Gönderen Konu: Dönek Kürt Said  (Okunma sayısı 5692 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
Dönek Kürt Said
« : 16 Kasım 2006 »

Kişioğlu genç yaşta bir ülküye bağlanır.Gençlik çağları bitip adam olunca fikirlerinin ayrıntılarını geliştirerek tam bir kanaat sahibi olur .Eğer davasında samimi ve gönülden bağlı ise gerisinde ölünceye kadar davasına ölesiye,bitesiye hizmet eder.

Fakat bazıları orostopol zihniyetlidir,yaşı ne olursa olsun fırtınanın yönüne doğru hareket eder.İşte onlardan birisi Kürd Sait.Elin Kürd'ünün peşine takılan Türk gençleri okusun ve bilsin.

Batı Türk Devletinin zor zamanlarında Üstad(!) Kürt Said'in Kürtçü bir kitap yayınladığını Atsız Ata'nın üçüncü makaleler kitabındaki "Nurculuk Denilen Sayıklama"(Sayfa 451) yazısından öğreniyoruz.O yazıdan Kürd Said'in bir yazısını aktarıyorum.

Ey Asuriler ve Keyanilerin cihangirlik zamanında onların öncüleri ve kahraman askerleri olan aslan Kürtler!Beşyüz senedir yattınız.Yeter artık.Uyanınız.Sabahtır.Yoksa vahşet ve gaflet sizi vahşet sahrasında yağma edecektir.İlahi hikmet denilen,alem makinesinin nizamı ve telgraf hattı gibi bütün aleme dalbudak salan Tanrı'nın nurlu kanununun kurucusu olan ilahi hikmet ,ezel ufkundan kader parmağını kaldırmış size emrediyor ki:Ayrılık gayrılıkla damla damla dağınık sular gibi boşa giden hamiyet ve kuvvetinizi milliyet fikriyle birleştirip kaynaştırarak zerrelerdeki küçük cazibelerden bir umumi ve milli cazibe teşekkili ile Kürtler gibi büyük bir kütleyi dünya gibi döndürerek İslam ve Osmanlı şevket güneşinin mevkibinde  parlak bir yıldız gibi cazibesinde uymakla muvazeneyi ve umumii ahengi muhafaza ediniz.

(Atsız Ata bir yazısını daha koymuş ama ben buraya bu kadar aktarmayı kafi görüyorum)

Kürd Said'in Kürtçü olduğunu kendi yazısıyla belirttikten sonra ben dönekliğini göstereceğim.

Gariptir,hemde çok gariptir.Yedi yüz sene müddetinde İslamiyeti'in ve Kura'anın elinde şerefli ve şimşek gibi bir elmas kılınç olan Türk Milletini ve TÜRKÇÜLÜĞÜ muvakkaten İslamiyetin bir kısımal alametlerine karşı istimal etmeğe çalışır fakat muvaffak olamaz,geri çekilir
                                                                                                (Şualar,385)

Yüzbinler Türk kıyamettar zatların tasdikiyle,bir dindar Türk'ü lakayd çok Kürtlere tercih eden hatta mahkemede Hafız Ali gibi kuvvetli imanı bulunan bir halis Türk kardeşini yüzlere değiştirmeyeceğini isbat eden ve hürmet ve ihtiram görmemek için zaruret olmadan halklarla görüşmeyen ve camiye gitmeyen kırk senedir beribütün kuvvetiyle ve asariyle İslamiyetin uhuvetine ve müslümanlanların birbirine muhabbetine çalışan ve şedid düşmanına karşı menfi hareket etmeyen ve hatta onunla meşgul olmayan,bedduayı dahi etmeyen ve Türk Milleti Kur'anın bayraktarlığı  ve senay'ı Kur'aniyeye mazhar olduğu için o çok seven ve hayatını onların içinde geçiren bir adam hakkında resmi lisanıyla ihanet için bir propaganda yapmak,dostlarını ürkütmek için o Kürddür,siz Türksünüz,o Şafi,siz Hanefisiniz deyiğ halkları ürkütüp,ondan çekinmeyi....hangi kanun buna müsade eder.
                                                                                     (Emirdağ Lahikası 287-288)

Yukarıdaki  Kürtçü Kürd Said ile aşağıdaki ateşli Türk Milliyetçisi adam aynıdır.İşte Bediüzzamanın dönekliği.Türk Devletinin en zor çağlarında Kürtçülük yapıp güçlü olduğumuz zaman Türk Milliyetçiliği yapan Dönek Kancık Said.

Daha neler neler kusmuşta o güzelim kağıtları boşa harcamış.Türklüğün tarifinden tutta Muhammed Peygamber'in hadislerine kadar Türk ve Türk Milliyetçiliği hakkında en ateşli Türk Milliyetçisi gibi pek çok yazı yazmış.

Bir başka konuda birşey söylemek istiyorum.Atsız Ata'nın da dediği gibi,evliya denilen kişi ağırbaşlı,oturaklı iş gören,mütavazi kişi olur,kendine öyle Zamanın ışığı, zamanın güzeli  gibi şatafatlı isimler takmaz.Gerçi tutup bir Nurcuya sorsak ona kendi vermemiştir,o ismi Dönek Said'in üstadı(Artık üstadıda ekmeğini yediği devlete sülalecek kuşak kuşak isyan etmiş Kürt Babanzadeler yahut Bedirhanlardan bir köpektir) vermiştir.Üstadı vermişse bile Dönek Said alıp onu başına tac etmiş.

Ey eski çağlarda cihangir Asya ordularının kahraman askerlerinin torunları olan muhterem din kardeşlerim!

Beşyüz senedir yattığınız yeter!Artık Kur'an'ın ışığın sabahında uyanınız.Yoksa Kur'an-ı Kerimin güneşinden gözlerinizi kapatarak gaflet sahasında yatmakla VAHŞET ve GAFLET SİZİ YAĞMA EDİP EDİP PERİŞAN EDECEKTİR.
                                                                              (Tarihçe-i hayat 84)

( Yeter artık.Uyanınız.Sabahtır.Yoksa vahşet ve gaflet sizi vahşet sahrasında yağma edecektir).Yukarıdaki Dönek Said'in büyük harf ile yazdığım yazı ile  parantez içine aldığım Kürtlere çağrı yazısına  dikkatinizi çekmek istiyorum.Benzerlik insanı güldürüyor.Demekki Dönek Said aynı tekerlemeleri çevirip çevirip fırtınaya doğru koyveriyor.

Yukarıda Asurilerin ve Keyanilerin kahraman(!) Kürt askerlerinden bahseden Dönek Said bu seferde Asya'nın kahraman Türklerine yazıyor.

İşte gelde ırkçı olma...Ama Üstad Dönek Said ona da izin vermiyor ki;

İşte,ey Türkçülük dava eden mülhid zalimler!Türk Milletinin medar-ı iftiharı olabilecek bu kadar insan gayet adi ve ehmmiyetsiz bahaneler ile -sizin tabirinizle benim gibi bir Kürd yüzünden perişan etmek milliyetçilik midir?Türkçülük müdür?Vatanperverlik midir?Haydi o insafsız vicadanınıza havale ediyorum.
                                                                    (Tarihçe-i Hayat216-217)

Nurcu salaklara sövdük diye bir Kürtçü Kürt tarafından Türkçülükten'de çıkarıldık iyi mi.Nurcular Türk Milletinin medarı iftiharıymışta bizim haberimiz yok.Hepside gögsünü gere gere ben Türk'üm diyorlarda biz duymuyoruz.Yazık bizim gibi zalimlere.

Milletleri yaşatan nasıl milli kinler varsa,fikirleri yaşatan fikri kinler vardır.Bu kinin hududu yoktur,gerekirse kardeş kardeşi boğazlar.Nurculuk gibi tamamen gayrımilli,beynelmilel bir fikre deruni bir aşk besleyecek değildik.Fakat biz kimseye belgesiz,bilgisiz söz söylemeyiz.İşte delil arayan mreak eden baksın,bulsun.Bu kadar delile ve daha bulunabilecek pek çok delile karşın hala Nurculuk davası güdenler beyinsiz ve şuursuz bir hainden başka hiçbirşey değildir.

