Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: GÖRMEK İSTEMEYEN GÖZE IŞIK NE FAYDA  (Okunma sayısı 1803 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adil ÖZTÜRK

  • Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
  • ****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 58
GÖRMEK İSTEMEYEN GÖZE IŞIK NE FAYDA
« : 11 Şubat 2019, 17:48:41 »

GÖRMEK İSTEMEYEN GÖZE IŞIK NE FAYDA

Yerel Seçim tarihinin belirlenmesinde bile tuhaflık var. 31 Mart tarihi, Türk Milletinin hafızasında birçok olumsuzlukların olduğu bir tarihtir ama buna takılmayacağım. Esas dikkatimi çeken, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerdeki ülke atmosferi.
Sanki, Can Yücel’e adanmış bir seçim havasında süreç işliyor. Ne demişti Can Yücel; ‘’Ülke bölünsün istiyorum. Yandaş, yalaka ve yavşaklar bir tarafa. Onurlu, şerefli, üreten emekçi insanlar bir tarafa.” Bu seçimler de tam bu slogan niteliğinde. Ülke iki oluşum ile seçime giriyor. ‘’Cumhur İttifakı’’ ve ‘’Millet İttifakı.’’ Her iki taraf ta birbirini ihanet ile suçlamakta, her iki taraf ta eli kanlı PKK terörü ve Fetö denen Dinci Terörünü malzeme olarak kullanmakta. Oysa uzun yıllardır ülkenin istisnasız tüm kesimleri hem PKK Teröründen hem Fetö Dinci Teröründen yeterince zarar gördü ve görmekte. Kimsenin kimseye bu iki melaneti yamamasına gerek yok. Kim kimin ne olduğunu biliyor. Boşuna ‘’Tencere dibin kara seninki benden kara’’ edebiyatı yapmayalım.
Ülkenin başında bir de Suriyeli Mülteci belası var ki Türkiye de geleceğin en büyük terörü olma yolunda. Öyle ki PKK Terörü ve Fetö Dinci Terörünü ikiye katlayacak derecede tehlikeli. En az İki milyon Ermeni Suriye’den mülteci kimliği ile Türkiye’ye girmiş durumda. Zaten üretim ekonomisinden vazgeçilmiş, doksan beş yıllık Cumhuriyet Türkiye’si birikimleri olan sanayii yatırımları satılıyor, verimli tarım arazileri yabancıların dolarlarına peşkeş çekiliyor, bol bol tüketim ekonomisi uygulanıyor.
TBMM de; herkes dindar oldu, Allah, kitap, kutsallık üzerinden siyaset yapılıyor. Sanki siyasetçi değil, hoca efendiler, hacı efendiler sanırsın. Milliyetçilik ise zaten seçim dönemlerinde siyasetçilerin bir numaralı malzemesidir.  Enflasyonun sorumluları: Dış güçler, Pahalılık: Marketlerin suçu, Faizler: Bankaların suçu.
Türkiye’deki devlet ve özel üniversitelerde onca Ekonomist, Mühendis, Botanikçi, Tarım ve Hayvancılık üzerine uzman mezunlar veriliyor. Bunlardan mezun olanlar hiç mi üretim projesi geliştirmiyor. Hiç mi yerli otomobil, yerli uçak, yerli bilgisayar, yerli cep telefonu projesi ortaya konmuyor. Siyasetimiz üretip satmak üzerine değil de hazır olanı tesisleri satmak ve tüketim üzerine yoğunlaşıyor.
Sahi gelişmiş dediğimiz ülkelerin parlamentolarında da bizde olduğu gibi din ve milli konular üzerine mi siyaset mi üretiliyor yoksa bilim ve teknoloji projeleri mi üretiliyor?
Bir gün, TBMM de bilimin, teknolojinin ve sanayi de kalkınmanın projeleri üzerine olumlu tartışmaların, muasır medeniyet seviyesini yakalama heyecanının yaşandığı atmosferi görebilecek miyiz?
Kutsal Kitabımız ‘’OKU’’ diye başlamasına rağmen okumayan, dedikodu yapan, üretmekten uzak, tüketmeyi seven bir toplum olduk. Beyazıd-ı Bistami’nin güzel bir sözü vardır ‘’ Gayesi hak (okumak) olmayanın rehberi şeytandır.’’ der. Hiç kimseyi sorgulamadan önce nefis muhasebesi yaparak tercihlerimizden dolayı kendimizi sorgulamamız gerekmez mi. Çünkü; ‘’Hayatımız yaptığımız tercihlerin toplamıdır.’’


Adil ÖZTÜRK
Kayıtlı
Adil ÖZTÜRK
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.064 saniyede 28 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu