Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: Şehit Kardeşim Yüzbaşı Yunus Çelebi  (Okunma sayısı 1818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atsizcerisi

  • Türkçü-Turancı
  • ****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 216
Şehit Kardeşim Yüzbaşı Yunus Çelebi
« : 30 Ocak 2019, 08:33:45 »Şehit kardeşim için kaleme alınan bir yazıyı paylaşmak istedim ,Ayrıca kardeşimle ilgili instagramda hergün bir resim paylaşmaktayım  takip etmek isteyenler bu hesabı m.celebi5021 takip edebilir.

Kardeşim Şehit Yüzbaşı Yunus Çelebi  Şırnak’ta, 11 Haziran günü PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada yaralandıktan sonra tedaviye alındığı Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (GATA)  Ramazan Bayramının 2. günü  16 Haziran 2018’de   şehit olmuştur.  Şehidin babası Kemal Çelebi  ve kardeşleri şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu başından hiç ayrılmadı. Şehit Yüzbaşı Yunus Çelebi (33), memleketi Erzurum'da Ramazan Bayramının üçüncü günü  17 Haziran 2018’de babalar gününde babasının üzgün bakışları arasında törenle  kara toprağın kara bağrına emanet edildi. Bir babanın babalar gününde yaşayabileceği en büyük acıyı şehit Yüzbaşı Yunus Çelebi’nin babası Kemal Çelebi yaşadı. O baba, başka babalar evlatsız kalmasın ,babalar gününde büyük acılar yaşamasın diye  evladını cennete uğurladı. Bu dünyada bir daha şehit evladını göremeyecek, bir daha sesini duyamayacak, bir daha ona dokunamayacak. Zor ama gururlu günler yaşayacak, yine de acısı hep tarifsiz kalacak. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Zor ama gururlu bir yolda yürüyecek.

     Şehit acısını yaşayan ve yüreğinde taşıyan bilir. Ödenen bedel vatan ve bayrak içindir. Bedeli ödeyenler ise sadece şehit düşen kahramanlar değil, o kahramanların anneleri, babaları, eşleri, çocukları ve kardeşleridir. Zannedilmesin ki, şehit düşenlerin acısı unutulur. Kaç yıl geçerse geçsin şehit acısı o yüreklerde hep yaşanır. Şehit acısı bazen insanın yüreğine öyle düşer ki çifte acı yaşatır. Bir babanın babalar gününde, bir annenin anneler gününde bir eşin sevgililer gününde ya da bayramlarda  şehadet şerbeti içmesi şehit acısını ikiye katlar. Erzurumlu şehit babasının yaşadığı şehit acısı maalesef o büyük  acılardan birisidir. Oysa ki, o baba her baba gibi evladı tarafından babalar gününde hatırlanacak idi. O baba, evladı tarafından babalar gününde hatırlanınca baba olmanın tadına varacaktı. Ne acıdır ki, PKK’lı hainler o babamızın yüreğinde şehit ateşi düşürdüler. O baba bundan böyle babalar gününde şehit oğlunu toprağa veren bir baba olarak hatırlanacak. Ne yazık ki o şehit  babası için babalar günü acı bir gün olarak hep hafızalarda kalacak. O şehit babasının yaşadıklarını kelimelerle anlatmak mümkün olmayacak. Vatan için, bayrak için evlatlarını feda eden  ve sonrasında vatan sağ olsun demeye devam eden babalarla gurur duyulur. Bu yüzden  babalar gününde şehit oğlunu kara toprağa veren babaya minnettarız. O babanın  kahraman evladı benim için, senin için, bizim için ,hepimiz için şehit düştü bunu asla unutmayalım.

     Güle güle Erzurumlu şehit Yüzbaşı Yunus Çelebi. Senin fedakarlığın, senin kahramanlığın, senin vatanseverliğin hepimize örnektir.  ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü düşündün. Sen gerçek bir kahraman ve gerçek bir vatan evladısın. Senin fedakarlığın Türk milletine büyük bir destandır. Şüphesiz unutulmayacaksın, unutursak, kanımız kurusun. Şehidim ruhun şad mekanın cennet olsun. Sana ve ailene milyon kere minnettarız.
Kayıtlı
ATSIZIN ÇERİSİ
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.068 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu