Gönderen Konu: Günümüz Devrimcilerine küçük bir eleştiri  (Okunma sayısı 4267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oguzhanunal

• Yeni Üye
  • *
Bu ülkedeki Devrimci ve Tgbli kişilere sormak istiyorum her 3 kelamınızdan 2sinde Atatürk'e olan derin sevginizden ona derin hayranlığınızdan bahsediyorsunuz ne güzel ama hem partilerinizin hem de sivil toplum örgütlerinizin teşkilatlanma politikasında özellikle de devrimciler, başta Che Guevera, Lenin, Troçki, Mao gibi Komünizmin önemli isimleri ve onların siyasi görüşlerine hayranlıkla bakmakta tabiri caizse ağzınızın suyu akmakta ve o tip yönetimleri, atamızdan çocuklarımıza emanet bu vatan da uygulama düşüncesinde ve gayreti içindesiniz.Size öncelikle şunu sormak istiyorum Atatürkün oluşturduğu sistemi yıkmak Atatürke ve onun aziz hatırasına ihanet değil de nedir? Atatürkün de şu sözünde de komünizm Türk dünyasının en büyük düşmanlarından biri olduğunu belirtmektedir."Komünizm, Türk Dünyası'nın en büyük düşmanıdır. Her görüldüğü yerde ezilmelidir. (M.Kemal ATATÜRK) Bu durum da siz ya Atatürkçü değilsiniz ya Türk değilsiniz ya da sürekli küfrettiğiniz ABD ve AB ülkelerinin ekmeğine yağ sürmektesiniz. Bu sadece benim yargım değil aklı başında mantıklı düşünen herkesin ulaşabileceği bir yargıdır.
                                                                                                                                                                               Kardeşlerim her türlü eleştirinize açığım lütfen olumlu ya da olumsuz bütün eleştirilerinizi bekliyorum esenlikler dilerim. Oğuzhan Ünal                                                     

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
Ynt: Günümüz Devrimcilerine küçük bir eleştiri
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2013 »
Bu ülkedeki Devrimci ve Tgbli kişilere sormak istiyorum her 3 kelamınızdan 2sinde Atatürk'e olan derin sevginizden ona derin hayranlığınızdan bahsediyorsunuz ne güzel ama hem partilerinizin hem de sivil toplum örgütlerinizin teşkilatlanma politikasında özellikle de devrimciler, başta Che Guevera, Lenin, Troçki, Mao gibi Komünizmin önemli isimleri ve onların siyasi görüşlerine hayranlıkla bakmakta tabiri caizse ağzınızın suyu akmakta ve o tip yönetimleri, atamızdan çocuklarımıza emanet bu vatan da uygulama düşüncesinde ve gayreti içindesiniz.Size öncelikle şunu sormak istiyorum Atatürkün oluşturduğu sistemi yıkmak Atatürke ve onun aziz hatırasına ihanet değil de nedir? Atatürkün de şu sözünde de komünizm Türk dünyasının en büyük düşmanlarından biri olduğunu belirtmektedir."Komünizm, Türk Dünyası'nın en büyük düşmanıdır. Her görüldüğü yerde ezilmelidir. (M.Kemal ATATÜRK) Bu durum da siz ya Atatürkçü değilsiniz ya Türk değilsiniz ya da sürekli küfrettiğiniz ABD ve AB ülkelerinin ekmeğine yağ sürmektesiniz. Bu sadece benim yargım değil aklı başında mantıklı düşünen herkesin ulaşabileceği bir yargıdır.
                                                                                                                                                                               Kardeşlerim her türlü eleştirinize açığım lütfen olumlu ya da olumsuz bütün eleştirilerinizi bekliyorum esenlikler dilerim. Oğuzhan Ünal                                                   
Öncelikle esenlikle kandaşım. Bu sitede solcu, TGB'li yoktur. Eleştiriyi yapmak için yanlış yeri seçmişsiniz.

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2013 »
Türkcülük Demek Solculuk Devrimcilik demek degildir. Türkcülügün bas düsmani olan moskof zihniyeti tasiyan Meydanlarda yasasin Meydanlarda yasasin Halklarin Kardesligi Naralari Atan [/color Dikkatini cekiyorum Türklerin degil Halklarin kardesligi] bu guruplarla Türkcü bir otagin ne isi olabilir ??? ki Bu konuyu buraya acma sebebinizi anliyadim dogrusu Ya Türkcülük hakkinda bilginiz yok yada öylesine acilmis olan bir konu.
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı oguzhanunal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2013 »
arkadaşlar ben bunu başka bi forum sitesinde paylaşmak amacıyla yazmış bulunuyorum yazınsal özellikleri ve eksik noktalarını sormaktı amacım

Çevrimdışı TÜRKÇÜTURANCI

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2013 »
Komunizm ve kapitalizm yabanci ideolojilerin ulkemize bizi bolmek amacli soktugu gereksiz sistemlerdir. Bunun en basit kaniti ise TKP nin kurucusu Mustafa Suphinin yahudi kokenki olmasidir. Tabi onlar bunu ya bilmiyor ya da inkar ediyorlar. Bizim bas dusmaniniz yahudilerdir ve günümüz ergen asiri solcu universiteliler Lenin, Karl Marx ve Suphinin yolundayiz diye kendilerini yirtarlar. Bu cok arastirmaci bilinçli gencler bu adamlarin yahudi oldugunu bilmiyorlar mi ?

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #5 : 20 Ağustos 2013 »
Bunun en basit kaniti ise TKP nin kurucusu Mustafa Suphinin yahudi kokenki olmasidir.

M. Suphi yahudi değil, çerkezdir. Kendisiyle ilgili kızıllara ait sitelerden birinde çıkan yazıya bakabilirsiniz:

"M. Suphi, Giresun’da doğdu. Anne-babası ezen sınıflara mensuptu. Hakkında Arnavut olduğu yolunda söylentiler çıkmışsa da, TKP kurucu Merkez Komitesi üyelerinden Süleyman Nuri, Suphi’nin Çerkez halkından olduğunu yazar."
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2013 »
Mustafa Suphi gencliginde Türk ocaklarinda bulunmus Türkcü görüsleri benimsemis 1.dünya savasi sirasinda ruslara esir düstükten sonra sovyet devrimin den etkilenip komunist oluyor.Kendim de Giresunlu oldugumdan iyi bilirim Giresunn da hic cerkez yerlesimi olmaidgi icin önce sasirdim  cerkez olduguna ve imkansiz gördüm , fakat babasi Ali Riza Bey vali oldugu icin ben Mustafa Suphi nin Giresun kökenli degil babasinin görev icabi orda dogdugu varsayimi ile yola cikip ufak bir arastirma yaptim ve gercekten de babasi Ali Riza Bey in  Sivas cerkezlerinden oldugunu ögrendim .