Gönderen Konu: Suriye mezhep temelli iç savaşa sürükleniyor  (Okunma sayısı 111298 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Alıntı
1973 savaşının üzerinden tam 39 yıl geçmiştir!

O gün savaşan Suriyeli askerler 20 yaşında olsalar, bugün 59-60 yaşında "dede" olmuşlar demektir...

Nesiller geçmiş Suriye hiçbir şey yapmamış! GERÇEK BUDUR!
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Savaştığı halde bir ülkeye savaşmadı demek; en hafif tabir ile yalancılıktır.

Bu mantıkla Mısır Kralı Faruk da İsrail'e karşı savaşmıştır!

Mısır Kralı Faruk "kahraman" mıydı? (Adam kumarhanelerden çıkmıyordu!!!)

Arap ülkeleri savaşlarda sürekli yenilsin, bozguna uğrasın diye bu "iğrenç" diktatörler Batı (ABD, İngiltere, Fransa, İsrail, Masonluk!) sayesinde iktidara getirilmiştir!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Asıl Suriye'nin kaybettiği (ve Yahudilerin kazandığı) savaşları yüceltmek bir Yahudi propagandasıdır!

Senin keyfine göre tarih mi değişecek ? Savaşın içinde kazanmakta var, kaybetmekte... Yahudiler,6 gün savaşında, Arapları yendiler. Ama 1973 savaşında İsrail, Mısır'a Sina Yarımadası'nı geri vermek zorunda kaldı.

Alıntı
O gün savaşan Suriyeli askerler 20 yaşında olsalar, bugün 59-60 yaşında "dede" olmuşlar demektir...
1974 Barış Harekatı'nda savaşan Türk Askerleri de, bugün dede oldular. O savaşı da biz Yahudiler sayesinde mi kazandık ?

Alıntı
Bu mantıkla Mısır Kralı Faruk da İsrail'e karşı savaşmıştır!

Onun döneminde Mısır-İsrail savaşı oldu.Yenilince de Nasıer, askeri darbe yaptı ve de iktidarı ele geçirdi.

Alıntı
Mısır Kralı Faruk "kahraman" mıydı? (Adam kumarhanelerden çıkmıyordu!!!)

Mısırlılara sor  ;D Gerçi onlar şu an 1 yıl önce sövdükleri Hüsnü Mübarek'i bile şimdi mumla arıyorlar. Haberleri izlemiyor musun? Geçtiğimiz günlerde Mısır'da stadyumda kaç kişi öldü?

Alıntı
Arap ülkeleri savaşlarda sürekli yenilsin, bozguna uğrasın diye bu "iğrenç" diktatörler de Batı (ABD, İngiltere, Fransa, İsrail, Masonluk!) sayesinde iktidara getirilmişlerdir!

O senin yorumun. Arapları kendi beceriksizlikleir ve kolpalıklarını da es geçme derim. Kendi düşen ağlamaz. I.Dünya Savaşı'nda İngilizler ve Siyonistler işbirliği yapmasalardı.

https://www.hunturk.net/forum/nili-yahudi-ihanetinin-dogurdugu-istihbarat-orgutu-3519.html

https://www.hunturk.net/forum/index.php?topic=3519.msg23358#msg23358

https://www.hunturk.net/forum/arap-imam-turkleri-arkalarindan-hancerledik-4416.html

ARAP İHANETİ ve İSRAİL'İN KURULUŞU
 https://www.hunturk.net/forum/index.php?topic=3866.msg26402#msg26402

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Alıntı
1973 savaşında İsrail, Mısır'a Sina Yarımadası'nı geri vermek zorunda kaldı.

1973 savaşından sonra değil, Camp David görüşmeleriyle ve 1979 antlaşmasıyla Sina'dan çekilmesi kabul edildi. İsrail tam olarak Sina'dan 1982'de çekildi...

İsrail, Mısır'ı bu antlaşmayla "Amerikancı" bir ülke haline getirdi! Arap Dünyası bölündü! (Enver Sedat bu nedenle öldürüldü!)

Alıntı
1974 Barış Harekatı'nda savaşan Türk Askerleri de, bugün dede oldular. O savaşı da biz Yahudiler sayesinde mi kazandık ?

Ne ilgisi var? Ben Suriye yıllardır İsrail ile savaşmıyor demek istedim.

