Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: Dersim Yalanları ve Gerçekler  (Okunma sayısı 3627 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Açığma-Kün

  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 41
  • Yüzde yüz TÜRK olduğun gün cihan senindir!
Dersim Yalanları ve Gerçekler
« : 08 Eylül 2013, 19:47:38 »
Bir Özgür Erdem kitabı. Bölücü koro olarak tabir ettiği kişilerin yalanlarına çatır çatır belgelerle yanıt vermekte.

Arka kapak yazısına göz atalım;

   "İlk kez yayınlanan belgelerle 38 Dersim yalanına yanıt!

Dersim’le ilgili yayınlanmış yüzlerce kitap, gazete yazısı ve televizyon programları ile Dersim İsyanı ve bu isyanın bastırılması son dönemin en popüler konularından.
Günümüzde hemen herkesin üzerinde birleştiği fikir, devletin Dersim’de bir katliam yaptığı. Hatta kimilerine göre katliamın ötesinde bir soykırım yaşandı.
Tıpkı sözde Ermeni soykırımının Avrupa ülkelerinde yasalaşması ve bunu inkar etmenin suç sayılması gibi, günümüzde Dersim’de devleti savunmak da büyük bir suç olarak görülüyor. Büyük bir entelektüel sansür mekanizması ile halkın farklı ve doğru bilgilere erişmesi engelleniyor.
İşte elinizde tuttuğunuz bu kitapta Dersim konusunda uzman isimlerden olan Özgür Erdem Dersim isyanları ve isyanları bastırmak için düzenlenen harekâtlar hakkındaki yalan ve çarpıtmalara yanıt veriyor.

Dersim ile ilgili ortaya atılan “38 Yalan” tek tek çürütülüyor, gerçekler sadece ve sadece belgelere dayanılarak ortaya konuluyor.
Bugüne kadar yayınlanan Dersim kitaplarının hiçbirinde yer almayan, gizlenmek istenen, üzerinde durulmayan pek çok belge ve bilgi ilk kez yayınlanarak Dersim Gerçeği gün ışığına çıkarılıyor.
Dersim gerçeği ile yüzleşmekten korkmayacak özgür düşünceden yana insanlara kaynak bir eser sunuyoruz. Bakalım kimler bu gerçekle yüzleşebilecek…"
Kayıtlı
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.068 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu