Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: Turk kan nedir?  (Okunma sayısı 1060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lonewolfcypriot

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 14
Turk kan nedir?
« : 20 Haziran 2018, 00:31:31 »

Bir DNA testi aldım ve işte sonuçların. Çoğu Türk gibi, ben de mongol kanım yok. Atatürk bunu biliyordu ve Türk'ün kültürel olarak Türk olduğunu söyledi. Türkler çok farklı şekillerde geliyor ve ATSIZ yanlıştı. Türklük nedir?


Kayıtlı

Üçoklu Börü Kam

 • Otağ Yöneticisi
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1793
  • http://www.hunturk.net
Ynt: Turk kan nedir?
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2018, 11:59:28 »

Bir DNA testi aldım ve işte sonuçların. Çoğu Türk gibi, ben de mongol kanım yok. Atatürk bunu biliyordu ve Türk'ün kültürel olarak Türk olduğunu söyledi. Türkler çok farklı şekillerde geliyor ve ATSIZ yanlıştı. Türklük nedir?


Atsız yanlış değildir. Sadece yanlış anlaşılmış ya da daha doğru bir deyimle iyi anlaşılmamıştır.
Atsız’ın anlayışınca, Türkler:
“Türk soyundan gelenlerle Türk soyundan gelmişler kadar Türkleşip kendini o soya bağlayan ve beyninde hiçbir yabancı ırk düşüncesi bulunmayan fertlerin topluluğudur.”
Atsız’ın Türk dediği zaman kast ettiği sadece Türkiye Türkleri değil, bütün Türk alemidir.
Milletini düşünmenin, sevmenin ve onun yükselmesini istemenin adı ise milliyetçiliktir.
Ancak sadece “milliyetçilik” kelimesi biraz genel mahiyette olduğundan, bütün Türk alemini kapsamak üzere Türk Milliyetçiliğinin özel adı olan “Türkçülük” kelimesi kullanılmalıdır. Bu kapsamda,
“Türkçülük, büyük Türkeli’nde Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür.”
Büyük Türkeli Ülküsü ise, Turan ülküsüdür. Dolayısıyla Türkçülük, önce bütün Türklüğü bir bütün olarak kabul etmek ve onu sevmek, bilahare kültür birliği ile birlikte siyasi birliği sağlamaktır.
Atsız’a göre, milletlerin temeli ahlâktır. Çünkü inancını kaybetmiş, ahlakı yozlaşmış bir millet içinden çürümüş demektir.

TTK.
Kayıtlı
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.06 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu