Gönderen Konu: Türkçülük ve Küreselleşme  (Okunma sayısı 9522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KayraKagan

• Türkçü-Turancı
  • **
Türkçülük ve Küreselleşme
« : 04 Mart 2006 »
Artık baktıgımız her yerde küreselleşmenin etkilerini görüyoruz gençlerimiz kendi öz belleklerini yitirip bu küreselleşme adı altında kendilerini kaybediyorlar Giyeceklerinden konuşmalarına yiyeceklere Büyüklere karşı olan saygı yitirilen degerler örf ve geleneklerimiz hepsini yitiren bir toplum yetişiyor. Biz Türküz Türk ülküsünü yaşarız ve gerektiğini yaparız . Bu bozulmanın önüne nasıl gecebiliriz . onlara göre bunun adı modernleşme biz bu konuları açınca bize geri kalmış diyorlar sokakta kız arkadaşıyla sevişmek büyüklere saygının yitirilmesi degişen yaşam tarzları bunların önüne geçip TÜRK gibi yaşamalıyız.
Canımızdır, kanımızdır her şeyimiz bu vatan
Bastığın yerleri tanı altında Türk'tür yatan
VUR BOZKURDUM...

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2006 »
KARDEŞİM GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN SAĞOL;
MALASEF Kİ SON 15 YIL İÇERİSİNDE TÜRKLÜK TARİHİNİN YAŞADIĞI EN BÜYÜK KÜLTÜR KAYBINA UĞRADIK,BUNUN SEBELERİNİ SORAN VAR İSE AÇIKÇASI ŞU ŞEKİLDE ÖZETLENE BİLİR;
1=)İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMAYAN TÜRK AİLESİ,(EŞİ VE ÇOCUKLARININ İSTEK VE ARZULARINI TATMİN DERCESİNDE DOYUMA ULAŞTIRAMAMASI)
2=)DEĞİŞEN ZAMANA VE YABANCI ÖZENTİSİ(YAZILI VE GÖRSEL MEDYANIN YABANCI VE TÜRK AİLE YAPISINDA OLMAYAN ŞEYLERİ BİZİMMİŞ GİBİ LANSE EDEREK TÜRK SEYİRCİSİNE SUNMASI)
3=)TÜRK KİŞİLİĞİNE UYGUN OLMAYAN ŞEYLERİ HEVES VE NEFSİ DUYGULARA KAPILARAK YAPILAN HATALARI ÇEVRENİN VE AİLELERİN HOŞ GÖRÜ SINIRINI FAZLASI İLE ZORLAYARAK ÖRT BAS ETMESİ
4=)GENÇLERİN YETİŞMESİNDE AİLELERİN İLGİSİZ VE BİLİÇSİZ OLMASI EN DOĞRUSU DA BUDUR...DİĞERLERİ SADECE BİRER BAHANEDİR...SEBEBİ İSE BİLİNÇLİ VE ZEKASI KENDİ TÜRK AİLE YAPISINA UYGUN YETİŞMİŞ BİR KİŞİNİN BAŞKALARINA ÖZENTİSİ OLMASI NEREDEYSE %3 TÜR..

ŞİMDİ İSE YAPILMASI GEREKEN TEK ŞEY ŞUDUR
1=)GENÇLİĞİ YETİŞTİRECEK AİLELERİN BİLİNÇLENDİRİLMESİ
2=)GENÇLERİN EĞİTİMİNİN TEMEL TAŞLARINDAN ÖĞRETMENLERİN ÖZEN VE İTİNA İLE SEÇİLMESİ
3=)GENÇLERİ TOPLAYARAK ONLARI DİNLEMEK SORUNLARINA NE GİBİ YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZE BAKMAK.,,HİÇ OLAZ İSE YANLIZ OLMADIKLARINI SAHİPSİZ OLMADIKLARINI HATIRLATMAK
4=)KENDİLERİNİ VE BOŞLUKTA BULUNDUKLARI ANLARI VE HATALARINI GÖRÜP ONLARI İKAZ VE HOŞ GÖRÜ İLE YANLIŞ VE DOĞRUYU ANLATMAK
5=)BU ÜLKENİN VE TÜRKLÜĞÜN GELECEĞİNİN ONLAR OLDUĞUNU HATIRLATMAK
6=)BİR TÜRKÜN NE İÇİN VAROLDUĞUNU NELER YAPTIĞINI,YAPABİLECEĞİNİ ÖĞRETMEK
6=)GENÇLERE GELECEKLERİNDE NE YAPMALARI GEREKSİMİNDE OLDUKLARINDA OLDUKLARINI VE İDEALLERİNDE ONLARA YARDIMCI OLMAK
7=)ONLARI TÜRKLÜĞÜ ANLATAN KİTAPLARI OKUTMAK
8=)TARİKAT MEZHEB ÇİZGİSİYLE ALAKASIZ SADECE DİNİ  İNANÇLARIMIZ DOĞRU VE KATIKSIZ OLARAK OKUTMAK(SADECE OKUSUNLAR İNSAN MANTIĞI OKUDUKÇA VE ÖĞRENDİKÇE AÇILIR YOKSA ÇELİK BİR KASA İÇİ BOŞ VE GEREKSİZ NE FARKI OLUR OKUMAYANIN,BİLMEYENİN:)DİNİ DEĞERLERİNİ BİLSİNKİ BAŞKALARININ LAFLARINA KANMASIN)KÜLTÜRSÜZ DİN /// DİNSİZ KÜLTÜR OLMAZ...
GENÇLERİMİZİ OKUTALIM
ÖĞRETELİM
DİNLEYELİM
YARDIMCI OLALIM
PAYLAŞMANIN BİR OLMANIN GARINDAŞ OLMANIN NE OLDUĞUNU
KÜLTÜRÜMÜZÜN NE OLDUĞUNU HOŞ GÖRÜMÜZÜ SINIRLARIMIZ İÇERİSİNDE SAPMADAN ONLARA DA GÖSTERELİMKİ KENDİLERİNİ BULSUNLAR VEDE TANISINLAR,,....
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Çevrimdışı KayraKagan

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2006 »
Karındaşım çok güzel bir yazı eline sağlık senin yazdıgın sebeblere belkide yapancı ellerin ülke üzerinde oynadıkları oyunlarıda ekleyebiliriz.Özellikle medya yı kullanarak kendilerine seçtikleri hedef gurup yani yeni yetişen Türk gençliğini etkiliyorlar. Onlarda bizi başka şekillerde etkisiz hale getiremiyeceklerini anladılar bu yüzden şerefsiz bir şekil de kalleşce gençlerin kanına giriyorlar. Bütün tv programlarında gençleri herşeyin kolayına çeken yayınlar kolay para kazanmak ünlü olmak vb yayınlarla etkiliyorlar.
Özellikle kültürel bozulma ilk olarak giysilerde kendini gösteriyor. Sonra Dİl tabii. İngilizce sözcüklerin yer aldıgı konuşmalar ingilizce levhalar , yazılar Bütün bunlar modernleşme adına Ülkemiz üzerinde oynanan adi oyunlar.
VUR BOZKURDUM...

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2006 »
EVET GARINDAŞIM SAĞOLASIN AMA ŞU BİZİM DEDİĞİMİZ MEDYA (BİZİM Mİ?)HAYIR TC DEVLETİ İÇİNDE ÖĞLE BİR OLAY VARKİ YANİ BEYAZ TÜRKLER;KİM BUNLAR ASLI FARKLI İÇİ FARKLI DIŞI FARKLI BİZİ BİZDEN FAZLA SEVİYOR ROLLERİNDEKİ YABANCI UNSURLARIMIZ EVET ZAMANINDA DEF EDİLEN SONRADA TÜRK HALKININ İÇİNE AYDIN VS ADI ALTINDA TOPLANARAK TEKRAR İÇİMİZE KONULAN YABANCILARI,MIZ:
TC İÇİNDE ZENGİN TÜRK SAYISIDA %5 İ GEÇMEZ BUNLARDA ZATEN TÜRK HALKINA VARINI YOĞUNU DÖKTÜĞÜ İÇİN YA ZENGİNLİĞİNİ KAYBETMİŞ YADA ASİMİLE OLUP DEĞERLERİNİ KAYBETMİŞ VEYAHUT DEĞİŞEN DEVLET POLİTİKALARINA ZORLA UYDURULMUŞLARDIR...
GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTERMİ?
SAYGI VE SEVGİLER
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Çevrimdışı KayraKagan

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2006 »
ırkdaşım şimdi baktıgımız zaman medya yı elinde bulunduranlar senin dediğin gibi. Bir bakalım en basidi Ali kırca , M. Ali Birand zamanının vatan hainleri bunları temizlemeden olmaz rahat yok
VUR BOZKURDUM...

KARTALBALKAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2006 »
bahsettikleriniz ülkemizdeki ahlak çöküntüsünün örnekleridir.unutmamak lazımki ATATÜRK bize medeni olun dedi ahlaksız olun demedi.
küreselleşmenin yarattığı ahlaki çöküntü dışında birde yerli sermayeyi yabancı ortaklarla yada özelleştirme yolu ile ekonomimizi ufalamasınıda göz önünde bulundurmak gerek.

Çevrimdışı agarta

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
KÜRESELLEŞME VE TÜRKÇÜLÜK
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2013 »
Merhaba,
Bildiğiniz gibi uluslararası sermayenin ve bir çok sektörün küreselleşme işine gelmekte ve bu kavramın reklamını yapmakta.
Aslında küreselleşme ulaşım ve iletişim yöntemlerinin gelişiminin doğal sonucudur.

Gelecekte dünyada tek bir dilin hakim olacağı düşünülüyor ( İngilizce ). Tüm dünyada küresel bir kültür oluşuyor.

Tüm bunlarla beraber yakın gelecekte milliyetçiliğin yeryüzünden silinip tarihin çöplüğüne karışacağına inanılıyor.Dünya küçüldü.Saf ırk kalmayacak gibi gözüküyor.Karışık evlilikler yapılıyor.Soy ağacı tutulmuyor. vs..

Daha önce bu soru şu başlık altında incelendi : https://www.hunturk.net/forum/turkculuk-ve-kuresellesme-295.html
ancak tatmin edici bir cevap yok.Bunun sebebinin de pek önem verilmemiş olmasına bağlıyorum.Bu yüzden yeni bir konu açtım.

Küreselleşmeye bakışınız nedir ?

Çevrimdışı agarta

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
Ynt: KÜRESELLEŞME VE TÜRKÇÜLÜK
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2013 »
Bu konunun akıbetinin de aynı olmasından korkuyorum. Türksek eğer, eğer kanımızda gizli veya başbuğumuzun belirttiği gibi açık bir kudret varsa geleceğimizden korkmamalıyız diye düşünüyorum.Ben ırkıma inanan bir Türk genciyim.Ve acıkça düşürüm ve düşündüğümü söyler, yazarım.Bilirsiniz sizde öylesiniz.Ancak Türkçüler arasında yaygın bir şekilde düşündüğüm bir kişilik özelliği var : Mükemmeliyetçilik. Hata yapmaktan sakınmak öyle ki neredeyse hiç bir şey yapmamak.

Sözlerimi bir hakaret olarak algılamayın.Burada siz ve ben yokuz biz varız.Bu düşünceme çok inanıyorum, bence olan tamamen budur.Şöyle bir baktığımızda elimizde bir-iki dernekten başka ne var ? Kaç kişiyiz ? Ve o dernekler ne yaptılar ? Tekrar edeyim hepimiz bu sitedeyiz, hepimiz aynı tüzüğü kabul etmiş insanlarız.Sözlerim samimi bir öz eleştiridir.

Kişilik özellikleri adeta bulaşıcıdır.Belki de bundan bütün bir Türkçü cephe aynı durumdadır.Yani ülkücüler veya soysuzlar veya herhangi bir sapkınlık halinde olanların yoluna düşmeme korkusuyla cesaretimizi gizlediğimize inanıyorum.Kişilik testi yaptırmıştım.Elimdeki raporda yazanı aynen  aktarıyorum : "Mükemmeliyetçi kişilik özelliklerine sahipsiniz"

Korkmadan düşünmeli, söylemeli, yazmalı, tartışmalıyız. BİZ TÜRKÜZ !  :asker:  :asker:

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2013 »
Küreselleşmeye bakışınız nedir ?

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı agarta

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2013 »
Bu siteye gelme nedenim artık küçük de olsa birşeyler yapmak. Şu an ne yapabiliriz?

Meral hanım ve aynı düşünceyi paylaşan tüm kandaşlarım ! Size ne yapmanız gerektiğinin manifestosunu yukarıya yazdım.Küreselleşmeye karşı tavır alamıyorsanız ne yapabilirsiniz ? Zaten şikayet ettiğiniz hususları eşeleyince hep altından küreselleşme çıkmıyor mu ? zaten bu oldukça geniş bir kavram..