Gönderen Konu: Ömer Tuğrul İnançer: Hamileleri gören genç kızlar doğurmaktan korkuyor  (Okunma sayısı 3958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aykız

• Türkçü-Turancı
  • **
  • » “Kanını taşıyandan başkasına inanma!”
TRT 1 ekranlarında, iftar saatlerinde yayınlanan "Ramazan Sevinci" programına konuk olan ve Şeyh Vefa'nın hanımının haram lokma yemesiyle ilgili bir hikayesini anlatan İnançer, konunun hamileliğe gelmesi üzerine, "Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar. Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir" şeklinde yorumda bulunmuştu.

Cahillik mi Terbiyesizlik mi ? Ne haldeyiz ?

Ben diyorum ki; Hamileliğin sağlığa göre evde kalınması  hakkında konuşsa gene bu kadar tepki almazdı,lakin lafları'hamile kadın sokakta salına salına gezmezlere gelince tepkiyi çekmekte gecikmedi.Neymiş efendim hamile kadın görünce çocuk nasul yapılır diye sorular geliyormuş akılları sapık zihniyet yetişiyormuş.Efendim,bunu düşünüp sapıklaşanın yedi düveli zaten sapıktır bunu genelleme yaparak bas bas televizyonlarda bağırmanın alemi yok yani. Bizde derler ki Allah analı babalı büyütsün,hayırlı yaşasın.Kimsenin aklına çocuk nasıl napar nerden çıkar gibi düzensiz yersiz sorular gelmiyor.Kendi ayıbıdır düşünmemek için çıkmayın sokağa diyor işte :)

:prbay

TTK
» “Bir Türk, cihana bedeldir!”

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
Bir Kadinin Hamile kalmasi Gayet dogal bir olay. Esinin arabasi ile hava almaya cikmasi cok komik ama su anda Ülkemizde Arabasi olmayan bircok insanimiz var. Elbette Hamile olan bir kadin Sagligi el verdikce disari cikicak hava alicak ki Doktorlar Hamilelikte yürüyüsü tavsiye ediyorlar. Benim sahsen karsi oldugum Bazi Ünlülerin Yaptigi sekilde Tüm hamileliklerini medyaya tasimasi Zamaninda Hülya Avsarin yaptigi gibi. Hernekadar Dogal bir durum olsada Hamilelik insanin Özelidir ve Özelinde ortaya dökmemesi gerekmektediye düsünüyorum. Böyle bir aciklamada bulunan Sahissin zihniyeti Araplarin Cahiliye döneminden kalma bir fikir olsa gerek hangi cagda yasiyor Cocuklarin masumiyetini kullanarakta böyle ahmakca bir propaganda yapmasida ayri bir zevzekliktir. Baska diyecek bir söz bulamiyorum acikcasi
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı Aykız

• Türkçü-Turancı
  • **
Açık konuşmak lazım.Zihniyet araplardan kopyala yapıştır.Bunlardan sonra olay türbana gelir hamileliği türban tesettür kapatır öyle çıkarsa çıksın hamile denir.O zaman akıllara gelenin çocuk nasıl yapılır değilde Tanrının kudreti,diye sanıyorlar herhalde.Araba konusuna gelince alınan verilen maaşlar anca tekerini almaya yeter onu bindirip gezdirelim o zaman.Çok derin şeyler var  çok..

TTK

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Tanrı'nın erkeğe denk ve eş olarak yarattığı kadın; kanında ve vicdanında arıza olan etnik döküntülerin nazarında adeta Hristiyan teolojisinde yer alan asli günahla donatılı ve bütün kötülüklerin kaynağı olan bir varlık gibi görülmekte ve değerlendirilmektedir.
Tarikatçı, cemaatçi, siyasal İslamcı bu sübyancı ve uçkur düşkünü sapıklar için kadının sesi, saçı, eli, ayağı, çöpe attığı eski elbisesi ve hatta helaya bıraktığı def-i haceti bile tahrik unsurudur.
Eee ruh sapık ve yavşak olunca bu sapıkları lügatteki "kadın" maddesi bile tahrik eder.
Bu arızadan kurtulmanın kesin ve kalıcı çözümü tarikatçı, cemaatçi, siyasal İslamcı bu sübyancı ve uçkur düşkünü sapıkların topunun birden iğdiş edilmesiyle ancak mümkündür. Eğer iğdiş edilirlerse etkisizlik faktörüyle akıllarını ve fikirlerini başka şeylerle meşgul ederler de Tanrı'nın erkeğe denk ve eş olarak yarattığı kadın bu soysuzların fiili, düşünsel ve psikolojik tacizinden kurtulur.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Aykız

• Türkçü-Turancı
  • **
Çok doğru konuştunuz  ^-^ ^-^

TTK