Gönderen Konu: Dağlıca'da çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu, 15 asker yaralandı...  (Okunma sayısı 11076 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selim Pusat

• Bozkurt
  • Türkçü-Turancı
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde askeri birliğe 3 koldan teröristlerce saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 8 asker şehit oldu, 15 asker yaralandı. Sabaha karşı 05.30 sıralarında gerçekleşen saldırının ardından şiddetli çatışmalar yaşandığı ve çatışmaların halen sürdüğü bildirildi.  Bölgeye takviye kuvvetler ve helikopterler sevkedildi. Yaralılar helikopterlerle hastanelere sevkedildi.

Daha ne kadar sürecek bu kürd terörü.
ALEMDE ŞER, OĞUZ'DA ER TÜKENMEZ

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
8 askerin şehit olmasının ardından başbakan yardımcısı bülent arınç'tan trajikomik sözler..HEM SAYICA FAZLAYDILAR HEM DE SİLAHLARI VARDI....(BASINDAN)

Şehitlerimizin ruhu şad olsun,
böyle ahlaksızlarında soyuna lanet olsun.

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ;

BÜLENT ARINÇ 2007 DAĞLICA BASKINI SONUCUNDA GENELKURMAYA SORDUGU SORU.........
Arınç, "Bu son olaya bakıyoruz. 200 kişi köprüyü uçurmuş, karakolu basmış, 12 askerimiz şehit olmuş, 8 tanesi de kaçırılmış. Tam da referandumun yapıldığı gün. Peki bu olay nasıl oldu? 200 kişi bir anda sınırdan girdiyse, termal kameralar işe yaramadı mı? Nerede biraraya geldiler, bu istihbarat nerede? Söyleyeceğim çok şey var ama söyleyemiyorum, ancak söyleyebileceklerim bunlar" diye konuştu.

TTK.

10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Kahraman askerlerimizin ruhlari Sad duraklari Tanri daglari olsun .

Bülent Arinc haininin aciklamasina bakilirsa ,bundan önceki saldirilarda silah kullanmiyorlarmis ,bu sefer silahli gelmisler !! Iste devlet bu kafalar tarafindan yönetiliyor . Yahu bi seferde siz baskin yapinda bes on tane terörist öldürdügünüze sahit olalim . Adamlar baskinlari Türk ordusuna yapmaktan vakit bulamiyorlarki teröristlerle ugrassinlar . Türk ordusunun kozmik odalarnda cirit atanlar niye pkk nin kozmik odalarinda arama yapamiyorlar ? Pkk nin kozmik odasi pentagonda ,Obamadan rica edinde bir arama yapalim ne olur sanki . Adim gibi eminim bu kahpe saldiri ordunun icindeki Fetosun isik süvarileri tarafinda koordine edilip , ABD nin Predatörleri araciligi ile verilen bilgiler cercevesinde gerceklestirilmistir . Fare kadar yüregi olmayan pkk lilar durup dururken böyle kapsamli büyük bir saldiiriyi gerceklestirmeye cesaret edemezler . Ordu icinden ve ABD insansiz ucaklarindan bilgi almadan hareket edemezler .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
100 terörist çembere alındı   FLAŞ!... 100 terörist çembere alındı   
  8 askerin şehit olduğu saldırı sonrası operasyonlar sürüyor... Dağlıca'da 100 terörist çembere alındı... STARGAZETE.COM

8 askerin şehit olduğu, 16'sının da yaralandığ olaydan sonra kaçan ve sayıları 100 kadar olan PKK'lıların etkisi  hale getirilmesi için havadan ve karadan başlatılan operasyon aralıksız devam ediyor. Jandarma Özel harekat ve polis özel harekat timlerinin ortaklaşa olarak düzenlediği operasyon Türkiye-Irak sınır hattında yoğunlaştı. 3 ayrı noktada çatışmalar yaşanırken, PKK'lıların çembere alındı. Çemberi yarıp kaçmak isteyen 18 PKK'lı öldürüldü. İnsan Hava araçlarının tespit ettiği bazı alanları da helikopterler bombaladı. Sarp ve kayalık bölgeden oluşan operasyon alanında güvenlik güçleri her türlü teknolojiyi kullanıyor.

BEN BU HABERIN DOGRULUGUNA SAHSEN INANMIYORUM : AYNI HABER VATAN DENILEN GAZETEDE 4 YÜZ pkk LININ KUSATILDIGINI YAZIYOR : HANGISI DOGRU ? ISTIYEN FETOSUN ; RTE NIN ; GÜLLÜYANIN ORTAK GÜVENLIK KUVVETLERI ORDUNUN YALANLARINA INANSIN : GÖSTERSINLER ÖLDÜRDÜKLERI kürtlerin FOTOGRAFLARINI INANAYIM :

TANRIKUT.

Çevrimdışı necmettin

• Türkçü-Turancı
  • **
s a bu ise care ariyorlar ne caresi bulacan kardesim devletimden parcami verecem sen vucudundan bi parca verebilirmisin soysuzun biri istese care basit kardesim ABD ye AB ye resti cekecen scrim avrupa birligine ne kadar pkk sempatizmani varsa asacan GIDEMEDIGIN YER SENINDIR politakasiyla girip kandile verecen gaz bombalarini daglara magaradan bak nasil cikiyorlar fareler gibi cikanida basacan kursunu elbette buyuk sehirlerde pkk o c cikacak mitinge salacan aslanlari ustune bak gor neler oluyor ZATEN NE OLACAKSA OLSUN ARTIK SABIR TASI KIRILDI HERGUN CANIMDAN CAN GIDER OLDU yok 18 kopek oldurulmus butun pkk kurtlerini topla ASKERIMIN BIR DAMLA KANINA ESIT BILE OLAMAZ slmnalykm
IRKIMDAN BASKA IRK SEVMEDIM BU YUZDEN IRKCIYIM

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
s a bu ise care ariyorlar ne caresi bulacan kardesim devletimden parcami verecem sen vucudundan bi parca verebilirmisin soysuzun biri istese care basit kardesim ABD ye AB ye resti cekecen scrim avrupa birligine ne kadar pkk sempatizmani varsa asacan GIDEMEDIGIN YER SENINDIR politakasiyla girip kandile verecen gaz bombalarini daglara magaradan bak nasil cikiyorlar fareler gibi cikanida basacan kursunu elbette buyuk sehirlerde pkk o c cikacak mitinge salacan aslanlari ustune bak gor neler oluyor ZATEN NE OLACAKSA OLSUN ARTIK SABIR TASI KIRILDI HERGUN CANIMDAN CAN GIDER OLDU yok 18 kopek oldurulmus butun pkk kurtlerini topla ASKERIMIN BIR DAMLA KANINA ESIT BILE OLAMAZ slmnalykm

Esen geldin necmettin kardesim . Bizde senin gibi düsünüyoruz . Yalniz cumhurbaskani Apo Güllüyan bizden farkli düsünüyor .  Disisleri bakani oldugu dönemde , Kayseriye manti corbasi icmeye gitmeden önce , ABD disisleri bakani Colin Powel ile bir anlasma imzalamis , biz bundan sonra sinir ötesi operasyon yapmaktan vaz geciyoruz deyip imzayi cakmis.  Buna karsilik Powelde diledigimiz gibi Türban takip , Arabistanin belirleyecegi sayida mümin kardesimizin sinir ötesi Mekkeye hac ´a gitmemize taviz vermis . Böylece al gülüm ver gülüm aralarinda anlasmislar .  O yüzden Kandile operasyon yapamiyoruz . Anliyacagin zaman Osman Pamukoglu pasanin zamani gibi degil. Gün ugursuzun günü .

TANRIKUT.

Çevrimdışı necmettin

• Türkçü-Turancı
  • **

esen bulduk kardeslerimizi gormekle kardesim valla biz anlasma manlasma bilmeyiz egerki deli kanimiz tutarsa degil kandile onlarin ta analarinin karinlarina bile girer cikartiriz oradan.... tamam elbette vatana canimiz feda bunda kusku yoktur ama 3-5 o c cugunada yigitlerimizi feda edemeyiz benim gorus acim politika taraftari degilim BEN TURK DOGDUM INSALLAH BOYLE OLECEM politikada siyasette biziz kardesim gunun birinde insallah bize hadi parcalayin bu itleri diyen bir aslan cikar bak ozaman gor o kandilde kimin bayragi dalgalanir t.t.k a e o kardesim
IRKIMDAN BASKA IRK SEVMEDIM BU YUZDEN IRKCIYIM

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı

esen bulduk kardeslerimizi gormekle kardesim valla biz anlasma manlasma bilmeyiz egerki deli kanimiz tutarsa degil kandile onlarin ta analarinin karinlarina bile girer cikartiriz oradan.... tamam elbette vatana canimiz feda bunda kusku yoktur ama 3-5 o c cugunada yigitlerimizi feda edemeyiz benim gorus acim politika taraftari degilim BEN TURK DOGDUM INSALLAH BOYLE OLECEM politikada siyasette biziz kardesim gunun birinde insallah bize hadi parcalayin bu itleri diyen bir aslan cikar bak ozaman gor o kandilde kimin bayragi dalgalanir t.t.k a e o kardesim

Varol Bozkurt kardesim . Sonuna kadar haklisin .

TANRIKUT.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Motun anda haklı.Yine milletin gazı dağı taşı bombalayarak alınır,bir hafta sonra unutturulur ve yeni bir bomba haberle gündem değişir.Takiip etmesi ve hatırlaması mümkün olmayan bu hafıza silme yöntemi,ülkemizde akp iktidarı ile uygulanmaktadır...Ne de olsa küresel dünya nın müdavimlerinden olacağız öyle değilmi?

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Ateş Sırrı Sakık'ın ocağına da düştü   Ateş Sırrı Sakık'ın ocağına da düştü     
[size=1px ! important]in[/size]
Sh      Hakkari Dağlıca'da teröristlerin saldırısında şehit olan 8 askerden biri olan İsa Sayın'ın BDP Milletvekili Sırrı Sakık'ın akrabası olduğu ortaya çıktı. Sakık, Twitter'da yaptığı açıklamada akan kanın durdurulması çağrısında bulunurken şu satırlara yer verdi: "Dün Hakkari'de yaşanan çatıçmada yaşamını yitiren askerlerden "İsa Sayın" benim yakın akrabamdı. İşte kardeş kavgası tam da bu. Bir tarafta ölen askerler bir tarafta ölen gerillalar. Hepsi bu ülke için önemli kayıplar. İsa'nın ailesiyle görüşüp acılarını paylaştım. Hepimize düşen görev bir an önce akan kanı durdurup, barışı sağlamaktır."

Bu habere sevindim . Böylece kaybimiz 8 den 7 ye inmis oldu .

TANRIKUT.