Gönderen Konu: IRKI MEÇHULLER  (Okunma sayısı 11885 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Turan_AttilA

• Ziyaretçi
Ynt: IRKI MEÇHULLER
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2007 »
TÜRK-KAN ve Kontrterortimi'ne:
Atatürk'ün başbuğ olduğuna hilafet eden yok.hepimiz bilmekteyiz Atatürk Türk'ün başbuğudur.bana oku diyen kardeşlere sözümdür yol başçımız Atsız'ın Atatürkle çoğu konuda ayrılıklara düştüğünü bilmiyorlar mı acaba.en basit örneği soyadı kanununda bile Atsız ''Türklerde soyisim isimden önce gelir'' diyerek önce isim sonra soyisim şekline itiraz etmiş ve yasayı kabul etmediğini söylemiştir.yeni latin alfabesine de itiraz eden Atsız Ata harf eksiklekleri göstererek ona da itriraz etmiştir.Atsız mı haklı yoksa Atatürk mü mesele bu değil.Bu iki büyük Türkçü ayrılığa düşebiliyo.hatta Atsız'ın ''Dalkavuklar Gecesi'' kitabında Başbuğ Atatürk'e ve kurmaylarına söylemediğini bırakmıyo.Atsız'ın yerden yere vurduğu bir Atatürk var ortada ama ona rağmen Atatürk,hatalarına rağmen Türklerin başbuğudur.Atsız'da ismet inönün utanç kaynağı saydığı Türklüğü sevmeyi herşeyden çok sevmeyi öğreten Ata'mız.tabutluklarda Reha Oğuz Türkkanla,Türkeşle,İsmet Tümtürkle beraber işkence görmüş.ama yolundan dönmemiş.
Alparslan Türkeş'e gelince.Atsız'a -sizin tabirinizle söylüyorum- yaptığı hainlikleri okumadım.beni aydınlatırsanız sevinirim.
bu arada otağınızın çizgilerine gelince Atatürk'ün başbuğluğuna ve Atsız'ın yolbaşçılığına sizden daha çok biat etmekteyim.ama siz de bilin ki Türkeş de kendini Türklüğe adamış bir başbuğdur.

Üçoklu börü kardeş yine ihlal ettim kuralları beni yasaklamanı arz ederim.Tüm Türkçülere son sözüm hazır olsunlar iç savaş çıkmak üzeredir.düşman da bellidir.selametle

turan_attila

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2007 »
TÜRK-KAN ve Kontrterortimi'ne:

Atatürk'ün başbuğ olduğuna hilafet eden yok.hepimiz bilmekteyiz Atatürk Türk'ün başbuğudur.bana oku diyen kardeşlere sözümdür yol başçımız Atsız'ın Atatürkle çoğu konuda ayrılıklara düştüğünü bilmiyorlar mı acaba.en basit örneği soyadı kanununda bile Atsız ''Türklerde soyisim isimden önce gelir'' diyerek önce isim sonra soyisim şekline itiraz etmiş ve yasayı kabul etmediğini söylemiştir.yeni latin alfabesine de itiraz eden Atsız Ata harf eksiklekleri göstererek ona da itriraz etmiştir.Atsız mı haklı yoksa Atatürk mü mesele bu değil.Bu iki büyük Türkçü ayrılığa düşebiliyo.hatta Atsız'ın ''Dalkavuklar Gecesi'' kitabında Başbuğ Atatürk'e ve kurmaylarına söylemediğini bırakmıyo.Atsız'ın yerden yere vurduğu bir Atatürk var ortada ama ona rağmen Atatürk,hatalarına rağmen Türklerin başbuğudur.

Atsız Ata'nın Dalkavuklar Gecesi bir hiciv romanıdır. Adı üstünde roman...

Ama yazdığı pek çok makalelerde Başbuğ Atatürk'ü övmüş, İnönü'ye yüklenmiştir. Bugün bazı Sahte Kemalistler(ki bunların çoğu eski komünist, anarşist,terörist döküntüleri ve bunlara özenen zibidilerdir), bu tarz propagandalar yaparak Türkçü Turancı ve Atsız Ata'yı rehber belleyenleri akıllarınca çelişkiye düşürmek istemektedirler. Atsız Ata ile Başbuğ Atatürk'ün fikirlerinde bazı nüans farkları, kısmende ayrılık olması ikisinin TÜRKÇÜ fikriyatta buluşamayacağı manasına gelmez. 

Bazı kandaşlarımızın kafası bu hususta epey karışıktı. Onun için şu makaleyi Otağımıza eklemiştim. Sizde okursanız isabet olur.

http://www.hunturk.net/forum/index.php/topic,2447.msg15451.html#msg15451

Ayrıca BAŞBUĞ ATATÜRK, TANRI'NIN TÜRK IRKINA bir lütfudur. Hatası falan yoktur.

Alparslan Türkeş'e gelince.Atsız'a -sizin tabirinizle söylüyorum- yaptığı hainlikleri okumadım.beni aydınlatırsanız sevinirim.

Derhal aydınlatalım. Buyrun:

http://www.hunturk.net/forum/index.php/topic,2342.0.html

bu arada otağınızın çizgilerine gelince Atatürk'ün başbuğluğuna ve Atsız'ın yolbaşçılığına sizden daha çok biat etmekteyim.ama siz de bilin ki Türkeş de kendini Türklüğe adamış bir başbuğdur.

Merhum Türkeş, Başbuğ değildir. Sadece siyasi bir partinin Genel Başkanıdır. Her siyasi parti lideirne Başbuğ demeye kalkarsakortalık çingene panayırına döner. Zaten kendisininde Başbuğluk gibi bir iddiası yoktur. Kendisine bu ünvanı takanlar da kraldan çok kralcı olan Mhp'lilerdır.

Başbuğ: Devletin başında ve Orduya komutanlık eden eski Türk Hükümdarlarına verilen bir ünvandır.

Merhum Türkeş siyasi hayatında sadece Başbakan Yardımcılığı yapmıştır. Ordudan da Albay rütbesiyle emekli olmuştur.

Kendisi Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden'e ile görüşmüştür. O görüşmede Başbuğ olmadığını, kendisine böyle söylenmesini asla emretmediğini ancak partililerin böyle bir hitapta bulunduklarını belirtmiştir.

Yekta Güngör Özden'in Anılarından:

"
1995 yılında sanıyorum, bir öğle yemeği sonrası Kurula inmek üzere makam odasında arkadaşlarla konuşurken özel kalem müdürümüz Ayşe (Özdemir) Ediz telâşla “Efendim Sayın Alparslan Türkeş ziyaretinize geliyor” dedi. “Randevu çizelgemizde olmadığını, kurula ineceğimizi, görüşmeye elverişli zaman olmadığını” söyleyince “Efendim, bir parti lideri, bir şey söyleyemedim” yanıtını verdi. Bu sırada Türkeş’i açılan kapıdan içeri aldı. Türkeş “Yeniden Genel Başkan seçildim. Bu nedenle ilk ziyareti size yapıyorum” diyerek yaklaşıp elimi sıktı. Yanında Rıza Müftüoğlu vardı. “Hoş geldiniz!” diyerek kanepeye buyur ettim. Karşılıklı saygı sözlerinden sonra ıhlamur içilirken “Ben yaşlandım, siz genç kalmışsınız. Ama bir gün hepimiz gideceğiz. İyi şeyler yapmanın huzuruyla gidelim. Gençleri uyarmanız gerekir. Atatürk vatanı kurtardı, siz nereyi kurtarıp nereyi temizlediniz ki size Başbuğ diyorlar” dedim. Söze karışmak isteyen Rıza Müftüoğlu’nu da “Siz durun, dün akşam televizyonda türbanı savunuyordunuz” diye uyarınca Türkeş “Doğru söylüyorsunuz, hiçbirimiz Atatürk gibi olamayız. Ben söylemiyorum, söyletmiyorum, çocuklar Başbuğ diyorlar” dedi ve Atatürk’ün üstünlüklerine değindi. Yanımızda Anayasa Mahkemesi üyeleri de vardı.

Aradan onbeş gün kadar geçtikten sonra ben, kimi Anayasa Mahkemesi üyeleriyle birlikte Türkeş’in, Sıhhıye-Strazburg Caddesi’ndeki Genel Merkezlerinde, ziyaretine karşılık verdim. Bizi kaldırımda Şevket Bülent Yahnici karşıladı. Yukarı çıktık. Onlardan da sekiz-on kişi vardı. Karşılıklı tanıştırıldıktan sonra konuşmaya başlayınca ben Mahkemede söylediğim “Başbuğ” konusunu yine açtım. O zaman bulunmayanlar da bilsin diye. Türkeş de aynı yanıtları verdi. Dostça ayrıldık
. "

Bizde iftira yok. Herşey yukarıda olduğu gibi kanıtlı belgelidir.

TTK

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Turan_AttilA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2007 »
TÜRK-KAN'A:
Türkeş'in mütevaziliğine laf yok zaten bir lider böbürlenmez.ben de hiç şahit olmadım ben başbuğum dediğine.ama benim gözümde bir lider ve başbuğ'dur.ben Atsız Atatürk'ten nefret ediyor da demedim ama ayrılıklara düşebiliyorlar dedim.ismet inönüden her Türkçü nefret eder zaten.bende de iftira yok hele ki sevdiklerime asla iftira etmem.bu arada Atatürk ''başbuğ'' ünvanını ne zaman kimlerden aldı bileniniz var mı?selametle

turan_attila

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2007 »
TÜRK-KAN'A:
Türkeş'in mütevaziliğine laf yok zaten bir lider böbürlenmez.ben de hiç şahit olmadım ben başbuğum dediğine.ama benim gözümde bir lider ve başbuğ'dur.ben Atsız Atatürk'ten nefret ediyor da demedim ama ayrılıklara düşebiliyorlar dedim.ismet inönüden her Türkçü nefret eder zaten.bende de iftira yok hele ki sevdiklerime asla iftira etmem.bu arada Atatürk ''başbuğ'' ünvanını ne zaman kimlerden aldı bileniniz var mı?selametle

turan_attila

Turan Atilla,

Başka biriside kalkıp ben Süleyman Demirel'i Başbuğ tanırım derse ne olacak?.

Türkeş siyasi parti lideridir. Buna kimsenin itirazı olmaz. Ama, Başbuğ değildir. Başbuğ sözcüğünün manasını yukarıda verdik. Herhangi bir sözlüğe bakarsan da aynı olduğunu göreceksin. Zaten kendiside bu ünvanı kabul etmemiş, bunu da açık açık dile getirmiş.

BAŞBUĞ ATATÜRK'ÜN bu ünvanı nasıl aldığına gelirsek;

Atatürk'ün 1923 yılında İstanbul'da kurulan Türk İzci Ocağı'nın kendisine yaptığı Başbuğluk teklifini aşağıdaki telgraf mesajıyla kabul ettiğini tüm Türk gençliği bilmek zorundadır.

"İstanbul Türk İzciler Ocağı Risayetine,

Vatana yüksek seciyeli ve metin ruhlu gençler yetiştirmesini temenni eylediğim İstanbul Türk İzci Ocağı'nın Başbuğ'luk teklifini büyük bir hiss-i iftiharla kabul ediyorum. Genç arkadaşlarıma teşekkür ve selamımın tebliğini rica ederim.

T.B.M.M. Reisi Başkumandan Mustafa Kemal
"
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 30 Ağustos 2007 »
Turan_ATTİLA anda çok kömik duruma düşüyorsun Başbuğ ne demek bu ünvan kime naıl verilir önce bunu öğren.
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı Almıla

• Türkçü-Turancı
  • Gökbörü Asena Gençlik
« Yanıtla #15 : 30 Ağustos 2007 »
Atatürk Türklerin Başbuğudur!!!
Bence Türk tarihi için yaptıkları onu bu ünvana layık görüyor fazlasıyla...
Atsız Atamıza da Atatürk'e de saygım sonsuzdur!..
Esenlikler...
TTKvY!
YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR!

Çevrimdışı Afsar Beyi

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 30 Ağustos 2007 »
TÜRK-KAN'A:

turan_attila

Size gösterilen toleransı yanlış kullanıp haddinizi zorlar oldunuz. Sizi bir kez ikaz etmiş ve ilk ve son demiştim. Şimdi buyrun başbuğunuzun otaglarından birine. Üyeliğiniz iptal edilmiştir.
sü:kä tılıkang bugukgu tuktang (savaşa çıkın, Buguk'u tutun!)

Çevrimdışı kıpçak

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 31 Ağustos 2007 »
şimdi SELAM OLSUN Tüm TÜRKÇÜLERE ben bursadan UĞUR TANRIDAĞLI sanırım bi polemik yaşanmış üç oklu börü saygılar dava arkadaşım Turan_Attila nın görüşlerinde hiç bir yanlış göremiyorum biz Türkçüyüz BU ŞÜPHE GEÇİRMEZ BİR GERÇEK ASLEN BİR KIPÇAK(KUMAN) TÜRKÜYÜM bu konuda kardeşime haksızlık yapıldığını düşünüyorum sizler Türkçüleri KAYBETMEYE DEĞİL KAZANMAYA ÇALIŞMASINIZ BİZ HEP VARIZ HER ZAMAN VARIZ HERKEZ ÇEKİP GİTSE BİZ YİNE VARIZ LÜTFEN KARDEŞİM KONUSUNDA HAKSIZLIK YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM TÜM HAYATIM BOYUNCA Bİ TÜRK GİBİ YAŞADIM VE YAŞARIM BU HAKSIZLIĞIN TELAFFİSİNİ İSTİYORUM Atatürk e laf eden yok edenin dilini kopartırım Atsız ata Atatürkten sora ki tabiki en başta KÜRŞAD dan soraki en büyük 3. Türktür benim gözümde ama TÜRKEŞİN yaptıklarını da görmemezlikten gelmeyin biz aynı kandan aynı soydanız ırkçı bir Türk olarak bunları yazdım bizi dışlamayın bizim hücrelerimiz Türktür SAYGILARLA KIPÇAK Uğur Tanrıdağlı

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 31 Ağustos 2007 »
şimdi SELAM OLSUN Tüm TÜRKÇÜLERE ben bursadan UĞUR TANRIDAĞLI sanırım bi polemik yaşanmış üç oklu börü saygılar dava arkadaşım Turan_Attila nın görüşlerinde hiç bir yanlış göremiyorum biz Türkçüyüz BU ŞÜPHE GEÇİRMEZ BİR GERÇEK ASLEN BİR KIPÇAK(KUMAN) TÜRKÜYÜM bu konuda kardeşime haksızlık yapıldığını düşünüyorum sizler Türkçüleri KAYBETMEYE DEĞİL KAZANMAYA ÇALIŞMASINIZ BİZ HEP VARIZ HER ZAMAN VARIZ HERKEZ ÇEKİP GİTSE BİZ YİNE VARIZ LÜTFEN KARDEŞİM KONUSUNDA HAKSIZLIK YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM TÜM HAYATIM BOYUNCA Bİ TÜRK GİBİ YAŞADIM VE YAŞARIM BU HAKSIZLIĞIN TELAFFİSİNİ İSTİYORUM Atatürk e laf eden yok edenin dilini kopartırım Atsız ata Atatürkten sora ki tabiki en başta KÜRŞAD dan soraki en büyük 3. Türktür benim gözümde ama TÜRKEŞİN yaptıklarını da görmemezlikten gelmeyin biz aynı kandan aynı soydanız ırkçı bir Türk olarak bunları yazdım bizi dışlamayın bizim hücrelerimiz Türktür SAYGILARLA KIPÇAK Uğur Tanrıdağlı

Öncelikle Huntürk Otağına hoşgeldiniz.

Kimseye haksızlık etmedik. Kurallarımızı, Duruşumuzu belirttik. Otağ içerisinde kimsenin bunun dışına çıkamayacağını vurguladık. Ancak üyeliği iptal edilen kandaşımız, ısrarcı bir tutum takındı. Bizim çizgilerimizi tartışmaya açmaya kalktı. Buna müsaade edemezdik. Kendisine zaten haddinden fazla hoşgörü gösterdik. Kimse kurallarımızı, çizgilerimizi ihlal edmez. Etmeye kalkarsa, Otağdan atılır.

TTK

Çevrimdışı kıpçak

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 01 Eylül 2007 »
anlıyorum ama o tam bir Türktür sizden ricam üyeliğinin aktif edilmesi onu tanırım kardeşim dir sadece rica ediyorum ki başka birsürü yer var o  ve onun sayesinde ben burda olmak aranızda olmak istiyoruz saygılarımla