Tavuğu... Aslında her Çerkez biraz Salata ve biraz Tavuktur. Tabi Çerkez Tavuğununda ''Rus'' adında bir horozu vardır. :-D İşte o tavuklardan bir kaçı buraya geldi, yumurtladı. Ama unuttuğu bir şey vardı: Bozkurtlar yumurta değil, tavuk yer.
Bozkurtlar Ulusun...

Tanrı Türk'ü Korusun ! ! !

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #48 : 27 Aralık 2006 »
Başka olarak Çerkez Ethem Yozgatlı Çapanoğlu'nu kıskandığı için  Çapanoğluyla Başbuğ'un arasını bozan ve Çapanoğlu'nun katline sebep olanda bu it diye duymuştum.

Demiştim daha önce.Aksiyon dergisinde ise bu duyumu doğrulayan bir yazı buldum.

ÇERKEZ ETHEM YOZGAT’I YAĞMALAMASAYDI

Batı Cephesi’nden isyanı bastırmak üzere Yozgat’a yönlendirilen Çerkez Ethem, doksan yaylı araba, yetmiş subay, ikibin yüz piyade, bin üçyüz atlı, dört dağ topu ve sekiz makineli tüfekten oluşan büyük bir kuvvetle şehre giriyor. Burhanettin Kapusuzoğlu, olay daha dün olmuşçasına şaşkınlıkla soruyor: “Yozgat’ta ne var ki? Yozgat halkının hatta Çapanoğlu ailesinin bile büyük bölümü hadiselerin dışındaydı. O günleri bilenler, isyancı diye masum köylülerin vurulduğunu, şehrin yağmalandığını anlatırlardı.” İlk elden 12 kişiyi idam ettiren Çerkez Ethem, Çapanoğullarına ait konakların hepsini yakıyor ve sürülerine el koyuyor.

Kapusuzoğlu’na göre Yozgatlı, bugünkü ekonomik sıkıntıların sebebini o günlerde aramalı. Ethem’in Yozgat’tan ayrılırken sarf ettiği şu cümle onlar için önemli bir delil: “Maşallah Yozgat, Yozgat değil içi altın dolu vadiymiş.” Ali Fuat Paşa’nın hatıralarında da şöyle bir cümle kayıtlı: “Ethem Beyin, Yozgat’tan götürdüğü mallar aylarca Ankara Karacabey Çarşısında satıldı da bitmedi.” O günleri babasından ve aile büyüklerinden dinleyerek büyüyen Halit Çapanoğlu, “Dedem Halit Bey, saklandığı yerde bulunup götürülürken babamları büyük halama emanet etmiş. Halam cesur kadınmış. Birkaç kez Amasya’ya, dedemi ziyarete gitmiş; ama asıldığında cenazesini getirmeye kimse cesaret edememiş. Mezarını bilen yok. Aslında bu seneye kadar resmi dahi yoktu elimizde. Babaannem evi barkı yanıp eşi asılınca üzüntüden verem olup iki yıl içinde ölmüş. Devletin baskısıyla aile fertlerine bir dönem memuriyet bile verilmemiş.”

Asıl zorluğu yaşayan Halit Bey’in babası elbette. İsyanda on yaşındaymış. Ethem’in çiftliği yakmasına şahit olmuş, sonra babasının asıldığı haberini duymuş. Varı yoğu elinden alındığı için peş parasız bir bey çocuğu olarak başlamış hayata. Halit Bey’e bugün Yozgat’ta Çapanoğlu olmanın neye tekabül ettiğini soruyoruz: “Bizi bağırlarına basarlar. Ailemiz hep vermiş, biz de gücümüz yettiğince vererek geleneği sürdürüyoruz. Hangi köye gitsek hâlâ bey gibi karşılanıyoruz. Yozgatlıya müteşekkirim.”

Saygılarımla

NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #49 : 02 Ocak 2007 »
Dünyada iki millet vardır:Türkler ve diğerleri.
Türk olmadıktan sonra kim hangi mlletten ,dinden ,renkten olursa olsun.
Bizim için sadece ve sadece Türk olamak kayde değerdir.
Kan olarak Türk olup ,uşaklık ,işbirlikçilik ve gaflet içerisinde olanlarda Türk olmak onurunu yitirmiştir.
Uluğ Bilge Atsız Atamızın vasiyeti çok açık ve nettir.
TTK.