Gönderen Konu: Milyoner gazeteci,rehin askerlere,arabulucu.  (Okunma sayısı 6299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı

Gündem
   Önceki Haber                 Sonraki Haber    
Milyoner gazeteci rehin askere arabulucu
   2 Kasım 2007
Milyoner gazeteci rehin askere arabulucu Şirketleri ile uzun yıllardır Kuzey Irak’ta faaliyet gösteren ve Kürt liderlere yakınlılığıyla bilinen İlnur Çevik kaçırılan askerler için devrede

Askerlerin bugün veya en geç yarın Erbil’deki Tolerancy International (Uluslararası Tolerans) adlı vakfın yöneticileri tarafından alınarak Türk irtibat subaylarına teslim edileceği iddia edildi. Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi İlnur Çevik “PKK kayıtsız şartsız teslim etmeyi kabul etti. Çünkü biz bunu önşart olarak koyduk” dedi. Çevik “Günlerdir bu iş için uğraşıyorum. Aslında bugün (dün) askerlerin teslim edilmesi planlanmıştı. Hüseyin Sincari PKK’lılardan teslim alacaktı. Ancak kontrol noktasında bir sorun yaşandığı için gerçekleşmedi. İstanbul’daki Irak’a Komşu Ülkeler Toplantısı tamamlanmadan, askerler teslim edilmiş olacak. Hüseyin Sincari askerleri alıp TSK Özel Kuvvetleri’nin Erbil’deki irtibat bürosuna götürecek” diye konuştu.

Ocak 2007’de “Ortadoğu’da hoşgörüyü yaygınlaştırmak” amacıyla kurulan Tolerancy International, 8 askerin iadesi için PKK ile pazarlık yürüttüğünü birkaç gün önce internet sitesinde duyurdu. Önceki yıllarda K. Irak’taki bölgesel yönetimde “Bakan” sıfatıyla görev aldığı belirtilen Hüseyin Sincari’nin kurduğu vakfın, dün itibariyle askerlerin teslim edilmesi yönünde önemli mesafe kat ettiği belirtildi.

K.Irak’ı ihya etti, Barzani de onu!

1952 yılında Ankara’da doğan Çevik ilkokulu Londra’da okudu. 1973’te İngiltere Warwick Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Babası İlhan Çevik’in sahip olduğu Türkiye’nin tek İngilizce gazetesi Turkish Daily News’ta çalışmaya başladı. 1991-1993 arasında Başbakan Demirel’in danışmanı olarak yabancı liderlerle yapılan özel görüşmelerde görev yaptı. Bu dönemde K.Irak’taki Kürt liderler arasında koordinasyonu yürüttü. Daha sonra Çiller ve Erbakan dönemlerinde de danışmanlık yaptı. Sahibi olduğu Turkish Daily News’un yüzde 51’ini 2000’de Doğan Yayın Holding’e sattı. Daha sonra İngilizce yayınlanan The New Anatolian Gazetesi’ni çıkarttı. Kürt liderlerine yakınlığıyla tanınıyor. Sahibi olduğu şirketler uzun yıllardır Kuzey Irak’ta faaliyet gösteriyor. Çevik’in aile şirketi de “Çevikler” ismini taşıyor. Barzani tarafından K. Irak’ta kurulan Kürt Televizyonu için bütün altyapı ve donanımın satın alınması ve kurulması işini üstlendi. Aynı dönemde aldığı 65 milyon dolarlık ihale ile Erbil’de Selahattin Üniversitesi Kampusünü ve 44 milyon dolarlık ihale ile de Süleymaniye Havaalanı’nı ortaklarıyla birlikte yaptı. Kürdistan Parlamentosu inşaat işini de alan Çevikler, K.Irak’ta toplu konut inşaatları da gerçekleştiriyor. Çevik, Abdullah Gül’e de yakınlığıyla tanınıyor. Gül’ün Dışişleri Bakanlığı döneminde Celal Talabani ile İstanbul’da gizlice buluştu. 2,5 saat süren yemeğe katılanların Dışişleri Bakanlığı’nın protokol arabasıyla taşınması dikkat çekti. Evli ve 5 çocuk babası.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: Milyoner gazeteci,rehin askerlere,arabulucu.
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2007 »
Ben sahsen,o rehin askerlerden,birisi olsaydim,böyle bir serefsiz tarafindan kurtarilmayi,red ederdim TTK

TANRIKUT.

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2007 »
Böyle söylemeyin nerden bilcekler kim olduğunu?
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı topuz

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2007 »
Ben sahsen,o rehin askerlerden,birisi olsaydim,böyle bir serefsiz tarafindan kurtarilmayi,red ederdim TTK

Motun Yabgu, çocuklar nereden bilecek kurtarılmalarının ardındaki ayak oyunlarını?

Sorun Türk askerlerini bir şerefsizin pkk reklamı yapmak için kurtarması değildir. sorun Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin askerlerini kurtarabilecek cesaret ve basirete sahip olmayan, gafiller tarafından idare edilmesindedir.
Kızıl Elmada Buluşalım!..

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2007 »
Haklisiniz,degerli soydaslarim,tabiiki askerlerimiz bilemez,bilseler düsmanlari tarafindan,reklam amacli,kurtarilmaya itiraz ederlerdi süphesiz Bir an düsünmeden,icimden geldigi gibi yazdim,affola. TTK

TANRIKUT.

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2007 »
Rehin askerler konusu çok karmaşık ve abd'nin Süleymaniye'de yaptığı, çuval geçirerek Türklüğün onurunu kırma işine benzer bir görünüm veriyor.
Hiç şüphem yok ki, bu askerlerin pkk tarafınca rehin alınmasında, yine abd parmağı var. Bazı askerlerin zaten kanı bozuk kürt olduğu biliniyor. Düşünebiliyor musunuz? Soysuz kürtleri yine soysuz kürde rehin vererek Türklüğün onuru zedelenmek isteniliyor.

İlnur Çevik, Cengiz Çandar, Ertuğrul Özkök ve benzerleri Türkiyeli mütareke basının çağdaş Ali Kemal'leridir.
İnşallah akibetleri de soysuz Ali kemal'in akibeti gibi olacaktır.

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2007 »
Hiç bir şey düşünmeyin yalnızca şunu düşünün siz askerlik yaptınızmı bilmem ama askerlik yapan ve özellikle doğuda askerlik yapan iyi bilirki pkk ya esir düşmek ölmekten kötüdür çünkü zamanında esir aldıkları askerlerin insanlık dışı işkence fotograflarını ailelerine yollamıştı bu şerefsizler ve birde şöyle düşünün o çatışmada 12 Bozkurt uçmağa varırken nasıl olurda teslim olunur?Gözünüzün önünde silah arkadaşınız düşsün ve sizde teslim olun varmı böyle birşey .Türkün savaşçılığına mertliğine ve cesaretine uygunmu?
Siz olsaydınız teslim olurmuydunuz g-3 piyade tüfeği taşıyan bir er 100 mermi ile göreve çıkar 100 mermin bitti bıçağın yoksa taş var tüfeği sıopa gibi tutarak saldırma var ama teslim olmak yok.
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2007 »
Evet daha önce yazdığım yazının devamını belge ile yazıyorum Türk askeri teslim olmaz o 12 şehidimizde şahibe var işte bunun kanıtı.
http://www.ensonhaber.com/Gundem/90016/Bir-Mehmetcik-PKK-agziyla-konusur-mu.html

Bakın kahpenin soyu nasıl konuşuyor ben doğuda görev yaparken 120 kişilk üst bölgesinde 6 etnik özürlü vardı ve bunlarda geri hizmette idiler şimdi neden bunlar Yüce Türk Alp leri ile yanyana cenk teler?
Çakalla Bozkurt birlikte av kovmaz
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı Afsar Beyi

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 03 Kasım 2007 »
Görüntüleri izleyince midem bulandı. Bu soysuzlar yüzünden kaç askerimiz şehit düştü kimbilir. Hep söylediğimiz gibi. Kanından başkasına güvenmeyeceksin. Belliki bu alçak pkk denilen pisliğin parçası. Elbet düşecektir soylu bir Türk Bozkurtun pençelerine.....
sü:kä tılıkang bugukgu tuktang (savaşa çıkın, Buguk'u tutun!)

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
« Yanıtla #9 : 03 Kasım 2007 »
Soysuz bir kişinin söylemleri şahsen benimde midemi bulandırdı. Ancak israil iki askeri için  Lübnanın altını üstüne getirirken!!! Biz ise niye iki haftadır esir askerler  olaylarına  seyirci kaldık ve halada kalmaya devam ediyoruz. Bunu anlayamıyorum askerlerimizi kurtarma gücümüz yokmuydu? Tanrı  Türk Milletini kanı bozuk siyasetçilerden korusun...    Türk Milletinin şerefine leke sürenler hak ettiklerini bir gün muhakkak bulacaklardır. Milletimin KİNİ soysuzların üzerine olsun...        TTK