Gönderen Konu: M.Kemal Turancı mıydı?  (Okunma sayısı 18519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
Ynt: M.Kemal Turancı mıydı?
« Yanıtla #20 : 02 Temmuz 2013 »
Başbuğ Atatürk elbette ki Turancıydı. Diğer türlü, yani bazılarının düşündüğü ya da iddia ettiği gibi anadolucu olsa, ülkeden urumları kovmazdı. Kovduğu yerlere de Türkleri getirmezdi.

Çevrimdışı Motun-Noyan

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Gün olur hesap sorulur...
« Yanıtla #21 : 04 Temmuz 2013 »

Sahi yahu? Atatürk hangi takımlıydı?

Kardeşim bırakın saçmalamayı demek geliyor Başbuğ'u bir kalıp içerisine sıkıştırmaya çalışanlara ve de diyorum..

Peki bu maskelerin arkasındaki yüzler kimin?

Bu konuyu açan zerzevatlar ise ''Yani Başbuğ'a Atatürk diyemeyen'' Hatta Atatürkçüyüm kelimesinin içerisindeki Türkçülük kelimesinden tırsıp ''Kemalistim abi ben'' diyenlere diyorumki..

Başbuğ hangi kaba koyarsanız o kaba sığacak bir lider değil, O öz ve çekirdektir.. O Bozkurt'tur, Türkçüdür, Turancıdır..
Galiş BaşGan'ınız gibi olmayası bir sistemi Irkımıza yamamaya çalışmamış, sizlerin diğer bir değişik versiyonunuz olan ülkuçuların üşüyen ve titreyen reisleri gibi afyonlu din adamlarıyla Irkımızı benliğinden uzaklaştırmamıştır..

Tanrı Türk'ünü korusun..
Irak'tasın başın yine darda mı?
Bebeklerin çoluk-çocuk zorda mı?
Ve peşmerge ve Barzani orda mı?
Namus sözü geleceğim ben Kerkük!
O itlere yurt mu oldun sen Kerkük?

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #22 : 04 Temmuz 2013 »
Turan nedir Bilmiyorlar Dinin tercih Türklügün kader oldugnu bilmiyorlar. Atatürkcüyüm Diyor fakat Atatürkün bir Türkcü oldugunu bilmiyorlar. Aslinda kizamiyorum onlara Sadece aciyorum .....

Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #23 : 06 Temmuz 2013 »
Basbug Atatürk , kendisine gücünüzü nereden aliyorsunuz diye soruldugunda ? " Etimin kemigimin babasi Ali Riza efendi ise , fikirlerimin babasi Gökalp Ziya Begdir " diyerek Turanciligini ilan etmistir . Kaldiki Turanciligin ilk fikir teorisyeni Ziya Begdir Kizil elmayi ilk telafuz eden , veya dile getirende Ziya Begdir (yanilmiyorsam) TTK .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.