Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!  (Okunma sayısı 3268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

motun yabgu

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1566
ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!
« : 27 Mayıs 2012, 11:07:32 »

  Kürtçü kanat kelle istiyor!                                          Uludere faciası, AKP’deki etnik bölünmeyi de su yüzüne çıkardı. Bölge vekilleri, saha araştırması
sonrası parti yönetimine “rapor” sundu: Ya istifa etsin ya azledin!
 Kazan kaldırdılar!..
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin arasındaki  tartışmasıyla gün yüzüne çıkan iktidar partisi içindeki etnik çatlak iktidar partisini sarsıyor. Partide ’açılım’la başlayan, yeni anayasa çalışmalarıyla derinleşen etnik çatlak, Uludere ile daha da büyüdü.
 Yönetime gözdağı
İktidar partisinin Kürt kökenli vekilleri, bölgenin tansiyonunu tutarak hazırladığı raporu grup başkan vekillerine iletti: Bu parti, artık Şahin’i taşıyamaz. Çünkü Bakan’ın uslubu çok çirkin. Eğer bu adam korumaya alınırsa parti içinde farklı sesler çıkar, parti kaybeder! İstifa etmeli, yoksa azledilmeli! 
 Rövanş peşindeler
Kürt açılımını destekleyen AKP’lilerle üniter yapının korunmasını isteyen AKP’liler arasında 2009’da derin çekişme başlamış; Erdoğan, Kürtçü kanattan aşırıya kaçan açıklamalar yapan Mir Dengir Fırat, İhsan Arslan, Abdurrahman Kurt ve Abdülmuttalip Özbek’i liste dışı bırakmıştı.
 
 AKP’de “etnik” çatlak büyüyor
 İktidar partisi içindeki Kürtçü milletvekilleri, Uludere açıklamasını fırsat bilerek İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in görevden alınmasını istedi.
 AKP Genel Başkanı Hüseyin Çelik ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin arasındaki Uludere tartışmasıyla gün yüzüne çıkan iktidar partisi içindeki etnik çatlak büyüyor. “Uludere’deki kaçakçılar figürandı” şeklindeki sözleri nedeniyle Şahin’e büyük tepki gösteren AKP’nin Doğu ve Güneydoğu kökenli milletvekilleri, “AKP artık Şahin’i taşıyamaz” diyerek Başbakan Tayyip Erdoğan’dan kelle istedi.
AKP içindeki ilk etnik bölünme ve tartışmalar 2009’da Kandil’den gelen 34 kişilik bir PKK’lı grubun Habur’dan giriş yapmasıyla başlayan Kürt açılımıyla gündeme geldi. Parti içinde Kürt açılımı konusunda aşırıya kaçanlarla üniter yapının korunması hassasiyetini gösterenler arasında çekişme başladı. Erdoğan, 2011 seçimlerinde, Kürt açılımıyla ilgili yaptıkları açıklamalar nedeniyle partiyi zora sokan Adıyaman Milletvekili Mir Dengir Fırat, Diyarbakır milletvekilleri İhsan Arslan ile Abdurrahman Kurt ve Hakkari Milletvekili Abdülmuttalip Özbek’i liste dışı bıraktı.
 
Pusuda bekliyorlardı
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Uludere ile ilgili açıklamaları, Kürtçü isimlerin liste dışı bırakılmasının intikamını almak için pusuda bekleyen Doğu ve Güneydoğu kökenli milletvekilleri için fırsat oldu. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e “34 insanımız, çoğu yaşı küçük gençlerimiz bu olayın sadece figüranlardır. Filmin büyüğüne bakmak lâzım. Filmin senaristi, başoyuncusu vardır. Figüranlara takılıp kalıyoruz. O insanlara kaçak malı veren PKK terör örgütüdür” şeklindeki sözleri nedeniyle ağır eleştirilerde bulundu. Çelik’in açıklamasıyla tatmin olmayan AKP içindeki Kürtçü milletvekilleri, Şahin’in görevden alınmasını istiyor. Doğu ve Güneydoğu kökenli milletvekillerinin Şahin’e eleştirileri şöyle: “Bu parti artık bu Bakan’ı taşıyamaz. Bu kadar güzel işler yapmış bir parti, bu adamı taşımaya niye devam etsin? Artık bir yol bulunmak zorunda. Çünkü Bakan’ın uslubu çok çirkin. Açıklamaları ayrımcı, ayrıştırıcı, partiyi, halkı ve Türkiye’yi rahatsız edici. Parti, Bakan’ı taşımaya devam ettikçe Bakan partiye zarar veriyor. Eğer bu adam korumaya alınırsa parti içinde farklı sesler çıkar, parti kaybeder. Bakan istifa etmelidir.”
 
Uludere samimiyet sınavı
Bu arada bazı vekillerin Şahin’le ilgili rahatsızlıklarını grup başkanvekillerine ilettiği öğrenildi. AKP’nin Kürt milletvekillerinden, partide krize dönüşen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e yanıt gibi Kürt raporu geldi. Milletvekillerinin Güneydoğu’da yaptıkları ziyaretler sonrası hazırlayıp parti yönetimine ilettiği raporda, “Uludere hükümetin samimiyet sınavı” denildi. AKP’li Kürt vekiller, Şahin’in parti sözcüsü Hüseyin Çelik tarafından uyarılmasını olumlu bulduklarını belirtirken, “Ancak bu yetmez. İstifa etmeli ya da görevden alınmalı” taleplerini de sözlü olarak parti yöneticilerine iletti.
 
Raporda BDP ile benzer talepler var
 Doğu ve Güneydoğu kökenli milletvekilleri tarafından hazırlanan raporda bölgedeki talepler 4 başlık altında toplandı. Raporun ilk maddesinde Uludere olayı yer aldı. Uludere olayı için, “Roboski (Uludere) hükümet için bir samimiyet sınavıdır” ifadesi kullanılan raporda 5 aylık süreye karşın olayın aydınlatılmamış olmasının Kürtler arasında büyük bir kaygıya neden olduğu, sürecin bu şekilde uzamasının Kürtler arasında hükümete güvensizliğe dönüşme riski taşıdığı, bir an önce sorumluların ortaya çıkarılıp yargıya teslim edilmesinin bölgede birinci talep haline geldiği vurgulandı. Talepler arasında ikinci sırada, yine Başbakan Erdoğan’ın soğuk baktığı anadilde eğitimin yer alması dikkat çekti. Taleplerin üçüncü sırasında yeni anayasa sürecindeki Kürt sorununa ilişkin beklentiler sıralandı. Raporda bu beklentiler, “anayasal vatandaşlık” olarak ifade edildi. Taleplerin 4. sırasında ise yerel yönetimlerin güçlendirilmesi yer aldı. BDP’nin “demokratik özerklik” talebine benzer bir şekilde yerel yönetimlerin daha da güçlendirilip yetkilerinin arttırılması AKP raporuna girdi.
Kayıtlı
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

  BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

                       TANRIKUT.

motun yabgu

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1566
Ynt: ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2012, 12:02:49 »

 RTE bu isi kitabina uydurur . Idris Naim Sahinin kellesini almazsa partisi tehlikeye girer . 70 Itci vekil istifa ederse hükümet düser . Yüce divanda hesap vermek zorunda kalir . Bu riske giremez . Ne yapar ? Aman Idris simdilik sus basimizi belaya sokma der . Meseleyi zamana yayip uygun bir anda , ABD den gelecek direktifle Sahinin ipini ceker . Tersini yapip itin kürtün lafina bakarak Sahini istifa ettirse bu sefer sözde milliyetci gecinen Türk soylu vekillerin tepkisine maruz kalir . O yüzden meseleyi derin dondurucuya koyup kis uykusuna yatirir . Itin kürtün oylariyla hükümet kurulursa olacagi budur . Simdi AKP nin neden  cumhuriyet ve Atatürk düsmanligi yaptigi daha net ortaya cikti . It raporunda anadilde egitimde isterlermis meger . Biz sadece BDP li IT ci vekillerin istedigini saniyormus gibi yapiyorduk, Senelerden beri AKP PKK yi destekliyor diye feryat figan ediliyor . Bu vesileyle her kürtün pkk li oldugu ortaya cikti . Devleti icten fethetmisler . Kimsenin süphesi olmasin AKP nin hükümette görev tayininin listesini ,Irakta oldugu gibi ABD yapmistir . Iste falanci kürt filanci bakanliga . Besir Atalayin icisleri bakani , Hüseyin Celikin Milli egitim bakani ,daha sonra israrla yine bir kürtün ,Ömer Dincerin milli egitim bakani yapilmasi ,maliye bakaninin kürt olmasi , listeyi istedigimiz kadar uzatabiliriz . Anamuhalefetin büyük partisi CHP yine kürtlerin egemenliginde . MHP kürtlerin kardeslik sözcüsü gibi ,bin yillik mitinglerle mesgul . Netice itibari ile Türkiyeyi kürtler yönetiyor . YAZIK .
Kayıtlı
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

  BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

                       TANRIKUT.

Türkistan Ordusu

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 339
Ynt: ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2012, 12:05:16 »

Akp içinde bir sorun var.
Akp'nin içinde, açık ara en iyi bakan, içişleri bakanıdır.
 
Devlet Bahçeli, Adnan Oktar gibi Türk-İslam sentezini benimsemiş kesimler İdris'e açık destek veriyorlar.
Ancak Liberal ve Sol medya; Akp içindeki Kürtçülerle birlikte İdris'i hedef alıyorlar.
Pkk saldırmaya devam ediyor...
 
Durum bu... Tayyip'in tavrı nedir peki?
 
Tayyip'in kendisi, gariban Ülkücüleri daha 3 sene önce, "bunlar üniversitede kafatası ölçüyorlardı, bozguncular" diyerek tanımlıyordu...
Yani Tayyip yeşil komünisttir. Liboşları ve Kürtçüleri Ülkücülere tercih eder...
 
Ancak durum kritik; zirâ idris'i tasfiye ederse; %50'lerde dolaşan oyları erimeye başlar...
 
 
Bence Kürtçüleri susturarak, parti içindeki dengeyi koruyup, idare edecek.
Bir sonraki dönem idris'i uçururlar.
 
 
 :) idris bomba adam ya :) Irak'ın eski enformasyon bakanına benziyor çıkışları.
Kayıtlı
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

YALNIZKURTKARAGÜLLE

 • GÖKBÖRÜ SİNOP
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1351
 • TÜRK IRKI SAĞ OLSUN
Ynt: ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2012, 08:29:39 »

ESKİDEN FAHİŞELER PARA KARŞILIGI BEDENİNİ SATARDI
ŞİMDİ Kİ ZAMANE FAHİŞELERİ OY KARŞILIĞI RUHUNU SATIYOR...
>:D >:D >:DAdamın biri falcıya gitmiş. Falcı adamın avuç içini inceler incelemez, falcının yüzü karışmış.


Adam telaşla sormuş:
- Hayırdır… Halim, ahvalim çok mu kötü?
Falcıdan cevap:
- Üzgünüm… Pek yakın bir vakitte, tüm Türkiye’nin felaketine sebep olacak bir iş yapacaksın!…


Kendini deccal gibi hisseden adamcağız ne yapsın? Derhal, kendini en yakin demiryoluna atıp rayların üzerinde hayatına son verecek ilk treni beklemeye başlar. Aynen, Anna Karenina misali…


Derkeeeeen, yandaki çayırda top oynayan çocuklardan biri topu demiryoluna kaçırır. Tam o anda da, yaklaşmakta olan trenin çuf çuf sesleri duyulur.


Çocuğu rayların üstünde gören adam, kendi makus talihini unutup çocuğa doğru bir hamle yapar.


Oğlanı kaptığı gibi, son anda rayların dışına yuvarlar.


Tren uzaklaşınca, talihsiz adam döner çocuğa sorar:


- İsmin nedir yavrum?
- Recep T. Erdogan
TTK.
Kayıtlı
Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Antepli Bozkurt

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 540
Ynt: ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2012, 10:57:15 »

Nerden buluyorsun böyle anlamlı fıkraları Başkanım, sayfalar dolusu yazıyla anlatılamayacak fikirler bir cümle ile anlatılırmış işte böyle.


komik gibi gelsede çok düşündürücü kalemine kuvvet.
Kayıtlı

YALNIZKURTKARAGÜLLE

 • GÖKBÖRÜ SİNOP
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1351
 • TÜRK IRKI SAĞ OLSUN
Ynt: ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2012, 13:49:50 »

Ağabey sağolasın...


Bir de bunu oku... >:D >:D >:D >:DMalum kişi şoförüyle bir kır gezisine çıkar. Arabayla giderken bir tavuğu ezerler. Meseleyi tavuğun sahibi olan çiftçiye kim anlatacak diye düşünürken Malum kişi âlicenap bir tavırla şoförüne şöyle der:


“Bana bırak. Ben ülkenin en güçlü adamıyım. Çiftçi bana muhakkak anlayış gösterecektir.” Malum kişi çiftçinin evine girer ve bir dakika sonra da nefes nefese koşarak geri döner.
Göz morarmış, surat dagılmış haldedir. Şoförüne “Çabuk toz olalım burdan!” der.


Aksilik bu ya, arabayla daha 20 metre gitmeden bu defa da orada gezen bir domuzu ezerler. Malum kişi korkulu gözlerle şoförüne bakar ve “Şimdi adama gidip söyleme sırası sende!” der.


Şoför çiftliğe gider. malum kişi de arabada bekler. 10 dakika, 20 dakika 30 dakika derken….Şoför bir saat sonra sarkı söyleyerek, gülerek, cepleri para dolu ve kolunda irice bir meyve sepeti ile geri gelir.


Malum kişi şaşkın bir halde sorar: “Çiftçiye ne dedin ki bu kadar ikrama boğdu seni?” “Valla ben de anlamadım” der Şoför. “Ben ona sadece şöyle dedim:
Iyi günler. Ben Malum kişi'nin şoförüyüm. Domuz öldü!


TTK.
Kayıtlı
Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

YALNIZKURTKARAGÜLLE

 • GÖKBÖRÜ SİNOP
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1351
 • TÜRK IRKI SAĞ OLSUN
Ynt: ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!
« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2012, 14:25:47 »

İŞTE;
sivil masum köylüler,masum vekiller,masum eylemler...
GÖZÜNÜZE Mİ SOKSAM BAŞKA BİR TARAFINIZA MI ?  ARTIK ŞAŞIRDIM AÇILIMCI,KARDEŞÇİ SOYSUZLAR..
:testere
Kayıtlı
Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Antepli Bozkurt

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 540
Ynt: ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2012, 15:53:03 »

Buda harika hemde okkalı! olmuş elinize sağlık.


Yukardaki resimden sabastiyan tiksinmiş galiba testereyi çalıştırmış üstlerine gidiyor öncelikli hedefide daire içinde tesbit etmiş artık Tanrı ne verdiyse.
>:D >:D >:D   :kahkaha01: :kahkaha01:


Kayıtlı

Türk Çerisi

 • Yeni Üye
 • *
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 9
Ynt: ITCI (kürtçü) kanat kelle istiyor!
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2012, 16:02:01 »

Madem bu maymunlar kelle istiyorlarmış bir kelle gösterirdim ama ne otağ'a yakışır nede bizi yakışır umarım anlamışsınızdır. Bu maymunlar o kelleyi nasıl kullancaklarını da iyi bilirler.
Daha sonra da o kelleden hayır beklememek lazım.
Kayıtlı
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.147 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu