Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: Olası bir Büyük Türkçüler Kurultayına gidilebilecek Süreç  (Okunma sayısı 2646 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4_hilal

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 401

Bütün Türkçülerin en azindan sembolik olarak tek çatida toplanmasina dair ben bazi düsündüklerimi anlatayim.

1-Öncelikle iller bazinda isimler liste haline getirilmeli.

2-Bu listelerde bulunanlar baska bir siyasi parti veya siyasi parti uzantisi olan sivil toplum örgütü, dernek vesairenin yönetiminde bulunmuyor olmali. Olaki yönetiminde bulunmuyor yeterli görülmezse, üyesi dahi olmamali seklinde uyarlanabilir.

3-Bu hazirlanan listeler varolan Türkçü olusumlara ulastirilmali, her olusum kendince listeleri incelemeli ve hatta kendi olusumu çerçevesinde istisare etmeli, üstünde süphe olan çekimser kalinan isimler, kisiler emaneten çikarilmali.

4-Tüm Türkçü olusumlarin listelerde yaptiklari temizlikten sonra artan kisiler, temel kadro olarak deklare edilmeli.
Bu temel kadro sosyal paylasim sitesinde açilacak genel bir sayfa ile veya açilacak ortak bir site vasitasiyla, herkese duyrulmali.

5-Temel kadrodan sonra eklenecek her yeni Türkçü için, temel kadrodan 1 kisi kefil olmasi veya buna benzer bir sart belirlenmeli. Bu surette saglam bir liste olusacaktir.

6-Bir Büyük ortak Türkçü Kurultay düzenlenmeli, oraya gelenler, katilanlar eger 5.maddedeki kabul edilen sarta uymuyorlarsa, onlar ayri bir listede toplanmali ve bu yine Temel Kadro'nun inceleyecegi ve belirleyecegi birsey olarak kabul edilmeli.

7-Türkiye disinda yasayanlar 5. ve 6. maddeden yargilanmali (yargilanma derken, bu maddelerin kural ve süzgecinden geçmeli)

8- Hiçbir surette herhangi bir dini mevzu dahi açilmamali, Kurultay'in veya önceki maddelerde belirtilen durumlarin, konusu dahi olmamali. Türkçülerin laik olmasi, temenni, arzu, dilek degil, olmazsa olmazlarin en temeli kabul edilmeli. Türk kani tasimak ne kadar elzem ise, laiklikte o kadar elzem kabul edilmeli, herhangi bir istisareye açik dahi olmamali inanç meselesi.


Benden simdilik bu kadar, buyrun....


TTK,
Kayıtlı
TTK

Kurtkaya

 • Otağ Sorumlusu
 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 366

Çok heyecan verici bir öneri.
Önemsiyor ve, üzerinde durularak, hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyorum.
Eline ve yüreğine sağlık 4_hilal kandaşım!

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!
Kayıtlı

Fatih

 • Gökbörü Teşkilat
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 369
 • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir

Sayın 4_hilal Bey'in önerisi Türkçü düşünce açısından büyük bir boşluğu ve belirsizliği gidererek Türkçülük Ülküsüne büyük ivme katacak ve halihazırdaki belirsizliği ortadan kaldıracak bir yolun açışına vesile olabilir.
Mevcut Türkçü yapılanmalar dikkate alındığında en münasibi Gökbörü Türkçüler Derneği olduğundan bu girişime önayak olmak ta Gökbörü'ye düşer ki kendilerinin de bu yönde istekli olduklarını sanıyorum.
İnşallah gerçekleşir de dünya gözüyle Türkçü diriliş ve şahlanışa tanıklık ederiz.

Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.
Kayıtlı

4_hilal

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 401

Sabah erken belki çok saglikli ifade edemedim, benim tekliflerimin naçizane tavsiyelerimin arasinda birkaç husus daha olacak, bütün Türkçülere sunmak istedigim.
Türkçülük siyasi parti mensubu olmayan bir koca kurtlar masasi kurmali, bir nevi aksakal heyeti.
Bu heyet ilk etapta çok küçük bile olsa, zaman içerisinde çogalacaktir.

GBT'si temiz olmayanlar sabika kaydi olanlar herhangi bir yetki makamina gelmemeli, bu konuda da iç tüzük kurali gibi birseyler belirlenmeli.
Türkçü Hareket su gibi berrak bir camia olarak milletimizin ve Türk Dünyasinin karsisina çikmali.

Memurlar için herhangi bir sakinca durumu olabilirlik hali var ise, onlar kadroda bulunmak veya adlarinin geçmemesini isteyebilirler, bu konuda da bir kural belirlenebilir.
Fakat yönetimde resmi görev almasalar bile, ayni belli asgari yas sinirlamasi koyup, olusturulacak kocakurlar heyeti gibi, memur olan kandaslarimizdan da, meslegi ögretmenlik olanlardan, bir ögretmenler masasi, kolluk kuvveti mensuplarimizdan da bir ayri masa kurulabilir.
Bunlar kisisel oylari haricinde, heyet olarakta ayrica fazladan bir söz hakkina sahip olmalilar.

Gönlümden geçen seylerden birisi de, kanunlarimizin birçok seyde 18 yas sinirini koymasi, bizim Türkçü Birligimizi etkilememeli, biz 18 yas yerine, 16 veya hatta 15 yas sinirini belirlemeliyiz. 21 yasinda çag açan Fatih'in ahfadi isek, 15 veya 16 yasinda da, Türkçü nefer sayilmalidir Bozkurtlar.

Gönül isterki kurulacak bütün masalar ve heyetleri dikkate almakla birlikte, piril piril gencecik 20-35 yas arasi bir fahri Türkçü baskanimiz olsun, hepimiz de ona yardimci olup biat edip destek olalim. Genç bir baskan ile, belki de 20-30 belki 40 senelik bir gelecegin liderini yaratabilme imkanimiz dogacaktir.

Uzun vadede, siyasi parti veya siyasi parti uzantisi sivil toplum örgütlerinin mensuplari da yer alabilsinler Türkçü Hareket içinde, fakat baska bir olusumdaki üyelikleri onlarin herhangi bir karar mercisinde olmalarinin engeli olarak kurallar dahilinde belirlenebilir.
Bu surette uzun vadede bütün Türklere açik olmakla birlikte, herhangi bir siyasi olusumun güdümüne girmek önlenmis olur.

1 yil içerisinde bütün milletimizin varligimizdan haberi olacak 10 binler olabiliriz, bu rakamlara yavas yavas ve saglikli ilerlersek, hiçkimse Türkçülere kayitsiz kalamaz.

Ben gibi siradan bir Türkçü bu fikirleri sunabiliyorsa, Türkçüler içerisinden nice, daha güzel fikirler çikacaktir, bunlarin üstesinden gelinebilir birlik olunursa.


TTK,


Kayıtlı
TTK

[Hun Türk]

 • Otağ Yöneticisi
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1171
 • TTK
  • https://hunturk.net

Bu işin merkezi ANKARA'dır. Organizasyon yapma görevi başkentteki derneğimize düşer bence.
TTK
Kayıtlı
TÜRK IRKÇILARI / ANKARA


BİLGİSAYARINIZA ORKUN ABACASI FONTUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Resimde * ATSIZ yazmaktadır.

4_hilal

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 401

Elbette merkez olmaya Ankara'dan baska istanbul haricinde, herhangi bir aday dahi düsünülemez.
Baskentimizin de ANKARA olmasi, merkez'i bir cografi konumda olmasi ve Gökbörü Türkçüler Dernegi gibi bir Türkçü olusumun bulunmasi sebebiyle, Ankara elbette en uygunudur.
Önce listeler hazirlanmali, bütün Türkçü olusumlara çagri yapilmali, ilk etapta herkes listesini hazirlasin birbirine sunsun.
Bir veya 2 veya 3, mümkünse 5 hata 10'ar kisilik heyetlerle biraraya gelmek sonraki mesele.
Önce bütün Türkçülere çagri yapilsin.

Bu merhaleler tamamlandiktan sonra, 2016'in 30 Agustos'unu ister Uludag eteklerinde bir Kurultay ile, ister Kaz Dagi eteklerinde bir Kurultay ile taçlandirabiliriz.
Kayıtlı
TTK
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.064 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu