Gönderen Konu: Güneydogu´da kuraklik alarm veriyor  (Okunma sayısı 5571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilteris7

• Ziyaretçi
Ynt: Güneydogu´da kuraklik alarm veriyor
« Yanıtla #10 : 15 Mayıs 2008 »
 Bu kuraklığı bahane edip; Türk Köylüsüne ait toprakları, kürtlere peşkeş çekebilirler. Çünkü Türk Köylerinde geçim derdi yüzünden, doğru düzgün nüfus kalmıyor. Özellikle genç nüfus hep şehirde, köylerde sadece ilkokul çağındaki birkaç çocuk ile 50 yaşın üstündeki insanlarımız yaşıyor.

Böylece bereketli tarım bölgelerimizide(nasıl enerji kaynağı olan yerleri yabancılara babalar gibi sattılarsa)  kürtlere  de yok pahasına vereceklerdir. Hatta arazileri eken biçen yok diye
(uyguladıkları ekonomik ve tarım politikaları sayesinde),  direk devletleştirip, parasız da dağıtabilirler.

Çevrimdışı birTÜRK

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Mayıs 2008 »
Değerli kardeşlerim;
Kısa bir süre önce Atsız Ata ve görüşleri hakkında araştırma yaparken, sizleri tanıma imkanı buldum ve şu an da burda fikirlerimi sizlerle paylaştığım için de mutluyum. Konumuza bakarsak aslında olay koltuk sevdalılarına geliyor. Öncesi şimdisi her gelen konuşmayı bildi, dediğini bilemedi. GAP' ı işleme koydular ama 10 verdiler ise 9 u kürtlere gitti, toğrağım için yapılacakları kürt şerefsizlerine yaptılar köpekleri ve el altından çakalları desteklediler. GAP adı altında kürtlere para yedirdiler. Sonrası malum gelinen nokta ortada.
Haine yurdu bırakıpta gitmez,
Köpeklik çakalın soyudur bitmez,
Vatan için ölse ah-u zar etmez,
Cana değmeyene mezar kazmaz KURT...

Çevrimdışı melih86

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 16 Mayıs 2008 »
Kandaşlar..

Bakınız,aranızda köy kökenli olan ve sürekli köye gidip gelenler,mutlaka vardır..

Ben bunlardan birisiyim,memleketime gittiğim sıralarda,sürekli köyde oluyorum ki,tarla toprakla uğraşmam gerekiyor.

Köylülüler,mutlaka bilecektir.

Benim köyümde,ben küçükken,köyün ortasından geçen köy deresinden,biz balık tutardık..Büyükler,bir insanın kolu kadar balıkları vururlardı tüfekle..Suyu,baktığınızda dibini gösteriyordu..

Şimdi,aynı köy deresinde,bırakın balık yaşamasını,su bile akmıyor..

Ne kadar tavukaneci varsa,hepsi pisliğini,atığını içine attı.Köy deresinde,şu anda su akmıyor,katı bir tortu birikmiş durumda ve bu tortu tavuk pisliği..

Bu derenin aktığı yerse,Manyas Kuş Cenneti Gölü..

Gölde,yine biz küçükken nerden baksanız,15-20 çeşit balık yaşardı.Şimdi,sadece İsrail Sazanı dedikleri,İsrail'den genetiğiyle oynanmış balıklar yaşayabiliyor.

Marmara Denizi keza böyle,Bağfaş,ne kadar atığı varsa Bandırma Körfezine boşaltıyor ve denizde balık kalmadı.

Ayrıca,köylülerimiz,malesef çok cahil..

Kimse,toplanalım,sesimizi yükseltelim demiyor..Önüne gelen,biraz para bulunca,evinin önüne sondajı patlatıyor,çekiyor ordan yer altı suyunu,bilinçsizce sulama yapıyor.Artık,bu yeraltı sularından nemalanan dereler kurudu..Bilinçsizce sulama yapılıyor..

İşin,göç kısmını hiç hesaba katmadan şunu diyebilirim ki,Marmara Bölgesi,Ege Bölgesi,Akdeniz Bölgesi...vs ülkemizin 4 bir yanının,Güneydoğu'dan farkı kalmıyor..

Merak etmeyiniz,susuzluk ve su problemi,her tarafta mevcuttur..

Dünya'nın ortalama yağış alan yerlerinden birisi olan Anadolu coğrafyası,bu düzensiz sulama politikasıyla kurumaya yüz tutacak..Malesef ki,durum bu..

Hollanda'da,bir damla su boşa akıtılmıyor,bilenler bilir..Yel değirmenlerinden,sulama projelerine,arıtmalardan,kanalizasyon sistemlerine kadar,adamlar 200 yıllık su ihtiyaçlarını kntrol altına almışlar..Güneş enerjisini değerlendiriyorlar..

Gevur yapıyorda,biz yapamaz mıyız diye düşünüyor insan..Çorak Ankara toprağında,bir çiftlik kurarar Güller yetiştiren,'tohum yetişmez' denilen yeri cennetten bir parça yapan Başbuğ'u düşünüyorum da,biz gevurdan iyiyken neden bu durumlara düştük diye hayıflanıyorum..

Ne diyeyim,durum budur..

Esenlikler..