Gönderen Konu: BÜYÜK GÖKTÜRK DEVLETİ KURULACAKTIR!  (Okunma sayısı 19567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bozkurt Umut

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene..!
Ynt: BÜYÜK GÖKTÜRK DEVLETİ KURULACAKTIR!
« Yanıtla #10 : 14 Ocak 2008 »
Böyle filmlerin günümüz imkanlarındada muhakkak çekilmesi gerekir.Ama malesef şimdiki senarist ve yönetmenler ya ırkı kırık yada cinsi kırık...hep kürtleri öven filmler var..
Örneğin beyaz melek filminde kürtlerin ailelerini huzur evlerine koymadığını filan ima ediyorlar.filmdede sıkça kürtçe konuşuluyor...
Evet soydasım cok haklısın...Tüm dizilerde kürtleri övüyorlar...kürtler cesur kahraman olarak gösteriliyor.mesela yeni dizi var Görgüsüzler diye ordaki adam kürt delikanlı,onun uşakları Türk...şarkıcının yanındaki yine Türk ama...Sılada falan hep kürtler delikanlı cesur.televizyonlardaki kürt dizilerinden bıktık artık! kendi insanlarımızın dizilerini istiyoruz.Elveda Rumeliyi kim yapmıssa eline koluna sağlık Rumeli Türkleri'nin Osmanlı zamanındaki yasıyıslarını öğrenmis oluyoruz

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #11 : 14 Ocak 2008 »
Ben o filmi izlemedim ama Nomad ı izledim gerçekten güzeldi.Köşpendileri piyasada bulmak mümkün mü acaba?

"Nomad", Köşpendiler filminin İngilizce adı ;) Piyasada bulmanız çok zor, belki korsanlarda vardır.

Aslında internetten indirebilirsiniz. Bulunca adresi yazarım.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı NTürk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 14 Ocak 2008 »
Ben o filmi izlemedim ama Nomad ı izledim gerçekten güzeldi.Köşpendileri piyasada bulmak mümkün mü acaba?

"Nomad", Köşpendiler filminin İngilizce adı ;) Piyasada bulmanız çok zor, belki korsanlarda vardır.

Aslında internetten indirebilirsiniz. Bulunca adresi yazarım.
Nomad ı izledim meğer Köşpendileride izlemişim :) sağ olun
HARAY HARAY MEN TÜRKEM!!!

Çevrimdışı KAFKASKURDU

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Varlığım Türk varlığına armağan olsun!
« Yanıtla #13 : 14 Ocak 2008 »
Yalnız filmin sonunda çıkan Çinliler, Çin'de Gök Türkler döneminden bin yıl sonra hüküm süren Mançuların getirdikleri giysileri giyiyorlar :P :D :D

öyle eski filmlerde imkansızlıklar nedeniyle çok hatalar yapılmış ama çok da emek harcanmış yoktan bişeyler ortaya koymaya çalışmışlar o zamanlar inanç varmış çünkü.şimdiki imkanlarla bu filmler çekilse çok daha başarılı olur ama ne yazıkki o eski ruh yok inanç ve aşk yok
''Od düşmüş gönlüne;söndür de derdine yan,
 Muhannet yolu kesmiş;çöldeki merddine yan,
 Yarınlar kalleş dolu;mert olan her düne yan!''

Biz Asya'dan Avrupa'ya kardeşlik Türküleriyle değil,ucundan kan damlayan kurt başlı kılıçlarımızla geldik!

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 07 Mart 2008 »
Soydaşım film tam olarak elinde var mı acaba?

Evet andam film tam olarak elimde var.Ben sevdiğim sahneleri kesip Youtube atmıştım.
Yalnız bu değil Cüneyt ARKIN'ın bir çok filmi var bende.Kendisi Kırım Türklerindendir.

Cüneyt Arkın, Türk asıllı değildir. Çerkes dir ve aynı zaman da ateist ve komünisttir.

Milleti gayri Türk yapmayı bırakın.Elde avuçta Türk bırakmadınız!Irkçıyız elbette,ancak öz be öz Türk olanları çerkes,kürt,boşnak vs. yapmak da nedir? Biraz dikkatli olalım.

TTK!

Çevrimdışı TOPAL_OSMAN

• Türkçü-Turancı
  • **
DALGALANIR, DURULURUZ
VATAN iCiN VURUR, VURULURUZ
ASIGIYIZ HAMSiNiN, KARLAHANANIN, PUSATIN
BiR DA SANLI ALBAYRAGIN

Çevrimdışı Serhat Balcı

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Tanrı Türk'ü Korusun!
« Yanıtla #16 : 07 Mart 2008 »
Soydaşım film tam olarak elinde var mı acaba?

Evet andam film tam olarak elimde var.Ben sevdiğim sahneleri kesip Youtube atmıştım.
Yalnız bu değil Cüneyt ARKIN'ın bir çok filmi var bende.Kendisi Kırım Türklerindendir.

Cüneyt Arkın, Türk asıllı değildir. Çerkes dir ve aynı zaman da ateist ve komünisttir.

Çerkez mi.Hiç bir Çerkez'in "Cüreklibatur"  gibi Öz Türkçe bir soy adı olacağını sanmıyorum.
Cüneyt ARKIN öz be öz Türktür.

Ateistliği beni ilgilendirmez ama bir insanın içinde taşıdığı inançları ve Tanrı ile arasında olanları bilmeden ''ateist'' diye nitelendirmek son derece yanlıştır.
Dökülen kan,Alınan can bizim
Yıkılsın Liberal-Kapitalizm

Çevrimdışı avar-hun

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #17 : 25 Nisan 2011 »
Cüneyt Arkın hakkında derin bilgim yok ancak ilkokul bahçesindeki sinemada onun filmlerini izlerken tüm Türk çocuklarında derin Milliyetçi izler bırakmıştır. O günün koşullarında güzel filmler yaptı.  Filmlerinde Türk'lüğe aykırı bir durum göremedim. Aksine filmlerinde derin Milli izler vardı.

Not: Bu konuda olduğu gibi diğer konularda da düzeyli tartışarak doğruyu bulacağız. Hepimiz andayız burada. Ancak ara sıra beyin fırtınası iyi oluyor. Mutlaka hepimizin çok iyi bildiği, emin olduğu konulaların yanında bilmediği yada eksik kaldığı yönler olacak. Burada bunları paylaşarak doğrulara ulaşacağız. Esen kalın. T.T.K.
Anlamayız hayatı felsefeyle ilimle. Hayat çelik ellerle atılan zar olmalı. Rahat yatakta ölmek acep olmaz mı çile? Kanlı sınır boyları bize mezar olmalı.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #18 : 25 Nisan 2011 »
 Cüneyt Arkın hakkında bazı yanıltıcı bilgiler içeren iletiler silinmiştir. Cüneyt Arkın, Kırım Türklerindendir. Türk Sineması'nın ünlü ve saygın oyuncularından biridir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/C%C3%BCneyt_Ark%C4%B1n

Eskişehir'in Merkez ilçesine bağlı Karaçay köyünde doğdu. Babası Kurtuluş Savaşı'na katılmış Hacı Yakup'tur. Aslen Kırım Tatar Nogaylarındandır.

http://www.karacaykoyu.tr.gg/K.oe.y.ue.m.ue.z-Hakk%26%23305%3Bnda.htm

KARAÇAY KÖYÜ

Karaçay Köyü, Eskişehir Merkez ilçeye bağlı olup, Eskişehir-Alpu karayolu üzerindedir. Köy, Eskişehir’e 33 km. Alpu İlçesine 8 km. uzaklıktadır. Köy, Romanya’nın Karatay Kasabasına Kırım’dan göç ederek gelip yerleşen ve oradan da Türkiye’ye gelen Kırım Tatarları tarafından 1882 yılında kurulmuştur.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!