Gönderen Konu: 10 KASIM BAŞBUĞ ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ  (Okunma sayısı 3790 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bleda06

• Yeni Üye
  • *
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene !
Büyük başbuğumuz yüce Mustafa Kemal Paşamızın aramızdan ayrılışının 75.yılı bugün. En büyük Türkçülerden olan Başbuğumuz Atatürk'ü saygıyla anıyoruz. 900 yıl sonra bize tekrar bağımsız TÜRK yurdunu bırakan,bizi tekrar ergenekondan çıkartan başbuğumuzu; Türk düşmanı,etnik özürlü,mankurt soysuzlarının başta olduğu-ülkeyi bölmek için ellerinden geleni yaptıkları-şu zamanlarda daha da bir özlemle arıyoruz. Her zaman Türk'ün özgürlüğü ve onuru için savaşan,dünyayı dize getiren,Türk'ün şanlı gücünü bir kez daha dünyaya duyuran başbuğumuzun dediği gibi " Beni görmek demek behemahal yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir... " diyoruz ve fikirlerini Türkçüler olarak sonsuza kadar yaşatacağımıza ant içiyoruz. Atamızın birkaç sözüyle bitirmek istiyorum yazıyı. Ruhun şad olsun başbuğum. Tengri Türkünü korusun ve yüceltsin!
* "Ne mutlu Türk'üm diyene!" Atatürk
* "Türkiye Türklerindir." Atatürk
* "Kanını taşıyandan başkasına inanma!" Atatürk
* "Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız.Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir." Atatürk
* "Eğer bende bazı fevkaladelikler görüyör, buluyorsanız bunları sadece ve yanlız Türk olmama, Türklüğüme bağlayınız." Atatürk
* "Taş kırılır,tunç erir fakat Türklük ebedidir." Atatürk
* "Türklük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağımdır." Atatürk
* "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!" Atatürk
* "Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklali yasamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlatlarından ibarettir. Bu millet istiklalsiz yaşamamistir, yaşayamaz ve yaşamayacaktır." Atatürk
                                                       :prbay  :prbay  :prbay  :prbay  :prbay  :prbay  :prbay