Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: KOPUZDAN BİR TEL DAHA KOPTU  (Okunma sayısı 2860 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adil ÖZTÜRK

  • Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
  • ****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 58
KOPUZDAN BİR TEL DAHA KOPTU
« : 13 Şubat 2019, 21:52:40 »

KOPUZDAN BİR TEL DAHA KOPTU
‘’Arif der ki: bunca yıl ay’’
‘’Geldi geçti vay dünya vay’’
‘’Yaşamaksa yaşadım say’’
‘’Aha geldim, gidiyorum’’

Ozan Arif’i ilk kez 1977 de ‘’Türkçüler Gecesi’’nde Aksaray (68) a geldiğinde tanımıştım. ‘’Türkçüler Gecesi’’nde görevli geçlerden biri idim ve Ozan Arif ile rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’i yakından tanıma fırsatı yakaladım hatta rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in elini öpmüştüm. O yıllar MHP nin gerçek kimliğinden uzaklaşmadığı Bozkurtların yuvası olduğu yıllardı. Her ne kadar 1969 Adana Kongresinde Sentezcilik tuzağı kurulmuş olsa da MHP hala Bozkurtların yuvası idi ve Ziya Gökalp, Yusuf Akçura, Hüseyin Nihal Atsız gibi Türkçü ışıklarla aydınlanıyordu. Aradan geçen yıllar içinde MHP değiştikçe değişti. Geçen zaman sürecinde rahmetli başbuğ Alparslan Türkeş’i 1995 de Afyonkarahisar’a bir İftar yemeğine geldiğinde tekrar yakından görüp elini öpmek nasip oldu ve yine beraberinde gelen Ozan Arif ile sohbet etmek imkanını yakaladım. Aradan geçen onca çalkantılı süreç Ozan Arif’in yüreğindeki Turan sevdasının ateşini söndüremedi.
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa gidişinden sonra gerçekten Türk Milletine kendini adamış iki insanı yakından tanıma onuruna erişmiş olmanın mutluluğunu hala yaşamaktayım.
Ozan Arif yüreğindeki ‘’Turan Ülküsü’’ ile yaşamış ve Turan Ülküsünün aşkı ile ölmüş gerçek bir ozandı. Ozan olmanın gereği olan doğruları söylemenin sivri dilli olmak olduğunu ve kendi şahsına vereceği zararı bile bile ozanlığın gereğini son nefesine kadar yaşadı, Türk Milletinin yüreği oldu, dili oldu. Kimse çamur atmaya kalkmasın ki Ozan Arif kadar Türk Milletine hizmet verilse idi şimdi bu sıkıntılar yaşanmazdı.
Bu gün (13.2.2019) Türk Milletinin yüreğinin sesi olan kopuzdan bir tel daha koptu. En acı olanı da sonsuzluğa giden Türkçü ışın yeri maalesef doldurulamıyor. Türk Milleti her gün biraz daha sahipsiz, Türk Milleti her güm biraz daha ışıksız kalıyor. 
Ozan Arif sonsuzluğa gitti. Ruhu şad, durağı uçmak olsun.
Türk Irkı var Olsun.

Adil ÖZTÜRK
Kayıtlı
Adil ÖZTÜRK
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.071 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu