Gönderen Konu: 2016 Avrupa Şampiyonasındayız! Teşekkürler Kazakistan!  (Okunma sayısı 10219 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
A Milli Futbol Takımımız, İzlanda'yı 1-0 yenerek 2016 Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.

Bu başarıda Letonya'yı 1-0 yenen Kazak soydaşlarımızın payı büyüktür.

Çok Teşekkürler, Kazakistan!

Kөп Pақмет Қазақстан, Kазақ бауырларын'!
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=v_g_g6kdxT4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=v_g_g6kdxT4</a>

ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
Gecenin diğer kahramanı ise Letonya'yı yenerek Türkiye'nin Şampiyonaya gitmesini sağlayan golü atan Kazak oyuncu İslambek Kuat oldu.

İslambek Kuat'ın attığı golü burada izleyebilirsiniz.
http://www.haberturk.com/spor/avrupa-sampiyonasi-elemeleri-2016/haber/1139758-turkiyenin-fransa-yolunu-acan-islambek-kuat-kimdir

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı

http://www.fanatik.com.tr/2015/10/14/gecenin-gizli-kahramani-islambek-kuat-konustu-624660

1993 doğumlu İslambek Kuat, Kazakistan'ın Kairat Almaty takımı formasını giyiyor. Transfermarkt sitesine göre piyasa değeri 150 bin Euro olan genç futbolcu, Kazakistan Milli Takımı formasını ilk kez 2015 yılında Çek Cumhuriyeti'ne 2-1 yenildiği karşılaşmada giydi. İlk golünü de Hollanda'ya karşı attan Kazak futbolcu, dün akşam da Letonya karşısında bir gol daha attı ve böylece 4 kez giydiği milli takım forması ile 2 gol atma başarısını gösterdi. Aslında ön libero mevkinde görev alan Kuat, futbol hayatına Astana'da başladı. 2014 yılında Kairat Almaty takımına transfer olan Kuat, futbola burada devam ediyor.

"TÜRKİYE VE TÜRK HALKI İÇİN DE ÇOK MUTLU OLDUM"

Attığı gol ile Kazakistan'ın gruplardaki ilk galibiyetini almasını sağlayan ve Türkiye'nin EURO 2016'ya direkt katılmasını sağlayan İslambek Kuat, maç sonrası Kazak basınına yaptığı açıklamada, "Bu zafer için çok mutluyum" dedi. Kendisinin attığı gol ile Türkiye'ye de büyük bir sevinç yaşatan İslambek Kuat, "Türkiye ve Türk halkı için de çok mutlu oldum" ifadesini kullandı. Kuat, "Maçtan önce diğer takımların problemleri bizi ilgilendirmiyordu. Öncelik kendi problemlerimizi çözmek ve gruptaki ilk galibiyetimizi almaktı ama maç sonu Türkiye'nin direkt gittiği yönünde almış olduğum haber beni çok mutlu etti. Türkiye ve Türk halkı için de çok mutlu oldum. Bizim için kardeş halk olan Türkiye'nin EURO 2016'ya katılması beni çok memnun etti. Umarım Fransa'da başarılı olurlar. Zaten çok iyi bir kadroları var" şeklinde konuştu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM KUAT

Türkiye'nin EURO 2016'ya direkt katılmasının önemli isimlerinden olan İslambek Kuat adına sosyal medyada yüzlerce paylaşım yapıldı. Kullanıcılar, 22 yaşındaki futbolcuyu göklere çıkarırken, özellikle Twitter'da İslambek Kuat adına yazılan tweetlerden bazıları şu şekilde:

"Bugün doğacak erkek çocukların adını İslambek Kuat koysunlar."
"İslambek Kuat adam gibi adamsın be. Devlet maaş bağlasın bu adama."
"'Oğlumla evimin bahçesinde oynarken ikimiz de en sevdiğimiz futbolcular olurduk. Oğlum ben, ben ise İslambek Kuat' Z. Zidane"
"Artık FM'de ilk transferim olacak oyuncu"
"Adını dağlara yazmamız gereken futbolcu"

Sercan SAPANATAN/İSTANBUL, (DHA)

Çevrimdışı Irkci10ur

• Türkçü-Turancı
  • Yabanellerden esenlikler
Sağolsunlar!, aslında Terim'e kalsak bir şey olacağımız yoktu valla.
Tanri Türk'ü Korusun

Çevrimdışı Arula

• Türkçü-Turancı
  • **
Yaklaşık 13 yıldır Futbol izlemeyi bıraktım AKP dönemine denk geliyor; RTE stadyumu, Fatih Terim Stadyumu, Kasımpaşa, Rize, Konya Türkiye'de bu dönem kadar hiç bir dönem siyaset spora bu kadar karışmamıştı.
Türk Futboluda siyasetimiz gibi eski günlerini mumla aratır durumda milli takım eskiden Fethullahçı baskısı altındaydı şimdi ise tamamiyle AKP hakimiyetine geçti sadece adı Milli kaldı.
Bir Milli takım galip gelince seviniyordum onuda geçici bir süre askıya aldım.

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Biraz ballı şans sonucu Avrupa Şampiyonasına gidiyoruz ama yine de milli takımımızı kutlar, başarılarının devamını dilerim.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Bu kuşak 2002 finalleri benzeri bir başarıya imza atabilir. Türk futbolu çok ilerledi ve bu gayet sevindirici.
En güzel ve etkili propaganda kitlesel takip edilen spor aracılığıyla yapılır.
Ben önümüzdeki yaz finallerde bizim maçlarda o stadyumu görür gibi oluyorum. 10 Türk yanyana oturuyor ve hepsinde Türk Dünyası bayrakları, yan yana ve aynı anda sallanmakta. Tüm Fransa ve dünya bunu izliyor, güzel gayet güzel fikir. :)

O zenci oyuncularda yok, neydi o zenci oyunculu Türk Milli Takım bir ara, Uganda dostluk kervanı gibiydi :)
TTK