Gönderen Konu: 21:45 DE NEFESLER TUTULUYOR! (FENERBAHÇE-SEVİLLA -20.02.2008-)  (Okunma sayısı 9826 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilteris6

• Ziyaretçi
Bu sene Şampiyonlar Liginde destan yazan Fenerbahçemiz,Şampiyonlar Liginde 2.tur ilk müsabakasına çıkıyor.Temsilcimiz,çeyrek finalin eşiğinde.

Kadıköydeki bu maçı kazanırsak İspanya'ya umutlu gideceğiz.

Tanrı Yardımcımız Olsun!

Takım Kadroları ;

Fenerbahçe
1 Volkan Demirel
77 Gökhan Gönül
2 Lugano
3 Roberto Carlos
25 Uğur Boral
36 Edu Dracena
21 Selçuk Şahin
15 Marco Aurelio
99 Deivid
20 Alex
9 Kezman

Sevilla
1 Palop
4 Daniel Alves
14 Escudé
3 Dragutinovic
6 Adriano
21 Keita
8 Poulsen
7 Jesús Navas
17 Diego Capel
12 Kanouté
10 Luis Fabiano

Çevrimdışı ALperen Sencer

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Büyük Turan İmparatorluğu
Kazanacağız Başka Yolu yok diyorum.
Hiç Kimse Kardeşimiz Değildir.Sadece Zamanında Sizlerin Çıkarınız İçin Yaptığınız Geçici Dostuzdur.Yalnız Ben Atalarımdan Düşkün Milletlere Yardım Etmeyi Öğrendim.Her Ne Kadar İyilik Yapıp Karşılığında Sırtımızdan Hançerlensekde.Benim Atalarım ''İyilik Yap,Denize At''dedi. Onların Bu davranışını ve Bu sözünü Reddetmek,Atalarımı Ve Cihana Nam Salan Osmanlıyı Reddetmek demektir.

ilteris12

• Ziyaretçi
Fenerbahçemize Avrupa kupalarında başarılar.

ilteris7

• Ziyaretçi
FENERBAHÇE: 3 - SEVİLLA: 2
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2008 »

Fenerbahçe bir adım önde: 3-2

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ikinci tur ilk maçında Sevilla'yı sahasında 3-2 yenerek rövanş için avantaj sağladı. Sarı-lacivertliler 2 kere öne geçtiği maçta, Sevilla'nın eşitliği sağlamasına rağmen 87. dakikada Semih'in golüyle sahadan galip ayrıldı.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 23:45 TSİ 20 Şubat 2008 Çarşamba

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ikinci tur ilk maçında kendi sahasında karşılaştığı son iki yılın UEFA Kupası sahibi Sevilla'yı 3-2 mağlup etti.

Tarihinde ilk kez 2. tur maçına çıkan Fenerbahçe, galibiyete Kezman, Lugano ve Semih'in golleriyle ulaşıken İspanyol ekibinin sayılarını Edu (kk) ve Escude kaydetti. Sarı-lacivertliler, iki hafta sonra oynanacak rövanş için İspanya'ya avantajlı gidecek. Rövanş mücadelesi 4 Mart'ta oynanacak.

İlk dakikalarda rakibi karşısında zor anlar yaşayan Fenerbahçe, 10. dakikadan sonra oyunda dengeyi sağladı. 12. dakikada Kezman ile yakaladıkları ilk gol pozisyondan yararlanamayan sarı-lacivertliler, Sırp futbolcunun 17. dakikada kafayla attığı golle 1-0 öne geçti.

Ancak Edu, 23. dakikada ceza alanı içinde yaptığı ters vuruşla topu kendi ağlarına gönderince, sarı-lacivertlilerin gol sevinci uzun sürmedi. Golden sonra demoralize olan Fenerbahçeli futbolcular, daha sonra toparlanarak özellikle sol kanattan Uğur'un geliştirdiği ataklarla rakip kalede tehlike yarattı. 34. dakikada Aurelio, 44. dakikada da Edu'nun kafa vuruşlarında kaleci Palop gole izin vermedi ve ilk yarı 1-1 sona erdi.

İkinic yarıya çok iyi başlayan Sevilla'nın, ilk 10 dakikalık bölümlerde üst üste bulduğu poziyonlarda kaleci Volkan gole geçit vermedi. Fenerbahçe ikinci yarıda kullandığı ilk kornerde golü buldu. Alex'in ortasına iyi yükselen Lugano, 57. dakikada attığı kafa golüyle sarı-lacivertlileri öne geçirdi.

Golden sonra moral kazanan Fenerbahçe oyunda dengeyi sağlasa da, Sevilla 66'da beraberliği sayısını buldu. Sevilla kornerinde, Escude takımına beraberliği getirdi. Bu dakikadan sonra Sevilla, oyunu kendi alanında kabul ederken hızlı ataklarla rakip kalede gol aradı.

Topa daha çok sahip olan Fenerbahçe, aradığı gole 87. dakikada ulaştı. Oyuna Kezman'ın yerine giren Semih, Alex'in pasında sağ çaprazdan vurduğu şutla topu filelerle buluşturdu.

FENERBAHÇE: 3 - SEVİLLA: 2

Stat: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu     
Hakemler: Florian Meyer, Sönke Glindemann, Kai Voss (Almanya)

Fenerbahçe: Volkan Demirel, Gökhan, Edu, Lugano, Roberto Carlos, Deivid, Selçuk, Aurelio, Uğur, Alex, Kezman
Sevilla: Palop, Daniel Alves, Escude, Dragutinoviç, Adriano, Jesus Navas, Keita, Poulsen, Duda, Luis Fabiano, Kanoute

Goller: Dk. 17 Kezman Dk. 57 Lugano, Dk. 87 Semih (Fenerbahçe), Dk. 23 Edu, Dk. 66 Escude (kendi kalesine) (Sevilla)
Sarı Kart: Dk. 26 Uğur (Fenerbahçe)

Fenerbahçe, şanssız goller yemesine karşın ilk maçı galip bitirdi. Tebrikler Fenerbahçe, Darısı Avrupa Kupalarında mücadele eden diğer Türk takımlarının başına... Fenerbahçe'nin deplasmanda da avantajlı bir sonuç alarak tur geçeğine inanıyoruz.

:asker::turan: :asker:

ilteris9

• Ziyaretçi
Fenerbahçe'yi kutlarız.

ilteris6

• Ziyaretçi
Zor ama güzel bir galibiyet aldık.Umarım deplasmanda turu geçer adımızı çeyrek finale yazdırırız.
Teşekkürler Fenerbahçe..

ilteris12

• Ziyaretçi
Bir Fenerbahçe taraftarı olarak takımımızı başarısından dolayı kutluyorum. Ancak basınımız tarafından Avrupa Kupalarında alınan müspet sonuçlar karşısında ''Avrupa Fatihi'' ''Avrupa dize geldi'' ''Avrupa'ya ders verdik'' gibi oldukça hamasi ve bir okadar gülünç yorumlar yapılmazsa, bu galibiyetler çok daha anlamlı olacak.  :-)

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
Maç 2-2 olunca yüreğimız ağzımıza geldi ancak Allahtan Semihimiz var.Fenerbahçe Avrupa'da Gururumuz ve Yüz Akımız olmaya devam ediyor.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Bir Beşiktaş JK li Olarak Fenerbahçeyi canı gönülden destekliyorum...

TTK.

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
Bir Fenerbahçe taraftarı olarak bu iş buraya kadar diyorum.