Gönderen Konu: Türk Isimleri  (Okunma sayısı 137945 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
Ynt: Türk Isimleri
« Yanıtla #20 : 25 Haziran 2006 »
konuyla pek alakalı olmayabilir ama ben birşey sormak istiyoru..benim adım efe ve bu adı z Türkçe isimler arasında göremedimzaten bildiğim kadarıyla öztürkçe de "f"harfi yok..bana ismimin nerden geldiği hakkında bilgi verebilecek varmı?

"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 25 Haziran 2006 »
Yanlış bilmiyorsam soydaşım ''Efe'' ile ''Efendi'' aynı kökten geliyorlar.

Bir de bu kelime ile arayınız.Bulma ihtimaliniz yüksek olabilir.

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
« Yanıtla #22 : 26 Haziran 2006 »
çok teşekkürler Bozoklu Bozkurt kardeşim...
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 26 Haziran 2006 »
Rica ederim soydaşım ne demek aklımda kalmış bir iki bilgi kırıntısı ile size yardımcı olmaya çalıştım.
Esenlikler, saygılar.
TTK

duru

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 18 Ağustos 2007 »
SAYIN IRKDASLARIM! BENCE COCUKLARIMIZA Türk ISMI VERMEMIZ GEREKIYOR! ISIM KÜLTÜR´DEN GELEN BIR NESNE. MESELA ALMANLAR HRISTIYAN VEYA BUDDIST BILE OLSA, ISMINI DEGISTIRMIYOR. ISMI PETER´SE PETER KALIYOR.

BEN COCUKLARIMIZA ARAP ISIMLERININ TAKILMASINDAN YANA DEGILIM. SIZ HIC BATU, TARKAN, ATTILA VEYA CENGIZ DIYE BIR arapla TANISTINIZ MI? BEN DAHA HAYATIM´DA Türk ISMI TASIYAN BIR arab GÖRMEDIM.

FAKAT arab ISMI TASIYAN Türk COK.

SIZLERIN BU KONUDAKI FIKIRLERI ALABILIRMIYIM?

SAYGILAR

arkadaşım sana tek soru..müslüman mısın ?

Çevrimdışı Ziya Gökalp

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
« Yanıtla #25 : 18 Ağustos 2007 »
SAYIN IRKDASLARIM! BENCE COCUKLARIMIZA Türk ISMI VERMEMIZ GEREKIYOR! ISIM KÜLTÜR´DEN GELEN BIR NESNE. MESELA ALMANLAR HRISTIYAN VEYA BUDDIST BILE OLSA, ISMINI DEGISTIRMIYOR. ISMI PETER´SE PETER KALIYOR.

BEN COCUKLARIMIZA ARAP ISIMLERININ TAKILMASINDAN YANA DEGILIM. SIZ HIC BATU, TARKAN, ATTILA VEYA CENGIZ DIYE BIR arapla TANISTINIZ MI? BEN DAHA HAYATIM´DA Türk ISMI TASIYAN BIR arab GÖRMEDIM.

SAYGILAR

Milletin dini sizi niçin ilgilendiriyor? Müslüman değilse ne çıkacak?

Türkçüler laiktir.Bu Otağ da Türkçü-Turancıların Otağıdır.Kişilerin diniyle ilgilenilmez.

Sorduğum soruya cevap verin.Bunu da bir uyarı olarak algılayın!!

Çevrimdışı Bozkurt Yarbay

• Türkçü-Turancı
  • **
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!
« Yanıtla #26 : 18 Ağustos 2007 »

SAYGILAR

Yazınızın üstüne size şunu sormak istiyorum;
Siz TÜRK'müsünüz acaba?
Sanırım siz yolunuzu şaşırmışsınız...
Burası Türkçülerin-Turancıların OTAĞI bunu iyice aklınıza yerleştiriniz!
Çocuklarımızada arap adı değil elbette TÜRK adı vereceğiz!
Bunda rahatsız olanların tümü Kızıl Tamuya gidecektir!

TTK

Çevrimdışı aslanargun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #27 : 18 Ağustos 2007 »
Duru!

Bak kardeşim! Benim dini inancim seni ilgilendirmez! Bu soruyu bana kimse soramaz, bende kimseye sormam! Sana hesap mı vereceğim? Benim için en önemli soru şudur? SEN TÜRKMÜSÜN? Bu Otağa saçma sapan şeyler yazacağına önce şöyle bir gözden gecirsen?

Aslında cevap bile yazmak istemedim, çünkü Otağ yöneticilerinden cevabını almişsin zaten! Burasi Türkçülerin, Irkçilarin Otağı, haberin olsun. Hemen müslümanlıkla giriş yaptığına göre sen muhtemelen bir ümmetcisindir! Türk isimlerini tercih etmem zoruna mi gitti yoksa?

Şunu da vurgulamak istiyorum: Ben bir TÜRKÜM ve TÜRK olmaktan gurur duyuyorum! Kendi kültürümüzü, dilimizi benimsemek ve cocuklarımıza öğretmemiz doğru değil mi sence?

Hadi bakalım, cevabını sabırsızlık´la bekliyorum!

TANRI TÜRKÜ KORUSUN!

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 18 Ağustos 2007 »

SAYGILAR

Sayın duru,

Daha ilk iletinizde renginiz belli oldu..Sizi bir sonraki iletinizi müteakkip Otağımızdan atmaktan çok büyük haz duyacağımı bilmenizi isterim..

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #29 : 18 Ağustos 2007 »

Sağolasın, Kök Börü andamız da sağolsun bu iletiyi gösterdi. Akşam akşam kendime geldim.

Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !