Gönderen Konu: DOMBRA  (Okunma sayısı 8999 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karamanoğlu

• Yeni Üye
  • *
DOMBRA
« : 09 Ocak 2008 »
arkadaşlar elınızde bulunan dombra calınan butun muzıkleri buraya gonderırsenız sevınırım mp3 olur video olur hic farketmez. Bu arada dombra egıtımı verecek bırını bulursanız onuda haber verın.

TANRI KUT VERSİN!!!
YA HEPSİN YA HİÇ, YA TÜRKSÜN YA PİÇ!!!

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
Ynt: DOMBRA
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2008 »
#Gecersiz YouTube Bağlantısı# 

http://www.youtube.com/watch?v=5WxLJU8qR8A

Bu konuda Kazakistan'da en çok beğenilen gurup ''ҰлыТау'' yu tavsiye ederim Okunuşu ''UluTau''  yani Ulu dağ veya Yüce dağ anlamına gelir.
İL BASIMIZ HÜLAGÜ HAN, İLHANIMIS HÜLAGÜ HAN, JERDE AYITTI KÖKTE AYITTI, ŞIKIP KETTİ HÜLAGÜ HAN

Çevrimdışı Karamanoğlu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2008 »
Kandaşım ben sadece dombra calınan muzıkler istiyorum bu da iyidir ama sadece dombra ile calınan muzıklerı bulabılırsenız sevınırım

TANRI KUT VERSİN!!!
YA HEPSİN YA HİÇ, YA TÜRKSÜN YA PİÇ!!!

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2008 »
Han Tengri Kardeşimin yönlendirmesinden sonra, sadece dombra olarak youtube'da bir-kaç müzik dinledim. Dombra yazıp arattığınız zaman karşınıza gelecek. Hem zaten kliplerin çoğunda Nihal Atsız Beyi'de göreceksiniz. Saygılarımla

Çevrimdışı ATİLLA-TORUNU

• Türkçü-Turancı
  • тєηgяi_кυят || α∂šız ||
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2008 »
arkadaşlar elınızde bulunan dombra calınan butun muzıkleri buraya gonderırsenız sevınırım mp3 olur video olur hic farketmez. Bu arada dombra egıtımı verecek bırını bulursanız onuda haber verın.

TANRI KUT VERSİN!!!
Dombra
İyi Dinlemeler Kandaşlarım...Esenlikler.

:::İnDiR:::

Nogayel
İyi Dinlemeler Kandaşlarım...Esenlikler.

:::İnDiR:::

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2008 »
Alıntı
Han Tengri Kardeşimin yönlendirmesinden sonra, sadece dombra olarak youtube'da bir-kaç müzik dinledim. Dombra yazıp arattığınız zaman karşınıza gelecek. Hem zaten kliplerin çoğunda Nihal Atsız Beyi'de göreceksiniz. Saygılarımla

Kazak alfabesi Rusların Kril alfabesidir. Ancak bazı harfler Kazak ses yapısına göre değiştirilmişsede Kril alfabesi ana hatlarıyla ağırlığını korur. Bu sebepten dolayı Müzik ve video paylaşım sitelerinde Kazakça''домбыра"(Dombıra) veya Rusça "домбра"(Dombra) yazarak arattıra bilirsiniz. ''Кобыз'' (Kapız) Yazarakta ''Kopuz'' (yaylı kopuz)ile ilgili çalışmalarıda dinleye bilirsiniz..
İL BASIMIZ HÜLAGÜ HAN, İLHANIMIS HÜLAGÜ HAN, JERDE AYITTI KÖKTE AYITTI, ŞIKIP KETTİ HÜLAGÜ HAN

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2008 »
Bilgisayarımda;sadece dombra ve söz şeklinde olan bir kaç parça vardı,onları yükledim. Aşağıdakı köprüye tıklayarak indirebilirsiniz.

http://rapidshare.de/files/38264042/KICC_5199_-_Kazakhstan_-_Dombra_Music_of_Kazakhstan.rar.html
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı