Gönderen Konu: Fethullah Gülen; yol arkadaşlarını böyle ilan etti!  (Okunma sayısı 2232 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tien San

• Türkçü-Turancı
  • Hunkurt - Tien San
Sabahattin Önkibar: Fethullah Gülen; yol arkadaşlarını böyle ilan etti!

Haberler - Sabahattin Önkibar
14 Mayıs 2012

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nı biliyorsunuz!
Fethullah Gülen ile en çok özdeşleştirilen yapıdır!
Öyle ki daha birkaç gün önce bu Vakfın Başkanı yine Gülen adına medyaya geniş açıklamalar yapmıştı!
İşte Fethullah Gülen adına konuşma ve etkinlik yapma vekaleti ya da ayrıcalığına sahip olan bu vakıf önceki gün İstanbul’da bir yemek verdi.
Bu yemeği Cemaat sempatizanı gazete olarak bilinen Bugün’ün yazarı Nuh Gönültaş sütununa taşıdı.
Gönültaş yazısının bir bölümünde aynen şöyle diyor: “Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, yol arkadaşları için bir vefa yemeği düzenledi!”
Yol arkadaşları ve vefa vurgusuna özellikle dikkatinizi çekmek istiyorum!
Peki, kim midir vefa duyulan cemaatin o yol arkadaşları?
Nuh Gönültaş’ın sütunundan aktarıyorum:
- Fener Patriği Barthelemeos!
- Ermeniler Eş Patriği Aram Ateşyan!
- Musevi Hahambaşı Yusuf Haleva adına Yusuf Altıntaş!
- Süryani Kadim Ortodoks İstanbul mtropollliti Flüksinos Yusuf Çetin!
- Süryani Katolik Patrik Vekili Korepiskopos Yusuf Sağ!
Yemekte konuşma yapan bu isimlerin Fethullah Gülen’i muhabbetle selamlamaları ve teşekkürlerini sunmaları yine yazıda belirtiliyor!
Gelin bu tabloyu hep beraber sorgulayalım:
Kurtuluş Savaşı günlerimizde Emperyalizmle açıktan işbirliği yapan ve Lozan’da bile Azınlık olarak kayda giren bu güruh ile Gülen Camiası neyin yol arkadaşlığını yapıyor?
İslam’ı içerden vurmak ve İbrahimi yani Kitaplı Dinler safsatası ile yeni bir dini tedavüle sokmak için mi?
Şii ve Alevi kardeşlerimize kafir deyip, Haham ve Keşişlere cennette rezervasyon yapan bu anlayışın kime ve neye hizmet ettiğini imanınız ve ahlakınız ile değerlendirmesini istiyorum!
EN GÜZEL YÜZ BIZE CIRKIN BIZ SEVERIZ TÜRK YÜZÜ
EN IYI ÖZ BIZE FENA BIZ ISTERIZ TÜRK ÖZÜ.
MILLETCE HEP ALKISLARIZ ANILDIKCA TÜRK SÖZÜ.
            TANRI TÜRK´Ü KORUSUN.