Bir yazısında diyorki"bizim elimizde siyaset yok".Külliyen yalan.Mondoros mütrekesini fırsat bilen Kürt Aşiret reisleri birlik olup bir cemiyet kurdular."Kürt Teali ve Terakki  Cemiyeti". Cemiyetin amacı Kürt devletinden başka birşey değildi.İşte o cemiyetin kurucularından biride Dönek Bedüüzzaman Kürd Said'tir.

İşte binlerce Türk gencinin peşine takıldığı Dönek Kürt Sait.İşte Türk kanı taşımayanın, Türk Devletine bağlılığı.
                                                                                 Yetimoğlu Ahmet Yavuz

SAYGILARIMLA

Tanrı Türk'ü Korusun !

NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Çevrimdışı Otsukarcı

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Dönek Kürt Said
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2006 »
     Kandaşım deli, yakın tarihimizle ilgili derin bir bilgim olmadığı için soruyorum. Kürt sait gurubu, zamanında Atatürk'ün kürt saide diyanet işleri başkanlığı teklif ettiğini söylemekteler.

Bilgilendirirsen sevinirim kandaş.

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2006 »
    Otsukarcı Irkdaşım

Kürt Said için "nehrin üzerinden uçmuşta "derler.Hatta bu cahil Kürd'ün 2 ciltlik mucizeler kitabıda vardır.Eğer okunursa anlatılan olayların pek çoğu eski çağlarda yaşamış velilerin mucizelerinin Kürt Said versiyonu olduğu görülür.

Büyük ihtimal Başbuğ böyle bir teklif yapmamıştır,Nurcularda evliya dedikleri adamı Türk Milletinin gözünde büyütmek için böyle ucuz yalanlara başvurmuş olabilirler..Eğer demişse bile Başbuğ'un bir bildiği vardır.

Kürt Said gibi bir zatı döneğin elbetteki şan şöhret gibi kaygısı olur.Tabiri yerinde olursa,Kürt Said'e böyle bir teklif sunulsa balıklama zıplardı.Fakat Başbuğ böyle bir döneğe böyle bir yobaza bu kadar önemli bir mevkiin teklifini neden yapsın?Zannetmiyorum.

Eğer bu konuda başka bir Irkdaşımın bilğisi varsa aydınlatsın.

Saygılarımla
NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Çevrimdışı Bozkurt1985

• Bayram Aydın
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2006 »
Kandasim yazin icin tesekkur ederim!

Kurd Said ayrica azili bir kurd irkcisidir su anda Turk cehenneminde cayir cayir yanmaktadir.

Saygilar!
Nice koç yiğitler yere serilir.
Ölen ölür, kalan sağlar bizimdir!

Çevrimdışı alpturan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2006 »
Hem dönek olmayan kürt mü var?
T.T.K. VE EVRENE HAKİM KILSIN

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2006 »
Bu soysuz alânen kürtçülük yapmış biridir. Fazla zamanınızı almaz. Kitapçılardaki kitaplarını biraz göz gezdirin yukardaki yazılardan daha fazlasını bulacaksınız. Fettoşçular ve diğer gerici zihniyettekiler sayesinde bu soysuzu din uleması gibi tanıtırlar. Bir nevi kürtçüklerin ekmeklerine yağ sürerler. Kürt pislikleri de bunu lider gibi görmektedirler.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Rampacı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2006 »
böyle bir şerefsiz bu kadar çok insanı peşine takmayı nasıl başarmış anlamıyorum. yazık bu insanlara...

çevremdeki nurcularla konuştuğumda feto ve saidin sözlerine kayıtsız şartsız bağlı olduklarını, hiç sorgulamadıklarını görüyorum. ve bir çoğu fetonun hayatını Başbuğ Atatürk ve Peygamber Efendimizin hayatından daha iyi biliyorlar. yazık bu insanlara...