Gönderen Konu: Başbakan'dan PKK'ya tarihi çağrı  (Okunma sayısı 6812 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Ynt: Başbakan'dan PKK'ya tarihi çağrı
« Yanıtla #10 : 22 Ekim 2007 »
O değiL Aysel Tuğluk denen Kaltak...

8 Asker İçin aracı olabiliriz demiş...

Meclis de Eylem yapmak Lazım...

Türk E Kefen Biçen in Ölümü Korkunç olur...

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 22 Ekim 2007 »
Hayır kandaşım yanlış anladın, şimdi ismini hatırlayamayacağım ama bir ABD li yetkili demişya tayyipe bize biraz süre verin diye onu kastetmiştim ben.
Neyin süresi bu biraz daha mı kan görmek istiyorlar?
Ama şaşırmıyorum sonuçta bizim (yani dilim varmıyor tayyipin)  kendimizi düşündüğümüz mü var abd düşünsün. Onlar zaten istiyorki asker ölsün bişey yapamasınlar yıldıralım ve bölelim!
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı çogaycebe

• DÜŞÜMDEKİ KANLI GÜNLER
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 23 Ekim 2007 »
Başbakan'dan PKK'ya tarihi çağrı
"Silahı bırak, Meclis'e gel"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK’lıların “Eve Dönüş Yasasından halen yararlanabileceklerini belirterek, “Terör örgütü silahı bırakacak. Silahı bırakarak bir defa artık şehirli olacak. Dağı terk edecek. Bunu başardığı anda, bu kararı verebildiği anda, ben inanıyorum ki ülkemizde onlar da aileleriyle beraber huzuru yakalayacak ve bölge de aradığı huzura, istikrara çok daha süratle kavuşacak. Burada bizim derdimiz yapılacak bir şey varsa Parlamento çatısı altında gelirsin yaparsın ve burada siyasetle, gereken odur"

Canlı yayınına katılan Başbakan Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin PKK’ya yönelik olarak “Silahları bırakın gidin Türk parlamentosunda demokrasi mücadelenizi orda verin" sözleri hatırlatılarak sorulan "silahlı tedbirin yanı sıra eli kana bulaşmamış dağdaki insanların topluma kazandırması konusunda yeni proje geliştirilebilir mi" sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Proje var zaten, ’eve dönüş yasası’ var. Halen yürürlükte. Kullanabilirler, manisi yok. Biz bunu bunun için çıkardık. Yolu bunun için açtık. Ama maalesef bunu bir tuzak diye takdim ettiler. Terör örgütü ‘bu bir tuzaktır’ dedi. ‘Sakın dönmeyin’, öyle dediler. Bunun da enine boyuna oturduk Genelkurmayımızla müzakeresini yaptık ve adımımızı buna göre attık" şeklinde yanıtladı.

Yazık ki ne yazık. Bir Başbakanın yaptığı şu iğrenç açıklamaya bakın değerli andalarım. Meclisteki hainler az geliyor herhalde, geleceklermiş yapacakları bir şey varsa parlementoda yapacaklarmış. Neymiş dağdan ineceklermiş şehirli olacaklarmış. Neymiş onlar da aileleriyle birlikte huzur içinde yaşayacaklarmış.

Barzani'den ne farkın var senin. Yahu zerre kadar şerefin, onurun, haysiyetin, namusun varsa 1 dakika durmaz o makamdan istifa edersin.
TÜRK' e kefen biçenin sonu bellidir. Buna sen bile engel olamayacaksın.

TTK

Bunca olan bitenin ardından insancıl bir yaklaşımla bağışlamak düşüncesi...Devlete ,millete,ocaklara kan kusturacak ve sonra  iyi bir vatandaş olacaklar.İnsan düşünüyor.1-Suçlular,asker katilleri nasıl ayıklanacak 2-Bu bir yılgınlık sayılmaz mı 3-Adalet kavramına aykırı
 değil mi
Bu baraj projesi mi...Herşey çok net .Birileri safını çoktan seçmiş.İnsan dayanamıyor.
KAN AKACAK