Gönderen Konu: Sarı kürt olurmu?  (Okunma sayısı 64199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bozkurtlar03

• Türkçü-Turancı
  • **
Sarı kürt olurmu?
« : 28 Şubat 2008 »
Değerli Kandaşlarım bildiğimiz gibi kürt denilen canlı esmer ,kıllı kısaca ayı ile maymunun birleşmesi gibi bir varlıktır ama bende dahil olmak üzere bi kaç arkadaşım sarışın ama kürt olduğunu söleyen insanlar görmüş sizce bu mümkün mü esenlikler.

Çevrimdışı BozkurtKursat

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Sarı kürt olurmu?
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2008 »
Andam dedigin mümkündür, ha Ermeni kürt kırması olabilir, Ingiliz kürt kırmasıda olabilir bunda bir bilgim yok, babam'a sordum ingiliz piçi olur dedi. :) lakin bazı kürtler var kızıl yüzleri benekli benekli.

Çevrimdışı Akhal Teke

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2008 »
Doğrudur olabilir.Ermeni Kürdleridir onlar Ermenilerle-Kürtler yüzyıllardır birbirinin yanında yer alan 2 kavim olduğundan karışım etkileşim de olmuştur.Ermeni Kürtleridir onlar.
Türkler, Türkçülük ile güçlenecek, kurtulacak, ilerleyecek, yükselecektir.  -Hüseyin Nihal Atsız-

Çevrimdışı Ahiskali

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2008 »
Sarisin Kürtler vardir,ama nadirdir.

ilteris7

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2008 »
Andam dedigin mümkündür, ha Ermeni kürt kırması olabilir, Ingiliz kürt kırmasıda olabilir bunda bir bilgim yok, babam'a sordum ingiliz piçi olur dedi. :) lakin bazı kürtler var kızıl yüzleri benekli benekli.
Doğrudur olabilir.Ermeni Kürdleridir onlar Ermenilerle-Kürtler yüzyıllardır birbirinin yanında yer alan 2 kavim olduğundan karışım etkileşim de olmuştur.Ermeni Kürtleridir onlar.

Ermeniler fizyonomik açıdan kürtlere çok benzerler. Aralarında açık tenli, sarışın insan sayısı azdır. Yani Sarışın kürtleri ermenilere bağlamak doğru olmaz.

Ancak Doğu Anadolu'yu işgal eden Rus Ordusunun ve Güneydoğu'yu işgal eden İngilizler ile Fransızların bıraktıkları yadigar diyebiliriz.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2008 »
 Itin´de sarisi var,ama sonucta it ittir
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı ÖTÜKENDEN KOPAN FIRTINA

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 29 Şubat 2008 »
kürtlerin asılları sarışın mavi gözlüdür germen ırkına benzediği söyleniyor

Çevrimdışı bahadir

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 29 Şubat 2008 »
Amma ettin ha.kürdüde germen ırkına bulaştırdın ya pes doğrusu

Çevrimdışı ÖTÜKENDEN KOPAN FIRTINA

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #8 : 29 Şubat 2008 »
isterseniz araştırın sonucunu görürüsünüz sarışın mavi gözlü olduğunu onların ermeni ve arap kırması olduğu için esmer. muşun bir köyünde kürtlerin asimile olmamış halini duymuştum ve sarışın mavi gözlüymüş hepsi bir alman yazarın Türkiye seyatinde kürtlein germen ırkına benzetmişti

Çevrimdışı bahadir

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 29 Şubat 2008 »
Çok ilginç bir bilgi sundunuz.İncelenmeye değer bir kaynağa benziyor fakat ben Farsların bir kolu olduğunu ve etkileşime uğramamış hallerinin bugünkü bildiğimiz kıvırcık,iri gözlü,esmer,hayvani bir tip olduğunu düşünüyorum.