Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: TÜRKİYE'NİN CHP YE, CHP'NİN ATATÜRK'E İHTİYACI VAR  (Okunma sayısı 161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adil ÖZTÜRK

  • Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
  • ****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 43

TÜRKİYE'NİN CHP YE, CHP'NİN ATATÜRK'E İHTİYACI VAR

Televizyonda akşam haberlerini izlerken ‘’Gardrop Atatürkçülüğü’’ deyimi ile de tanışmış oldum.
‘’Dinime söven Müslüman olsa bari’’ derdi eskiler. CHP’yi ‘’Gardrop Atatürkçülüğü’’ ile suçlayan zaten Atatürk’le sorulu olan bir zihniyet ama onun bu şekilde konuşmasına neden olan CHP’ye kızarım ben.
Büyük Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk (10 Kasım 1938) de sonsuzluğa gittikten sonra ‘’Cumhuriyetten sonra en büyük eserim dediği Cumhuriyet Halk Partisi yavaş yavaş Atatürk çizgisinden çıkmaya başladı. Önce ortanın solu denendi, sonra solun ortası denendi, en sonunda da kafalar iyice karıştı ne olduklarını, ne olacaklarını bilemez hale geldiler. CHP, Kemalist mi Komünist mi bu konuda kafalar karıştı.
Yüzyılımızın en büyük lideri Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün, Muasır Medeniyet dediğini bir kısım CHP li önce ABD’nin Marshall Yardımı sandı, sonra bu olmadığını anlayınca kimi Marx’ı, Kimi Mao’yu Muasır Medeniyet olarak algıladı. Artık her kafadan bir ses gelmeye başladı. Oysa Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün Muasır medeniyetteki kastının ‘’Çalışmak, Çalışmak, Çalışmak’’ olduğunu, Okumak olduğunu, İlim Olduğunu, Fen olduğunu, Üretim olduğunu ve bunlara dayalı olarak Vatan Sevgisi olduğunu nedense bir türlü görmek istemediler.
Cumhuriyetin (10.) Yıl Kutlamaları Afişinde ‘’T.C.’’ yazısının ortasında ‘’Bozkurt’’ vardır, yine Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk, Kahraman Maraş’a ‘’Türk Bayrağı tutan Bozkurt’’ heykeli diktirerek Maraş ilinin kahramanlığını sembolleştirmiştir. Petrol Ofisinin amblemi ‘’Bozkurt’’ idi, Pulların ve Paraların üzerinde ‘’Bozkurt’’ vardı, Güreş Federasyonunun ambleminde ‘’Bozkurt’’ vardı, Maarif Vekaletinin açtığı yarışmada verilen 1.cilik ödülü ‘’Bozkurt’’ amblemli idi, Milli Türk Talebe Birliğinin amblemi ‘’Ay yıldız içinde Bozkurt’’ idi. Örnekler saymakla bitmez. İşte bu milli ruh ile On yılda dünyaya parmak ısırtacak mucizeler gerçekleştirildi. Hani şu (çıktık açık alınla on yılda her savaştan) diyen ‘’Onuncu Yıl Marşı’’na konu olan mucizeler. Ne zaman ki, CHP, Atatürk çizgisinden çıktı hem parti ruhunu kaybetti hep Türkiye’yi kaybetti. O ruh ‘’Bozkurt’tu’’
Cumhuriyet Halk Partisi’nin biraz zor olacak ama çok geç olmadan acilen fabrika ayarlarına yanı (1935) lerin ayarlarına dönmesi lazım. Önce ‘’Bozkurt’a sahip çıkarak Parti ruhuyla barışması sonra da ‘’Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk Milleti denir’’ parolası doğrultusunda gerçek Atatürk ışığında Türk Milliyetçiliği çizgisine dönmesi lazım.
Türk Milliyetçiliği ırkçılık değildir, bilakis emperyalistlerin zulmü altında ezilen mazlum milletlerin kurtuluş formülüdür.
CHP bir an önce ya fabrika ayarlarına dönüp Kemalist  Türk Milliyetçisi çizgisinde olacak ya da fraksiyonların çarpıştığı sosyalist çizgide kendisi ile birlikte Türkiye’yi de felakete sürüklemeye devam edecektir.
Türkiye’nin (1935) CHP sine CHP’nin de Atatürk’e ihtiyacı var.
‘’NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!..’’

Adil ÖZTÜRK
Kayıtlı
Adil ÖZTÜRK
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.083 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu