Gönderen Konu: Ermenistan'a 10 puan veren soysuzlar  (Okunma sayısı 13213 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayyaruk

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Ermenistan'a 10 puan veren soysuzlar
« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2008 »
"Hepimiz Ermeniyiz" sloganıyla rezalet gösterileri yapan soysuzlar, oy atarkende cimri davranmamış. Bu yarışma artık sanatsal boyutun tamamen dışında, siyasi bir boyuta büründü.
Kıralların taçları
Beni bağlar büğü mü?
Orduları açamaz
Gönlümdeki düğümü.
Saraylarda süremem
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem
Şu öksüz Türklüğümü...

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 25 Mayıs 2008 »
Ülkemizde bu kadar entel ve soysuz varken normaldir.

Çevrimdışı Altan Urug

• Türkçü
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2008 »
bu bir şarkı yarışması değil, siyasi bir yarışmadır, ülkerel ve siyasi güçler yarışıyor, şarkılar değil....

Andama katılıyorum. Bu yarışmanın kesinlikle müzikle hiç bir alakası yoktur. Tamamen siyasi bir oluşumdur. Baltık ülkeleri birbirine 12, 10, 8 puan verir.. Ortodokslar kendi kardeşlerine yüksek puanlar verir.. Biz bile ırktaşlarımız Azeri Türklerine 12 puan verdik. Sağolsunlar onlarda bize en yüksek puanı verdiler. Bu önüne geçilemez bir şey.

Ermenistan'a 10, Yunanistan'a 7 oy verilmesi ise ülkemizde yaşıyan azınlıkların işi diye düşünüyorum. Öte yandan Ermeni Diasporası Avrupa'da o kadar iyi çalışmış ki tüm oyları silip süpürdü.

Eurovision değil, Türkvision. Bence bu oluşum desteklenmeli ve en kısa zamanda tüm Türki devletlerin katıldığı büyük, görkemli bir yarışma her yıl uygulanmalıdır.

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin

Çevrimdışı KILIÇARSLAN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 25 Mayıs 2008 »
 Türk ırkının tek sevmediğim yanı kin tutamamasıdır.ermeni köpekleri daha yeni Hocalı da yüzlerce Türk'ü katletti,yunan soysuzların Kurtuluş Savaşında,Kıbrıs katliamlarında yaptıkları ortada hadi onuda unuttunuz İmralı köpeğine verdiği kimlikte mi aklınızdan çıktı.

Çevrimdışı Yalniz Kurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 25 Mayıs 2008 »
Puan dagitmalarin,Üc-Bes ülke disinda,Masa basinda hazirlandigi belli.Kimin kime kac puan verecegini herkes ezbere bilir oldu.Eski Dogu Bloku ülkeleri,Iskandinav üllkeleri,puanlari kendi aralarinda dagitiyorlar.Ortodokslarda dayanisma icerisindeler.

Puanlamanin Türkiyede de Masa basinda yapildigi belli.Puan verdigimiz ülkeler,kücük degiskenliklerle hep ayni.Yunanistana ve Ermenistana neden puan verdigimiz sorusuna yanit arar isek;Bence,O ülke Halklarindan sempati kazanilmaya calisiliyor.Ermeniler,aralarinda,Türkiyeden alinan puanlar hakkinda yorumlar yapiyorlardir,büyük olasilik.

Önemli olan ise,bu siyasetin oralarda nasil tepki verdigidir.Daha önceleri,Alman Neo-Nazileri Türkiyeye getirip Konuk etmistik.Neo-Naziler ülkelerine dönünce,"neden Türklere düsman oldugumuzu simdi daha iyi anliyoruz,Türkiye ve Türkler pislikten gecilmiyorlar,onun icindirki,Türklerin ülkemizde kalmasina karsiyiz" gibi sözler etmislerdi.Ermeniler benzer argumanlar gelistiriyorlarmi? onu bilmek gerekir. :asker:

Çevrimdışı NTürk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #15 : 25 Mayıs 2008 »
Türkiye'den ermenilere 10 puan çıkmasına bende sinrlendim ama ülkelerin komşularına oy göndermeleri bence normal çünkü bende kendimize yani Azerbaycan'a oy gönderdim.Şarkımız dinlenmeyecek kadar kötü olsa dahi yinede gönderirdim.
Diğer bir konu ise şarkının dili Mor ve Ötesi'ni siyasi fikirlerinden dolayı taktir etmesemde Türkçe bir şrkı seçtikleri için kutluyorum.
Azerbaycan ve Türkiye'yi tebrik ederim.

:turan:
TTK!
HARAY HARAY MEN TÜRKEM!!!

Çevrimdışı OLCAYTU

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
« Yanıtla #16 : 25 Mayıs 2008 »
 Açıkcası bu yarışmaya katılmak veya katılmamak birinci olmak veya olmamak çok da umrumda değil.Ancak Türkler bir yarışmaya bir organizasyona katılıyorsa en azından asırlardan beri düşmanımız olan ülkelerden (Yunanistan,Emanistan ve Rusya)daha iyi bir yerde yarışmayı bitirmeliler diye düşünüyorum.Kimin kime nasıl puan verdiğide açıkca ortadadır bunuda tartışmak anlamsız geliyor.
Saraylarda süremem;
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem;
Şu öksüz TÜRK'lüğümü.

Çevrimdışı atsızcı_ata

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 26 Mayıs 2008 »
Türkiye'nin Azerbeycan'a 12 puan vermesi,sonra ise Azerbeycan'ında Türkiye'ye 12 puan vermesiyle Türkçü olmayan ailem aynı anda TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTU YOK demesi,beni çok mutlu etmişti.
Tamamen siyasi bir yarışma.Bundan sonra bence rusya veya eski kominist ülkeler birinci olcaktır.
ALTAN URUG andamıza katılıyorum erevizyon yerine Türkvizion yarışması daha iyi olur.Tüm Türk cumhuriyetleri ve muhtarlıkları arasında yapılmalıdır.Olursa gider seyircisi olurum.
Ayrıca o ermeni pisliklerinin ekrana çıkardığı beni iğrendiren kızdan sonra içimdeki tiksinme o güzel Azerbeycan Türk kızını görünce gitti.Çıkan sunucuların hepsinden güzeldi bizim Türkiye Türkü sunucumuzdan daha güzeldi.Aşık oldum nerdeyse nasıl olsa Türk Irkının kızı!!!
Türk Irkı Sağolsun!!!

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 26 Mayıs 2008 »
Ermenistan erovizyona son üç yıldır katılıyor,bundan önce yanılmıyorsam Türkiye' den 12 tam puan almıştı,verenler belli .İstanbul'da yaşayan ermeniler,ülkemizde kaçak çalışan ermeniler ve birde kripto ermenileri, birde   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı birermeni müzisyeni sınırlarından içeri  sokmadı diye Azerbaycana nota veren hükümeti unutmamak gerekir tabi.

Çevrimdışı kumuk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 26 Mayıs 2008 »
ben Türküm özüm soyum uludur.