Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
GÜNCEL / Türklük Düşmanı Kadir Mısıroğlu Öldü!
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 06 Mayıs 2019, 08:55:10 »
Alıntı
Mısıroğlu, 25 Mayıs 2013 yılında sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Vasiyetimdir; M.Kemâl’e zerre muhabbeti olan cenâzeme gelmesin!..” demişti.

Mısıroğlu, “Eğer bir Müslüman Atatürk’ü seviyorum derse ya ahmaktır ya sahtekardır” ifadesini kullanmıştı.

Bizim gavurumuz elin gavurundan daha şiddetli, beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiç biri olmazdı...


BU BAĞLAMDA YUNANİSTAN'A BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ
22
GÜNCEL / Ynt: 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 06 Mayıs 2019, 08:33:07 »
3 Mayıs Türkçülük Günü Kutlu Olsun!

‘’Bir bayram değildir. Milli şuurun ayaklanmasıdır. Başarıyla bitmemiş, fakat milletin gözünü açarak o zamanki hükümetin içine sızan ihanet unsurlarını sindirmiştir.’’
ATSIZ
23
TÜRKÇÜLÜK / TÜRKÇÜLÜK VAZGEÇİLMEZ MECBURİYETİMİZDİR
« Son İleti Gönderen: Adil ÖZTÜRK 02 Mayıs 2019, 19:15:21 »
TÜRKÇÜLÜK VAZGEÇİLMEZ MECBURİYETİMİZDİR

Biz yıllarca Türkçülüğü sağ kulvarda düşlemedik mi?
Algı mekanizmaları Türkçülüğü her seferinde Sağ kulvarda gösterdi. Oysa Türkçülüğe en büyük darbelerden birisi (1969) da sağ kapitalist ve siyasal İslamcılığın sentezlenmesi vurmuştur. Bu demek oluyor ki Türkçülük sağ kulvarda gösterilerek fark ettirilmeden infaz edilmekte. Mevcut Türkçü oluşumlar veya Türkçü kalemlerin tamamına yakını bu tuzağın pençesindeler.
Günümüz şartlarında Türkçülüğü yeniden tanımlayamamanın sancılarını yaşamaktayız. Büyük bir kafa karışıklığındayız ki Türkçü olabilmeyi ya dindar Müslüman, ya İslam öncesi Şamanist veya Tenğrici olmak sanıyoruz. Ateist olanlar ile Hıristiyan Türkçüler ise işin başka bir sıkıntılı tarafı.
İslamcısı, Şamanisti, Tengricisi, Hıristiyanı ve Ateisti hepsi ayrı baş çekiyor. Oysa Türkçülük dini etkileşimlerden ayrı olarak, Türk Milli kültürün harmanlanması olmalı.
Türkçülüğün önünde en büyük tehlike, Arap Kültür Emperyalizmi olduğu gibi Masonların melezleştirme tuzağı da büyük bir tehlikedir.
Peki Türkçülük sol kulvarda mı olmalı? sorusu karşımıza çıkıyor bu durumda.
Sol kulvara baktığımızda ise durumun sağ kulvarda olduğundan hiç de farklı olmadığını görmekteyiz. Komün zihniyetinin hakim olduğu sol kulvarda insanlar burjuva sınıfı, işçi sınıfı diye sınıflandırılarak adeta hücrelere kapatılmakta kapalı bir toplum yaratılarak kitlesel bir çatışma ortamında sürekli karışıklık oluşturulmakta.
Türkçülüğü sistemleştirme çabalarındaki ilk Türkçüler kimlerdi; Gaspıralı İsmail, Yusuf Akçura, Sultan Galiyev, Neriman Nerimanov sömürücü emperyalist yönetimlerden kurtulmak için mücadele verdiğini söyleyen Sosyalist dünya görüşüne aldanarak destek veren ama sonradan Sosyalist dünya görüşünün de sömürücü ve emperyalist olduğunu anlayarak Sosyalist dünya görüşünü terk edip tek kurtuluşun yine Türk Milletinin kendi kadim kültür yapısının şekillenmesinde ve geniş bir coğrafyaya dağılmış bulunan Türk topluluklarının harmanlanarak ''Turan Birliği'' oluşturmasında olduğunun bilincine varan ‘’Her şey Türk için Türk’e göre, Türk tarafından’’ prensibini ortaya atıp, ‘’Fikirde, Dilde, işte Birlik’’ sloganı ile yola çıkan kendi başına bağımsız Türkçülüğü savunan insanlardı.
Türk Milleti çok geniş coğrafyaya dağılarak binlerce yıllık siyasal ve kültürel tecrübelerle bir tarafın değil kendisinin taraf olduğu yüksek vasıflı bir ‘’Türk Milleti Olmuştur.’’
Demek oluyor ki Türkçülük; şu veya bu taraf olmaktan daha farklı olarak,  yaşayan bütün dünya dinlerini içerisinde barındırabilen sistematik sömürü ideolojilerini de dışlayarak bulunduğu toplumu refah içerisinde yaşatmayı amaçlayan, daima ileri gitme yolunda çalışmalar yapan ‘’Yurtta sulh, dünyada sulh’’ ilkesini esas almış ama ‘’Bağımsızlık benim karakterimdir, Ne Mutlu Türküm Diyene!..’’ düsturu temelleri üzerinde yükselen bir yaşam kültürdür.
O halde biz günümüz Türkçülerinin başka ideolojilerle oyalanmadan gelecek nesillerimizi de mutlu bir hayat yaşatmak amaçlayan bilimsel, toplumsal, kültürel ve ahlaki Türkçülüğün temellerini atarak Uzay bilimlerinde, tıpta, tarımda, hayvancılıkta, sanayide kısaca yaşam için gerekli olan her alanda en iyisi olmayı hedeflemeliyiz.
Geçmişteki atalarımızın askeri ve kültürel başarıları elbette bizler için gurur verici bir güçtür ama onlarla övünerek tembel tembel yatmak, geleceğimiz için başarılı çalışmalar yapmamak, insanlık ailesi içinde geri kalmak da Türk milleti için utançtır. Yakın zamanda ''Turan Birliği'' oluşturamasak ta ''Avrupa Birliği'' benzeri bir Türk Devletleri İşbirliği Teşkilatı oluşturabiliriz. Dünya nüfusunun hızla arttığı ve teknolojinin gelişmesi ile globalleşen dünya da Türk milleti için Türkçülük vazgeçilmez bir mecburiyettir.
Türkçüler İçin Her gün 3 Mayıstır.
Türkçülük ruhu ebediyyen yaşasın.
Ne Mutlu Türküm Diyene!..

Adil ÖZTÜRK
24
GÜNCEL / ÇOCUKLARIMIZ VE ŞEHİTLERİMİZ
« Son İleti Gönderen: Adil ÖZTÜRK 27 Nisan 2019, 18:23:41 »
ÇOCUKLARIMIZ VE ŞEHİTLERİMİZ

Bütün insanlığın en çok hassas olduğu iki duygudur "Çocuklar ve Şehitler".
Türk milleti olarak bizler için en çok hassas olduğumuz iki duygudan da öte şefkat ve manevi duygularımızın zirve yaptığı kutsalımızdır; çocuklarımız ve şehitlerimiz.
Çocuklarımız geleceğimizdir, şehitlerimiz ebediyetimizdir.
Son zamanlarda gerek çocuk istismarı ve gerekse şehit istismarı o kadar çoğaldı ki artık yüreğimizdeki yangın bir volkan oldu patlama noktasına geldi. Çocuk istismarında vazgeçirici idam gibi cezaların olmaması, din adamı ehliyeti olmayan zevatların "İslam'da küçük yaşta çocuklarla oynaşmaya Bademleme denir" demesi, ısrarla "Allah Resulü (sav) Aişe validemiz (9) yaşında iken nikah kıydı" demeleri çocuk istismarcılarına adeta cesaret vermektedir. Çocuk istismarcıları için caydırıcı cezalar ki en uygunu idam tekrar uygulamaya konulurken kendini din adamı sıfatına koyan bu tür sapık zihniyetlerin de bir an önce susturulması gerçek din adamlarımız ve çocuklarımızın geleceği açısından çok faydalı ve mecburiyettir.
Şehitlerimiz konusu da istismarı yapılan diğer bir yaramız. O kadar çok şehit yakınları dernek, sendika ve federasyonlar kurulmaktaki. Mutlaka içlerindeki şehit ateşleri yanmakta ama kendilerinin de farkında olmadan bu şehit ateşinin bazen suistimal edilmesine neden olduklarını üzüntü içerisinde izlemekteyiz. Bu gün Türk vatanı için şehit olan Mehmetçik ve polislerimiz kastedilerek kurulmuş olan şehit yakınlarına ait dernek, sendika ve federasyonların bu şekilde kontrolsüzce çoğalmaları ileride peşmergeleri, pkk itlerini, el kaide gibi sapık düşünceleri de kapsama tehlikesi de baş gösterdiğinde önüne geçilmesi zor bir kagren olacak, o zaman bizler için şehit olan kahraman Mehmetçik ve polişlerimizin ruhu acı çekecektir.
Daha kız ve erkek diye cinsiyeti bile ayrılmayan minicik yavrularımız şefkatle büyümesi gereken çocuklarımıza şehvetle yaklaşılmasına engel olacak caydırı cezalar bir an önce uygulamaya konulurken, ebediyetteki canlarımız olan şehitlerimizin de ruhlarının acı çekmemesi için şehit istismarına fırsat vermeyelim.
Çocuklarımız geleceğimiz, şehitlerimiz ebediyetimizdir.
Ne Mutlu Türküm Diyene!..

Adil ÖZTÜRK
25
Esenleşme ve Tanışma / Ynt: Yeniyim
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 25 Nisan 2019, 14:59:32 »
Hoş buldum.
Otağa girmeden önce gözlem yaptım. Başka Turancı Otağları ile karşılaştırırsak en olgun, en bilimsel ve en güvenilir topluluk burası. Hele internet ortamında kendine Türkçü diyen bazıları var ki, gençliği Türkçülükten ve Turancılıktan kaçırmak için çaba veriyorlar resmen. Buraya giren ise aydınlanıp çıkıyor. Turania aracıyla buldum burayı. Dediğiniz gibi, eskisi kadar canlı olmasa bile bilgi kaynağı dolu dolu. Bu yüzden elinize, emeğinize sağlık. Ben başkaları adına da çok teşekkür ederim size.

Öncelikle hoş geldiniz,

Malumunuz üzere sadece otağ yöneticileri olarak bizler kaldık. Ağımız açık, kullanabilir durumda olması için tedbirler alıyoruz. Malasef "Sosyal Medya" bizi zamanında tek bir darbe ile indirdi. İşin Sosyo-teknolojik boyutu bu.

Özgün bilgi açısından ağımız daime açık kalacaktır.

TTK
26
Duyurular / XP işletim sistemi olan ziyaretçilerin dikkatine
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 25 Nisan 2019, 14:44:06 »
Sayın Ziyaretçiler;

XP İşletim sisteminde sadece Firefox tarayıcısı ile girelebilir duruma gelmiştir. Güvenlik sertifikamız daha eski işletim sistemi ya da tarayıcıların girişine izin vermeyecektir.

Özellikle Chrome tarayıcısında -Opera Chrome çekirdeğini [chromium] kullandığı için Opera içinde geçerli-;

"ERR_CONNECTION_CLOSED"

bağlantı hatasını görebilirsiniz.
27
TÜRKÇÜLÜK / TÜRKÇÜ OLMAK
« Son İleti Gönderen: Adil ÖZTÜRK 25 Nisan 2019, 12:03:45 »
TÜRKÇÜ OLMAK
28
Esenleşme ve Tanışma / Ynt: Yeniyim
« Son İleti Gönderen: AlpTurkOgluTurk 18 Nisan 2019, 17:56:30 »
Hoş buldum.
Otağa girmeden önce gözlem yaptım. Başka Turancı Otağları ile karşılaştırırsak en olgun, en bilimsel ve en güvenilir topluluk burası. Hele internet ortamında kendine Türkçü diyen bazıları var ki, gençliği Türkçülükten ve Turancılıktan kaçırmak için çaba veriyorlar resmen. Buraya giren ise aydınlanıp çıkıyor. Turania aracıyla buldum burayı. Dediğiniz gibi, eskisi kadar canlı olmasa bile bilgi kaynağı dolu dolu. Bu yüzden elinize, emeğinize sağlık. Ben başkaları adına da çok teşekkür ederim size.
29
Esenleşme ve Tanışma / Ynt: Yeniyim
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 18 Nisan 2019, 08:55:55 »
Hoş geldiniz, esenlikler getirdiniz değerli kandaşımız AlpTurkOgluTurk!
Yapacağınız değerli paylaşımlardan faydalanacağımız muhakkaktır.

Maalesef sosyal medya adı verilen bir takım günü birlik paylaşım ağellerinin popüler olması nedeniyle, gerçek bir bilgi deryası ve akademi olan otağlara pek rağbet kalmadı.
Her şeye rağmen otağımızın çok ciddi bir izleyici kitlesi var olup, doğru bilgiyi doğru kaynaktan edinme rolümüzü bilhakkın yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
30
Esenleşme ve Tanışma / Yeniyim
« Son İleti Gönderen: AlpTurkOgluTurk 17 Nisan 2019, 17:13:57 »
Esenlikler kandaşlarım.

Otağda yeniyim. Bu yüzden kendimi tanıtmak gereksinimi hissederim:

Ben yirmi yaşında bir Türk genciyim. Ülküleri olan bir gencim. Bilgisayar ve programlama alanında çalışıyorum ve yegane amacım Türk ulusunun, dünya üzerindeki tüm Türk halklarının gücüne güç katabilmek. Bunun için günümüz teknolojisini öğreniyorum, kod yazıyorum ve tüm acuna yüce ırkımızın gücünü bir kez daha göstermeyi kendime hedef belledim. Milletim için bu alanlarda emek vermeye hayatım sona erene kadar devam edeceğim. Evet, tüfek icat oldu; mertlik bozuldu ama artık dört tarafı bizden korkan ve bize kurnazca saldırılar yapan şahısların olduğu bu ölümlü acunda yeni teknolojinin, bilimin, fenin, ilmin ışığını da sonuna kadar yakacağım, milletimin ve devletimin gücünü her zaman bilmesi için. Planlarımı şu an açıklamıyorum ama diyeceğim odur ki kodlama, yazılım konusunda devletimin ve ordumun her zaman önde olması için yapmayı istediğim bir sürü şey var. Hayatım el verirse de yapacağıma sizlerin huzurunda söz veririm.

Buraya kayıt olma sebebim şudur: bilirim ki her Türk gencinin vazifesi tarih bilincine sahip olması, Atalarını tanımasıdır. Bizler Napolyon'un bile "Bana Türkleri verin, tüm dünyaya diz çöktüreyim." dediği güçlü, savaşçı, büyük milletiz. Tarihi bizler yazdık ve var ettik. Tarih boyunca büyük liderler yetiştirdik. Her Türk gencinin de bunu bilmesi gereklidir. Ben de bunun için tarihi ve atalarımı öğrenmeyi, son başbuğumuz olan Mustafa Kemal'i, önderimiz Atsız Ata'yı ve dava arkadaşlarını, değerli büyüğümüz Nejdet Sançar'ı tanımak için araştırıyorum, onları tanımak için yazdıkları kitaplardan maddi durumum el verdiği kadarını okuyorum. Bu forumda da aklımda olan soruları, tarihi meseleleri çözümlerken merak ettiklerimi sizlere danışmak istiyorum çünkü biliyorum ki daha öğreneceğim çok şey vardır ve sizler de sonuna kadar bilgili kandaşlarsınız.

Umarım beni aranıza kabul edersiniz.

Esenlikler...
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10