Gönderen Konu: SİGARA DENEN İLLET!  (Okunma sayısı 6187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÇELİK FIRTINASI

• Türkçü-Turancı
  • **
SİGARA DENEN İLLET!
« : 04 Mayıs 2007 »
Arkadaşlar bildiğiniz gibi çağımızda insanlar hiroşimada, nagazakide,ırak da ölen insanlar için üzxülüyor fakat onlardan kat be kat daha fazla kişiyi öldüren bir illet var bir zehir bildiğiniz gibi bu zehir "SİGARA"dır.Bizler sağlıklı yaşam için spor zaruridir diyoruz fakat spor yapan adam spor bitince oturuyor bir sigara yakıyor.. Sigaranın dumanı güzel kokuyor diye sigaraya başlayan kimse tanımadım.Büyüğünde görüp özeniyorlar sonra bu illet alışkanlık yapıyor.Yapılan bir araştırmaya göre sigaradan yılda 5 milyon insan ölüyor.Ve bunların bir bölümü tiryaki bile değil pasif içicidir! Hem kullananı hemde onu soluyanı öldüren bu illet bunca can alıyor insanlar hiroşimaya nagazakiye ağıtlar yakıyor bizlere ırkçı katil diye saldırıyorlar ama en büyük katil sigaranın verdiği zarar en yüksek boyuttadır.Bunca insan ölürken sakat kalanlar, yıllarca sigara kaynaklı hastalıklarla boğuşanları da düşününce ortaya feci bir tablo çıkıyor.Atsız bey spor yapmanın öneminden bahsediyordu.Fakat kendisi sigara kullanmıyordu.Beyler eğri oturup doğru konuşalım sigara içen bir nesil istediği kadar spor yapsın sağlıksızdır.Genetik bir bozulmada kaçınılmaz.Bu başlığı sigara içen arkadaşlar için açtım.Zaten Türkçü yönetimde sigara hayatın birçok alanında yasaklanacaktır.Kafamda belli yasalar var bu konuyla ilgili.Çocuklu bir evde ebeveyn dahil sigara içmesi yasaklanmalıdır.Devlet buraya kadar el atmalıdır.Zira yeni nesil Türk ırkının sağlığını bozmaya onları zehirlemeye hiç kimsenin hakkı yoktur ve bu hakkı kendisinde göremez.

Sağlıklı insanların eline sigara hiç yakışıyor mu?

BEYLER! ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLSE KARDIR! SİGARAI BIRAKMAK İÇİN GEÇ DEĞİL! İRADE GÜÇTÜR!

HER İNSAN KENDİNİ ÖLDÜRMEKTE ÖZGÜRDÜR.FAKAT İNSANLARI PASİF İÇİCİ YAPARAK ONLARI DA ÖLDÜRMEK CİNAYETTİR.

Çevrimdışı gokturkhan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Ynt: SİGARA DENEN İLLET!
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2007 »
Bu konuda tüm aile bireylerine önemli yükümlülükler düşüyor.Bu arada sigaranın yanında uyuşturucu kullanım yaşıda hızla düşüyor.

tardu kağan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2007 »
                       Ya yabancı sigaralara verilen paralar? Türk düşmanı şirketlerin kasasına akıtılan  milyarlar? Yazık  emeğimizi gücümüzü sağlığımızı tüketiyoruz günden güne.Sokaklar sigara izmaritidolu...her gün işyerinin önünde yüzlercesini görüyorum.çevre kirliliğinden tutun insana aslında hiç yakışmayan  diyaloglara bile sokuyor insanları.Yerden izmarit toplayıpiçenler bile var.Son derce vahim ve acınacak bir durum aslında.Hal böyleyken bence yerlisigaralar dışında sigara tüketilmese yada engelolunmaya çalışılsa bile kardır.

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2007 »

Esiri olduğum lanet alışkanlık.
İnşallah en kısa zamanda kurtulacağım bu illetten
TTK.

Çevrimdışı Yabgu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2007 »
Ondört yaşında sigara içmeye başladım. ( Bu bir mârifet değildir. ) Yirmibeş yaşındayım ve günde iki paket sigara içiyorum. Alkolle birlikte daha da fazla içiyorum. Bırakmaya çalıştım fakat bırakamadım. Cezâmız ne ise çekeceğiz artık. Sigara içmeyen ırktaşlara önerim şudur; Bir kerre bile denemesinler, mümkün ise sigara içilen mekânlarda durmasınlar. Umarım, sigara kullanan soydaşlarım da en yakın zamanda kurtulurlar bu illetten. Her şeyin başı sağlıktır arkadaşlar...

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2007 »
Zararın neresinden dönülse kardır. Bırakmakta fayda var.

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2007 »
İçilmemesi hem sağlık açısından,hemde yabancı şirketleri zengin etmeme açısından en iyisi.

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2008 »
Sigara, ilköğretim okullarına kadar düşmüş.Sokaklarda yeni yetme çocukların ellerinde hep sigara görüyorum.Bunların anneleri babaları hiç mi eğitim vermemişler ? Gerçekten o körpe bedenler sigarayla mahfoluyor.