Gönderen Konu: Şehitlerimiz ve Milli Bütünlük için 17 Temmuz Taksim Etkinliği  (Okunma sayısı 17030 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Almıla

• Türkçü-Turancı
  • Gökbörü Asena Gençlik
Bu işlerin meydanlarda bağırıp çağırarak, protesto edilerek, halledilmeyeceğini peşinen belirtmeliyim. Zaten büyüklerimi de aynı doğrultuda düşündüklerini yazmışlar.
Madem Gökbörü Türkçüler Teşkilatı olarak bu etkinliklere katılma kararı alınmış, teşkilatımızın emri gereği Türkiye'nin her yerinde yapılacak olan gösterilere katılacağız.

TTKvY

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR!

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Umarım tüm kandaşlarımız orada bulunur.

TTK

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
Defalarca İstiklâl marşı okuduk, saygı duruşunda bulunduk, şehitlerimizin ismini tek tek andık, Fatihalar okuduk. Uranlar dillerdeydi, öfke o kadar büyük ki, Taksim'deki Teknosa isimli mağazadan gelen ezgi seslerine dahi tahammül edilemedi de, mağazayı yıkmaya, yağmalamaya çalışanları zor durduk ve mağazanın kapılarını kapattırdık.
Ardından, yürümeye devam...
Meydana geldiğimizde, şehitlerimiz için yoklama yaptık, hepsi oradaydı, Mustafa Kemâl Atatürk'ün ismi okunduğunda o da "Burda" diye haykırınca alkış, kyamet, ıslıklar coştu...

Şehitlerimiz için yürüdük ama milli birlik maalesef yoktu; ilk saatler parça parça toplanmalar, birbirinden habersiz, ayrı duruşlar, ayrı hareket etmeler, "ben merkezciliğe" dair garip tavır ve takıntılar...
Mete han'ın birlşetiriciliğini hayli unutan bir millet olmuşuz ki, çok üzücü bir durum. Zamanla son saatlere doğru herkes bir araya geldi.

Acaba memleketin gidişatına dair bir şifre miydi bu?

Umarım öyledir ve vakit çoktan geçiyor.
Bu nedenle, bugün milli birlikten yoksun, sadece şehitlerimiz için yürüdük.
Ruhları şâd, mekanları cennet olsun.

Tanrı Türk'ü korusun!
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Türkçü anda, haklısınız anlattığınız gibi oldu,ayrıca tarlabaşı bdp binasına giden bir kaç gurup polis ile karşı karşıya geldi.Mümkün ise yüz yüze konu değerlendirmesi yapmayı çok isterim.Esenlikler.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Cebe Noyan

• Her Şey Türk İçin, Türk'e Göre!
  • Türkçü-Turancı
  • Türk Irkı Sağ Olsun!
Ses getiren bir etkinlik oldu, Gökbörüler olarak oradaydık... Yaklaşık 10.000 kişi kadar vardı.
Çok sayıda basın mensubu ve kahraman şehitlerimizin aileleri de aramızdaydı.
Etknilik bittikten sonra, Tarlabaşı'na bdp İstanbul genel merkez binasına(kümesine) doğru harakete geçtik, karşımıza bdp'li kürtçü hayvanlar çıktı ve mahalle aralarında uzun süren taşlı kavgalar oldu.
En acı olan ise, Türk(!) Polisinin bize karşı kürtçü hayvanları koruması ve onlara karşı değil de; bize karşı biber gazı ve tazyikli su kullanmasıydı. Yazıklar olsun...!
Ümmetinizin bittiği yerde, Türk'ün Kudreti başlar.

"Niye kaçıyoruz? Çok diye niye korkuyoruz? Azız diye niye kendimizi hor görelim? 'Hücum edelim' dedim. Hücum ettik...Savaştık. Bizdeni iki ucu,
yarısı kadar fazla idi. Tanrı lûtfettiği için, çok diye korkmadık, savaştık. Tarduş şadına kadar kovalayıp dağıttık."
(Bilge Tonyukuk - 2. Taş, Batı Yüzü - 3-4-5-6)

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Terledik,yordulduk ateşden kavrulduk ama yılmadık.Etkinlik iyisiyle,kötüsüyle etkili oldu.Gelen tüm andalara teşekkür ederim.

Türk Türk'ü,Tanrı Türk'ü Korusun.

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
Bakın BDP binasına gidelim diyenleri duydum ama gittiklerini bilmiyordum ki, bir tane veleti gözüme kestirdim; provakatör var dedim içimizde ama seni çekiyorum sen hâlâ mağazaya saldırıyorsun dedim.
"Abi onlar müzik açamaz, biz burada böyleyken"
Derdimi anlatamadım o esnada...

Hep diyorum ki, sağlam düşünen Türkçüler olmak lazım. O mağazanın camları inse, orada 15-16 yaşlarında genç asinalarda vardı. Emniyet görüntülere bakacak fail meçhul ama suçlu bu çoluk çocuk.

Bizlerde saldırmayı biliyoruz; 4 yıl önce TRT istanbul radyosu binasında bayrak asmadıkları için elimdeki bayrağı diktim, sonra milleti galeyana getirdim. Binanın içine girmek isteyenler mi dersiniz, camları kırmak isteyen mi dersiniz...

Şimdi ben ne yaptım bu durumda ? İyi mi kötü mü?
Kimine göre kahramanım ama ben o kagramanlığı gidip dağda yapmak isterim. Orada yaptığım başıbozukluktur ancak.

Yalnız Kurt anda; yanı başınızdaydım. Memnun olurum...

Esenlikler...
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

Çevrimdışı KanTürk1

• Türkçü-Turancı
  • **
Kavurucu sıcakta sesimiz kısılana,ayaklarımız su toplayana kadar yürüdük.Umarım her şey daha güzel olur ilerde.
T.T.K.v.Y
Ne Mutlu Türküm Diyene !

Çevrimdışı TANRIKUT

• Türkçüler mutlak kurulacak olan, "Turan İmparatorluğunun" mimarlarıdır.
  • Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
  • Gökbörü Türkçüler Derneği
    • TÜRKÇÜ GELECEK BİRLİĞİ
Etkinliğe katılan bütün duyarlı vatandaşlara sonsuz teşekkürler...
TTK

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Yaşadığımız bu tecrubeden ders alarak karma karışık bir kent olan İstanbulda Türk milliyetçilerinin ortaklaşa yapmış oldukları etkinliklerin bir düzen içinde yapılmasını sağlamak maksadı ile koordinasyonun ve sık sık bu tür çalışmalar yapılmasını sağlamak için konuyu iş planımıza dahil ettim.

Bugün destek veren tüm andalarıma ve duyarlı Türk milliyetçilerine tek tek teşekkür ederim.

Gelecek bizimdir.Tanrı Türk'ü Korusun.
 :turan:
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.