Gönderen Konu: Yeni oyun : Türkiye Türklerin değil !  (Okunma sayısı 1614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AyşeFiliz

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 3
Yeni oyun : Türkiye Türklerin değil !
« : 21 Kasım 2018, 23:28:32 »

Biraz önce New York Times Gazetesi'nde yayımlanmış bir makale okudum. Kaya Genç adında biri Türkiye'de bir E-Devlet uygulaması olarak başlatılan alt-üst soy sorgulaması ile ilgili olarak yazmış makaleyi ve bunun sonucunda milyonlarca Türkün soyağaçları ile ilgili olarak şok yaşadıklarını, örneğin bir Türk milliyetçisinin büyükbabası Ermeni çıkınca şok olduğunu, Kürtleri sevmeyen birinin soyunda Kürt olduğunu gördüğünü (nedense de tersi değil hep Türklerin soyunda farklı etnik grupların çıktığından bahsediliyor) ve şaşırdığını anlatıyor, ayrıca neredeyse Recep Tayip Erdoğan'ın bu uygulama ile ırkçı akımları engellemeye çalıştığı yorumu yapılıyor ve Türkiye'nin kurucularının yaratmaya çalıştığı Türk kimlikli ulus devlet Hitler Almanyası ile eş tutuluyor..öyle yanlış bir değerlendirme var ki makaleye yorum yazan ve aslında son derece yetersiz bilgiye sahip olan yabancı okuyucular da aynı kapsamda şeyler yazmışlar, bunun Türklerin sözde Ermeni soykırımını tanımasını sağlayabileceğini söylemişler örneğin..

Aslında son zamanlarda çok bariz ortada olan bir oyun bu.. Türkiye'nin Türk kimliğini yok etmek İslami değerler adı altında Arap kültürünü yerleştirmek ve bununla aynı zamanda bu ülkenin genetik olarak Türk olmadığını iddia ederek Türk ulusunu gerçek köken ve değerlerinden kopararak parçalamak..

Elbette her ulusun genetik yapısı incelendiğinde zaman içerisinde farklı etnik kökenlerin belirli bir oranda birbirine karıştığı görülebilir, Anadolu'da da mutlaka olmuştur ama bu ülkede hala genetik ve kültürel kökenlerini kesin bir biçimde Türk olarak tanımlayan bir çoğunluk var, tarihimizi incelersek bu Türk kökenini çok net bir biçimde görürüz bununla birlikte Anadolu'dan daha da fazla genetik olarak karışmış ülkelerde dahi genetik kökenin asla sorgulanmaması, hatta Afrika'dan gelen gööçmenler bile kendini Fransız, Alman ya da Hollandalı olarak tanımlarken Türkiye'de Türküm demenin bile neredeyse suç haline gelmesi bu ülkeye karşı oynanan oyunun ne kadar ciddi ve büyük olduğunu gösteriyor, uyanık olmalıyız..

Çevrimdışı [Hun Türk]

  • Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
  • *****
  • İleti: 1179
  • TTK
    • https://hunturk.net
Ynt: Yeni oyun : Türkiye Türklerin değil !
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2018, 10:08:56 »
Etnik özürlülerin kendilerini bir yere yamalamıyor olmasından kaynaklı. Soyu bozuk olunca tek ben değilim psikolojisi içindeler ki bu da normal bir şey.

NY'ın aynı DW ya da BBC gibi çok yanlı haberleri var. İçindeki DNA diziliminin ne kadar hatalı olduğunu gösteriyor bu yabancı etnik döküntülerin.
Adam gibi bir gazetecilik dahi yapamıyorlar.
TÜRK IRKÇILARI / ANKARA

AĞIMIZ AKTİF HİZMET VERMEMEKTEDİR.
BURADA YAZILAN YAZILAR SİZE UYGUN DEĞİLSE LÜTFEN SİTEYİ TERK EDİNİZ. İLETİŞİMDEN BİZİ ÜZDÜNÜZ V.B İSTEKLERLE İLETİ ATMAYINIZ. ÖZGÜR DÜŞÜNCE...


BİLGİSAYARINIZA ORKUN ABACASI FONTUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