Gönderen Konu: ANDALAR ACİL YARDIM YOKSA PC Yİ KIRACAĞIM  (Okunma sayısı 7000 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Andalar,İki adet lap topum var.İkisinede yeni format attım.Ama ikisindede yazı sorunu var.Yazı yazarken heceler yer değiştiriyor.Büyük Harfle cümleye başlayamıyor.Örneğin aşağıya bu mesajı düzeltmeden yazıyorum.Aslında tekrar yazıyorum bakın nasıl oluyor:
andalar iia kdet lap topum var.ikisinede format attım.ama ikisindede yazı sorunrav u.yazı yazarkenceh eler yer değiştiriyor.büyük harfle üelmcye başlamıyor.örneği naşağıya bu mesajı düzeltmeden yazıyorum.aslında tekrar yazıyorumbakın ı lsanoluyor.

Çevrimdışı İsmail İpek

• Türkçü-Turancı
Ynt: ANDALAR ACİL YARDIM YOKSA PC Yİ KIRACAĞIM
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2011 »
Öncelikle xp kullandığını işletim sisteminin XP olduğunu  varsayarak;
1-      Küçük bir ihtimal olsa da önceliklem şunu dene;
 Masaüstüne sağ tıkla- özellikler-Görünüm-Gelişmiş-Yazı Tipi Kenar’a tıkladıktan sonra CLEAR’a  getir.

2-      Diğer ve sorunun çözümü olduğuna inandığım olay büyük ihtimalle cihazı formatladığını ve xp’yi kurarken ki cd’de bir sorun var, büyük ihtimalle okuma hatası veya karakterleri hatalı yükleme veya yanlış yere yüklenmiş olabilir.
Bu sorunu düzeltmek için en kısa çözüm Windows’un yazı tiplerinin  Genel Ağ’dan indirip yazı tipi klasörlerine kopyalaman gerekiyor.
 Diğer ve en kesin çözüm elindeki mevcut işletim sistemi cd’sinde başka bir sağlam cd ile işletim sistemini tekrar kurmayı denemelisin.

Eğer elinde mevcut temiz bir İşletim Sistemi yoksa, buraya yazarsan sağlam çalışan bir xp'yi sunucularımızdan birisini gönderip, senin indirmeni sağlayabilirim.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2011 »
anda  iş yerinde win 7 kullanıyorum.ama evdeki laptopa xp kurdum.O da aynı hatayı yapıyor.

(büyük ahrfle başlayamıyorum cümleye.imla hatası için kusura bakmayın)

Çevrimdışı Okuk_Turuk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2011 »
Tardu Kağan andam, İsmail İpek andamında dediği gibi yazılım sorunu olabilir tabi birde bunun donanım sorunu olabileceğinide unutmamak gerek. Usb klavye varsa onu takıp birde öyle deneyebilirsin. Belki de lap top klavyenin altı oksitlenmiş olabilir temizleme imkanın varsa temizlikte işe yarıyabilir. İmleçin kendini yineleme gecikmesi ve yineleme hızını kontrol edebilirsin (denetim masası > klavye)  En son çare teknik servise göndermek olur. Umarım en ucuz yollu ve istediğin şekilde olur.

Esenlikler dilerim.
ULU TANRI !. GÜZEL TANRI !. GÖK TANRI !.
Sen Türk'ü Türk yurtlarını koru! Düşman şerrinden sakla! TÜRK'ü yiğitlikte daim et! TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat! TÜRK'ü gerçekçi yap! TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy! TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsın! Törelerini canları gibi saklat !

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2011 »
Klavye de sorun yok denedim.Sanırım yazılımsal bir sorun.

Çevrimdışı Kayberen

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tengri !
« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2011 »
İlk defa böyle bişey duydum kandaş. Bunun gibi sorunu olan birkaç tanıdığım olmuştu onlar laptopta yazarken elleri "touch pad"e değdiği için cümleler yer değiştiriyordu, senin sorunun farklı ve büyük... umarım çözersin...
Kırgızistan - Bişkek

Çevrimdışı Okuk_Turuk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2011 »
Dvd'den yükleme yaptıysan belki dvd kaynaklı sorun olabilir (çizik olabilir dvd-rom'un da problem olmuştur v.s.). Win7.iso dosyası bulabilirsen onu flash diske atıp flash diskten yüklemeyi deneyebilirsin sanırım iso dosyasını flash diske atan program windows 7 usb tools gibi bir adı vardı. Microsoft'un gariplikleri işte Pardus kullan en güzeli. Türkiye patentli linux dağıtmı en azından :)

ULU TANRI !. GÜZEL TANRI !. GÖK TANRI !.
Sen Türk'ü Türk yurtlarını koru! Düşman şerrinden sakla! TÜRK'ü yiğitlikte daim et! TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat! TÜRK'ü gerçekçi yap! TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy! TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsın! Törelerini canları gibi saklat !

Çevrimdışı Selim Pusat

• Bozkurt
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2011 »
Dvd'den yükleme yaptıysan belki dvd kaynaklı sorun olabilir (çizik olabilir dvd-rom'un da problem olmuştur v.s.). Win7.iso dosyası bulabilirsen onu flash diske atıp flash diskten yüklemeyi deneyebilirsin sanırım iso dosyasını flash diske atan program windows 7 usb tools gibi bir adı vardı. Microsoft'un gariplikleri işte Pardus kullan en güzeli. Türkiye patentli linux dağıtmı en azından :)

Soydaşımızın dediklerini tamamen katılıyorum. hem daha güvenli hem kendi yaptığımız yazılım.
ALEMDE ŞER, OĞUZ'DA ER TÜKENMEZ