Gönderen Konu: MİLLİYETÇİLİĞİN ÇÖKÜŞÜ, ÜMMETİN DİRİLİŞİ !  (Okunma sayısı 9800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilteris6

• Ziyaretçi
Sayın İlteriş6, kusura bakma ama din kardeşliği ya da ümmetçilik yapalım değil sadece Türk Milletini Turan'a, birliğe inandırmak için, birliktelik sağlamak için hassasiyetlere önem veremeliyiz dedim, birlikte olmazsak nasıl Türkiye büyür Turan olur?
 Peygamber sünnetleri ile hareket edelim demedim. Peygamber sünneti, islamiyete inanmış herkesi ilgilendirir, müslüman olan bir Türk'ü de ilgilendirir...değil mi?.... Bunlar insanın inançlarıyla ilgili şeylerdir...müslüman olmak Turan'a engel değil...Söylediklerimi sentezçilik olarak algılamazsanınız sevinirim :wink:.
Yanlış da anlaşılmak istemem, her biriniz gibi benim için de en öncelikli olan Türk kandaşlığıdır, Türk Milliyetçiliğidir...

Esenlikler...

Selma Ulusal ;

Ben size din kardeşliğini ve ümmetçiliği savunuyorsunuz demedim.Türk milletinin birlik ve beraberliğnin sağlanması zaten bütün Türkçülerin ortak fikridir,meramıdır.

Sünnet dediğiniz şey islâm peygamberi Muhammed bin Abdullah'ın davranışları ve herhangi bir konuda söylemiş olduğu söz ve fiiliyatlardır.Peygamber 9 yaşındaki kızı alıp cimâ etmiş.Bu da sünnettir.Bu kadere razı olmak ister miydiniz? Türk milletinin büyük çoğunluğu müslümandır.Ancak Türk milleti tarihi,sosyo ekonomik ve siyasal gelişim sürecinde bu kimliği kazanmıştır.Bu kazanımlarla edinilen dini kimlik ise özünde Türk milli inancını içerir.Köyümdeki kasabamdaki Mehmed Ağa sünnet denilen şeyi zatece sözde bilir.Özde yaşamaz.Özde milli dinini ve töresini yaşar.Arabın çölünde ortaya çıkan kurallar , medeni Türk ırkını ilgilendirmez.Müslümanlık çeşit çeşittir.Türkiye'de Türk müslümanlığı yaşanır.Kitabi bir ortodoks müslümanlığı yaşanmaz.
Siz Atsız Ata'nın makale ve kitaplarında yahut Başbuğ Atatürk'ün söz ve fiiliyatlarında Türk milletinin bütünlüğünü sağlayacak kurallar arasında sünnet ya da bunun gibi şeyleri gördünüz mü ? Elbette görmediniz. Bunun için Türk gencinin feyz alacağı,örnek alacağı kişiler TÜRK BAŞBUĞLARIDIR,TÜRK ATALARIDIR.

Başbuğun Nutuk'u ve Atsız Ata'nın makaleleri fazlasıyla Türk gencine yol göstermektedir.Türk islamından feyz alıncaksa da buyrun Hacı Bektaş-ı Veli ,buyrun Ahmed Yesevi..

Türkçülük engin bir okyanustur.Türk genci de bu okyanustan kendine her yaşta her ortamda yararlanmalıdır.Son zamanlarda din konularına fazlaca değiniliyor.Biz de mecburen duruma el koyup,yazıp çiziyoruz ancak sizin üzerinizden tüm Otağa bir mesaj vermek isterim,o da şudur ;

Hun Türk Otağında Türkçülüğü birinci dereceden ilgilendiren konular tartışılır.Sınırları aşmayınız.Din telinden fazla çalmayınız.Türkçüler bu konulardan nem kaparlar..

Esen kalın.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN !

Çevrimdışı SelmaUlusal

• Türkçü-Turancı
  • **
  • "Ben Bir Türk'üm, Dinim, Cinsim Uludur!!!!!...."
Sayın İlteriş6, sizle burda dini konularda tartışmayacağım, sizi yada bir başkasını inançlarıyla ya da inançlara bakış açısına göre yargılamam,, haddim değil...Haddim değil çünkü kul ile Tanrı arasındadır...
Neyse bu konuyu ben açmadım, açan arkadaşımında kötü bir amacı olmadığına eminim ki onu çok iyi tanıyorum, ayrıca ben din telinden falan da çalıyor değilim, lütfen anlatmak istediklerimi anlayınız, anyamıyorsanız sorunuz ki sizi doğru bilgilendireyim, pek tabi bu umrunuzda olmayabilir o da ayrı mesele, ama şunu bilinki beni dincilik yapıyor olarak yargılamaktasınız ve söylüyorum ki bu da sizin haddiniz değil! Değil çünkü bu bir ithamdır ve bunu kabul etmiyorum... Emin olun ki ben en az sizin kadar Türkçüyüm ve Bir Türkçünün değerlerini ve örnek alacağı, feyz alacağı şeylerin ne olduğunu biliyorum, yine de uyarılarınız için teşekkür ederim...

Esenlikler....
Israrla Girmeyin Soy Sop Faslına İtse İt, Kurtsa Kurt Nasılsa Döner Aslına; Çünkü İt Eniği İt, Kurt Balası Kurt Olur!!!!!

Bellidir yol, bellidir yön
Bellidir sağ sol, arka ön
"Ey Türk  titre kendine dön"
Denildiği gün vaktidir....

ilteris7

• Ziyaretçi
Semra Ulusal,

Konuyu iyice cıvıtıp uzattınız. Üstü kapalı imalara da gerek yok. Varsa bir sıkıntınız açıkça yazsaydınız, bizde ona göre bir çözüm bulurduk. Burada kimin neye haddi olduğuna da biz karar veririz. Herkes yerini bilsin. Aksi takdirde başka türlü hareket etmek zorunda kalacağız. Bu da bizim için kesinlikle bir sorun teşkil etmez.

Sayın İlteriş6 Kandaşımın uyarısınıda yineliyorum. Din ile ilgili konuları açıp, tartışmaları din ekseni etrafında çevirmeye kalkanların üyelikleri, derhal iptal edilecektir.  Anladık ki bizim Otağ Yönetimi olarak gösterdiğimiz, iyiniyeti ve hoşgörüyü hala zaaf olarak gören bazı ülkücü-sentezci, yobaz, lümpen zhinyetini  taşıyan arkadaşlar var.

Herkes kendisine çeki düzen versin.

BAŞBUĞ ATATÜRK'ün "LAİKLİK ADAM OLMAKTIR." vecizesini yüreğine ve beynine nakşetsin !

TTK

KONU KİLİTLENMİŞTİR.

ilteris6

• Ziyaretçi
Peygamber sünnetine zarar vermeyelim diyorsun,müslüman olmak Turan'a engel değil diyorsun,sonra da din telinden çalmadım diyorsun.Bu otağda bu söylemler yazılamaz.

Burası yobaz ülkücü takımının sloganlarının sergileneceği yer değil.Haddini aşıyorsun demişsin.Yerinizi bilin,saygılı olun.Bizim amacımız geleni gideni dışlayıp,uyarıp ego tatmini yapmak değil.Ama gerektiği yerde de Türkçülüğün değerlerini korumak görevimizdir.

ilteriş 7 andam toparlayıp konuyu kilitlemiş ancak bu son mesajım aynı zamanda son bir uyarı niteliği taşısın.

TTK