Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: IRKÇILIK ve DİN  (Okunma sayısı 863 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Selçuk Ünlü

  • Yeni Üye
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 2
IRKÇILIK ve DİN
« : 11 Şubat 2018, 01:37:52 »

Irkçılık kendi ırkını kutsamaya , kendi örf ve değerlerini taşıyan aileyi , bireyi dünyaya bakış açısı ne olursa olsun korumaya ve bunun için kendini feda etmeye dayanır. En yüksek ırk olan Türkün , Türkçülüğü de bundan gayrı değil ama bundan üstündür. Çünkü Türk devletsiz yaşayamaz ve yukarıdaki yazdıklarım da bu ana kuralla paraleldir , yabancı otorite altındaki Türkleri korumamız gerçekçi bir davranış sergilememiz gerektiğinde Türkçülük için imkansız olduğu açıktır.
Gelelim din meselesine , din başka kavimlerin kendilerinin taptıkları onlara zarar verdiğinde kendi dillerinde bir yaratıcıya tapmalarıdır. Belirtmek gerekir ki barışçı dinler ile ilgili Türkçülüğün sorunu olmamalıdır. Çünkü bizim hayati görüşümüze gçöre soy dinin önündedir ve muhakkak galip gelecektir. Fakat cihatçı dinler söz konusu ise o zaman onların cahilliklerini doğayı , dağları , yağmurları , bereketi üzerlerine oldukları inancını yıkmak tek ve vazgeçilmez yoldur. Böylece dinler artık alay konusu olur fakat bunun sorumlusu bizzat dinlerdir.
Kayıtlı
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.069 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu