Gönderen Konu: Türk- Yahudi Dostluğu  (Okunma sayısı 21662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Türk- Yahudi Dostluğu
« : 18 Şubat 2013 »
Hun Türk otağının değerli üyeleri. Doğru mu yaptım yanlış mı yaptım bilemiyorum ama hala gergin durumdayım. Daha önce gördüğüm ama nedense bu güne kadar çok da dikkat etmediğim bir durumla ilgili sabahtan beri bir tartışma içerisindeyim kendi kendime.

Durum şöyle: Rus fesbukunda 'Azerbaycan- Yahudi dostluğu' adlı bir grup. Paylaşımlarını inceledim resmen Azerbaycan Türkleri ile İsrail yahudilerinin dostluğunu savunuyorlar ve doğrultuda seminerler falan faaliyette bulunuyorlar.

Üyelerine bakıyorum arkadaşlarım var çokça içlerinde. Profil resimlerinde Bozkurt Türk bayrağı gibi değerlerimizi kullananlar var.

Daha sonra Amerikan fesbukda da varlar mı diye baktım, burada da 'Türk- yahudi dostluğu adıyla bir grupları var. Paylaşımlarına baktım benzer değerlerimizi kullanıyorlar ayrıca Atatürk'le ilgili paylaşımları var.

Bayrağımızdaki yıldız yerine yahudilerin simgesi olan yıldızı da koyacak kadar pervasızlar.  Bunları görünce paylaştım ve sordum bu durum neyin nesi diye ama ses gelmedi. Tekrar paylaşım az da olsa sert yazınca birisi ses verdi ve biraz tartıştık. Karabağ savaşında İsrallilerin Azerbaycan saflarında savaştığından falan bahsetti.

Rus febukunda epey tartıştım sonunda Azerbaycan'dan birisi Arapların Perslerle dostluğuna vurgu yaparak İsrail Türk dostluğunun gerçekleştirilmeye çalışıldığını söyledi.

Anladığım kadarıyla İran'a düşmanlıkları Güney Azerbaycan Konusu. Ayrıca Azerbaycan İle İsrail devletleri arasındaki gelişmeler.

Bunlar bizim milli değerlerimizi kullanıyorlar. Sorum şu: Sizler böyle bir durumu nasıl karşılıyorsunuz? Bu tür gelişmelerle ilgili detaylı bilginiz varsa paylaşın bilgilenelim.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Ynt: Türk- Yahudi Dostluğu
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2013 »
Ağabey esenlikler, benzer konu;
Emre 17 yaşında genç! bilinçli, efendi sağlam bir kardeşimizdir Azerbaycan sayfasında bir bozukkanlı ile Tartışmasını gördüm bizde olduğu gibi Azerbaycanda'da  bozuk zihniyetli çok, Emre çok güzel fikir tartışması yaptı Azerbaycan toprağını ve Türklüğü savundu Helal Emre bey sana! zamanın oldukca otağın konularını incele, istediğin konularda fikir beyan et! katılımcı ve paylaşımcı olmanı bekleriz Aslan Kardeşim.

Hassasiyetinizde çok haklısınız. Bahsettiğiniz konu allanıp pullanıp bir şekilde içimize (milliyetçi gruplara) eninde sonunda girecek gibi.
Konunun grup çalışması ile analiz ve sonucunun çıkartılmasında fayda var.

Ancak;
Benim de Azerbaycanlı kandaşlar içinde aynı bizde olduğu gibi etki ajanı misyonerlerin etkisinde kalan ve sapkın fikirlerin milletinin kurtarıcısı olduğunu sanan kuş beyinlilere zaafım var.( :kahkaha01:)Çünkü takarım kafama. Stres ve gerginlik sağlık durumum açısından tehlikeli olduğu için, (bir hata olduğunu bile bile) görmemezlikten geliyorum.

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2013 »
Zaten bizi üzen tarafı Milliyetçi olanların yada öyle görünenlerin de destek vermesi.

http://www.facebook.com/turkishjewishfriendship

http://www.ydh.com.tr/HD406_israilden-buyuk-azerbaycan-ideali-destegi.html

http://salamnews.com.tr/tr/news/read/51423/hocali-soykirimi-israilde-de-anilacak-ndash-milletvekilinbsp/

http://www.abna.ir/data.asp?lang=10&Id=345379

http://library.aliyev-heritage.org/tk/2349624.html

http://arsiv.sol.org.tr/index.php?yazino=9976

http://www.habervaktim.com/haber/251362/azeri-yahudi-mavi-marmaradan-rahatsiz-oldu.html

Tartıştığımız Azerbaycanlı
Atatürk heykelinin önünde bozkurt işaretiyle fotoğraf çektirmiş ve şöyle demiş:

''Bu heykelin önünde duran Türk!
Hürmetle eğil!...
O, milletini kurtaran, Cumhuriyet kuran, aleme yeni bir tarih yaratan Atatürk!!!''

Ve başka bir Atatürk heykeli önünde aynı bozkurt işareti resmi var ve şöyle demiş:

''Türküz!
Türkçüyüz!
Atatürkçüyüz!
O hemişe qelbimizde yaşayır...''

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...

Çevrimdışı KÜR ŞAD 2023

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2013 »
Çamuru fırına koymakla nasıl demir olmazsa, Yahudiden de bize ve hatta hiçbir millete dost olmaz. Samimiyetle savunulan bir durum varsa bu dangalaklıktan başka bir şey değildir. Eğer çıkar amaçlı bir birliktelik peşindelerse, siyaseten sonuçları ayrıca değerlendirilebilir. Başlık bile pek soğuk, Türk-Yahudi dostluğu!
Söylediğim gibi Arap ve İranlılara karşı, özellikle İranlı yılanlara karşı bir ittifak ise, siyaseten artı ve eksileri ayrıca konuşulmalı bence.
TÜRK'E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2013 »
Domuzdan post Yahudiden Hiristiyandan dost olmaz . Iranin Ermenilere yakinligi , Israilin Pers Ermeni düsmanligi Azerbaycanli Türk kardeslerimizi Israilin kucagina itmemelidir . Yahudinin bastigi yerde ot bitmez . AKP iktidarida yahudiye usaklik yaparak Türkiyeyi isgal etti . Simdi ise mecliste Türklügün kökünün kurutulmasi tartisiliyor . Feysbuktaki bu sayfalarin Siyonist propagandasi oldugunu düsünüyorum . Sayfada bircok sözde Türk soylunun "bende yahudi olmak istiyorum" diyerek görüs belirtmesi bunun oyun oldugunu kanitliyor . Türk irkinin Türk´ten baska kimsenin dostluguna ihtiyaci yoktur . Ermeni Pers Arab ne kadar düsmanimizsa Yahudide o kadar düsmanimizdir . T.T.K.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2013 »
Zilli Görüş ve nurişlerin yahudi, siyon, ziyon gibi kavramları dilimize pelesenk etmelerinin altındaki gerçek için, bu duruma düşülmenin bir aracı olabilir diyebiliriz.

TTK.

10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Sima

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 05 Mart 2013 »
Türk-yahudi dostluğu mümkündür: çünki İsrael erməni soyqırımını gəbul etməyir. Nə gədər soyqırım məsələsi ermənilər və ərəblər tərəfindən Knesseta qoyulsada, yahudilər tərəfindən rədd edilir. Bir də yaddan çıxartmaq lazım deyil ki, Osmanlı dövləti Avropa yahudilərini gəbul edib, onları xilas etmişdir.

KaraTekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2013 »
Bu soydaslarimizin ya kafalari karisik veya yukarda Motun Yabgu ve YALNIZKURTKARAGÜLLE kandaslarimizin belirttigi gibi etki ajanlarinin veyahut yahudi misyonerlerinin belli maskeler altinda kendi probagandalarini yapma durumu var ortada.

Yahudilerin, Karabag savasinda Türklere yardim ettikleri hikayesi koskocaman bir yalandir. Yine Yahudi lobisinin ermeni soykirimini tanimamasi gibi bir durum yoktur ortada, zira bunu demoklesin kilici gibi kendi emelleri icin sürekli olarak Türkiye´ye karsi kullanmaktadirlar (örn: ABD, Arjantin Yahudi lobisi)

Yalniz söyle bir durum da olabilir, belki gercekten Azerbaycan Türkleri ile fikir alisverisinde bulunulan bu sayfalardaki yahudiler soy olarak yahudi degilde Musevi Karay Türklerinden olabilirler, bu ihtimal dahilindedir. Gecenlerde kendisi Israil´li bir Karay Türk´ü olan sahsin sayfasini görmüstüm, böyleleride var.
Her ne olursa olsun bunlarla siki fiki olmaya gelmez...

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 05 Mart 2013 »
Eveeeeet bir Azerbaycanlı kardeşimiz daha konu hakkında görüşlerini bildirmişler. Azerbaycan Türkçüleri arasında Türk- Yahudi, veya Azerbaycan Türkü - Yahudi dostluğunu destekleyen çok sayıda soydaşımızın olması ne yazık ki bizlere ters gelse de önümüzde duran önemli bir gerçektir. Rus fesbukundan sonra Amerikan fesbukunda tartıştığım ve ilk iletilerimde kendilerinden bahsettiğim Azerbaycan Türkü kardeşimizle yüz yüze beş saate yakın bir süre görüşme fırsatım oldu.

Dostluk sebebinin nedeni üzerindeki görüşmelerimiz bir acı gerçeği gözler önüne o kadar net seriyordu ki eğer bir Azerbaycan Türkü olsa idim ben de bu dostluğa evet diyenlerden olurdum.

Kısaca anlatmaya çalışayım. Hani bizde bir söz vardır: 'Denize düşen yılana sarılır' Tam da bu gibi durumlar için söylenmiş biz söz.

Kuzey Azerbaycan bağımsızlığını kazandıktan sonra Elçibey dönemindeki ( Bu arkadaşımız Elçibey'e başbuğ diyecek kadar Elçibey taraftarıdır aynı zamanda) ermenilerle ilgili olayların gelişmesinde yaralıları taşımak için hani Türkiye'den bir helikopter isteme durumları olmuştu. Türkiye bir helikopteri vermemişti. Bu olayı unutmaları mümkün değil. Ve o savaşta Azerbaycan Türkleri adına orada bulunan iki yahudi pilotun Azerbaycan Türkü için ölmesi de ayrı bir konu.

Bir diğer önemli husus şu anki Azerbaycan yönetiminin Türklük düşmanı oluşu ve baskıcı bir politika izlemesi. Türkiye'nin mağdur edilen Azerbaycanlı Türkçülere sahip çıkmaması ve artı olarak yurt dışına çıkmak zorunda kalan GAMOH lideri gibi Türkçülerin Türkiye'de bazı Türkçülerce  batı ajanı gibi algılanması.(kendi ifadelerine göre kesinlikle batı ajanı olmadıklarını ve çaresizlikten ötürü bazı batı ülkelerine gittiklerini ifade etmişlerdir. Kendileri de bir müddet İsveç'te bir kampta kalmak zorunda kalmıştır.)

Güney Azerbaycan konusunda da yine Türkiye'nin herhangi bir hazırlık içinde olmaması ve oradaki Türklerin bağımsızlığı için bir çaba verilmediğini dolayısıyla bu konuda Türkiye'den ümitsiz olduklarını ifade etmişlerdir.

İsrail'in iki pilotunun Karabağ savaşında ölmesi, Azerbaycan'ı ilk tanıyan ülkelerden olması, Azerbaycan'a yatırımlar yapması, yine İsrail'in Rus düşmanı olması, İran düşmanı olması ve İran'ın parçalanmasını istediği dolayısıyla Kuzey Azerbaycan'ın bağımsız olabileceğini düşünmeleri.

İsrail'in Azerbaycan lehine Hocalı soykırımı ile ilgili tutumu ve İran'ın ermeni yakınlığı da bu konuda etkili oluyor.

Elbette çekinceleri de var. Irak Türkmenlerinde olduğu gibi Güney Azerbaycan Türklerinin de hazırlıksız olmaları dolayısıyla farslar tarafından katliama uğrama, toprak kaybetme gibi endişeleri mevcut. Yine şu anki Azerbaycan yönetiminin de Güney Azerbaycan için bağımsızlık planının olmaması da Rus yanlısı olan yönetim düşmanlığı düşmanlığını devlet düşmanlığı düzeyine getirmiş durumdadır.

İşin özü bizden umduklarını bulamama neticesinde İsrail ile stratejik ilişkiler olayına dayanıyor.

Türklük davası adına okulundan atılan ve yurt dışında yaşamak, girecek okul bulabilirse okumak zorunda kalan bu kişinin hislerini şu şiiri çok güzel anlatıyor.

Yine dalmışım sessiz,
Derin-derin düşlere.
Yine yuvarlanmışım
Çıkılmaz çöküşlere...
        * * * *
Ben bir yeşil ağacım,
Düşler kötü sarmaşık,
Hayatım darmadağın,
Hayallerim karmaşık...
        * * * *
Atılmış bir durumda
Bakışlardan yitmişim,
Bozkırın ortasında
Saksaul tek bitmişim...
        * * * *
Göğsüme ağır gelir
Uzak yurdun havası,
Savaşmak zor, bitmiyor
Özgürlüğün davası...
        * * * *
Soylu bir Türk oğluyum,
Türklük özgürlük demek.
Türk olmak bu dünyaca
Omuzunda yük demek...
         * * * *
Nerde kırıldı şansın
Beni saran kolları?
Hey gitsem de bitmiyor,
Özgürlüğün yolları...
         * * * *
Yürüdüm hiç durmadan
Sandım ki, kurtulmuşum,
Dönüp geriye baktım
Meğer unutulmuşum...
         * * * *
Yaşamak gönüllerde,
Yaddaşlarda kalmaktır,
Gerçek ölüm sadece
Sessiz unutulmaktır...
         * * * *
Boş-boş hayaller kurup
Kendimi hiç unutmam,
Unutup öldürdüler,
Ölsem bile unutmam!...
          * * * *
Bu yuvarlak dünyanın
Bitmez olan derti ne?
Dalgalar hep çarpıyor
Kayaların sertine...
          * * * *
İçimde imreniş var
İngilize, almana,
Mutluca yaşıyorlar
Hükmederek her yana...
          * * * *
Özgürlükle beraber
Hasret yangısı vardır,
Öz yurdunda bey olup
Yaşayan bahtiyardır...
          * * * *
Hayata anlam katar
Tiranlarla savaşmak,
Zafer çalıp mutluca
Özgürlüğe kavuşmak...
          * * * *
Dinlediğim Türküler
Üzgün notlarla dolu,
Kör olmuş, arıyorum
Yurduma giden yolu...
          * * * *

Bir başka şair ise şöyle sesleniyor:

DİNLƏ BİZİ, TÜRKİYƏ!
Çıxart qulağındakı o pambığı, Türkiyəm!
Dinlə mənim sözümü.
Dinlə ki, yalnız sənə mən dikmişəm gözümü.
Çünkü dili, dini bir,
Qanı bir qardaşımsan.
Ət dırnaqdan ayrılmaz-
Canı bir qardaşımsan.
Illərlə əsarətdə
Türklük qürurum oldun,
Mənim düşünən beynim,
Milli şüurum oldu.
Bəs, indi nə dəyişdi?
Kimlər girdi araya?
Kim səni uzaq saldı
doğma qohum qaraya?
Haradan qaynaqlanır
Qardaşa yad baxışın?
Sən axı, səndən axan
Araz kimi, Kür kimi
Su daşıyan çay idin
Türklüyün Xəzərinə.
Nə oldu ki, dəyişdi
ənənəvi axışın?
Bizə bəxş elədiyin
Güvəncin üzərinə
Çoxdandır, qar ələnib.
Bir heyrət içindəyəm,
Yayın cırhacırında
Nə tez sənə qış gəlib?
Dost ağır söyləsə də
Bağırmaq istəyirəm
Sənə ürək sözünü!
Ərəbin nefti tutmuş
Bəlkə görən gözünü
O üzdən mi görmürsən,
Çindən Təbrizə qədər
Yurdum qana bələnib?
Çiyində baş qalmayıb,
Yığılıb leş leş üstə,
Cəsədlər təpələnib.
Sən isə səhralarda
Ədalət axtarırsan.
Səni sən edən türklük
Qıyma –qıyma doğranır,
Tikə-tikə kəsilir
Bəs, sən hara baxırsan?
Unutma, geçmişini.
Yada açdığın qucaq,
Ya da qaçdığın qucaq
Bir gün yenə bəlalar
gətirəcək başına.
Kömək üçün baxanda
Öz doğma qardaşına,
Görəcəksən, keçdiyin
Körpülər külə dönüb.
Turküstan xarabaya,
Elin yad elə dönüb.
Olmayacaq o zaman
Sığınmağa yerin də.
Tülkülər oturacaq
Bozqurdların yerində.
Sanma, məni dindirən
Sinəmdəki ağrıdır,
Qəlbimdəki yükdür.
Mənim dərdim nədir ki?
Sənin dərdin böyükdür.
Mən zillətdə olsam da,
Sən qəflət içindəsən.
Əsarətə can atan
Cəhalət içindəsən.
Unutma, qardaş, bunu!
Belə yazmış Yaradan
Həyat adlı Qanunu.
Hər şey qəflətlə başlar.
Qəflət zaman içində
Ağır zillətə dönər.
Zillətdə olduğunu
anlayan toplum ancaq
Bir gün millətə dönər.
Mən fərqində zillətin,
Sənsə yoldan xəbərsiz
Yürüyürük bu yolu.
Nə qədər çətin olsa da
Fərqindəlik qəflətdən,
Qardaş, qat-qat zərərsiz.
Heç öz sinənə döymə,
Özün özünü öymə.
Böyük millət olmanın
Məşəqqətli yolunda
Sən bir addım daldasan.
Sənə ürəyim yanır,
Nə gündə, nə haldasan?
Amma darıxma, qardaş,
Qolumdakı zənciri
Dişimlə gəmirərək
Qurtulacam zillətdən
Səni də qurtaracam
Getdikcə süründüyün
Amansız əsarətdən.

Heyder Oguz

Türkiye Azerbaycan yada diğer Türk yurtlarına ağabeylik yapmadığı için bize ters gelen duruşları olacaktır mutlaka.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...