Alıntı
Onun döneminde Mısır-İsrail savaşı oldu.Yenilince de Nasır, askeri darbe yaptı ve de iktidarı ele geçirdi.

Kral Faruk döneminde savaş olduğunu ben de biliyorum. Mısır ordusunu "rezil etmiştir" Kral Faruk! (Bu nedenle 1952 yılında devrilmiştir!)

Ağır yenilgiye uğradıktan sonra savaşsa ne olacak?

Kral Faruk İngilizlerin adamıydı. Babası Kral Fuad Masondu. (İtalyan Propaganda Locasından. P2 Locası bunun devamıdır!)

Alıntı
Arapları kendi beceriksizlikleir ve kolpalıklarını da es geçme derim. Kendi düşen ağlamaz. I.Dünya Savaşı'nda İngilizler ve Siyonistler işbirliği yapmasalardı.

Burada haklısınız. Ancak Batı sadece bugünkü muhalefeti desteklemiyor... Geçmişte de Ortadoğu ülkelerini "dizayn ediyordu".

I.Dünya Savaşı sonunda Suriye ve Lübnan Fransa tarafından kurulmuştur. Irak ve Ürdün ise İngiltere tarafından kurulmuştur. Filistin toprakları ileride kurulacak "İsrail" devleti için hazırlanmıştır.

Cezayir (1830) ve Tunus (1881) zaten Fransızların elindeydi. İngiltere Mısır (1882) ve Aden'i elegeçirmişti. Zamanla bugünkü Umman, B.A.E., Katar, Bahreyn, Kuveyt de İngilizlerin eline geçmiştir. S.Arabistan'ın kurulmasının perde arkasında ABD vardır. Yemen de Osmanlı'ya isyan etmişti. ORTADOĞU BUDUR! Bu ülkeleri zaten Batı kurmuş, Batı'ya nerede kafa tutuyorlar? Bunda bir mantık var mı?

Araplar bizi arkadan vurmuştur ama Türkiye'de sürekli bir "Arap Düşmanı" tutum sergilenmesi de İsrail ve ABD'nin işine gelmiştir!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı

"Suriye Libya gibi değil!" söylemi ne kadar doğru?

"Libya Mısır-Tunus gibi değil!" deniyordu... Sonuçta Libya rejimi de devrildi!

Rus Dışişleri Lavrov deniliyor sürekli...

Lavrov kimdir?

Wiki:

Lavrov was born in Moscow to an Armenian father and Russian mother from Georgia.

diyor... Babası Ermeni imiş. Adam Ermeni asıllı!

Rus hayranlığını bırakalım! (Ruslar Saddam'ı da kurtaramadı, Kaddafi'yi de!)

Mutlaka dışarıdan müdahale olması da gerekmiyor.

Esed'in katliamlarını destekliyor musunuz bu arada?

Bütün bunları "fikir tartışması" olsun diye yazıyorum... Olayların bir de bu cephesi var. Bunlar da tartışılsın!

Yoksa ABD-İsrail karşıtı biriyim. (Yazdıklarımı okumadınız mı hiç?) AKP'yi de sevmem. Türk milliyetçisiyim. Atatürkçüyüm. CHP'deki "masonik çeteyi" de sevmem, TÜSİAD'ı da sevmem, "Liboşları" da!

Konunun Rus hayrani olmakla ne alakasi var anlamadim.  Bu hesaba göre Suriyeye müdahaleye karsi cikan herkesin Rus hayrani olmasi lazim !

Lavrov ermeni olsa ne olur Rus olsa ne olur ? Bana ne ! Ona kalirsa Stalinde Rus degil Gürcü.

Ikide bir AKP´li degilim ABD Israil karsitiyim diyerek ,onlarin siyasetine paralel görüs belirtmek celiskili degilmi ?

Severiz sevmeyiz ! (sahsen sevmem) dün MHP ´nin son Basbugu Suriyeye müdahaleye siddetle karsi cikti . Bana göre isabetli bir görüs  Sana göre bunu Rus hayrani oldugu icinmi yapti ?

Esadin katliamlarini destekliyormusunuz demissin ? Bu senin sorunu AKP genel baskani sabah aksam soruyor Hatta esad er gec bu katliamlarinin hesabini verecek diyerek ahkam kesiyor .

Sen en iyisi bu soruyu bana degilde basbakana sor . Büyüklerimiz daha iyi bilir !!!

Sana Yenicag gazetesinden Afet Ilgazin yazisinin köprüsünü özel olarak ekliyorum
                     Seninde buyurdugun gibi zati alileri büyük bir rus hayranidir (!)

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=21629

ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Ikide bir AKP´li degilim ABD Israil karsitiyim diyerek ,onlarin siyasetine paralel görüs belirtmek celiskili degilmi ?

AKP "Amerikancı-dinci" bir partidir. Bu nedenle AKP'yi sevmem.

Ancak AKP-karşıtı her hareketi de desteklemem. (Çünkü onların arasında da Masonlar var... Yahudi bağlantısı var. Çeteler var!)

Duran bir saatin bile günde bir kez doğruyu göstermesi gibi, AKP de zaman zaman "doğruları" dile getiriyor. Kan dökenler elbette bir gün bunun hesabını verirler! (Kaddafi vermedi mi?)

Benim görüşlerim onlarla paralel değil. Ben Türkiye'yi savunuyorum. Suriye Rejimini savunacağız diye zalimlere alkış tutulmaz! (Suriye Rejimini neden savunayım?)

II.Dünya Savaşı'nda da böyle olmuştur... Hitler demişlerdi, Mussolini demişlerdi... Sonuçta ne oldu? Bütün Batı Avrupa Amerika'nın eline geçti.

Şimdi de İran diyorlar... Suriye diyorlar... Ne İranı? Amerika İran petrollerine konacak! Olay budur!

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Mevcut Suriye Rejimini desteklemenin Türkçülük ile, Türklük ile ne ilgisi var?

Esed Rejimi devrilince ortalık daha kötü olacak... Bunu biliyorum. (Ama bugünleri önceden hesap etselermiş!)

Atatürk zamanında Suriye Fransa'nın kontrolündeydi. Türkiye-Suriye arasında Hatay gerginliği yaşanıyordu...

Atatürk, Suriye'nin Fransız boyunduruğundan kurtulmasını istiyordu.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı

Ancak AKP-karşıtı her hareketi de desteklemem. (Çünkü onların arasında da Masonlar var... Yahudi bağlantısı var. Çeteler var!)

Ergün Poyraz'ın kitabında da yer verdiği üzere; Star'da Faruk Mangırcı'nın 18 Ekim 2005 tarihinde köşesine yansıyan ve Tayyip Erdoğan'ın AKP Genel İdare Kurulu'nda söylediği iddia edilen aşağıdaki sözlerin yalanlanmaması...
Tüm dünyadaki Yahudi lobilerinin ve Masonların desteğini aldık. Türkiye'de her istediğimizi yapabiliriz. Ordu da masonların kontrolünde. Tüm paşalar mason ya da masonların kontrolünde. İsrail'le stratejik işbirliği yapıldığı için paşaları İsrail bağlantılarımız ile bağladık. Masonlar, Mason localarının kapatılmasının hesabını Kemalizmi, Atatürkçülüğü, Atatürk'ü Türkiye'den silerek intikamlarını Atatürk'ten alacaklar. İshak Alaton bana bu konuda teminat verdi

Hangi ceteler ? Ergenekonmu ? Balyozmu ? Yoksa Türk silahli kuvvetlerimi ? Hangisi ? Her iletinde Yahudiyi Masonu dilinden düsürmüyorsun . Ama Masonlara yahudilere usaklik taseronluk yapanlarin AKP zihniyeti olduguna hic deginmiyorsun Yok öyle yagma irktas

TANRIKUT.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Erdoğan'ı başbakan yapan Yahudi Abramowitz'dir!

Ancak Yahudiler sadece AKP'yi iktidara getirmekle kalmadı... Diğer partilerin içinde de Yahudilerin adamları vardır!

Onları da kafanızda sorgulayın!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Erdoğan'ı başbakan yapan Yahudi Abramowitz'dir!

Ancak Yahudiler sadece AKP'yi iktidara getirmekle kalmadı... Diğer partilerin içinde de Yahudilerin adamları vardır!

Onları da kafanızda sorgulayın!

Bataklik dururken sivri sineklerle ugrasmak hedef saptirmaktir .  Tüm dünyadaki yahudi ve masonlarin destegini aldik Türkiyede her seyi yapabiliriz diyen AKP yi birakip ,baska partilerin icindeki yahudi ve masonlara dikkat cekmek kimin ekmegine yag sürer ?

TANRIKUT.