Gönderen Konu: KÜRT SORUNUNA CÖZÜM !  (Okunma sayısı 19438 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OrkanBey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ATAM Türküm,övünüyorum ve izinden yürüyorum
Ynt: KÜRT SORUNUNA CÖZÜM !
« Yanıtla #20 : 13 Ekim 2012 »

Inancimin da, Türklügümün de farkindayim, Aybige Katun andasim, senin söylediklerine katildigimi zaten daha önceki yazilarimda defalarce belirttim,( ancak müslümanligimla, Türklügümü elestirmene anlam veremedim) ben de herseyin bilincindeyim ve tekrar belirtiyorum ki ne toprak verilmesinden ne de soykirimdan yanayim. Cünkü cözüm olacagina inanmiyorum ve evet cünkü savas haricinde kan dökülmesini istemiyorum.Isterseniz beni otaginizdan atabilirsiniz ancak ben bir an önce bizden akan kanin durmasi, bize karsi oynanan oyunlara tedbir icin cözümler üretilmesini ve uygulamaya konulmasi yolunda görüslerimi sunuyor ve de savunuyorum.Toprak verilmesi sarti diye önerimi sunmanin arkasinda benim öngördüklerim,
        - onlarin önce kendi cöplüklerine bakilmasi,
        - siz yapiyormusunuz ki biz yapalim,
        - onlarin zaten bu istekleri yerine getirmiyeceklerinden dolayi halki arasindaki güvenin bozulmasi
        - benim zaten inandigim ve her zaman söyledigim, düsmanlarimizin kurduklari planlarini, dünya kamuoyunda desifre ederek, halki bilinclendirerek, finansörlerini, kaynagini kurutmak,

Motun Yabgu kandasima saygilarla sorunun cevabi olarak, Soykirim yaparak Kürtlerle elimi kana bulamaktansa, tasmalarini tutan bilegi kesmeden bahsettigimi ve nasil olunacagi konusunda da bilgi alis verisi icin acilan bir konu oldugunu belirtmek isterim.Onlar bizi senelerce MEDYA silahiyla vurdu, ayni silahla onlari vurmaktan bahsediyorum.

Benim burada paylastiklarim, hic bir art niyet olmadan Irkima faydali birseyler verebilme amacinda yazdiklarimdan ibarettir.Herkesin fikrimi begenmesini beklemiyorum, en azindan tartisilmasini diliyorum ki daha iyi öneriler atilsin, fazla zamanimizin olmadigini düsünerek, harekete gecilsin taraftariyim.

Esen Kalin

Tanri Türk Irkini Korusun

Alma Türk'ün AHINI
Cikar elbet bir gün ACISI
SABIR nedir en iyi biz biliriz
Kalmaz yerde hicbirimizin asil KANI

Çevrimdışı OrkanBey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ATAM Türküm,övünüyorum ve izinden yürüyorum
« Yanıtla #21 : 13 Ekim 2012 »

Bir baska deyisle de, biz rahat uyuyamiyorsak, sadece kürtler degil, tüm cihan da rahat uyumasin istiyorum diye ayrica ekliyorum.
Alma Türk'ün AHINI
Cikar elbet bir gün ACISI
SABIR nedir en iyi biz biliriz
Kalmaz yerde hicbirimizin asil KANI

Çevrimdışı Aybige Katun

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #22 : 13 Ekim 2012 »
Bunları biz Türkçüler görüyoruz ama diğer Türkler siz hala görmüyorsunuz. Size uydurulan din masalıyla uyuşturulup, uyuyorsunuz. Allah diyen, müslümanım diyen... herkesin peşine takılıp gidiyorsunuz. Peki müslümanlığınızın farkındasınızda Türklüğünüzün neden farkında değilsiniz.

Sizi tanımıyorum Orkhanbey kandaşım. Hangi dine inandığınızı bilmiyorum bile. Lafım size değildi. Türkçü olmayan Türklüğünün farkında olmayan, islamı Türklükten önde tutan, diğer Türkler için söyledim. Yanlış anladınız. Ben sadece sizin düşüncelerinize karşılık düşüncelerimi belirttim. Bu konu çok hassas bir konu. Çok fazla genç kardeşimiz şehit oldu. Elbetteki hepimiz çok tepki gösteriyruz. Tepki vermemizde gerekir.
Vatanımız sahipsiz değil. Birlik olamıyoruz bir türlü. Türk milletini din ve mezhep oyunlarıyla bölmeye çalışıyorlar. Bu şekilde birlik sağlanamıyor zaten. Türk halkı herşeyde olduğu gibi bu konuda da pasif davranıyor. Hala kut inanışı hakim. Önderim bizim için en iyisini yapar diye düşünüyorlar. (Kut inanışında Hakanda Tanrı tarafından kendisinin görevlendirildiğine inanır ve halkını adil ve dürüst bir şekilde yönetir). Ama onları yönetenler artık Tük ırkından birileri değil. Bunun farkında değiller. AKpliler ve Tayyip Türklerin dini zaaflarını kullanıp, Türklükle ilgili herşeyi yok etmeye çalışıyorlar. Türk halkı da bunun farkında değil.
 Umarım bu konuda sizinle ilgili olumsuz bi durum olmaz. Sizde düşüncelerizi söylediniz. Esen kalın..

Çevrimdışı AĞASAR

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #23 : 14 Ekim 2012 »
Orkanbey kardesim eger bir fikrin varsa paylas ögrenelim . Belki bin yildir cözemedigimiz sorunu siz cözer ,büyük bir hizmette bulunmus olursunuz . Türke yakisan zor yolu secip kürt hayvanini , nasil susturmayi düsünüyorsunuz ? Soykirimin otagimizin genel tercihi oldugunu bende düsünüyorum . Siz kan dökmeyi nefsi mudafaa halinde savunuyorsunuz . Bazi hümanist cagrisimlar yapan ifadelerde bulunmussunuz , silah tüccarlarinin silah satmasi gibi . Azda olsa bizde silah satiyoruz , gazetelerde okumuyormusun ? Siz neden kan dökülmesine karsisiniz ? Kan dökmeseydi Cengiz Han , Cengiz Han olabilirmiydi ? Ve bizim Cengiz Hanla gurur duyma sansimiz olurmuydu ? Atsiz Atamizin dediği gibi:

"Ülkü denen nazlı gelin erde şan ister!
Büyük devlet kurmak için büyük kan ister.
Damarında var mı senin böyle bol kanın?
Türk’ün kanı bir eşidir lavlı volkanın!"

T.T.K.

Burası resmi bir Teşkilatın ve Kurumun resmi internet adresidir... Yönetim kurulu dahilinde topluca altına imza atılmayan hiçbir husus resmiyet olarak bizleri bağlamamakta, yorumu yapanları bireysel olarak bağlamaktadır... Suç unsuru yaratarak Derneğimizin kapatılmasına, hatta farklı birtakım sorunlarla karşılaşılmasına sebebiyet verecek her türlü eylem ve söylem, amaçları büyük Türkeli olan bir avuç yüreklinin etkisiz hale getirilmesine sebebiyet verir ki o zaman maksat gaye ve emekler hiç olur... 
Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #24 : 14 Ekim 2012 »
Anda madem sende böyle bir uyari yapma ihtiyaci hasil oldu Uyarini özelden yapmani tercih ederdim ! Merak etme otagimizin zarar görmemesi icin gereken neyse onu yapariz .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #25 : 16 Ekim 2012 »
Bence kürt sorunu yok, kürt belâsı, kürt terörü var.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #26 : 17 Ekim 2012 »
Biz yurt disindaki Türkler bu konuda dahan sansliyiz diyebilirim burda Türk kürt ayridir genelde .Türkler kendi aralarinda kürtler de kendi aralarinda yasarlar kimse kimseye karismaz  o nedenle sorunda yasanmaz.Yurtdisinda yasayan kürtler   Türk toplumu ile her türlü toplumsal iliskiyi önlemek icin gayret sarfederler mesela bir kürt kendi is yerinde calistirmasi icap etse öncelik olarak kendi cevresine oda olmadi kürtlerin arasinda birini bulur ve onu isci olarak alir alacagi kisinin Türk yada kürt olduguna dikkat ceker. Biz türkler de ise böyle bi sey söz konusu degil fakat yurtdisinda hemsehricilik cok önemli oldugu icin mesla bir kayserili diyarbakirliya is vermez kayserili ye oda olmadi bir ic anadolu luya is verir her ne kadar bunu bilincli yapmsada oda bir nevi kürt le ayni ortama girmez bu konuda burdaki Türkler daha rahat diyebilirim.

Çevrimdışı SON ÇERİ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #27 : 18 Ekim 2012 »
Devletimiz artık, kürtler için mubadeleyi düşünmek zorundadır.Bu er yada geç olacaktır.Tıpkı ermeniler,ve rumlar gibi.
GÖNLÜNDE AKAN YARALARIN KANINI DİNDİR YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #28 : 18 Ekim 2012 »
Devletimiz artık, kürtler için mubadeleyi düşünmek zorundadır.Bu er yada geç olacaktır.Tıpkı ermeniler,ve rumlar gibi.

Son ceri abim güzel yazmissin ama mübadele kiminle yapialcak kuzey irak taki barzani nin kürt olusumuyla yapilacaksa onlarin buna asla yanasmayacagini bilmek icin kahin olmaya gerek yok bizdeki kürtcülerin geneli barzanici degil apo cu pkk lidir, barzani nin o kadar gücü yok bizdeki kürtlerin arasinda genelde entelektüel okumus kürtler barzanici ve kdp yanlisi.Ben mübadele den gectim batiya Türk bölgelerine akin etmemelerine de raziyim bence mübadeleden önce bati ya göcenler nasil bir an önce doguya dönerler ona kafa yormali.

Çevrimdışı SON ÇERİ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #29 : 18 Ekim 2012 »
Kim dedi?'' Irak'a gönderilcek diye''İran ne güne duruyor? kürtlerin bir araya toplammasından muradın ne?
GÖNLÜNDE AKAN YARALARIN KANINI DİNDİR YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR