Gönderen Konu: ANDIMIZ'A ÇEKİMSER KALMAK  (Okunma sayısı 3522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adil ÖZTÜRK

• Türkçü-Turancı
ANDIMIZ'A ÇEKİMSER KALMAK
« : 07 Şubat 2019 »
ANDIMIZ’A ÇEKİMSER KALMAK

Oylama sonucuna acı acı güldüm. MHP, TBMM deki Andımız Oylamasına (EVET) diyemedi. PKK ile saf tuttuğu iddia edilen CHP Andımız’ın okullarda okutulmasına destek verdi, güya Türk Milliyetçiliğin kalesi görülen MHP Andımız’ın okullarda okutulmasına çekimser kaldı. Kimin kiminle ittifak yaptığı görücüye çıkmış oldu. ‘’Andımız’ı okutmazsam namerdim’’ dyen MHP ‘’Görmedim’’, ‘’Duymadım’’, ‘’Bilmiyorum’’ u oynadı. MHP’ye sormak gerek Andımız’daki hangi cümle sizi rahatsız etti de çekimser kaldınız? AKP’de seçim sonrası kalıcı bir Açılımın rayları döşenmekte, aynı zamanda kamuoyu oluşturulmaktadır.
Kuruluşunun ellinci yılını kutlayan MHP’yi kurucu Genel Başkanı ’’Ülkücü olup ta Atatürk'ü sevmeyen kişiler, Ülkücülüğün temel anlam ve prensiplerini kavrayamamış insanlardır’’ diyen rahmetli Alparslan Türkeş bile tanıyamaz bu hali ile.
Bir ‘’Beka’’ sözü dolaşmaya başladı ama eğer bir millet, millet olma vasıflarını oluşturan milli değerlerini yitirmişse, ülkesinin kuruluş felsefesine sahip çıkamıyorsa bir toplumun zaten beka diye bir olayı kalmamıştır ki sorunu olsun.
Başbuğumuz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘’Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk Milleti denir’’ uyarısını görmezden gelerek, Irak’tan, Afrika’dan, Suriye’den mülteci, din kardeşi adı altında farklı kimliklerde yığınlar getirerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu unsuru Türk Milletine melezleşme hastalığını bulaştırmak suretiyle Ümmetleştirmek hırsı ile Türk Milletini hızla melezleştirmek, beka sorunu değilse nedir beka sorunu. Ümmetleşen hangi topluluk bağımsız bir devlet olarak kendini devam ettirebilmiştir? ki hepsi de emperyalistlerin işgali altında sömürülmekteler.
Suriye'den mülteci kılığında Türkiye'ye gelerek yerleşen en az iki milyon Ermeni için neden kimse bir şey demiyor da, Andımız rahatsızlık veriyor? Daha neyin bekasını tartışacağız?
‘’Beka’’ derken, önce ‘’Beka’’nın adını koymak gerekmez mi?
Millî değerler ayaklar altına alınmakta.  T.C.nin kurucuları kötüleniyor aşağılanıyor.  T.C.yi kuran ana unsur Türk Milleti, din baskısı ile kimliksizleştiriliyor.  İnsanlar, günaha girerim, hain damgası yerim korkusu ile baskı altına alınıyor, fabrikalar, topraklar satılıyor, tarıma kota konuluyor, hayvancılık öldürülüyor, eğitim kurumları bilimsellikten çıkıp dinsel kimliğe dönüşüyor, üretim gittikçe azalıyor, bunun aksine tüketimde aşırı bir hızlanma söz konusu, insanlar kredi kartları aracılığı ile küresel sermayenin gönüllü köleleri durumuna düşmekte. En tehlikelisi de toplum kutuplaşmakta, birbirine düşman hale getirilmekte.
Şimdi tekrar sormak gerek, Andımız’daki hangi cümle sizi rahatsız etti.  Beka sorunu mu var koltuk sorunu mu var.
Adil ÖZTÜRK
Adil ÖZTÜRK