Gönderen Konu: Kıbrıs'ta Son Durum  (Okunma sayısı 9802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
Kıbrıs'ta Son Durum
« : 26 Nisan 2007 »
(1)   

Kuzey Kıbrıs'ta tarih kitapları bir süre önce değişime alındı.yani tarih değiştirilmekte.Bu kitaplarda Türkiye işgalci, Eoka ingiliz yönetimine başkaldıran onur savaşçısı, rumlar yurtlarından edilen masum halk, rumlar Ada'da anayasayı korumaya çalışan unsur olarak gösteriliyor.
      Bu kitaplarda Mehmetçik yabancı asker olarak gösteriliyor.sayfa 124'te şöyle denmiş:"Dünya basını da Türkiye'nin müdahalesine sessiz kalıyordu".Adeta üzülerek yapılan bir şikayet.Onca rum kardeşimiz öldürülürken, dünya Türk müdahalesine karşı çıkmalıydı ama sessiz kaldı demeye getiriliyor.Yine aynı sayfada Cenevre Görüşmeleri başlığı altında şunlar yazılmış:"Yunanistan;Türk askerinin adadan çıkarılmasını ve adadaki anayasal düzene dokunulmamasını sağlamaya çalışıyordu".Adada da anayasal düzeni bozan Türk askeri gibi gösteriliyor.
      EOKA'nın Türk halkına karşı yaptıkları katliamlardan hiç bahsedilmemiş.Muratağa,Atlılar, Sandallar, Taşkent katliamları ve Kanlı Noel gibi bir çok acı gerçekten kitapta bahsedilmiyor.
      Sayfa 126'da "rumlar da kıbrıs Türk halkının yaşadığı gibi hem evlerini ve köylerini terk etmek zorunda kaldılar hem de savaş sırasında yakınlarını kaybettiler".Kıbrıs Türk Barış Harekatı hataydı, yapılmamalıydı ama yapıldığı için bakın neler oldu, rumlar evlerini ve köylerini terk etmek zorunda kaldılar hem de savaş sırasında yakınlarını kaybettiler mesajı verilmek isteniyor.bunları okuyan taze beyinlerin neler düşüneceğini aklım almıyor.Bu tarih kitaplarında hata olarak gösterilen Türk müdahalesi için yunan temyiz mahkemesi bile 21 Mart 1979 tarih ve 2658 sayılı kararında "Türk Ordusu'nun Kıbrıs'a müdahalesi yasaldır, suç yunan cuntasına ve yunan subaylarına aittir" demiştir.Fakat ne hikmetse bizim kıbrıslı Türk tarihçilerimiz böyle bir sonuca varmışlar.
       Sayfa 97'de Akritas Planı "kıbrıs cumhuriyetinin kuruluşundan sonra izlenecek yöntemi belirleyen plandır" denmiştir.Oysa Akritas, enosis'e giden yoldur ve adadaki Türk varlığını yok etmeyi amaçlamaktadır.ama tarihçiler bu planı da masum göstermeye çalışmaktalar.
      bu örnekler çoğaltılabilir.Kitap baştan sona kadar yanlış ve yalanlarla dolu.Mücahit ve Mehmetçik'in alın teriyle kurulan Bayrak RT Kurumu bir rum yanlısının elinde rum propagandasına alet edilmekte, ordumuz sürekli kirletilmeye çalışılmakta, Türk Mukavemet Teşkilatı  zararlı bir haşerat gibi gösterilmeye çalışılmaktadır.Cumhurbaşkanı rum bozması Talat "çözüm" diye bir şeyden bahsetmekte.talat KKTC'nin tanınması gibi bir istek içerisnde bulunmadığını çözümün birleşik kıbrıs cumhuriyetinde olduğunu açık açık söylemekten  çekinmiyor.
      Uğruna savaş verdiğimiz bir devlette neler yaşanıyor haberdar olunmasını istedim.bu konuda takibim devam edecektir.

Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı OLCAYTU

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Ynt: Kıbrıs'ta Son Durum
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2007 »
Değerli kandaşım öncelikle böyle bir konu hakkında bizleri bilgilendirdiğin için sana teşekkür ederim.Kıbrıs Türk Cumhuriyetini bir rum devleti haline getirmek isteyen BRT kurumunun yönetimine ve Mehmet Ali Talat'a lanet ediyorum.Kıbrıs bizim nişanımızdır,kimsenin inisiyatifine bırakılamaz.Kıbrıs Milli Eğitim Bakanlığıda 23 Nisan kutlamalarının sadece bir kaç okulda yapılması konusun da emir vermişti.Bu alenen KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'ni rumlaştırmaya yöneliktir.KIBRIS TÜRKTÜR TÜRK KALACAK
Saraylarda süremem;
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem;
Şu öksüz TÜRK'lüğümü.

Çevrimdışı MuSTaFa0607

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2007 »
Tüm Soydaşlarıma Selam Olsun;
  Bu benim ilk yazım ve aranızda olduğum için büyük mutluluk duyuyorum. Kahraman Mehmetciklerin gazabına uğramış soysuz köpeklerden, Gözü yaşlı anaların bağırlarına taş basıp 'VATAN SAĞ OLSUN' diyerek gösterdiği merhameti neden görmezden gelirler? Ve yanlarına kattıkları kanı bozuklarında çözüm uydurmacasında asil Türk kandaş kardeşlerimize empoze etmeye çalıştıkları rum aklınıda bizim görmezden gelmiceğimizi neden unuturlar? Güneyi bitti Kuzeyimize sarktılar. Gerekirse tekrar müdehaleyle verilenin elindende alınır yeter ki VATAN yeter ki TÜRKLÜĞÜMÜZ sağ olsun..
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN..
 Saygılarımla...
Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir...

Gök HAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2007 »
Neden ülkede herşey böyle ters gidiyor? Batısından doğusuna karabulutlarla çevrilmiş yurdum, vatana ihanet etmek moda olmuş. Cumhuriyete bir zamanlar İmparatorluğun oynadığı "Hasta Adam" rolünü biçmek için Avrupa yine sahnede.. Neden akıllanmıyoruz? Bu oyunlar bize sadece 100 yıl önce yine oynanmıştı. Neden unutuyoruz, neden kin tutmuyoruz..

Bu arada Mustafa kandaşım seni aramızda görmek çok güzel, şimdi daha güçlüyüz..

Çevrimdışı Ay-Ata

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2007 »
Kandaşlarım, Irkdaşlarım selam olsun sizlere!

Kıbrıs üzerinde oynanan oyunlar bitmez ve genç nesil ne yazık ki Türk ve Türkiye yanlısı ve kendilerine kıbrıslı diyorlar, Türk lafı bile geçmiyor.
Bu durumu başımıza açan organize bir harekettir ve kıbrıs harekatı TÜRKİYE'NİN İSTİKLAL HARBİ SONRASI YAPTIĞI İLK FETİHTİR!! devletimizin gücünün ve hakimiyetinin bir sembolüdür kıbrıs kaybedilmesi çok acı olur.
TANRI TÜRK ' Ü KORUSUN !!! HAZARIN EVLATLARI ADİL , HAK SEVER VE ACIMASIZDIRLAR..

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2007 »
Kandaşlarım, Irkdaşlarım selam olsun sizlere!

Kıbrıs üzerinde oynanan oyunlar bitmez ve genç nesil ne yazık ki Türk ve Türkiye yanlısı ve kendilerine kıbrıslı diyorlar, Türk lafı bile geçmiyor.
Bu durumu başımıza açan organize bir harekettir ve kıbrıs harekatı TÜRKİYE'NİN İSTİKLAL HARBİ SONRASI YAPTIĞI İLK FETİHTİR!! devletimizin gücünün ve hakimiyetinin bir sembolüdür kıbrıs kaybedilmesi çok acı olur.
uzun zamandır adada "kıbrıslılık" fikri ve ismi empoze edilmeye çalışılıyor.bu tabir talat hükümeti ve yandaşlarının icadıdır.buna göre adadakiler ne Türklüğü ne de rumluğu kabul ediyorlar.onlar kendilerinin ayrı bir şekilde"kıbrıslı" olarak adlandırılmalarını istiyolar.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı MuSTaFa0607

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2007 »
  Kıbrıslılık diyorsunuz.. Peki sorarım size Kandaşlarım bu söz bize uzak mı? Soysuz köpekleri Sayınlayan! erdoğanın Türkiyeli sözünden farkı ne? Aynı akım hem Yavru Vatanımızı bizden hem de bizi bizden ayırmaya çalışıyor. Bizim için en kutsal şeylerden birinin vatan aşkı olduğunu bizden iyi mi bilirler ki vatanımıza sarkarlar anlayamadım. Ne Türkiyeli bilirim ne kıbrıslı tanırım. TÜRKÜM BEN TÜRK!! Gün birlik vakti kanlaşlarım! Antalyadayım Antalyadan olan varsa görüşelim..
 TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Saygılarımla...
Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir...

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2007 »
  Kıbrıslılık diyorsunuz.. Peki sorarım size Kandaşlarım bu söz bize uzak mı? Soysuz köpekleri Sayınlayan! erdoğanın Türkiyeli sözünden farkı ne? Aynı akım hem Yavru Vatanımızı bizden hem de bizi bizden ayırmaya çalışıyor. Bizim için en kutsal şeylerden birinin vatan aşkı olduğunu bizden iyi mi bilirler ki vatanımıza sarkarlar anlayamadım. Ne Türkiyeli bilirim ne kıbrıslı tanırım. TÜRKÜM BEN TÜRK!! Gün birlik vakti kanlaşlarım! Antalyadayım Antalyadan olan varsa görüşelim..
 TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Saygılarımla...
Kandaş haklısın.Türkiyeli, Kıbrıslı, Kırgızistanlı vs. bunlar safsata.Türk her yerde Türk'tür.Coğrafyanın önemi yok.Türk , milli benliğinin farkında oldukça coğrafyalara hükmedecektir.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2007 »
(2)

Mili Eğitim ve Kültür Bakanı Canan Öztoprak KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti'nin sağladığı imkanlara rağmen dış güçlerden eğitim için yardım istedi.Milli eğitim gibi ulusal bir kurumun dış güçlere muhtaç olduğunun zannedilmesi olası olmasına rağmen bu bakan dış güçlerden yardım dilendi.

2004  yılında AtaTürk Meydanı'nda "İşgale Hayır" mitingi yapılmaya çalışıldı.Türkçe ve rumca pankartlar açıldı.Mitinge siyasi katılım da oldu.Bu hainlerin önünü keserek AtaTürk Meydanı'na girmelerine engel olan Türkiye uyruklu öğrenciler hakkında yasal işlem başlatıldı.

Bir rum KKTC'deki Şehitler Abidesi'nin önünde eylem yaptı.Rum ırkçılığı yaptı ve Türklere hakaret etti.Bu rum hakkında yasal hiç bir işlem yapılmadı.

Aradan bir kaç yıl geçti.1 Mayıs 2007'de PKK sempatizanları ve bir grup rum kürtçe ve rumca pankartlarla Cumhurbaşkanı Talat ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer'in öncülüğünde AtaTürk Meydanı'na yürüdüler."Askersiz Kıbrıs"  sloganları attılar.Hiç bir engelleme yapılmadı.Yasal işlem başlatılmadı.
        Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Güzelyurt bölgesinin gerikalmışlığına ve kalkınmamışlığına değindi.Herhangi bir pazarlık sırasında Güzelyurt'un iyi bir çıkarla satılabilmesi için bu bölgenin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.Ülkesinin toprağını pazarlamaya hazırlanan bu adam bu bölgenin bizim olduğunun ve terkedilemez olduğunun lafını bile etmiyor.KKTC suyunun yüzde 80'i, verimli tarım alanlarının yüzde 70'i ve genel kaynaklarının yüzde 50 ve 60'tan fazlasının bu kentten alınmasına rağmen Talat hala buradan faydasız diye bahsedebilmektedir.Talat'ın bu tutumu rumların Güzelyurt'a cepte keklik olarak bakmalarına sebep olmaktadır.
        Rum meclis başkanı ve rum AKEL partisinin genel sekreteri şöyle dedi: AKP hükümetini desteklemek zorundayız.Askerin siyasete müdahale etmesi ya da askerle siyasetçilerin anlaşması rum ve yunanlıların aleyhine olacaktır.Bunun için, milli çıkarlarımız için AKP hükümetini desteklemeliyiz.
        19 Mayıs'ta Güzelyurt'ta miting yapılması planlanıyor.Amaç Kıbrıs Türkünün varlığını bütün dünyaya duyurmaktır.
        KKTC'deki "itler" bir üniversitede nevruz bayramında toplanıp PKK bayrağı açtılar.Bunlar terörün başı maymun lehine slogan attılar.Sözde kür..tan bayrağı açtılar.Hiç bir yasal işlem yapılmadı.Hiç bir polis ya da asker müdahalesi olmadı.Okulun güvenlik görevlileri gösteriyi izlediler.
        KKTC'nin, Türk Mücahitlerinin, Mehmetçik'in emekleriyle kurulan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu "Duvarımız" adında bir belgesel yayınladı.Belgeselde rumlar haklı, Türkler işgalci gösterilmekte.Katliamcı kanlı EOKA terör örgütü ingilize karşı kurulmuş onur savaşçıları olarak tanıtılmaktadır.Belgeselde rum ve yunan bayrakları dalgalanmaktadır.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı toygar mete

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 08 Mayıs 2007 »
Kıbrıs' da oynanan oyunlara göz yummak elde değil! Buraya sürekli  Dış güçler tarafından para aktarılıyor. Stratejik öneminin sanıyorum bır tek biz farkına varamadık.Gençler çok uluslu kamplarla kandırılıyor, amerikan üniversiteleri tarafından binbir türlü oyun oynanıyor. Tanrı onları Türklük ten   ayırmasın!!!