Gönderen Konu: 3 Mayıs Ankara Fotoğrafları  (Okunma sayısı 10720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Almıla

• Türkçü-Turancı
  • Gökbörü Asena Gençlik
Ynt: 3 Mayıs Ankara Fotoğrafları
« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2011 »
3 Mayıs’da Ankara’nın kalbi Kızılay’da Gökbörü Türkçü-Turancılar Teşkilatınca düzenlenen bu anlamlı etkinliğe katılmış olmak yaşadığım en büyük bahtiyarlıklardan birisidir.
O gün Ankara; Türkçü Bozkurt ve Asenaların, Gökbörülerin, sesleriyle çınladı.
3 Mayıs 2011 benim için hayatım boyunca unutmayacağım en anlamlı bir anı olarak belleğime yer etmiştir.
Kızılay meydanından Anıtkabir’e yürüyüş esnasında yoldan geçen araçların durarak sloganlarımıza eşlik etmesi, balkonlarına çıkan kadın, erkek, çocuk yüzlerce Ankaralının alkışları, dükkânlarının önünden bizlere sevgi ve destek gösterileri yapan yüzlerce esnaf bize verilecek en büyük ödül oldu.
Bizler belki binler, on binler değildik, lakin taşıdığımız ruhun ve mananın yüz binlerce Türk’ün yüreklerinde çarptığını gördük.
Hele Ulu Önderimiz Başbuğ’un huzurunda, Gökbörü Türkçüler Teşkilatı heyeti içerisinde yer almış olmam benim için ulaşılabilecek en büyük dünyevi rütbedir.
Başbuğumuzu sayısız defalar ziyaret etmiş olmama rağmen 3 Mayıs 2011 günü sanki ilk kez yüksek huzurlarına çıkıyormuşçasına duygu ve heyecan doluydum.
Eminim ki büyük bir huşu ve gönülden gelen bir saygıyla başbuğ Atamızı selamlayan diğer Gökbörülerin gözleri de benim gibi dolu dolu, yürekleri de kıpır kıpırdı.

Hele Gökbörü Türkçüler Teşkilatı adına, Başbuğumuzun anısı için açılmış deftere, genel başkanımızın eklediği:

Ulu Başbuğumuz Atatürk!
Bu gün 3 Mayıs 2011, Biz Türk gençleri senin yolunda, senin kurduğun cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmaya ant içmiş Bozkurtlarız.
En Derin saygılarımla…
Ruhun şad olsun Ulu Atam!

Gökbörü Türkçüler Derneği

Yazısı günün en önemli ve anlamlı etkinliğiydi.

Gerek Ankara’da ve gerekse İstanbul’da yapılan etkinliklere katılımlarıyla katkı sağlayan bütün Bozkurt ve Asenaları, Gökbörüleri, kutlarım.
Daha nice 3 Mayıslarda, yurdun dört bir yanında, daha kalabalık ve daha coşkulu kutlamalar yapmak dileğiyle, herkesi saygıyla selamlıyorum.

TTKvY.
YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR!

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2011 »
Sayın Genel Başkanım ve değerli andalarımın bu kutlu derneğin kuruluşunun Türk milleti için gerektiğini hissettirdikleri bu ilk etkinliğe ait fotoğraflarda  net olarak ifade edilmiş.Derneğin ilk etkinliğinin bu kutlu güne denk gelmesi ve kuruluşunun hemen ertesi başbuğun huzurunda temsil edilmesi çok anlamlı.
Bu kapsamda; hepinizi şahsıma yaşattığınız mutluluk ve onur için tebrik ediyorum,saygılarımla.

Not: 12 Mayıs'ta görüşmek üzere..:-)
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı KanTürk1

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 05 Mayıs 2011 »
Çok güzel kareler..Emeği geçen herkesi kutlarım..
Ne Mutlu Türküm Diyene !